Mladá studentka se dvěma kamarády se rozhodla natočit dokument o masovém vrahovi Lesliem Vernonovi, který byl údajně jako malý vhozen do vodopádu, kde ale přežil. Vrah si s nimi domluví schůzku a začíná natáčení. Je vybraná oběť, která musí přežít, je vybrané místo, kde většina nepřežije a divák zjišťuje (a nejen on), jak to vlastně v těch slasherech už desítky let chodí. Když už má natáčení dokumentu skončit, ve studentech se přece jenom hne svědomí… (MareT.)

DJ Obelix

Tak jsem se konecne po mesicich hledani konecne dostal k tomuto filmu. Jako velky fanda hororu a slasheru jsem po tomto dilku doslova prahnul a to byla prave mozna jedina chyba - prilisna ocekavani. Napad s "jinym uhlem pohledu" je genialni sam o sobe a hlavni "hrdina" v podani dobre hrajiciho a sympatickeho Nathana Baesela ma velke charisma a radi mu budete fandit v jeho planu na "velkou noc", jelikoz jeho entuziasmus je proste neodolatelny. Ovsem jak spravne podotknul B!shop, film ma sva hlucha mista a ta jsou predevsim v prvni "teoreticke" casti, ktere by neskodilo trosku vice akce. Kazdopadne tento kousek je v dnesni dobe skutecne vyjimecnym zjevem a vsechny fanousky slasheru dozajista pobavi a osvezi. Davam lepsi 4* ()

dr.horrible

Tá manželská dvojica! Chápem aká je ich úloha, ale je to prestrelené a obaja sú neuveriteľne nesympatickí. Vystrihnúť, alebo zavraždiť. Behind the Mask je ale vydarený film, originálny, a ak takýchto filmov vznikne viac, pomaly sa začne obnovovať moja láska k slasheru ako žánru, aj keď to bude asi ešte nejaký ten piatok trinásteho trvať. Takže také solídne štyri hviezdičky a malé plus za podarenú minipointu v takmer úplnom závere (panna). Ale ak sa chcete báť, ste na zlej adrese. ()

Jordan

leslie je povinná jazda pre každého: milovníka subžánru shalsherov, pre každého milovníka meta-sub-žánru found footage horrorov, pre každého milovníka témy "sérioví/masoví vrahovia" (á la jason vorhees, mike myers...), pre milovníkov kvalitne urobených paródií, pre milovníkov detailov a odkazov (a intertextuality v rámci vyššie spomenutých oblastí) a hlavne pre milovníkov prekapivo komorných, nízkorozpočtových a na pohľad nenápadných, no v jadre kvalitne a s nadšením (a láskou k vyššie spomenutým oblastiam) urobených filmov ()

Carol Pifková

Tak, konečne som sa dopracovala k tomuto filmu. Ja osobne by som prijala asi viac tých narážiek a poznámok čo a ako treba ak chcete byť správny sériový vrah. Rozhodne ma pobavilo to ako Leslie vysvetľoval, prečo musí byť v kondícii. Vlastne keď si to tak vezmem bolo to určite originálne a zaujímavé. Najmä poučné! ()

Frajer42

Zklamal mě hlavně závěr, kterému ovšem vše již od začátku nasvědčovalo. 2 x jsem se v průběhu filmu zasmál, což si myslím že je trošku málo. Ve své podstatě film pojednává o všech hororových klišé, které popisuje do nejmenších podrobností, neboť asi předpokládá, že dívák je totální debil. Strašně mě zde sraly všechny postavy, protože se jedná o herce a herečky minimálně céčkového formátu. Vyjímku snad tvoří minirole Roberta Englunda, který do podobných filmů prostě patří. Čekal jsem o mnoho víc. 2* dávám hlavně za orginální nápady. ()

PetrPan

Fiktivní svět, kde Freddie, Mike a Jason jsou kluci, co mění svět. Super. První půlka s tunou odkazů na legendy žánru má šmrnc, glanc i vtip, asi největší podíl má na tom vysloužilý vrah Eugene v podání Scotta Wilsona, jeho moudrost byla neskonalá. "Proč zabíjíte lidi? Někdo to dělat musí, zachová se tak rovnováha mezi dobrem a zlem" Má recht, dlouho jsem hledal koníček, který by mě vážně chytnul a tohle byla inspirace jako hrom! Ale zpět, cesta za dokumentem o masovém vrahovi, který otevřeně vypovídá o svém nadcházejícím útoku a vy se účastníte všech možných i nemožných příprav, byla poseta spoustou vtipných nápadů, hlášek a černého humoru. Jinými slovy, originální vyfikundace žánrových vod. Když se však příběh Leslie Vernona přepne řekněme do klasického módu, veškerá originalita se vytrácí a jako slasher, pocta či černá komedie už příliš nefunguje. Čili na žádné vychvalování to není. Tři. ()

