Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

St0ne

Horton je tak trochu schizofrenní film. Není úplně pro děti, které se na některých místech nebudou chytat, a dospělým pro změnu nenabízí dostatek kompenzace za cukrkandlový a dětinský svět Kdovíků. Stojí přesně na hraně, a tak hodně záleží na náladě, s jakou se do kina vypravíte. Určitě si ale vychutnáte Pokemon scénku a malou žlutou psychedelickou kouli, co boduje pokaždé, když se objeví na scéně. "V mém světě žijí poníci, kteří papají duhu a kakají motýlky...":D:D Tak nevím, co papá tohle zvířátko, ale obyčejné kytičky to asi nebudou;-) 75 % ()

Jirka1111

Mám na tento film opačný názor. Je to snad nejhorší animák, jaký jsem kdy viděl. Úplně bez vtipu. Hvězdička je tak max. za nápad, dabující herce a za supa. ()

snupko13

Podľa mňa to bol zatiaľ naj animák tohto roku. Som sa fajne pobavil a pri niektorých scénach sa zasmial až k slzám (umrtvená ruka starostu). Nechýbala ani poučnosť, bez ktorej snáď dnešné rozprávky byť nemôžu a ani chvíle, pri ktorých musia tí citlivejší, rýchlo klipkať očami. Autori si po pre mňa nie veľmi vydarenej dvojke Ice Agu, trochu vyžehlili triko. Jediné, čo by som tomu animáku vytkol, boli tí kdovíci. Niežeby boli nepodarený, ale oni tu už predsa boli a to v úplne odlišnej rozprávke a k tomu ešte aj ich výzor bol taký istý( ksichty z horenosom) ako v Grinchovi. Žeby za to mohol Jim Carrey? :) ()

oceanic6

Príjemný animák ktorý ničím neurazí ale okrem pokémonovskej vložky nemá čím prekvapiť. Klasická hodinka a pol strávená v spoločnosti slona a obyvatelov Whoville má celkom dobrú chuť, na ktorú si už ale na druhý deň nespomeniete....a druhýkrát sa vám už nebude chcieť ochutnať... ()

parabella

animované rozprávočky ma vždy dokážu dostať. teda keď sú vtipné a s nápadom. Horton je podľa mňa podarený animák nie len pre malých, ale aj pre veľkých. a to treba oceniť. ()

mikul

2 hvězdičky je maximum, co jsem mohl tomuto animovanému filmu dát. Prvních 50 minut je to hrozná nuda, potom už se to rozjede a má to (oproti prvním 2/3 filmu) dobrý děj. Co se týká vtipů, tak jsem se zasmál asi 3x a to tomu malému žlutému cosi:-), a ještě starostovému synovi. V úterý jdu na kung-fu panda, tak doufám, že nebudu psát podobný komentář. 40% ()

haasha

První půlka filme mne opravdu bavila a hodně jsem se zasmál. Druhá půlka už je trochu slabší, ale i tak dávám čtyři hvězdičky, protože to byl nejvtipnější film, jaký jsem za poslední dobu viděl. ()

Joneleth

Šedý průměr. Označení "rodinný" tady odpovídá asi nejvíce. Měl jsem možnost tohle dílo shlédnout s přítulkyní a jejím pětiletým bráškou a ten se bavil náramně (krom scény s mostem, kdy se ten špunt opravdu vyděsil, jestli teda ten Horton spadne). U Hortona mi chybělo více vtipu, narážek, odkazů... prostě všeho co dělá animáč animáčem pro diváka, který už nějaký pátek nechodí do mateřské školky. Možná je moje hodnocení ovlivněno vynikající Toy Story 2, kterou jsem čirou náhodou viděl dva dny před Hortonem, ale Hortona už podruhé vidět opravdu nemusím. A ten konec... dámy a pánové tohle tady bylo 1001krát na všechny způsoby a ten Hortonův je až neskutečně naivní. ()

fErnesto

Povedená animace, plná úsměvných nápadů a zajímavých potvůrek. I přes to všechno a krátkou stopáž začne dřív nebo později nudit. Nic hlubokého. ()

luziferr

Slon je velice pěkně animovaný, když tančí, když si myslí, že je lehký, nicméně na druhou stranu smítko prachu a život v něm mi přijde jako vhodná chvíle na zabití velké části filmu (času). Líbil se mi český dabig, ať už supa či slona (Dejdar), ale podívám-li se na stranu druhou, že jsem alergik, smítka mi vadí a už jsem musel zničit mnoho světů ... :( ()

Chlo0opek

Ač mně to ze začátku přišlo, že se mně to nemůže líbit už jen kvůli animacím Kdovilaňů, nakonec tomu tak nebylo a na konci sem už měl naprosto opačný názor. Chytlavá a hezká animace, skvělý příběh a nápad se světem minilidiček ve smítku, propracované dialogy. Poslední dobou mně přišly animáky slabší, ale tenhle zas nahodil laťku tam, kde bych si představoval, aby byla.. ()

teseth

Tento animák mě dostal. Velmi ucházející děj s množstvím vtípků, které nejsou úplně stupidní. Hlavní co si na tomto animáku cením je český dabing, který mě po dlouhé době opravdu příjemně překvapil! ()

B.e.r.n.y

Nedávno jsem se k tomuto kousku dostal. Ač čirou náhodou, při hlídání mladší sestry ale přece. Grafika a zpracování velice pěkné. Příběh ničím neoslní. Avšak český dabing se v tomto případě opravdu nepovedl. Nevím jak je to s originálem ale český dabing je opravdu slabý. Nicméně na odreagování po náročném dni tato podívaná stačí. 40%. ()

P@\/EL

Dobrá animovaná komedie, která nabídne několik povedených scén a zajímavých hlášek. Nicméně při současném přebytku podobných filmů tenhle film spadá v rámci žánru spíše do průměru. Nic nového se tady prostě neděje, zkrátká standardní podívaná s úplně tuctovou animací. No a konec konců je zde vidět, zejména co se týče postav, i velká inspirace Grinchem. ()

mine.slayer

Bláznivé a komicky trapně kýčovité, jednou kouknout a už víc nemusíte, jen v případě, že po čase úplně zapomene o čem to vlastně bylo a vy si nemůžete pomoci a podíváte se na to znova. ()

AyLe_

tohle se bohužel moc nepovedlo... těšila jsem se na slona, ale bylo to spíš zklamání a na závěr mě zděsil ten zpěv :D ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella