• gudaulin

Současné trikové technologie jsou ve filmové branži na takové úrovni, že za relativně slušný peníz umožní natočit prakticky cokoliv. Jumper je příklad filmu, který stojí právě na trikových scénách a klipovém střihu. Celé to připomíná buď dlouhý videoklip nějakérockové skupiny nebo dlouhou reklamu na adrenalinový sport či energetický nápoj. Je to přesně ten druh snímku, který ocení teenageři mezi 13. až 15. rokem, s každým dalším rokem navíc a hlavně s trochu kritičtějším přístupem a vyššími požadavky se zážitek rozplývá. Povrchní podívaná, kde postavy postrádají jakoukoli hloubku a linie příběhu je jednoduchá tak, že místo scénáristy mohli angažovat i desetileté dítě. Celkový dojem: 25 % za hezké scenérie. Mimochodem, Hayden Christensen hraje mizerně...(10.1.2009)

Sice hloupé a neskutečně jednoduché, ale spontánní výlet do Říma, luxusni Rachel Bilson, executive suite v hotelu Boscolo Exedra s úchvatným výhledem na město a first class na cestě tam i zpět jsou atributy, které si mne velmi získaly. Jde jen o to jak se k tomuhle přistupuje. Jumper je na jedno vidění. Tématika je zajímavá, ale děj nemá hloubku. Technicky brilantní a tempo struhjící. Kvalitní střih je u Limana samozřejmost. Tolik bych to zase nehanil. Bavil jsem se.(13.7.2008)

• Gilmour93

Ten je Paladin, ten zase Jumper a já jsem magor, že jsem se dodíval až do trpkého konce. Film konzistentní asi jako člověk v posledním stádiu lepry a záživný jak 85 minutový detail na skokana hnědého, probouzejícího se ze zimního spánku. Proč si se, milý Haydene, neteleportoval už po pěti minutách přímo do nitra vysoké pece v Nové Huti Klementa Mittala? Byl bys pro mne skokan roku..(31.1.2011)

Story s obrovským potenciálem docela nešťastně pohřbené teen scénářem s nelogičností snad v každém třetím záběru. Hayden je tady za herecké poleno a spolu s ním i Rachel Bilson, u které to nezachrání ani jedna scéna ve spodním prádle. Samuel už mě svým výběrem rolí začíná pomalu srát, všichni ostatní byli na plátně zanedbatelnou chvíli (především Kristen Stewart) a jediným, na koho se dalo koukat byl Jamie Bell, ten kluk by si měl lépe vybírat role a ne jen spoléhat na to, že si celý film ukradne pro sebe, i když mu to tentokrát vyšlo. Jumper je ve všech ostatních aspektech přinejlepším průměr, vrcholem naivnosti je samotný scénář (lidi si nevšimnou, že jim před očima zmizí celý autobus... a vůbec všechny skoky do lokací zaplněných lidmi jsou k zasmání nad přaštěností scénáristů), zachránit to mohl ještě Doug Liman, ale ten se na to nejspíš vykašlal a já jen doufám, že napodruhé už si dá záležet.(11.3.2009)

Abych pravdu řekl téma JUMPERovského universa se mi zamlouvalo od chvíle co jsem se o něm doslechl. Námět byl skvělý, ale zdá se, že scénář (kdoví možná i předloha) už ne. Navíc se Limanovi nosná dějová linie rozpadala pod rukama a já jsem nedokázal na to přijít proč. Jakoby se zbytečně nechal unést pamětihodnostmi a krásnými záběry exotických lokací a to radši nechci zmiňovat hloupě konstruovanou milostnou linii místo, aby zkoumal to hlavní proč tenhle film vznikl (samozřejmě tím myslím "skákání" a Paladiny). Herecké výkony taky nejsou nic extra. Christensen jakoby pořád hrál patnáctiletého (buď to bylo schválně nebo byl tak špatný, to je jedno), Rachel Bilson je jen přívěšek a Samuel L. Jackson by udělal líp kdyby si oholil hlavu (aspoň by budil respekt). Snad jen Jamie Bell to všechno ustál bez šrámů na (mé) duši. Ale dost už hany. Je tam opravdu dost dobrých scén, aby to za vidění stálo a jako jarní jednohubka je JUMPER pořád příjemně stravitelný. Pokud ale chtějí přijít s dvojkou, silně doporučuji nového scénáristu.(20.3.2008)