Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

beruskaska

Mrazivé drama z terapeutické komunity, autentické herecké obsazení, napínavý děj, který se odehrává v netradičním prostředí. Syrové, dobré, nelíbivě líbivé, na Česko hodně povedený snímek. Podtitul filmu „Jsme tu proto, protože už není žádné místo, kam bysme sami před sebou utekli." je víc než výstižný. ()

Erico

Na český poměry super. Čím dál tím víc u mě stoupá obliba k Langmajerovi, to jak zahrál Milana, tomu se nedalo nic vyčíst a žral sem to i s navijákem. Přiběh v pozadí možná lehce nedotaženej a ještě pro mě trochu škoda že se víc nerozpitvaly jejich minulé životy-větší sblížení by neuškodilo. ()

kolodej1

mimořádně se mi to líbilo. Skvělí herci, někteří v té době ještě ne tolik známí, vynikající pak byl Langmajer. Film má skvělou atmosféru, kterou podtrhuje sugestivní hudební motiv. Moc povedené byly dialogy, nejsilnější scény pak byly v rámci terapeutických sezení, výborně vystavěné byly psychologické profily jednotlivých postav. Mimořádný a dost nedoceněný film. Pro mě v novém tisíciletí mezi českými filmy jeden z pěti nejlepších. Velký film za malé peníze. I v květnu je jak v máji... ()

tucnakova

Podruhé po letech - no a přihazuju pátou hvězdu, bych zvedla procenta ! Vlastně je to nenápadně bezchybný - a na český poměry absolutně opomíjená pecka ! ()

Kozlowski8

Skupina lidí dobrovolně podstupuje několikaměsíční terapeutickou zkoušku, která je má odpoutat od jejich drogové a jinak hříšné minulosti. Celý proces probíhá na odlehlé samotě v šumavských lesích a zde se odehrává celý filmový příběh. Režisér Sedláček diváka postupně nechává nahlédnout do duší jednotlivých aktérů. Všichni mají společnou snahu zbavit se závislosti na drogách, každý z nich si ale přivezl ještě osobní traumata z životních selhání, která způsobila většinou právě závislost. Psychologické vykreslení postav a jejich postupné duševní odhalování jsou základním stavebním kamenem filmu. Sedláček ukázal, že je dobrým znalcem duší tohoto typu lidí, jimž závislost na droze udělala za života peklo. Toto dílo je vlastně jakýmsi hraným pokračováním jeho dokumentů "Dlouhá kocovina" a "Když musíš tak musíš". Nutno říci, že si vybral dobré typy herců a dobře s nimi pracoval. Všichni odvedli skvělé výkony, nad nimiž ještě vyčníval Jiří Langmajer, který za svou roli zaslouženě získal Českého lva (možná jeho nejlepší role vůbec). Naopak lehce herecky zaostával David Švehlík, od kterého jsem však mnoho nečekal. Pro mne velice sympatický divácký zážitek z hodnocením blízko 5*. 80%. ()

zigy

Hráli tam dobří herci, i když s Langošem tedy rejža vyběhl, když mu nasadil piercing pod pusu, chudák.....nejzajímavější je postava Novotného, tomu jedinému jsem fandil. Zbytek osazenstva léčebny si moje sympatie nezískal a to je kámen úrazu tohohle dílka, samí feťáci, vrazi nebo zloději, a co já vím, chtějí se vlastně vůbec polepšit? Já nevím, a během filmu mi to bylo vlastně úplně jedno a to je špatně. ()

Franki69

Dýchl z toho na mě severský nezávislejší žánr. A to kvůli soustředěné režii se zálibou na detail, chladnější barvy a věřím že věrně zobrazené vcelku bezútěšné reality terapeutické komuny pro fetky obou pohlaví. A smekám klobouk jako poctu vynikajícím hercům, včetně dost „obehraného“ Langmajera s velmi netypickým (pro něj) piercingem. Škoda, že dramatično je budováno v podstatě dost neuvěřitelnou historkou ze života českých feťáků v Praze a Barceloně. Ona historka se rodila během několika let, má několik epizod (vídáváme flashbacky) a její aktéři se potkají na tak neuvěřitelném místě a ještě dost těžko uvěřitelnou náhodou. A navíc je nám rozkrývána postupně. Mno, je to škoda, protože tahle velmi dobrá herecká parta by různá mezilidská pnutí různě vyšinutých jedinců na chátrajícícm venkovském statku jistě utáhla i bez uměle vytvářeného tajemna. No a pak - tradiční neduh českých filmů, zejména těch umělečtěji pojatých. Nevyrovnaný zvuk, opravdu často není rozumět!! Což je v konverzačním dramatu dost velká chyba. Dávám 70%, hlavně za Langoše, Švehlíka, Chmelu s čírem a další variaci pološíleného Budaře. ()

PTuranyi

Výborne natočená psychologická dráma. Skvelé herecké výkony a dobre budovaná atmosféra. Žiaľ sem tam niečo narušuje budovanie atmosféry a tá sa na okamih prepadne na úroveň inscenácie. Ale len do ďalšieho strihu. ()

carii

Dulava hodně překvapil. Takhle jsem ho hrát ještě neviděla. A Budař je ještě trapnější, než jsem doufala. U holek jsem měla problém s rozpoznáním obličejů. Lépe se orientuju, když vidím dvoumetrového Indiána, než stejné holky s téměř stejným charakterem. Langmajer na mě působí, že ho herectví nebaví a Stránský recituje jako o život. Novotný měl smůlu na svou předlohu (fotr po 14 letech je zajímavost pro červenou knihovnu, ale nic to neneslo). Vlastně tam mohl být kdokoliv a příběh by mohl zůstat stejný. Charaktery nenaplnily tragedii, to za ně udělal scénář. Malem bych zapomněla na Švehlíka - a vlastně jsem na něj opravdu zapomněla. Tak nudnou hlavní postavu už dlouho nepamatuji. Rozhodně dvacet minut mělo jít pod stůl... ()

tahir

Nic extra, podpriemerna detektivna zapletka v pozadi zivotov abstinentov. Dookola ta ista hudba, tie iste dialogy, ziadny poriadny dej. Par dobrych scen, cakal som podla komentarov viac. Priemer ()

estella

Podobnou slataninu, ac zasazenou do zajimaveho prostredi, uz jsem teda dlouho nevidela. A ani par povedenych vtipku tento film z podprumeru nevytrhlo. Scenar vyrazne pokulhava za zpracovanim, ty dve hvezdicky davam hlavne za scenu setkani clena komunity s dcerou a byvalou manzelkou, ktera se mi opravdu libila. A co proboha znamenaly ty "osudy postav" pri zaverecnych titulcich? Ach jo... ()

Lovin

Prostředí komunity při léčení závislosti na drogách, dobrá detektivní zápletka, překvapující rozuzlení skvělá zábava a dobré herecké výkony opravdu výjmečný český film, kéž by takových bylo víc... ()

acervena

Budař tady exceluje, všechny jeho hlášky naprosto přirozené a to neurotické klepání nohou naprosto přesvědčivé... pro mne překvapivě dobrý film. Výborně vybraná partička herců. ()

schindler

Nepamatuji se, jestli jsem někdy viděl v nějakém jiném českém filmu tolik výborných hereckých výkonů. Je jich zde určitě víc než ve třistapadesátideviti dílech seriálu Ulice. ()

Quak

Naprosto realistické, výborné herecké výkony často neokoukaných herců, skvělý Jiří Langmajer a David Švehlík. Téma drog je podle mě možné dost zprznit, o to víc si tohoto filmu vážím. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů