Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

wobufet

Zprvu, když jsem se dozvěděl že je to skoro hodina a půl o slonovi co slyší hlas z jetele, říkal sem si že to bude hrozná nuda. Dost kladných recenzí mě přeci jen jakožto milovníka animáků donutilo film shlédnout. No... na jednou to nešlo, dodíval sem se až na počtvrté, protože je to fakt pořád to stejný a natáhlý. Zprvu mě více bavila Kdosická část - problémy s dcerami apod. Avšak brzy se ze starosty stala komická figurka co pořád do nečeho naaráží nebo něco naráží do ní, tak jsem přešel na stranu tlustokožce, z kterého se brzy vyklubal parádní hláškař. Scéaristům se taky podařila spousta výborných gagů (debata o Vladovi, imaginární světy prťat) a i zde opěvovaná anime parodie byla sice zajímavá, ale mě jakožto otaku nijak nenadchla. Výsledek - až moc odpočinkovej film, kterej se ale vyplatí shlédnout. ()

david666

Holt mám pro podobné animáky slabost. Navíc se zvířátkama - to můžu:-). MYslím, že u tohoto dětského filmu se slušně pobaví i dospělí. Stačí jen shlédnout skvělou scénu s opicemi, střílející banány. Oproti Panu Včelkovi se zde tolik nemoralizuje, což je také pozitivní. ()

da_silva

Bejt mi deset, tak bych pro tohle zabíjel pač je to skvělá pohádka. Bohužel sem už mimo hlavní cílovou skupinu, takže jsem se nebavil celou dobu, protože některý fóry sou prostě moc dětský. Ale zábava to je a dá se to v klidu přežít, akorát sem od Carreyho čekal trochu víc exhibicionismu, ale jinak pohoda. Pro děti jasnejch pět hvězdiček, jinak hodně slušný tři, rozhodně nadprůměr. A tý klokanici měl Horton už na začátku cáknout jednu chobotem a byl by klid :) "Yes, Horton, she sent you a bunny with cookies." ()

FincherD.

Já mám prostě tu stylizaci knížek Dr.Seusse rád. U Hortona mohl ten morální apel být o trochu střídmější, ale jinak je to zábavné dobrodružství, které má docela šťávu a nechybí mu ani dojetí. ()

sAreOn

Takový dost infantilní animák, ale byl občas vážně vtipný. Sice má dost hluchých míst, což by asi nemělo být, a to ho sráží velice dolů. Jinak mne osobně potěšila anime sekvence, kterou nevyužil snad žádny takový animák. Kdovíci byli úžasně naivní, Horton pomatený a vlastně všichni obyvatelé jejich pralesa. :-) Jediné co mě šíleně iritovalo byl vypravěč. (btw. chtělo by to samostatný animák o Vladovi, který byl pro mě hvězdou filmu) ()

EXwoody

Animák, který mi příjde víc trapný než vtipný, ten slon mi lezl strašně na nervy a ostatní postavy stály za starou bačkoru.. Animované filmy mám rád, ale toto jde mimo mě :) ()

Ajay

Pěkně je to naanimovaný, ale to je tak asi všechno, příběh pokulhává, sem tam i úplně umře :) ()

Ondrew

Viac nez vydareny animak plny humoru, dobrej nalady, trosky napatia a celkovej pozitivnej energie. Autori nezabudli ani na moralny odkaz, vsetko krasne ide vpred, rozhodne som sa naramne zabavil. Film neomrzel ani po viacerych pozretiach. Podobnych animovanych filmov by som prijal rozhodne viac. 100%. ()

ir.hools

Proč má Horton tak málo??? Vždyť je to legrace, super oddychovka a jsou tam megavtipný momenty...kterýma jsme se s partou bavili asi rok :D žlutá koule...a její výstupy = výbuch smíchu :D 80% ()

kelet

Nevinná detská super zábava. Horton je spracovaný naozaj veľmi dobre a myšlienka použiť v tejto rozprávke osobu "rozprávača príbehu" je len plusom. Animácie a aj postavy vyzerajú super. Každá postava, ktorá zasiahne do deju je špecifická a na čele s Hortonom, ktorý je naozaj originálny, tvoria príjemnú atmosféru a príbeh je veľmi sympatický. Takže nech sa páči nalaďte sa na porciu zábavy a urobte si príjemné spestrenie dňa spoločne s deťmi. Hodnotenie: 80% ()

Mancunian

Jako malýho mě to vůbec nebavilo. Ale když jsem na to koukal teď, překvapivě mě to zaujalo. Nenáročná pohádka na večer. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

swenyx

Horton asi není úplně animák pro všechny, ale já si ho vždy mega užíval, je to rychlý, takže není čas na nějakou nudu, akční a vtipný. Českej dabing v podání vypravěče Svěráka a Hortona Dejdara je skvělý a postavy jsou taky dobrý, Starosta, Klokanice, nebo i Vlad. ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella