Skokan

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 88 min

• Cival

Slabota. Limanův smysl pro efektní akci vůbec nestíhá vyznít, naopak to, že Liman nezvládá vést příběh a že sleduje absolutně nesympatickou postavu je vidět až příliš často. Je umění natočit něco tak nedomrlého a sterilního s tak vybraným hereckým obsazením a toliko fantastickou zápletkou. Smutně profláknutá příležitost.(13.2.2008)

• Morien

Mám s tímto filmem zásadní problém. Je o frackovi. O frackovi, který si nemůže natlouct do hlavy, že člověk nemůže mít všechno, co chce. Sakra, to není vzor, na který by se měly dívat tisíce teenagerů bez schopnosti soudně to oddělit od skutečnosti, ve které se nacházejí! Potom se divíme, že děti berou zbraně a střílí po sobě ve školách nebo zemřou na podvýživu, protože chtějí být krásně hubené jako paní z plakátu, když se jim tohle pouští a nikdo se nepozastavuje nad tím, že je to naprosto nenormální. Od toho dávám ruce pryč, můžete mi stokrát říkat, že jde jen o akci a o triky a o zábavu a nic hlubšího že pod tím člověk nemá hledat, ale to je právě to, s čím já nesouhlasím! Filmy, u kterých se má přestat přemýšlet! No paráda, a co několik tisíc let vývoje, kterým jsme prošli, aby se z nás staly inteligentní bytosti, to nikoho nebere? --- Uf, tak jsem se sentimentálně a pateticky vybouřila, už je tady zase zpět mé staré dobré cynické já. Dobře, ať se na to koukají, když se jim to líbí, já se na to koukat nebudu, když se mi to nelíbí. A je to.(20.5.2009)

• Hakha

Obrovský potenciál, se kterým si mohl režisér pohrát a natočit špičkový film, ale bohužel tomu tak není a Jumper se stává filmem o ničem, který nezaujme ničím. Příběh nudí, je dost nezáživný, akce je mizerně natočená a Hayden Christensen, který měl celý film táhnout nepředvedl nic. Nezajímavá jednohubka, u které bylo obtížné film zhlédnout do trpkého konce, mé hodnocení 1,5 hvězdičky...(10.3.2008)

Abych pravdu řekl téma JUMPERovského universa se mi zamlouvalo od chvíle co jsem se o něm doslechl. Námět byl skvělý, ale zdá se, že scénář (kdoví možná i předloha) už ne. Navíc se Limanovi nosná dějová linie rozpadala pod rukama a já jsem nedokázal na to přijít proč. Jakoby se zbytečně nechal unést pamětihodnostmi a krásnými záběry exotických lokací a to radši nechci zmiňovat hloupě konstruovanou milostnou linii místo, aby zkoumal to hlavní proč tenhle film vznikl (samozřejmě tím myslím "skákání" a Paladiny). Herecké výkony taky nejsou nic extra. Christensen jakoby pořád hrál patnáctiletého (buď to bylo schválně nebo byl tak špatný, to je jedno), Rachel Bilson je jen přívěšek a Samuel L. Jackson by udělal líp kdyby si oholil hlavu (aspoň by budil respekt). Snad jen Jamie Bell to všechno ustál bez šrámů na (mé) duši. Ale dost už hany. Je tam opravdu dost dobrých scén, aby to za vidění stálo a jako jarní jednohubka je JUMPER pořád příjemně stravitelný. Pokud ale chtějí přijít s dvojkou, silně doporučuji nového scénáristu.(20.3.2008)

• Psema

Přišel jsem, viděl jsem, nechybělo málo a zvracel jsem. Není to úplné zlo, ale upřímně - takhle dementní film s pitomým scénářem, zoufalými herci (Christensen je horší než v Epizodě 2, což jsem myslel, že ani nejde), naprosto neosobní režií a stupidním střihem jsem hodně dlouho neviděl. Smál jsem se hodně, ale ani tak mi to moc nepomohlo v tom abych se bavil. Fór s Čečenskem a Jamie Bell jsou fajn. To je ale zhruba všechno. Jinak je to nelogický, povrchní, nezáživný (ten film má snad jedinej cool moment - ano, zase to Čečensko) a ještě k tomu nevygradovaný béčko každým coulem. Znovu bych to nedal ani po půlnoci na Nově.(21.2.2008)

• Jamie Bell