Skokan

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

• Gilmour93

Ten je Paladin, ten zase Jumper a já jsem magor, že jsem se dodíval až do trpkého konce. Film konzistentní asi jako člověk v posledním stádiu lepry a záživný jak 85 minutový detail na skokana hnědého, probouzejícího se ze zimního spánku. Proč si se, milý Haydene, neteleportoval už po pěti minutách přímo do nitra vysoké pece v Nové Huti Klementa Mittala? Byl bys pro mne skokan roku..(31.1.2011)

• Boogeyman

Jumper není vyloženě špatný film, řemeslně je povedený, akční scény svižné a samotné teleportování děsně cool, ale hlavním a obrovským záporem je povrchnost, jak dějová, tak herecká. Po akčním filmu nechci žádné promyšlené rozebírání možností teleportace, ale stupidita a samozřejmost, s jakou k tomuhle tématu přistupuje Jumper je až směšná a ambicióznějšímu projektu by ta „košatost“ děje nevystačila ani na půlhodinku. Také jsem doteď obstojně odolával masáži ohledně herecké neschopnosti Christensena, po Jumperovi již vzdorovat nebudu, nemůžu ani nechci, je to prostě prkno jak buk. S.L. Jackson sice prkno není, ale za tuhle roli blonďáka nahánějícího jumpery by jedním zasloužil po hlavě. On celkově poslední léta vybírá filmy dost podivně. Nebo, že by byl v takové krizi, že si vybírat nemůže? No, vzhledem k Marvelu o tom pochybuju. Doug Liman začíná být nechutně průměrný rutinér, škoda ho. Prostě Jumper ve vás zanechá asi tolik, jako reklama na Škodu Roomster se zvětšnými zadními okénky. Řeknete si: „Heh, zajímavej nápad, ve výsledku ale píčovina. Aspoň že je to krátký a dá se na to koukat.“(1.6.2010)

• Rex Mundi

Sci-fi námet sa mi páčil, začalo to dobre - v momente, ako sa do toho priplietla stupídna lovestory, šlo to všetko do hája. Hlavný hrdina sa začal správať ako hormónmi presýtený idiot, jeho lusknutím prstov obnovená láska z detstva bola len o niečo menšia blbka s večným jačaním (!!!) otázok, na ktoré nedostávala odpoveď (napriek tomu s ním sadla do lietadla a vliezla do postele v rovnaký deň ako sa stretli), ale najviac na to doplatil dovtedy sebestačný Griffin - škoda, že mu nenapadlo uplatniť viac asertivity na zamilovaného trpáka skôr a nezbavil sa ho, kým nebolo neskoro. Premrhaná šanca, z ktorej mohol byť aj film pre dospelých fanúšikov sci-fi. Takto je to len romantická sračka so špeciálnymi efektami pre tínedžerky.(8.8.2014)

Kdysi jsem byl normální člověk. Jako vy….PŘÍBĚH:** Komiks, který jede v klasickém schématu – zvláštní schopnosti – láska, jen hrdina nikomu nepomáhá. Mohla by to být další episoda ze série Heroes. Dějové zvraty nedrží jednotné tempo. A akce to nevyváží. Tragické je zejména chování některých postav./ HUMOR:* vtípky pro náctileté. Svačina na hlavě Sfingy mne nebere./ AKCE:*** je snad jediné, co snese přísnější měřítko. Slušné efekty, zvuk DTS. / NAPĚTÍ:**to má na starosti S.L.Jackson se svojí ,,partou“ a sloganem ,,jedině Bůh by měl mít moc být na všech místech najednou“. Faktem je, že v jeho přítomnosti ,,Skokany“ humor přechází./ Přes to vše výsledný dojem nezanechává jen negativní pocity (snad proto, že Heroes patří mezi mé oblíbené seriály). Myslím, že spolu s dětmi za deštivého odpoledne tuto jednohubku klidně zvládnete.(6.9.2008)

Nápad super, to jo, ale zpracování přece jenom už horší, příběh během filmu tak nějak rychle prolítne ani si ho člověk skoro nevšimne, všechno je ultra urychlený, vůbec se nic neřeší a prostě se de vždycky všude a se všim rovnou na věc, ale to nějak nevadí, aspoň to je pak krátký a nenudí to, ale trošku mi scházely nějaký velkolepější scénky, protože triky na to rozhodně měly a film to potřeboval jako sůl, ale i přesto sem se slušně bavil a Samuel s bílým hárem jako záporák potěší(12.3.2008)