Série(2) / Epizody(50)

Keiichi se nově přistěhoval do Hinamizawy, kde objeví sérii vražd z minulosti. Ale jeho noví kamarádi o nich mluvit nechtějí a vypadá to, že ho tajně sledují. (Netflix)

Vykuk

Zpočátku bizarní, nesmyslné a úchylné, s každým dílem jsem však toužil vidět další a zjistit více. Super počin, který by mne nezaujal naprosto ničím, kdybych ho neviděl:)). ()

DaweForeman

Tohle anime je opravdu těžký popsat. Zpočátku to vypadá na duchařskou záležitost, poté se to tváří jako těžká promyšlená detektivka, kdy člověk horko těžko dá dohromady všechny dílky skládačky s tím, že už čeká na finální obraz. Jenže posledních pár dílů člověku zničí veškerou snahu, kterou do toho dal, protože zjistí, že příčina a podstata byla v úplně něčem jiném. Pokud bych to měl nějak shrnout, tak následující větou: "Něco jako zrůdy se nerodí, ale člověk se jimi postupem času může stát." Samozřejmě to není všechno, ale tím bych už prozradil celou podstatu anime a člověk by z toho neměl pak takový požitek při prvotních fázích sledování. Samozřejmě onen mysteriózní prvek tu ve skutečnosti je a styl příběhu, jak ho člověk vnímá se postupně mění a opravdu ten konec nečeká. Navíc i po shlédnutí vše přesto není jasné, kdy pořád některé věci zůstávají záhadou nebo přímo nevyřčeny. Animace je celkem slušná, ale hudební stránka není nějak výrazná. ()

ikilledjenny

Úzkost, paranoia, lži, záhadná úmrtí, vraždy, sebevraždy, potoky krve, šílené výrazy, šílené oči, ďábelský smích. Tohle všechno je ve všech 6 aktech. Příběh je velice zajímavým svým pojetím času a reality. Jedno léto, jedna slavnost Watanagashi, Oyashirova kletba a 6 různých verzí, každá jiná a zároveň stejná. Anime, kde umírají kawaii holčičky docela brutální smrtí. Nevěřím, že vysvětlení na konci bude takové jednoduché. Druhá série to jistí. Opening skvělý, ending nic moc. K páté hvězdičce mi pořád něco chybí, možná to bylo tou animací, která se mi moc nelíbila. ()

Palisander

No, asi takto. Rozčlenenie na jednotlivé kapitoly pomohlo. Aspoň som vedel, kedy sa resetujú počty mŕtvych ;-). Prvá časť vcelku zaujala. Lenže v momente, keď som pochopil, že ďalšie kapitoly nebudú dopĺňať skladačku, ale vždy naštartujú alternatívny scenár rovnakého príbehu, stratilo to všetko čaro. Vytvoriť "mysterióznu" históriu, ktorá nemá hlavu ani pätu nie je až také umenie. Hysterické výbuchy tiež rýchlo omrzia. Najzáhadnejšia postava je pre mňa policajt Oishi, ktorý aktívne podporuje paranoju, namiesto toho, aby niečo vyriešil. A záver? Radšej vystrihnúť. Úprimne, lepší dojem som mal z humorných scén, ako z tých strašidelných. S výnimkou "manikúry" a Shion v podzemí. To bol drsný realizmus. Sekera berie cenu za dizajn, Rika-chan zasa titul Miss kawaii. Pokračovanie ma však vôbec neláka. Lenže kvôli Hanyuu to pravdepodobne risknem. Poučenie z príbehu: Poriadne si rozmyslite, komu dáte bábiku :-). ()

Maou

Higurashi musím hodnotiť jedine spolu s jeho druhov sériou "Higurashi no naku koro ni Kai" ,pretože táto prvá séria nás hlavne postupne zoznamuje s postavami a prostredím a viac otázok kladie ako zodpovedá. Celá séria je rozdelená do štyroch zdanlivo nesúvisiacich časových línií, ďalej rozdelených do viacerých kapitol, podľa toho kto je práve rozprávačom príbehu. Samozrejme zo začiatku má vo všetkom divák riadny zmätok, ale práve v tom postupnom skladaní si jednotlivých čriepkov príbehu tkvie čaro tohoto seriálu. Krvou sa samozrejme nešetrí a napätie by sa miestami dalo krájať. Najväčšou slabinou je kvalita animácie, no určite sa ňou nenechajte odradiť, lebo by ste prišli o skvelý zážitok. ()

Tezuka

Nejlepší horor a drama v jednom, co jsem kdy viděl. Úžasné na tom všem je, že to celé zaobalené v krásném barevném prostředí. Vesnice ve které se vše odehrává, Hinamizawa, byla inspirována japonskou vesnici v Gifu jménem Shirakawa, která se díky svým dřevěným domům s doškovými střechami dostala na seznam UNESCO. Je to nádherná lokalita obklopena horami bohatými na lesy. Člověk si zde hlavně zamiluje ten ohromný kontrast, kdy se střídají epizody s příjemnými prožitky a epizody, kde vám běhá mráz po zádech a stojí chlupy na celém těle. K tomu všemu nejde o žádný klasický vyblitý horor, kde jediné co vidíte je krveprolití a hrůzu, ale je to i build up story, kde musíte dbát na každičký detail, abyste se udrželi v ději, protože je to jeden velký chaos událostí, které vám dlouho nebudou dávat žádný smysl. Pokud byste po první sérii nevěděli, co se vlastně děje, nepropadejte panice, ani já to nevěděl a měl jsem z toho hlavu na větvi. Vše se vám objasní po druhé sérii, kde se ten sled událostí začne dávat do pohybu hezky od začátku. Zamiloval jsem si tohle anime do morku kostí, openingy mi přirostly k srdci (hlavně č. 2) a bavilo mě si to pouštět před spaním na dobrou noc :)) Dávám 12/10. Odkaz na svoji oblíbenou píseň https://www.youtube.com/watch?v=tbVwVvWxv-4 ()

MichaelMyers112

Celkem slušný Japosnký seriál, který i když je kreslený, dokáže znechutit (narozdíl od jiných hraných blbostí, raději nejmenovat). Jako nějaké stupidný pohádky na DIsney Chanel to není, protože to pro děti není rozhodně. Animace je též skvělá. Jediná negativa na tomhle snímku je to, že je to tak krátké. Ale jinak palce nahoru. 90% a 4*. ()

Marikko

Na začátku anime nechalo diváka trochu zmateného ale díky strašidelně napínavé atmosféře to nikoho nenechalo odtrhnout oči od monitoru (alespoň mě ne) a to je jenom dobře protože postupné rozuzlení bylo naprosto fantastické, hned co dílky začaly zapadat to bylo prostě něco nepopsatelného plus v polovině pohled na celí děj znovu z pohledu Shion ?KLOBOUK DOLŮ! Málo které anime ,seriál či případně film dokáže oslnit při opětovaném pohledu na vše znovu + finále v higurashi no naku koro ni KAI ? co se týče hororového anime si nejde víc přát :) 5/5. ()

Bassko

Prvé kapitoly som akosi nechápal, prečo v každej kapitole zomrú všetci a potom akoby nič v ďalšej zas žijú. Nevidel som v tom nejakú veľkú spojitosť. Potom sa to akoby začalo vysvetľovať, ale aj tak som v tom cítil nezrovnalosti. No a ten záver, to bol des. Najhoršie vy-gradované finále aké som kedy videl (na slabšie si akosi nespomínam) Aj napriek tomu som sa pomerne dobre zabavil, neurazilo to. Taktiež súhlasím so Subjektivom, asi vo všetkom. P,S: Práve som začal pozerať druhú sériu tak možno potom ako sa to tam vyjasní zvýšim hodnotenie. Uvidíme... ()

mp5991

Chápu, že asi chtěli horor postavit na nějakém tajemném skrytém zlu a tak se mnoho věcí vysvětluje až ke konci nebo rovnou v další sérii. Musím bohužel říct, že v této formě na mě zejména třetí kapitola působila až příliš nereálně a tak strach s přehledem přebilo přemýšlení, jestli víc hráblo postavám nebo scénáristům. Ono i po tom vysvětlení je to sakra moc náhod najednou, ale pravda, je to jedna časová linie z tuším pár stovek. Jedinou, kde se ta hororová atmosféra fakt povedla, je hned první kapitola, kterou ale zas stahují dolů rádoby komické scény z běžného života party děcek (teda hlavních postav). Takže celkově tohle beru spíše jako úvod ke druhé sérii, která už docela stojí za to. ()