Skokan

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

Doug Liman je strašný čudák, raz dokáže bravúrne rozbehnúť agentskú sériu ako to bolo pri Bourne Identity, či natočiť trošku zábavný premrštený prestrelkový Pan a Pani Smith ale pre Jumper sa ťažko hľadá určitá súrodosť deja či súhra v akcii, čo mala byť oporným bodom snímky, Christensen je opäť nevýrazný ako v podstate vždy okrem SW: Episode III , L. Jackson sa dá lebo je na malom priestore ale celkovo postavy nijak zvláštne vykreslené nás vôbec nestrhnú do deja, ktorý je zaujímavý ale nevyužitý takže scenárista Davis S. Goyer sa môže v nápaditosti pretrhnúť, keď nenatrafí na zručného filmára s dobrou inšpiráciou. ║Rozpočet $85miliónovTržby USA $80,172,128Tržby Celosvetovo $222,231,186Tržby za predaj DVD v USA $33,558,795 //počet predaných kusov 1,827,006║ keď už to nie je žiadný lepší prínos aspoň, že si to zarobilo "nezaslúžene" /videl v kine: 45%/(13.3.2008)

• Madison

Rozmýšľala som nad 3*, ale keď si spätne vybavím krkolomný dej a neuveriteľne idiotský scenár, nemôžem ináč. Niekedy ma až ubíja pocit, akým inteligentne zábavným alebo premyslene dramatickým potenciálom by podobný infantilný námet mohol disponovať a namiesto toho ho tvorcovia sprznia na "blbústkový" a-k-o-ž-e blockbuster, ktorý divácku chuť ničím neokorení. Nenudí to, chvíľami spomínaná stupidita doslova vyráža dych a okrem pekných efektov to vážne nemá čím nadchnúť. Jednoznačný rozsudok pre scenáristu: za mreže.(26.2.2011)

Kdysi jsem byl normální člověk. Jako vy….PŘÍBĚH:** Komiks, který jede v klasickém schématu – zvláštní schopnosti – láska, jen hrdina nikomu nepomáhá. Mohla by to být další episoda ze série Heroes. Dějové zvraty nedrží jednotné tempo. A akce to nevyváží. Tragické je zejména chování některých postav./ HUMOR:* vtípky pro náctileté. Svačina na hlavě Sfingy mne nebere./ AKCE:*** je snad jediné, co snese přísnější měřítko. Slušné efekty, zvuk DTS. / NAPĚTÍ:**to má na starosti S.L.Jackson se svojí ,,partou“ a sloganem ,,jedině Bůh by měl mít moc být na všech místech najednou“. Faktem je, že v jeho přítomnosti ,,Skokany“ humor přechází./ Přes to vše výsledný dojem nezanechává jen negativní pocity (snad proto, že Heroes patří mezi mé oblíbené seriály). Myslím, že spolu s dětmi za deštivého odpoledne tuto jednohubku klidně zvládnete.(6.9.2008)

• Hellboy

Efektně natočené a samozřejmě "kdo by nechtěl takové schopnosti", nicméně to je vše. Jo a abych nezapomněl - bělovlasý Samuel L. Jackson:D Když tak vzpomínám na ostatní charaktery s podobnými vlastnostmi, tak Nightcrawler z X-men se mohl přemístit pouze na místo, které právě viděl a Hiro..je Hrdina:D Ví někdo, kde vzal David své schopnosti? Hlavně nehledat logiku! ... Začátek filmu je poměrně pomalej, seznámíme se s hlavním hrdinou a jeho schopnostmi. Jako první má v plánu získat peníze. Ale přepadnout banku?? Ve čtrnácti?! Děj nejdřív nikam neuhání, vlastní akce se dočkáme až v poslední půlhodině, pak za to ale stojí! Problém je, že u spousty scén, ač hezky natočených, si říkám, že režisér chtěl prostě ohromit neustálým střídáním nejrůznějších lokalit - mrazivá antarktida, horký egypt, rušné tokio... prostě natočeno na efekt. Zápletka je moc průhledná, to že hrdinovi zadržej přítelkyni (která je tam stejně jen jako hrdinův doplněk, který právě má zachraňovat..) a pak čekaj, až si pro ní přijde, je děsné klišé a co mi vyloženě vadilo, bylo zakončení (které nebudu prozrazovat - režisér řiká otevřená dvířka pro pokračování? já říkám zmršenej konec!). Kladl jsem si pořád otázky a nikdo na ně neodpovídal. Samotná zápletka, nebo spíš ústřední nápad, je hezký, ale nejsou dobře zpracované detaily, je to nedotažené. Například jaká je motivace Rolanda? Jak s k tomu dostal? Proč "Paladinové"? atd. Velký problém nastává s ústřední postavou, David (Hayden) je sice trošku sympaťák, ale taky protivnej floutek a nedá se s ním moc ztotožnit, a proč by s ním měl divák soucítit? Přecejen, je to zloděj, vlastně grázl..Hezká byla hudbička a Samuelovi L. Jacksonovi jsem jeho zlounství docela věřil. Dobrá byla role Jamieho Bella - Griffina. Sice taky grázl, ale dobře zahranej a věrohodnej. Díkybohu, že to bylo krátké, prostě vypnout mozek a sledovat hezké obrázky, pohodka, někomu to třeba stačí. Mě ale ani ne:) Celkově strašně nevyužitý potenciál. PS: tohle má mít pookračování? To si doufám tvůrci odpustěj..(31.3.2008)

• ORIN

Jumper nepřináší do žánru sci-fi absolutně nic nového a jen vrství jedno klišé za druhým. Christensen s výrazem ala Steven Seagal je snad největší slabinou celého filmu a to je u titulního hrdiny vážně na pováženou. Příběh má navíc v sobě tolik děr jako moje obnošené ponožky a film tak sráží na úroveň nezáživného podprůměru. Nebýt Jamieho Bella, tak jdu s hodnocením ještě níž.(18.6.2011)

• Jamie Bell