Zoufalý newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit "výjimečné" fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému bezdomovci Tobymu přístřeší ve svém zanedbaném bytě. Ten se zamiluje na první pohled do rockové hvězdy Kharmy. Když ho tato divka pozve na svou narozeninovou party, přivede sebou i paparazziho Lese, který poruší slib na večírku nefotit, a tak jsou oba vyhozeni. Toby se stává přes noc celebritou. Médiím se přizná ke své lásce ke Kharmě a za zradu svého přítele se veřejně v médiích omluví. Les, který zůstal dál ve své chudobě a bezvýznamnosti, zuří a rozhodne se Tobyho usmrtit. (oficiální text distributora)

fantomas19

Americkú komediálnu drámu z roku 2006 napísal a natočil Tom DiCillo. Fotograf Les Galantine (Steve Buscemi) sa napriek prvotnému odporu ujme bezdomovca, mladého Tobyho Gracea (Michael Pitt) a zaúča ho do svojej profesie lovca fotografií celebrít. Toby miluje popstar hviezdu Kharmu (Alison Lohman) a osudom náhod sa s ňou párkrát stretne. Zvláštny film, ktorý odkrýva tenkosť hranice hviezdnosti a obyčajnosti, je o využití šance, vzťahoch priateľstva, dôvery a lásky. Jednoduchú apríjemnú atmosféru filmu dopĺňajú vtipné dialógy. ()

reygadas

Fraška na Hollywood, alebo ako sa umelo rodia hviezdy hereckého neba v Amerike. Skvelo som sa pobavil a Steve Buscemi v úlohe paparazziho bol ako vždy skvelý. Nie všetko je zlato, čo sa blyští. ()

Arccos

Líbilo se mi to, dokud Toby byl Lesovým asistentem. Pak se to ubralo nějakým podivným špatným směrem. Uznávám, že to snad měla být nadsázka, nebo že jsem nepochopil režisérův/scénáristův záměr, ale ke první půlce filmu to jednoduše nesedělo. Byť i zde se vyskytly kvalitní momenty. ()

habertek

Film nebyl špatný, ale na zdejší hodnocení jsem teda čekal něco o dost lepšího. Byl to prostě jeden velký sen! Obyčejný bezdomovce co se chytne paparazziho ze kterého se vyklube blázen a celkově má ve filmu přehnané reakce. Bezdomovci se líbí popová hvězda a co se nestane? Ona se do něj zamiluje, z něj se taky stane hvězda, ale filmová a žili šťastně až do smrti...blablabla...Mohlo by to začínat: ,, Za sedmero horami a sedmero řekami žil jeden špinavý bezdomovec a jedna sexy popová zpěvačka........................... ()

rob_troy

Naprostá trefa do mých dnešních chutí. Kombinace ujetýho Buscemiho a skvělýho Michaela Pitta, tomu snad nemám ani co vytknout. Jelikož jsem začal ráno s Lynchovou Babičkou a dále pokračoval tímto skvělým snímkem, dávám plný počet a rozhodně se k tomu dostanu později znovu. ()

kubilov

Nepříliš úspěšný paparazzi Steve Buscemi, jenž zde vypadá mimořádně divně, a čerstvě z popelnice vytažený mladík s jakýmsi záhadným osobním kouzlem Michael Pitt, ve filmu mnohými zbožňovaného Toma DiCilla. Úmyslně přehnaně naivní příběh šlape kupodivu bez nejmenších potíží a hlavní trojka Buscemi-Pitt-Lohman se zdá, že se pro své role hodí také naprosto skvěle, zvláště pak perfektně slizký Steve Buscemi. DiCillo se pak nejvíce vytáhl hlavně tou vyprávěcí inovativností a naprostým kašláním na novodobé filmové konvence. Moc povedená srandička. ()

cinema_cz

Roztomilý film uspokojivě balancující mezi žánrem romantické komedie a její ironickou parafrází je dílem Toma DiCilla. Má cit pro ironickou nadsázku a neváhá ho použít ani v okamžiku, kdy střílí do vlastních řad. Komedie Opilí slávou je tak hlavně příjemnou podívanou, jež naštěstí nejde do hloubky natolik, aby to skutečně bolelo. 80 % (Ci 03/2008) ()

aluminius

...ja som sa teda dosť nudil, taká 102 minútová telenovela pri ktorej som sa navyše vôbec ale vôbec nezasmial. Toto tu už naozaj dlho nebolo. ()

veverysiak

Úžasný príklad, ako z banálneho až sračkoidného príbehu vybrúsiť parádny drahokam medzi filmovými kameňmi, v tomto prípade stačili tri veci - dialógy, režisér a Buscemi, všetko ostatné je našťastie úplne nepodstatné a vlastne sa pri tom ani netreba príliš pozastavovať, lebo hrozí pokazenie výborného dojmu z uvedenej trojkombinácie, takže 80%. ()

Elisson

Alison Lohman ako pop hviezda - svojím spôsobom nána a bezdomovec do nej zamilovaný....ešte k tomu jeho kamoš paparazzi. Príbeh, ktorý miestami prekvapuje svojou hĺbkou a miestami otravuje blbosťou ľudí žerúcich celebrity a človeka, ktorý sa zamiloval do obrazu a nakoniec zistí, že im to snáď spolu aj vyjde.... ...skvelá hudba ()

tomino28

Pravidlo číslo jedna: Je dobře, že existují i takové filmy. A ještě jedno pravidlo číslo jedna: Občas je prostě nejlepší sednout si k filmu a nic neřešit. A přesně tohle je případ Delirious. ()

Aquila

Střet čisté naivní duše se zahořklým hajzlíkem, který touží po uznání a přátelství, který má však své zvláštní kouzlo. Zajímavé herecky, ale scénář rozvláčný, celkově působí průměrně. ()

josmart

Romantický a spíše komerční film (ve srovnání s Johnny Suedem určitě), výborně jsem se bavil. Všichni herci výborní, akorát v roli Kharmy bych raději viděl nějakou herečku s troškou charisma. I když to je možná schválně, Britney Spears taky žádné nemá. Nevím, jestli je Michal Pitt takový i v reálu, ale jeho postava má rozhodně zmáknutou věc zvanou emoční inteligence. Je zajímavé to sledovat, zvlášť pro introverta mého ražení. ()