Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

hadouken

Snímek, který mě naprosto dostal svou opravdovostí. Sám jsem během praxe jednu komunitu navštívil (ovšem ne tu v Němčicích, kde byl film natočen). Po praxi jsem si pustil Pravidla lži znovu a došlo mi, jak dokonale film zachytil atmosféru. Kdo tam nebyl, nemůže pochopit. Rád bych vyzdvihl herce, kteří opravdu předvedli skvělé výkony (Igor Chmela, Jirka Langmajer, Jarda Plesl, Jaromír Dulava... opravdu jsem byl nadšen). Podle mého názoru se jedná o precizně pojaté téma filmu a feťácích. Věřím a doufám, že Robert Sedláček vnese do českých kin novou vlnu skvělých filmů. Jednoznačně musím dát pět *. ()

Luckyboy

Na českou věc dobré. Pokud mi není opravdu něco z české provenience doporučené, tak české filmy nesleduji. Možná jsem proti české kinematografii vysazený, ale obvykle se u českých filmů nudím. Nejsem schopný nesrovnávat se zahraničím a toto srovnání vychází velmi často nepříznivě. V tomhle případě sice nejde o film, který by byl mistrovský, ale režisérský talent se Sedláčkovi upřít nedá. Herecky to není špatné, i když nade všemi vyniká Langmajer. Námět zajímavý, ale scénář chvílemi silně nedotažený, co se týče charakterů osob, pro diváka dosti povrchní. Chápu, že prostředí komunity asi takhle vypadá, ale když už byly zařazeny prostřihy do minulosti, tak mohli být víc konkrétní. Takhle se psychologie postav vnímá dosti těžko. Průměrný film, který však měl potenciál stát se mnohem lepším. Jako debut povedené. ()

spotczek

Prostředí i role a herecké výkony skvělé, ale ta historka o jihoamerickém králi podsvětí, který se skreje ve feťácké komunitě a potká se tam se svou obětí, mi přijde přestřelená. Jinak se ve filmu sešly herecké osobnosti dneška, proto zní i vypadají jejich smyšlené osudy reálně. Ovšem sebelepší nápodoba skutečných příběhů mi nepřipadá tak silná, jaký účinek by proti tomu mohl mít třeba dokument. ()

Max Q.

V kriminální zápletce jsem se příliš nezorientoval, nicméně to příliš nevadilo. Film zaujme především atmosférou a prostředím. Tam bych se někdy opravdu nerad dostal. ()

DR.SZ

Jedno z nejpovedenějších českých dramat 21. století. Je velká škoda, že akademici neumožnili filmu víc nominací, aby vyhráli pár sošek Českého lva. Protože od kritiky cenu již získali. Robert Sedláček sem obsadil v té době ne příliš známé herce a herečky, ale později je využíval do dalších snímků. Tato silná osobní výpověď a zajímavá konstrukce děje nemusí každého hned zaujmout, jenomže musí se brát v potaz to poselství ...78% ()

MartinDrhlik

Robert Sedláček své řemeslo umí, a to nejen ve výběru postav... Igor Chmela je kvalitní herec a je vidět, že z něj Sedláček dokáže vymáčknout maximum... Jiří Langmajer a jeho jako vždy naprosto uvěřitelný herecký výkon. Člověku se těžko věří, že (nejen zde) nehraje sám sebe... ()

Víteček

Velmi televizní a laciné (ty flashbacky au), velmi přímočaré (vše je přesně tak, jak vypadá a v podstatě každý je takový, jak se na první pohled jeví) a většina dějových linek nikam nevede. Navíc zbytečně dlouhé. Ve chvíli, kdy už člověk čeká konec a myslí si, že film už nemá co nabídnout zbývá ještě 3/4 hodiny, ale film už opravdu nemá v tu chvíli, co nabídnout. Celá konečná diskuze a následné hlasování bylo dost o ničem. Hlavně, že jsem se na konci dočkal následných osudů těchto fiktivních postav. Kdyby to byl dokument o skutečné komunitě a vynechala se hloupá kriminální zápletka mohl to být slušný počin. Takhle je to jen skoro studiový nedotažený film, který mi nic nedal. Nejlepší byla Novotného linka, ale sama o sobě tam také spíše čněla a pořádného vyústění se též nedočkala. Přidal bych jednu hvězdičku za slušné herecké výkony, ale pak bych musel jednu ubrat za Langmajerův bodec. 40% ()

Alden_Larson

Co se postav a děje týče, tak je tenhle film naprosto perfektní, děj je zamotaný, ale nikdy jsem se v něm neztrácel, postavy jsou krásně rozvinuté a jejich dynamika je úžasná a nesmírně působivá, hlavně díky skvělým dialogům a hereckým výkonům. Prezentace má ale nějaké ty mouchy. Přišlo mi, že tam bylo zbytečně moc close-up záběrů a taky tam bylo pár nevhodných zvukových efektů. 8/10 ()

MEGAJOHN

Bezvadný film z prostředí takové jiné protidrogové léčebny. Příjemné, tajemné, atmosferické i vtipné zahájení filmového festivalu v Brně. Rozhodně bych rád shlédnul znovu. ()

Sekel

Jeden z nejlepsich a nejdotazenejsich ceskych filmu a filmu o abstinenci vubec, ktery si smele muze stoupnout po bok dilum jako Dobri holubi se vraceji. Neskutecne herecke vykony, zejmena panu Langmajera-stylovy sociopat a zralok, ktery ovsem ukaze i zranitelne misto, jedna z jeho nejlepsich roli, Budare-herecky chameleon, prave jeho postava pusobi fyzickym herectvim nejautenticteji vzhledem k prostredi komunity, Chmely-nikdy bych do nej nerekl, ze bude takhle presvedcivy ve vyobrazeni problemoveho ale hodneho Toma, Novotneho-ktery mi po Tmavomodrem svete potvrdil svoji hereckou vyjimecnost, Stranskeho-jehoz byvaly fetak Zdenek je neustutupny a chladny jako skalpel, Svehlika-jez nas necha do posledni chvile na pochybach co si o nem myslet a Dulavy s Cisarem a zenskemu zbytku komunity, kteri kazdy odvadi poctivy kus prace a dotvareji atmosferu pro ustredni zapletku a nikdo z hercu a herecek neni nezajimavy a vsichni nas presvedcuji, ze za sebou maji bolestivy a zajimavy pribeh. Gratuluji Robertu Sedlackovi a dekuji mu za odvahu a um s jakymi se dokazal vyporadat s tematem a vubec stylem vypraveni, ktereho se v ceskych filmech nevyuziva. Tvurcum se zkratka povedl stoprocentni film. ()

david666

po dlouhé době český film, který mě dostal. hodně silných momentů a příběhů lidí, kteří jsou na dně. Vždycky si u podobných filmů říkám, jestli má cenu těmto troskám pomáhat. A vždy si odpovím: Nevím. A jasnou odpověď nedalo ani shlédnutí tohoto filmu. ()

BigBrother

Dvě základní témata (kriminální zápletka a psychologické drama) jdou bohužel v důsledku proti sobě a výsledek působí trochu uměle. Přitom nejspíš stačilo málo, trochu ubrat z thrilleru a rozvíjet silný příběh o životních ztroskotancích, které dostihne minulost i ve zdánlivém bezpečí komunity. Nicméně i tak je to pozoruhodný film. ()

gu-staff

Slušná psychologická sonda do života jedné odvykací komunity, do které se vloudí pravda, kterou nikdo nechce znát. Celkově to vyznívá dost reálně, a hladce to jede na vytyčené koleji až do lehce překvapivého rozuzlení.... ()

_Irbe_

Už jenom to, co tady předvádí Langmajer stojí za to, aby tohle člověk viděl. Velmi, velmi zajímavá podívaná. Scénář, herci (Langmajer, Dulava převádějí opravdu silný nadprůměr), atmosféra, charaktery - všechno na jedničku. ()

kedluben

dusno na krájení od první minuty, neuvěřitelný mi to nepřišlo. zastyděl jsem se asi jenom dvakrát... prostě mně se to líbilo. film na nedělní večer. pěknej. ()

Nerajohn

První polovina docela slušná, titulky i seznamovačka se mi moc líbily. Pak nastal tradiční jev - po desáté večer v pracovním týdnu jsem usnul. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů