Srdíčko, název detektivky, má v tomto případě dvojí význam: je to zlatý starožitný šperk srdcovitého tvaru, který je doličným předmětem pátrání, ale jde i o nemocné srdce paní Máří. Přestože trpěla srdeční slabostí, její smrt nebyla přirozená. Matouš (P. Meissel), syn mrtvé, se zhroutil, její o dvacet let mladší sestra Magdalena (J. Preissová) na tom není o moc lépe. Zavražděná žena měla po otci zlatníkovi ukrytou šperkovnici, a tak se vyšetřování nejprve soustřeďuje na krádež zlatých šperků. V podezření je také synova přítelkyně Carmen (Y. Blanarovičová), která údajně dostala šperk ve tvaru srdíčka od zavražděné Máří. Sestra mrtvé Magdalena má tajemného a šaramantního přítele, známého sňatkového podvodníka (J. Kodet), který je dalším podezřelým. Kdo je pachatelem vraždy? Případ vyšetřuje kriminalistka (J. Hlaváčová), která má po rozvodu sama starosti o dospívajícího syna… (Česká televize)

Mylouch

Celé to trochu šustí papírem, napětí nic moc, ale v zásadě se nejedná o nic, co by se nevyrovnalo Kleinovým adaptacím Škvoreckého. 2-3* ()

otík

Námětově celkem slušná kriminálka, scénářem a dialogy tragická, obsazením výborná. Výsledek? Lehký podprůměr. Některé scény jsou tak strašně strojené a neživé, že by i Ed Wood bledl závistí. Každá scéna s Munzarem je výtečná, Hlaváčová je taky dobrá, ale celé to strašně sráží spousta neskutečně špatných scén. Jednou viděti a pak dát ruce pryč! PS: hudba Václav Zahradníka je hrozná, dramatická i ve zcela nedramatických pasážích, často zcela nefunkční pro filmový obraz ()

Skuby47

Ponurá pomalu plynoucí televizní adaptace krimipříběhu, s nevýraznou vyšetřovatelkou Janou Hlaváčovou. Příběh je jednoduchý, nepříliš nápaditý, spíš konverzační. Zajímavý je pouze svou vánoční a poněkud tajemnou atmosférou a potemnělými uličkami staré Prahy, v nichž se odehrává. ()

HonzaBez

V této televizní inscenaci mě víc než celá detektivní linka o napjatém vztahu mezi oběma sestrami končící vraždou jedné z nich, bavila ta linka ze soukromí hlavní ženské postavy, kdy se kolem detektivky Jany Hlaváčové docela kouzelně motá policejní doktor Luděk Munzar. Škoda že to celé v závěru skončí mezi nimi tak nějak do ztracena. ()

farmnf

Mě to připadlo nesmírně trapné. Hlaváčová se hodí na detektívku asi jako hovno na dort. Herecký výkon jejího synka a toho pošuka v blázinci byl na méně, než nedostatečnou. Od Sadkové se ani nic jiného čekat nedalo. Jediné, co se mě na hře líbilo, byla stará atmosféra Prahy, nezkurvená reklamami, bordely a non-stopy. Možná, že se tam tenkrát fakt dalo žít. ()

RonaMidu

Jana Hlaváčová jako kriminalistka,to mi přišlo legrační,ale pro nenáročné,proč ne?! :-) ......(zato ta Praha,mňam!) ()

LadyPupu

"No, ale mě má doopravdy rád a ožení se se mnou!" Preissová v roli naivky co má srdíčko plné lásky ke Kodetovi, ale ten by rád jiné srdíčko než to její plné lásky a k tomu by rád ještě třeba nějaký nárameček, náušničky atd. Ach jo. Ani po opakovaném zhlédnutí tomu víc než dvě nemůžu dát, protože to prostě není dobrá detektivka. ()

EKLEKTIK

"Vystavuje se to jenom o Vánocích." Původní televizní detektivka, plná biblických jmen, jako jsou Máří, Magdaléna, Matouš, či Marek a napsaná na námět pořekadla "Cherchez la femme", které se v tomto případě netýká jen podezřelých nebo vyšetřujících, ale především samotné oběti, jejíž chorobná spořivost, nepřejícnost i žárlivost byla hlavní příčinou jejího násilného úmrtí a v přímém rozporu s tím, co si o ní mysleli lidé z jejího okolí. ()

ArthasKarfa

Prostředí staré Prahy a dobří herci zachraňují jinak podle mě dost nudný a unylý scénář. Poetiku svou to ovšem má právě díky prostředí ve kterém se celý děj odehrává. ()

Garch

Jak zašlá byla dva roky před revolucí Stará Praha, Nový svět. Z herců zaujme Jana Preissová a Věra Kubánková. ()

crozet

TV produkt z post-normalizace - propad v režijní i technické filmové úrovni, produkovaný tradičně lidnatým týmem zaklínačů z cechu "televizáků" (např. kategorie režie: 2 pomocní režiséři, 1 asistent režie a 1 režisér). Permanentní tendenci zoufale se rozeštkat tak částečně zabraňuje obsazení esy typu Kodet nebo Hlaváčová a eventuálně Jana Preissová, jejíž půvab ve věku 39 let zde byl i přes ošklivou masku a kostým dobře zachycen. P. S. Za povšimnutí stojí exteriéry pražského podhradí koncem 80. let. ()

PavelZava

Detektivka Jana Hlaváčová přichází na Štědrý den ulicí Nový Svět na Hradčanech k případu, kde čumilové hovoří o zavražděné paní Máří a vidí detektivku, jak vstupuje do domu zavražděné : Tahle bude asi taky patřit ke kriminálce. Jako že by to byla nějaká … Policajtka Detektývka. Zajímavé je použití, jak to nazvat slovo/sousloví SvatVečer , což jsem zažil ve dvou případech v jedné písni a teď, možná tím, že nemám ty tradice. Detektivka se snaží vždy někoho dohonit během, ale vždy jí zdrhnou i kulhavý Kamil (Jiří Kodet). Zajímavý je též komentář jejího syna : Matka Maigretka dostala svůj případ, to zas bude pohoda. Nejlepší herecký výkon je Magdaléna (Jana Preissová). ()

Drom

Víš, to bylo tak... I když se tvůrci snaží tuhle slabě dramatickou detektivku zatraktivnit odhodlanou ženskou kriminalistkou, četnými retrospektivními scénami majícími postupně odhalovat pravdu či záhadou pozůstalosti dávno mrtvého zlatníka, je to břečka. Když opomenu, že drama a napětí se vybudovat naprosto nepodařilo, tak mi přišel casting nějakej mimo, postavy často podivné a dost nevěrohodné a především hlavní hrdinka zcela neschopná. Pátrání po zloději mě nestrhlo, plácalo se sem a tam, celý děj byl přifouknut vedlejšími postavami a i přes leckteré herecké jméno sterilní a nenápadité. Jako by režisér postavil herce na scénu, oni odříkali své a jelo se dál. Ani se jim nedivím, protože i ten pro detektivku celkem klasickej námět nebyl pořádně vytěžen. Je to taková ohlodaná kostra případu na který sem tam zbyl kus flaksy a vesele si tleje. Jo, je to mrtvola, ale i supy už to zabalili a odkroužili pryč. Tak takové to tedy bylo... ()

BigBang

Při druhém shlédnutí jsem výrazně zvýšil hodnocení. Docela výjimečná inscenace s dámou-vyšetřovatelkou na starých Hradčanech. ()

hermiona

Kdyby Janička Hlaváčová hrála v teleshopingu, já bych jí spolkla i to. Ano, mám pro ni slabost, ale každý ji pro někoho má. Je pravda, že paní detektivka ze Srdíčka nepatří mezi její nejlepší role, ale pro mě stejně sympatická a reprízu ráda shlédnu kdykoliv. Labilní Jana Preissová se předvedla ve skvělé formě, po všech hodných maminkách mě mile překvapila. Do poslední chvíle jsem neměla jistotu, kdo tu Máří vlastně zabil. Bylo to tak nerozhodně. K tomu všemu staré zimní Prahy nádhera... ()