Snímek vypráví příběh tří dětí – Aleny, Davida, Ondry (A. Neubauerová, T. Materna a M. Valenta) a tří dospělých – charismatického hledače pokladů Aarona Cohena (B. Navrátil), jinak Davidova dědečka, Aleniny sestry Kristiny (B. Seidlová), která se zabývá dějinami na univerzitě, a sympatického slovenského historika Martina Šimka (M. Kramár). Dobrodružná cesta za ukrytým pokladem nás zavede do tajemných míst staré Prahy, rozvalin vodního hradu i do spletitého a strašidelného pražského podzemí. Tady všude se odehrává napínavé pátrání po záhadném pokladu císaře Rudolfa II., po Golemovi a hlavně bájném Kameni mudrců. V cestě za nalezením pokladu však všechny zúčastněné čeká mnoho překážek... (Česká televize)

otík

Místy slušně napínavý a poměrně zajímavě natočený dobrodružný snímek pro českou mládež, místy těžce amatérsky nezvládnuté něco, co mohlo být hodně slušně natočené. Film je nevyvážený až běda a nebýt toho, že je to český film s tématem, které tu už dlouho nebylo, bylo by to jen za 40 %. Takto hodnotím jako slušný, ale bohužel pouze, průměr. ()

dr.fish

Velmi dobrý námět, škoda přeškoda, že není dobře využitý. A mohlo by to být i dost dobrý pokoukání. 50% ()

Mylouch

Tajemno pro dětského diváka, které kombinuje rudolfínskou židovskou mystiku s místopisem Prahy, přibližuje optické kouzlo dávné techniky a využívá atmosféru pražské tisícileté vody. To vše československou, urbánní indianajonesovskou formou ve filmu, který překvapivě drží dětští herci, mimo škatulku zajiskří Lukavský. Atmosféře přičinlivě pomáhá ♫ hudba, která často musí zastírat nedostatky scénáře, režie i střihu. ()

sator

A budou to děti,které se utkají se zlem tohoto světa...Hezké slečny, zajímavý chlapi, trocha dobrodružství něco mystiky, fajn humor,,jeden zloun ,Praha...co víc si přát :-) Mystická kniha která je středobodem tajemného pátrání se jmenuje "Via Lucis", tedy stejně jako  kniha J.A. Komenského, v níž český myslitel a evropský reformátor nastínil koncepci své vševědy čili pansofie a s ní spojený program nápravy lidstva, spočívající na vytvoření jakési mezinárodní akademie věd a vzdělanosti (kolej světla) a dalších dvou celosvětových organizací k dosažení náboženského smíru i k odstranění válek. ()

filmmovier

Bohužel, podle mě je česká produkce neprávem opovrhovaná. Na tomto filmu jsem byl v kině a musím přiznat, že jsem od něj také nic nečekal. Ale dočkal jsem se svižného mixu tajemného dobrodružství a fantasy. Na českou produkci je to velmi povedené, a také myslím, že se to může rovnat světové produkci. Děj filmu je svižný a napínavý a jsou tu i dobré herecké výkony. takže mě se to moc líbilo. ()

Lolita

Česká splácanina, snažící se držet krok s Šifrou, Indym, Lovcema čehokoliv a moc se jí to nedaří. Jako pohádka pro děti možná, a musím říci že o několik chlupů lepší než o cosi podobného se pokoušející Santiniho jazyk, kde byla tuna nelogiky, téměř žádný herec, pouze prázdní recitátoři frází atd. Tady co se deklamování týče, musím se zaměřit zejména na ženské představitelky, Báru Seidlovou a Adrianu Neubauerovou, z nichž hlavně té první nevěřím ani ťuk. A málem bych vynechala zásahy vyšší moci.. ()

HonzaBez

Když čtu většinu zdejších hodnocení, tak se nemohu ubránit dojmu, že dotyční vůbec nechápou, že Maharal je film primárně určený pro děti a je třeba se na něj koukat dětskou optikou. Srovnávat tento film s Indiana Jonesa či Šifrou mistra Leonarda je fakt mimo. Měl jsem teď možnost se na film koukat s partou dětí (9-14) a těm se film hodně líbil. Pro děti se toho tady od 90 let moc netočilo, takže minimálně z tohoto pohledu jde o velmi dobrý počin. Film má podle mě v sobě jak atmosféru tajemna, tak zároveň humor a po většinu dobu filmu to do sebe docela pěkně zapadá. Jediné, co se fakt nepovedlo, je poslední scéna, kde ta snaha o odlehčení působí vysloveně komicky. ()

LordSnape

Vcelku povedený pokus o honbu za pokladem. Nicméně po celou dobu je vidět, že je to český a opět se ukázalo, jak málo máme vlastně herců, když se v Maharalu sešla skoro ta samá parta co v seriálu Ulice. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Film se odehrává v roce 2002 (povodně) a hlavní hrdinka zde jezdí autem Škoda Roomster - vyráběným od poloviny roku 2006. ()

Tomasso001

No zas tak spatne to neni, jeste par let prace a snad u nas budeme tocit i dobrodruzne filmy. Ale zatim je tento prvni pokus jednim krokem u detskeho filmu, jednim u dobrodruzneho, na jednu stranu propracovane sceny, na druhou kyce, na jednu snaha o hloubku pribehu na druhou naivita, herectvi versus neherectvi. Az se to vsechno povede sladit, muzou se u nas tocit filmy s dobrym pribehem, skvelou atmosferou a kvalitnimi hereckymi vykony ()

honz

Poutavý dětský snímek - fantastický příběh s historickým námětem o dětech, kteří se snaží přijít na kloub záhadám z doby vlády Rudolfa II., kdy byla Praha opravdu středem Evropy. Pro dětského diváka určitě řada zajímavých informací o rudolfínské době, pražských pověstech o židovském rabínovi a jeho Golemovi atd. Děj mi připadal místy chaotický, a to je asi jediné, co bych této dobrodružné a napínavé podívané vytkl. ()

Beatle

Nebyl to sice Indiana Jones jak jsem cekala, ale dostal me kamen mudrcu, ktery jakoby vypadl z Harryho Pottera a to, ze Ceska republika ma more a ani o tom nevime ;) Maharal se mi taky zalibil predevsim pro to, ze podobych filmu s tematikou historie (a ne valek,utrpeni,rodinnych krizi apod.) se v cesku moc netoci. Detska pohadka - jak Maharal nazyvaji mi pratele je tedy prijemnym ozivenim ceskych kin :) ()

cross

Přestože jsem z české Šifry mistra Leonarda měl trochu vítr, výsledek mě poměrně mile překvapil i potěšil. Určitě nečekejte žádné zázraky, ale je až zarážející, s jakou dávkou tajemnosti a napětí se film podařilo zrealizovat. A to i přestože se nejedná o zrovna logického a příběhového krále, rozhodně jako milá zábava s velmi dobrou atmosférou postačí... ()

homerr

Pro mě osobně příjemné překvapení, že i v českých podmínkách se dá natočit slušný dobrodružný film. Za zmínku stojí kamera a letecké pohledy na Prahu, což se mi také líbilo. ()