Skokan

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

• Xmilden

Velmi slabé, díky krátké stopáži je to jen taková rychlovka, která rychle prošumí. S tímhle tématem by se daly dělat věci, ale film mi příjde takový celý odfláknutý, nedotáhnutý. Akční scény nevypadají přitom vůbec špatně, ale scénám mezi nimi by asi uvěřilo pouze mimino. Nejlepší herec je tady bezpečně Michael Rooker, který si kategorického ožralu zahrál opravdu přesvědčivě. PS: láska mezi ústřední dvojicí je ještě více trapná než v Matrixu a to už je co říct. Nečekal sem, že je něco takového opravdu možné. No, asi je.(16.4.2008)

"...a tak jsem poprvé skočil...." Jenže co z toho vzniklo? Pro dobrodružství-chtivé teenagery určitě slastný zážitek a splněný sen, pro ostatní ale trochu rozpačitější oddychovka s věčně mladým Haydenem, roztomilou Rachel Bilson a spolehlivým Jacksonem. A k tomu bohužel také s nedořečenou, ba přímo jen lehce nakousnutou mytologií (viz příběh lovce Paladinů, který skončí skoro dříve než začne). Přiznávám, že jsem se bavil, protože ta slabá půldruhá hodinka uteče velmi rychle a s fůrou peněz si Liman poradil tak, aby to na výsledku bylo opravdu hodně vidět, ale dle rozpačitých tržeb jsem nebyl sám, koho ani moc nezamrzelo, že se pokračovat dál nebude.(10.4.2008)

• imf

Hrozná flákota. Hayden bohužel nevýrazný jako obvykle, holky jenom na ozdobu a příběh odvyprávěný tak ležérně a povrchně, že buď viníte knižní předlohu nebo tucet scenáristů, kteří s Jumperem doskákali na stříbrné plátno. Nakonec nevím, jestli je Liman zločinec nebo oběť, ale tohle se mu ošklivě nepovedlo. Těžko hledat ukázkovější pozlátko než právě tenhle film. (40%)(18.2.2008)

Soundtrack John Powell: 1. My Day So Far ,2. Splash ,3. First Jumps ,4. Bridges, Rules, Banking ,5. Surf's Up ,6. 1000 Volts ,7. Roland Snoops ,8. You Hear Me Laughing ,9. Coliseum Tour ,10. Coliseum Fight ,11. Echo of Mom ,12. Airport Departure ,13. In Hospital ,14. It's Sayonara ,15. Race to Millie ,16. David Comes Clean ,17. Roland at the Lair ,18. Jumper vs. Jumper ,19. The Sacrifice ,20. A Head Start ,21. A Jump Off,(22.5.2011)

Suhlasim, ze scenar bol velmi slaby, alebo nedotiahnuty. Zostalo mnoho otazok, ale hlavne dve ma zaujimali najviac, ze preco sa niektori ludia stali Jumpermi, teda ze sa dokazu takto teleportovat a preco ti Paladini, alebo ako sa im hovorilo stale tychto Jumperov nahanaju uz od cias stredoveku. Je mi jasne, ze sa im nepaci to slobodne teleportovanie, ale to im este stale nedava pravo ich nejako obmedzovat, pokial im Skokani nijak neskodia. Zial, ziadnej odpovede som sa nedockal. Lenze pri tomto filme nesmiete premyslat a davat si otazky, preco tamto a preco toto, ale treba sa nechat bavit a unasat sa vizualnymi a akcnymi efektami. Na scenari by som tam par veci urcite zmenil, aj to teleportovanie nemoze byt zase tak jednoduche, staci sa ocitnut niekde na strede cesty, kde prave ide auto a moze byt po vas, ak vas prejde kamion. Taky HANCOCK (2008) sa mi pacil o trosicku viac. Som zvedavy, ako dopadne dvojka naplanovana na rok 2013. Reziser Doug Limen natocil aj AGENTA BEZ MINULOSTI alebo MR. & MRS. SMITH. _________ Hayden Christensen - (David Rice) +++ Jamie Bell - (Griffin) +++ Rachel Bilson - (Millie) +++ Diane Lane - (Mary Rice) +++ Samuel L. Jackson - (Roland) +++ Michael Rooker - (William Rice) +++ Tom Hulce - (Pán Bowker) +++ Kristen Stewart - (Sophie) +++ Hudba: John Powell +++ (Videl v kine 08.04.2008) +++(27.2.2011)