Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiální text distributora)

Mazlik4

Přesně nevím kdo to říkal? Mýtus o tom, že kvalitní filmovou hudbu při sledování (správně) nemáte vnímat. Já tvrdím opak, dnes se mi to opět potvrdilo! Jsem dokonce přesvědčený, že kvalitní soundtrack může diváka nalákat více než film samotný! ()

Admirall

Pozerám, že dráma/komédia.... a z posteru sa na mňa kukajú celkom známe tváre českej kinemotgrafie v celkom zaujímavých charakteroch. Oj kruté bolo moje prebudenie počas pozerania filmu. Tú komédiu by som vyškrtol a napísal tam rovno depresia.Fakt som sa tešil na to, vyzeralo to slubne pretože sám by som potreboval trochu nakopnúť momentálne, ale mám taký pocit, že z tohto sa cítim ešte viac biedne. Surové, chladné - od hereckých výkonov, až po scenár. Nuž ale taká je zdá sa doba - miesto opráv toho pokazeného, kúpime radšej nové, ale zmení sa niečo? ()

remblis

Během sledování tohoto filmu u mně nastaly momenty, kdy jsem si říkal "co to je?". Chvílemi mi to připomínalo hroznou slátaninu a připadalo mi, že film je absolutně bez děje a znovu jsem si říkal: "tak rychle, já už chci slyšet tu pěknou písničku!" S odstupem času si stále myslím, že Čtyři slunce děj opravdu trochu postrádají, ale na druhou stranu se mi líbily herecké výkony. A vůbec, když se na film podívám jako na celek, musím ho hodnotit víc než kladně. Mám pochopení i pro ty diametrálně odlišné názory. Jsou chvíle, které filmu hodně škodí, ale já z něho i tak cítím něco, ani nevím co (fixu?), hrozně "hmm lambáda", což mě řadí k té polovině, která film hodnotí spíše pozitivně. ()

Harapes

Silné drama,které mě dosti flustrovalo a jen díky svělému režisérovi a kvalitním hereckým výkonům se nedivím ,že film zaujal i na Sundence festival.Opravdu odstrašující příklad nefunkčnosti rodin a jejích kamarádů. ()

Ondracius

LFŠ 2012: Já mám s těmi českými filmy asi nějaký problém, málokterý mě dokáže oslovit a všechny mi příjdou jako průměrné, spíše podprůměrné filmy u kterých nebyla potřeba je natočit. U čtyřech sluncích jsem čekal trošku lepší průměr, ale nakonec mě to nezaujalo podobně jako ostatní. Bohužel. ()

J*A*M*A*L

Na čtyři slunce jsem se opravdu hodně těšil a rozhodně bylo na co.Nejsem si vědom filmu z české kinematografie na který bych se těšil ano hodně filmu z české kinematografie se mi líbí, ale na žádný jsem nebyl natěšenej(to neznamená že by mě jiné nebavili).U tohoto českého snímku jsem se vážně bavil ty novější české filmy a většinou jsou to komedie se mi zrovna moc nelíbí, ale toto to je jiné kafe.Film je spíše považován za drama a místy nějakým humorem alespoň tak si to myslím já.Proto také tam je více těch trošku smutně zábavných scén, ale když přišlo na skutečně humorové scény tak jsem se vážně bavil.Líbilo se mi místo kde film probíhal.Krásné moravské vesničky opravdu toto je kouzlo českých krajin.Obsazení: Karel Roden opravu roli totálního kreténa zvládá dobře sice jsem ho zde zrovna nemusel, ale kdyby tuto roli získal někdo jinej asi by mě to zkazilo celý film.Film se mi jinak opravdu líbil a já se za to rozhodně nebudu stydět a ohodnotím to pěti hvězdičkami.Opravdu si to umě zaslouží.Každý má svůj názor a i když zrovna většina lidí se mnou zde nebude souhlasit tak ať ne.97% ()

peetriss

Bohdan Sláma dramata s puncem sociálního přesahu smíchaného s nadhledem umí, ale v případě Čtyř sluncí jen krouží okolo osudů hlavních hrdinů, jen si je oťukává, což působí na diváka mdlým a nudným dojmem. Jakoby se bál ponořit hlouběji do látky. Toto si uvědomí až velmi pozdě, v samém závěru, který patří je nejsilnějším v celém filmu. Karel Roden se zde ztrácí v podivnosti své role, naopak poměrné slušně hraje Aňa Geislerová. Vzhledem ke jménu režiséra lehké zklamání, ale každý den není posvícení, ve srovnání s ostatními výtvory českého filmu poslední doby ještě poměrně slušné dílko s lehkým nádechem mysterióznosti. ()

Rejže

Z celkového zpracování jsem byla dost zklamaná! Naopak v ději bych dala více prostoru a propracovanosti postavě pana Rodena! Ten byl stoprocentní! :-D Celkový děj ale mi vychází mezi 1-2 hvězdami... film zkrátka nebyl ničím obohacující... ()

vander19

Docela nuda. Film o sociálnej otázke a jej vplyvu na obyvateľov resp. úzku časť, ktorú zobrazuje film nie je dostatočne zobrazená. Proste nájdu sa v ňom aj svetlé pasáže, ale tých nudných, šedých a nevýrazných je omnoho viac. Určite, ale zábavnejšie a príjemnejšie ako Svatá čveřice. Škoda, lebo filmy s K. Rodenom sú obvykle výrazne lepšie ako toto... ()

Piškotka

Během celého filmu jsem uvažovala, kdo slunce hledá a kdo ho v sobě má. Věčným hledačem byl Karel, možným nositelem Jára a na chvíli i Jana. Film byl směsicí smutku, zoufalství, beznaděje. Škoda, že byl děj předvídatelný a občas i fádní. Vynikající Jarda Plesl, Aňa dokonale spadá do škatulky ztrápených a nešťastných matek. ()

Schuldiner

Tohle neni komedie! Tolik zvratů a událostí, za tak krátkou dobu... prostě snímek ze života ... Hezky zkratkovité, pěkně depresivní. Žádná bomba, ale sedlo mi to mooc dobře... tohle já rád.. ()

Saj

Osobně si myslím, že jediný Bohdan dokázal navázat na předrevoluční kvalitní Český film. O to víc se divím, že furt točí, protože doba už je někde jinde. Já si to ale cením. ()

fredisek

První český film na Sundance? Buď tam porota ztratila vkus, nebo si řekla, že tomu východnímu bloku by se mělo dopřát patnáct minut slávy...že to bude patnáct minut slávy pro obyčejný film, který se snaží z obyčejného vytřískat neobyčejné a pekelně mu to nejde, to je mi leda tak líto. Čtyři slunce mají podobný styl jako měl Dům; podobná nuda, podobná klišé, podobně prázdný konec, podobné hodnocení. ()

1945

Film má sice nějaké mouchy, ale donutí k zamyšlení a ten jednoduchý závěrečný song od Fixy se mi válí v hlavě už půl roku ... ()

Martin_W

Čtyři slunce svítěj.. Na české filmy se dívám pouze s vyjímkama, většinou kvůli oblíbeným hercům, tento jsem zhédl kvůli Igoru Chmelovi. Z filmu mám po zhlédnutí smíšené pocity, mnoho scén bylo naprosto mimo, mnoha hercům nešlo nic rozumět a ukončení snad ani nebudu komentovat. Igor samozřejmě potěšil, líbil se mi zde více než v Rodina je základ státu. Společně s ním musím ještě vyzvednout Aňu Geislerovou a hlavně soundtrack od Vypsané Fixy. 54% ()

Fanosh

Film o absurditě a těch pitomých náhodách za které si můžem jak sami, tak se prostě přihodí. Jára se protlouká jak se dá a snaží se neztratit si životní pohodu. Občas se zkouří a v životě to nikam nedotáhl protože mu nic jen tak nespadlo do klína a nebo prostě nechtěl. Postupně si to začíná uvědomovat a snaží se o nějaký ten progres. Jenže někdy už začíná být prostě pozdě. Jeho manželka Jana si myslí, že takhle to dál nevede a protože si uvědomuje, že jí už pomalu ujíždí vlak, tak hledá záchranu v záletnictví. I když Jára není žádný parchant, tak nedostatek zodpovědnosti a pohodlném pohledu na svět takzvaně "na punk" nemusí být nic špatného. Je Jana rozhodnutá ho opustit. A do toho se snaží oba vychovávat dvě děti. Hlavně teda syna Vénu, který pomalu začíná díky punkáči Jerrymu přičuchovat ke klasickému životu teenagerů na vesnici. První holky, chlast a tráva. Celé sociální soužití všech postav je dostane každého z rozdílných cest aby se zase někde setkali. To jako ve skutečném životě se naše cesty kříží a zase rozdělují a znova kříží je zvládnuto opravdu mistrovsky a uvěřitelně. A vůbec výkony herců jsou na momentální českou scénu zvládnuty bravurně. A Roden asi v nejlepší roli v jaké sem ho kdy viděl > skutečné a absurdní. Postavy pro mě excelentě napsány. I když né každý může pochopit tu bezradnost se kterou to celé prožívají. Chce si to zažít.Jen mě mrzí, že po režijní stránce ne tak dobře zvládnuto jak by se mohlo čekat. Zvlášť když je scénář od stejnéhpo člověka. Každopádně Sláma si nejspíš taky svoje užil a rád sleduju jeho tvorbu protože vypraví příběhy ze života. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012