Zejména herecká ekvilibristika Václava Vosky. Scénář, režie, ostatné herci, nic z toho nepřekračuje hranice mimořádnosti, ovšem osobnost V. Vosky z tohoto televizního filmu dělá lahůdku.(11.1.2013)

• Pitryx

Jako mladého mne nebavilo sledovat žvásty nějakých starců a odešel jsem od toho. Pustil jsem si to nyní, kdy jsem hlavnímu hrdinovi věkově blíže, a musím konstatovat, že větší blbost jsem dlouho neviděl. Celou inscenací se nesou pouhé suché dialogy, že mi z toho málem praskly uši. Také dějově je to přímo strašné. Jde to od ničeho k ničemu a nikam to nespěje. Prostě to v podstatě nemá konec. Je to bez pointy. Již nikdy více.(12.6.2017)

Film z podobného ranku jako Nezralé maliny. Totální deprese, sebereflexe hereckého řemesla a bývalé stars v nejsmutnější fázi života.(5.12.2016)

Scénář napsala Eva Marie Kavánková,manželka(?) V. Vosky, který ztvárnil roli staršího herce Jindřicha Jermena. Jermen pohlíží nejen do zrcadla (v divadle, doma, v kavárně), ale hlavně hledá cestu k lidem (družka, exmanželka, dcera, spolubydlící...). Vzhledem k tomu, že své okolí jako vážený umělec víceméně přehlížel, tak jeho odchod do "důchodu" je složitý. Nejvýstižněji to zachycuje setkání s dospělou dcerou, která říká "kdyby byly Vánoce, tak si poděkujeme za to Tvé výkupné a rozejdeme se..." Hudba: Jiří Svoboda.(5.4.2010)

Bravurní Mistr Voska. Jeho "rozloučení" se světem herectví, takřka doslovné!(9.1.2010)