Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Václav Voska v hlavní roli příběhu stárnoucího herce.  Stárnoucí herec venkovského divadla Jindřich Jerman (V. Voska) je právě fotografován do programu chystané premiéry, když si ho pozve ředitel, aby mu sdělil, že už s ním nepočítá. Pro Jermana je to nečekaná rána. Zdaleka se necítí zralý na odchod do penze. Divadlo bylo jeho jedinou láskou a život bez něj si neumí představit. Jerman se ale nevzdává a přes svou dávnou kolegyni a kamarádku Kamilu (V. Fabianová) se snaží najít místo v Praze. Neuspěje ani tam. Jeho mladší přítelkyně Věra Rybová (M. Dvorská) je ponořena do svých starostí s fotografickou výstavou a nemá pro Jermana pochopení. A z nabídky k sňatku, jak se zdá, také není nadšená… Televizní inscenaci natočil podle scénáře E. M. Kavanové v roce 1981 režisér Jiří Bělka. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

Jako mladého mne nebavilo sledovat žvásty nějakých starců a odešel jsem od toho. Pustil jsem si to nyní, kdy jsem hlavnímu hrdinovi věkově blíže, a musím konstatovat, že větší blbost jsem dlouho neviděl. Celou inscenací se nesou pouhé suché dialogy, že mi z toho málem praskly uši. Také dějově je to přímo strašné. Jde to od ničeho k ničemu a nikam to nespěje. Prostě to v podstatě nemá konec. Je to bez pointy. Již nikdy více. ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Zejména herecká ekvilibristika Václava Vosky. Scénář, režie, ostatné herci, nic z toho nepřekračuje hranice mimořádnosti, ovšem osobnost V. Vosky z tohoto televizního filmu dělá lahůdku. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Scénář napsala Eva Marie Kavánková,manželka(?) V. Vosky, který ztvárnil roli staršího herce Jindřicha Jermena. Jermen pohlíží nejen do zrcadla (v divadle, doma, v kavárně), ale hlavně hledá cestu k lidem (družka, exmanželka, dcera, spolubydlící...). Vzhledem k tomu, že své okolí jako vážený umělec víceméně přehlížel, tak jeho odchod do "důchodu" je složitý. Nejvýstižněji to zachycuje setkání s dospělou dcerou, která říká "kdyby byly Vánoce, tak si poděkujeme za to Tvé výkupné a rozejdeme se..." Hudba: Jiří Svoboda. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Film z podobného ranku jako Nezralé maliny. Totální deprese, sebereflexe hereckého řemesla a bývalé stars v nejsmutnější fázi života. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama