Skokan

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

Naprosto zabita prilezitost. Napad na jumpery a paladiny mel fakt solidni potencial, jenze tvurci to dokonale sprasily. Prvni problem je, ze pri vsem tom skakani z mista na misto bez hlubsiho vyznamu tvurci tak nejak zapomneli na pribeh. Druhej problem je, ze se tu nenachazi nejaka vylozene kulervouci scena, jen par zajimavejch. Treti problem je, ze ma film debilni konec. A ctvrtej problem je, ze i kdyz se v podstate furt neco deje, tak to nema zadnou gradaci napeti, zadnej smrnc a film se tak spis jen tahne, misty nudi a jediny stesti, ze ma jen 80 minut. Navic Hayden, ackoliv nehraje nejhur, ma fakt debilne napsanou postavu. Aspon, ze to zachranuje Jamie Bell, kterej si roli viditelne uziva a je naprosto perfektni. No a co se tyce Samuela, je drsnej a predvede slusnou akci, ale predstava tvurcu o jeho postave zacinala a koncila s bilym harem, protoze tu skutecne funguje jen aby se objevil, udelal bububu a zas na chvily zmizel. Ne, ze bych se nejak zvlast nudil, navic triky a hudba jsou fajn a furt se neco deje, jen sem proste cekal daleko vic, nez jen blbost delanou na efekt, kde ani nakonec ten vyslednej efekt neni nic moc.(28.3.2008)

• lesumir

Na Jumpera jsem se tesil, ale moc neocekaval, uz podle komentaru tady na csfd a podle traileru, ktery mi prisel dost laciny. Ale to, ze to bude takova nuda, to jsem necekal, dekuji Limanovi za "kratkou" stopaz, protoze delsi uz bych vubec neprezil... Je to hrozne odflaknute, dalo se z toho vymackount urcite vic, kdyby Jumpera hral nekdo "opravdovy" a Samuel se trosku vic snazil. Hvezdicku navic davam za slecnu Bilson z OC :)(4.3.2008)

Doug Liman je strašný čudák, raz dokáže bravúrne rozbehnúť agentskú sériu ako to bolo pri Bourne Identity, či natočiť trošku zábavný premrštený prestrelkový Pan a Pani Smith ale pre Jumper sa ťažko hľadá určitá súrodosť deja či súhra v akcii, čo mala byť oporným bodom snímky, Christensen je opäť nevýrazný ako v podstate vždy okrem SW: Episode III , L. Jackson sa dá lebo je na malom priestore ale celkovo postavy nijak zvláštne vykreslené nás vôbec nestrhnú do deja, ktorý je zaujímavý ale nevyužitý takže scenárista Davis S. Goyer sa môže v nápaditosti pretrhnúť, keď nenatrafí na zručného filmára s dobrou inšpiráciou. ║Rozpočet $85miliónovTržby USA $80,172,128Tržby Celosvetovo $222,231,186Tržby za predaj DVD v USA $33,558,795 //počet predaných kusov 1,827,006║ keď už to nie je žiadný lepší prínos aspoň, že si to zarobilo "nezaslúžene" /videl v kine: 45%/(13.3.2008)

• Morien

Mám s tímto filmem zásadní problém. Je o frackovi. O frackovi, který si nemůže natlouct do hlavy, že člověk nemůže mít všechno, co chce. Sakra, to není vzor, na který by se měly dívat tisíce teenagerů bez schopnosti soudně to oddělit od skutečnosti, ve které se nacházejí! Potom se divíme, že děti berou zbraně a střílí po sobě ve školách nebo zemřou na podvýživu, protože chtějí být krásně hubené jako paní z plakátu, když se jim tohle pouští a nikdo se nepozastavuje nad tím, že je to naprosto nenormální. Od toho dávám ruce pryč, můžete mi stokrát říkat, že jde jen o akci a o triky a o zábavu a nic hlubšího že pod tím člověk nemá hledat, ale to je právě to, s čím já nesouhlasím! Filmy, u kterých se má přestat přemýšlet! No paráda, a co několik tisíc let vývoje, kterým jsme prošli, aby se z nás staly inteligentní bytosti, to nikoho nebere? --- Uf, tak jsem se sentimentálně a pateticky vybouřila, už je tady zase zpět mé staré dobré cynické já. Dobře, ať se na to koukají, když se jim to líbí, já se na to koukat nebudu, když se mi to nelíbí. A je to.(20.5.2009)

• Hellboy

Efektně natočené a samozřejmě "kdo by nechtěl takové schopnosti", nicméně to je vše. Jo a abych nezapomněl - bělovlasý Samuel L. Jackson:D Když tak vzpomínám na ostatní charaktery s podobnými vlastnostmi, tak Nightcrawler z X-men se mohl přemístit pouze na místo, které právě viděl a Hiro..je Hrdina:D Ví někdo, kde vzal David své schopnosti? Hlavně nehledat logiku! ... Začátek filmu je poměrně pomalej, seznámíme se s hlavním hrdinou a jeho schopnostmi. Jako první má v plánu získat peníze. Ale přepadnout banku?? Ve čtrnácti?! Děj nejdřív nikam neuhání, vlastní akce se dočkáme až v poslední půlhodině, pak za to ale stojí! Problém je, že u spousty scén, ač hezky natočených, si říkám, že režisér chtěl prostě ohromit neustálým střídáním nejrůznějších lokalit - mrazivá antarktida, horký egypt, rušné tokio... prostě natočeno na efekt. Zápletka je moc průhledná, to že hrdinovi zadržej přítelkyni (která je tam stejně jen jako hrdinův doplněk, který právě má zachraňovat..) a pak čekaj, až si pro ní přijde, je děsné klišé a co mi vyloženě vadilo, bylo zakončení (které nebudu prozrazovat - režisér řiká otevřená dvířka pro pokračování? já říkám zmršenej konec!). Kladl jsem si pořád otázky a nikdo na ně neodpovídal. Samotná zápletka, nebo spíš ústřední nápad, je hezký, ale nejsou dobře zpracované detaily, je to nedotažené. Například jaká je motivace Rolanda? Jak s k tomu dostal? Proč "Paladinové"? atd. Velký problém nastává s ústřední postavou, David (Hayden) je sice trošku sympaťák, ale taky protivnej floutek a nedá se s ním moc ztotožnit, a proč by s ním měl divák soucítit? Přecejen, je to zloděj, vlastně grázl..Hezká byla hudbička a Samuelovi L. Jacksonovi jsem jeho zlounství docela věřil. Dobrá byla role Jamieho Bella - Griffina. Sice taky grázl, ale dobře zahranej a věrohodnej. Díkybohu, že to bylo krátké, prostě vypnout mozek a sledovat hezké obrázky, pohodka, někomu to třeba stačí. Mě ale ani ne:) Celkově strašně nevyužitý potenciál. PS: tohle má mít pookračování? To si doufám tvůrci odpustěj..(31.3.2008)

• - Max Thieriot, který zde hraje mladého Davida, a Kristen Stewart, která hraje Davidovu nevlastní sestru, spolu hráli v hlavní roli ve snímku Chyťte tu holku (2003). (Shadowspark)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 7. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V Japonsku při scéně s teleportujícím se mercedesem musel Liman obcházet oficiální nařízení a na ulici dokonce zkoušel oslepit policejní kamery. Bylo to, protože mu tokijské úřady povolily na natáčení jen krátký čas (půl minuty). (Seejey8)