iamek

Jako parodie na legendární slashery proč ne, ale jako horor naprostá tragédie. Nápad, že Freddy Krueger, Michael Myers a Jason Voorhees jsou skuteční vrazi je geniální, ale co z toho, když scénař je naprostá tragédie. Nejvíc mě srala dokumentární kamera v první polovině snímku. Za tohle jsem měl chuť film vypnout a zahodit co nejdále. Druhá polovina se už dala vydržet a aspoň tu jednu hvězdičku dám. ()

korbitch22 odpad!

Já už se vážně ničemu nemůžu divit.Podle hodnocení jsem se nikdy neřídil, protože jsem za ty roky tady zjistil, že skvělý film může mít podle vás třeba i 25% a naopak.Po letech jsem se nechal zlákat hodnocením, jinak bych si zcela neznámý film v záplavě nadupanýho seznamu jen tak nepustil.To, že zdejší, samozvaní hororoví nuru, tedy guru přehodnocují kdejakou sračku už jsem si zvykl, ale že můj vlastní bratránek dá 5* něčemu tak debilnímu bych v životě nečekal.Dej me tomu, že začátek docela uměl zaujmout, bavilo mě sledovat jak vrah vysvětluje všechna ta klišé a mělo to něco do sebe, i když to bylo zoufale, ale zoufale neuvěřitelné.K tomu ta debilní pointa, která by došla i pologramotnýmu gibonovi na kokainu a ke všemu ty strašné výkony všech herců.Navíc sem v komentářích četl, že konec je prý masakr jako hrom.Ty píčo, tak strašně spatně odehrané a nepřesvědčivé masakrování jsem neviděl ani v amaťácích na youtube.Krev? Neexistuje a když tak je to kapka hodně mizernýho kečupu.No prostě mrdka příšerná.Iritovalo mě to jak nic za poslední roky, začátek mohl něco říct, potom se to ale změní v totální parodii a bohužel nechtěnou.Nic tak špatného jsem neviděl roky.67%? Prostě kreténi, nic víc se o vás říct nedá.15%. ()

eraserhead666

Člověk se zase cítil, jako při sledování prvního Vřískotu. Povedená ukázka toho, jak i několikrát přežvýkanému a vyflusnutému tématu dát novou šťávu. Skloubení několika zásadních žánrových postupů nejen poslední dobyv hodně zajímavou podívanou. Zásluhu na tom má, kromě nápaditosti, velmi sympatické herecké obsazení, obzvláště dvou hlavních hrdinů. Zajímavé, jak naprosto tuctový, až kýčovitý závěr předchozí hodinové školení dokázalo hodit do poměrně jiného a zajímavého světla. Konečně zase ve slasheru nějaká pořádná maska. Možná mi trošku vadilo, jak se to v jisté části přehouplo až do takřka čisté komedie. ()

SOLOM.

Jde vskutku o pozoruhodný filmeček a tak nějak i chápu většinu těch kladných ohlasů, které se za ty roky u něj objevili a i to celkové nadšení. Já ho sice zas až tolik nesdílím, ale ani v žádném případě nezatracuji. Tento napůl dokument a napůl slasher je však v mnoha ohledech skutečně výjimečný a Scott Glosserman si skutečně zaslouží pochvalu zcela po právu. Bylo vidět, že je velkým milovníkem slasheru a svým filmem se chtěl nejen přiblížit svým vzorům, ale zároveň i odměnit všechny fandy tohoto subžánru. Což se mu svým způsobem i povedlo. Ovšem mám k tomu i několik ALE… Zasazení do alternativního světa, kde Jason, Michael a Freddy skutečně existovali – s tím jsem neměl absolutně žádný problém, protože tvůrčí fantazii se meze nekladou a vždy jsem rád za každý nový originální nápad, který prokrví již mnoho let omývané zápletky. Takže postava Leslieho mi byla svým způsobem i docela sympatická. Šlo o normálního maníka, který zázrakem přežil hrůzu v dětství a nyní se chce stát opravdovou legendou. Navíc mu nechybí smysl pro humor, je inteligentní, docela přátelský a hlavně důmyslný. Díky čemuž zasvětí nejen trojici dokumentaristů ale i samotné diváky do svého velkolepého plánu, který má vyšperkovaný do sebemenších detailů. Zcela logicky nám vysvětlí důvod svého činu, jak si vybrat správné oběti i místo kde chce svůj čin uskutečnit, tak i všechny možnosti úniku nebo situace při kterých by se mohlo ledasco zvrtnout a jak tomu předejít. Právě tato první polovina byla opravdu hodně zajímavá, nevšední, humorná a hlavně pěkně zpracovaná. Někteří sice budou remcat, že hororová atmosféra šla úplně do řiti a spíš to připomíná parodii, ale o to šlo především. Nicméně potom se přesuneme k samotnému mordování partičky teenagerů a pohnutému svědomí trojice dokumentaristů. Což už mě popravdě zas až tolik nebavilo. Nebylo to špatné, ALE právě tohle bych už označil za tuctové pokoukání. Ačkoliv se mnou jistě nebudou někteří souhlasit, tak právě tohle mi už tolik důvtipné nepřišlo a ač to přiznávám nerad, právě v těchto okamžicích jsem se začal nudit. Jasně, proběhlo tu pár mordů, ale mě prostě první polovina bavila mnohem víc. Navíc to závěrečné „otočení“ hlavních postav mi ani nepřišlo tolik překvapující, protože to lze vytušit už mnohem dřív, než k tomu došlo. Což byla velká škoda a nakonec to v mých očích snížilo i celkové hodnocení. Pořád je to lepší průměr, ALE mělo to rozhodně navíc…60% ()

Othello

-Tyvole takhle nešuká panna. -Ten bude pěkně nasranej.... První tři čtvrtiny jsou fantastickou poctou, která si dělá srandu z veškerých klišé žánru s takovou ironií, že jsem uvažoval o plném hodnocení. Ovšem ke konci celou dobuu očekávaný zvrat skutečně nastane a zláme se to do amatérské nudy s nudnými vraždami a zachrání to až Robert Englund poslední hláškou. Za těch posledních 15 minut bych dal nejradši tři, ale když je odečtu, tak mi zbyde fakt dobrá zábava -) -No a tady jsem připíchl hřebíky, aby se nedalo otevřít okno. -A nenapadne je to okno rozbít? -Člověče....... nevěřila bys, ale ne. ()

Morholt

Tady se jasně ukazuje, že stát se zabijákem ve stylu Jasona, Mikea a Freddyho nevyžaduje jen nutnou dávku psychického narušení, ale chce to i odhodlání a především pečlivé plánování. Polodokument a klasický slasher se všemi jeho klišé, to vše řízlé velkou dávkou černého humoru. Určitě to nejoriginálnější, co se na slasherovském poli objevilo. A nemyslím tím jen poslední léta. 80% ()

Genero

Jason denně mlátil do pytle, Freddy měl v malíku nejdůležitější zásady BOZP a Michael Myers byl fanda do encyklopedií. Skříň symbolizuje dělohu, sad porodní cesty a lopata falus. Nepochybuji, že záměry tvůrců byly bohulibé. Chtějí poukázat na fakt, že filmový zabiják je ulízaný hihňavý gay jako každý jiný a jeho práce je psychicky i fyzicky náročnější než denní chléb s uhlím astmatického horníka z ostravsko-karvinských dolů. Tolik snahy a pak na to dílo buran z Habešovny vyvrhne svoji nedělní večeři. Připouštím, páni autoři, že tenhle komentář nepatří k těm nejmoudřejším, ale to váš film taky ne. Nakonec jednu hvězdu zachraňuje jako vždy dráždivá nahota. Kdyby byly všude kozy, nebyly by odpady. ()

erl

Skutečně geniální film. Převrací všechny prvky slasheru a hraje si z divákem tak aby vše zapadlo na konec do sebe. Čím více má divák nakoukáno tím lépe. Nathan Baesel je naprosto brilantní a Robert Englund také potěší. Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon je neotřelý a svěží film který lze doporučit každému správnému fanouškovy horroru. ()

st.ranger

Perfektní tečka za slasherama 80tých let. Horrory už dneska nemají budoucnost. Sice je v celém filmu pár opravdu vydařených nápadů a zbytek jen čerpá z již mnohokrát použitého materiálu, výsledek je vcelku zajímavá podívaná, která fanoušky slasheru jistě potěší. ()

Nick Tow

Pozor spoiler!!! Miestami vtipná paródia na teenagerské slashery, filmy vo filme a ešte všeličo iné. Škoda, že aj dosť predvídateľná. ()