Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

kingik odpad!

V tomhle filmu nic nefunguje. Nebavilo mě dívat se na bandu neschopných herců a podle mě je na tomto filmu všechno špatně. ()

Omnibus

Omlouvám se za roztřesené písmo při psaní komentáře k Mému muzikálu, ale splašili se mi kohouti a mým kočárem to strašně hází sem a tam. Vyjel jsem si na projížďku po Vlasti a jen co rozeseju mezi můj (nic než) Národ něco myšlenek a pýsniček (tvrdých a zázračných, stejně jako má touha po všem čistém a Bílém) stavím se také za jedním marketingovým specialistou, aby mi pomohl s prací na mém dalším díle... Jak jen se jmenuje? No nic, já si vzpomenu za chvíli, jen co si v rádiu naladím (snad to nebude tak těžké, tenkrát to hráli všude a furt...) tu pecku z Mého muzikálu Kvaska... Ááá... už to duní krajinou, mlékem a strdím oplývající... „Orlík je zázrak, kámo, zázrak...“ A už přijíždím za tím specialistou, už na mě radostně mává ze schodů před pavilonem. A už vím – docent Chocholoušek. ()

Snorlax

Od muzikálu neočekávám nějaký hlubokomyslný scénář, ani hvězdné herecké výkony, ale co je moc, to je příliš. Obsadit do hlavních rolí velmi špatné herce, kteří neumí zpívat, to je cesta do pekel. V celém muzikálu se tak ocitli pouze dva zpěváci, Korn a Landa, kterým sbor osob bez jakýchkoliv pěveckých schopnostī vydával zvuky do jejich zpěvu. Lucie žije ze jména slavné tety, Rudolf by si slavné jméno měl z úcty škrtnout, protože do rodiny Hrušínských se se svým antitalentem skutečně nehodí. O režii nemá cenu psát, parta lidí si šla zablbnout před kameru a paní Mirjam se domnívala, že je režíruje. Jedinou devizou tohoto snímku tak zůstává Landova hudba. Ústřední píseň Touha je dokonce krásná, pokud si ji zpívá sám Landa. Ale sebelepší soundtrack film nedělá. ()

swamp

Ano, je možné, že tento muzikálně laděný snímek je určen spíše příznivcům osobnosti Daniela Landy či divadla Kalich. Objektivně nemohu posoudit, protože se mezi tyto počítám. Toto dílko mi přišlo hezky klišovité a občas lehce trapné, ale mám za to, že právě toto bylo cílem. :) ()

Sašenka165

Není to špatné a když si odmyslíte tu nereálnost děje, je to celkem fajn film... a některé věcičky jsou tam opravdu super a stojí za to. ()

Fingon

Dana Landu jsem měl rád, respektive jeho hudbu. Líbil se mi i Krysař, i když jsem jej pouze slyšel. A i v tomhle filmu je hudba pravděpodobně to nejlepší, čeho se dočkáte. Vzhledem k tomu, že jsem si vyzkoušel, jaké je to natáčet svůj vlastní scénář, tak místo zdrcujícího setření Mirjam Landa se omezím na to, že to mohlo být mnohem lepší. Co se filmu jako takového týče, tvůrci se zřejmě dost inspirovali Chorus line, který si právě moc mých sympatií nezískal, a to platí i o Kvasce. ()

nash.

Dobrý nápad podepřený dobrými písničkami... bohužel amatérsky zpracovaný, bež štávy a švihu, s prkenými hereckými výkony (jediný, kdo působil přirozeně byl starý pardál Korn) ()

Slarque

Scénář občas zakopává o vlastní ambice a tváří se mnohem vážněji, než by mu slušelo. Režisérka semtam inscenuje scény celkem nápaditě, aby za chvíli téměř nudila. Herecké obsazení je těžké hodnotit, jelikož každý hraje jak z jiného filmu. Což nejvíc sedlo Romanu Pomajbovi, na jehož cholerického režiséra jen tak nezapomenete. Dobrá hudba a písně Daniela Landy. Celkově to není špatné, což je vlastně víc, než jsem čekal. ()

Marthos

Daniel Landa a jeho svět, včetně muzikálů a dalších podobných aktivit, má nepochybně nemalý divácký potenciál, ovšem bez kvalitního scénáře i schopného tvůrčího zázemí se zázraky opravdu dělat nedají. Angažování herců i neherců ledabylého zjevu i projevu rozhodně nemělo čím prospět, naopak. Celek je děs běs. ()

WANDRWALL

Lucie Vondráčková vypadá jako stárnoucí dítě, které již roky stagnuje, a přece má asi své publikum, ale její herecké výkony ve mě vyvolávají úžas, že ji někdo vůbec obsazuje. Tady, v tomhle filmu nemá co pokazit, ale že ji najali i na Johanku z Arku, a hraje tam neskutečně špatně, tak to mě vedlo k úžasu, nechápavosti, že to to režisér nevidí, a že celý příběh, který bylo, a možná ještě bude možno vidět na VIASAT HISTORY to byla v historoo jednoznačně nejhorší představitelka Johanky z Arku v dějinách kinematografie. Takže přece jen se jí něco povedlo. Být nejhorší!!!***Tenhle film, Kvaska, nápadně připomíná životní příběh muzikálového herce REVAIE***(21.10.2010) ()

Arsenal83

Tragické výkony a scenár a jedna hviezdu dávam len za skvelú pesničku k inam odpadovému filmu. Prišlo mi to ako zraz nehercov bez textu. ()

triatlet

Rychlokvaška. Velmi dobrý nápad rozpracován do průměrného scénáře. Scény mapující prostředí showbyznysu trefné, ale postava Mickiho nevěrohodná. Ne herecky, ale vůbec jejím vytvořením... Touha je sice zázrak, ale stačí v audio verzi. ()

heyda

Pro mě osobně hodně rozporuplný film, který bilancuje někde na hraně Macochy a zuby nehty se drží a pořád ne a ne spadnout (do odpadu). :-D Herci jsou katastrofální podle mě. Příběh je průměrný. Děj je defacto nulový. Hudba zase nadprůměrná. Takže tězko se z tohoto kolotoče nějak dostat, asi zůstanu u kompromisu 3 hvězdiček, ale jak říkám - je to takový divný a asi bych to už vícekrát vidět nemusel. ()

Šandík

Bez ohledu na režii či herecké výkony (obojí není ani žádný zázrak ani vyslovený propadák) mě Kvaska nudila už proto, že zobrazuje pro mě naprosto nezajímavé prostředí muzikálového divadla. Tohle mě vážně neoslovuje, a to ani tehdy, když se to okoření kriminálem nebo třebas bezdomovci... Celkový dojem: 35% ()

jojinecko

Nepoznám divadlo Kalich, ale Kvaska ma bavila a prekvapila. Ono to nie je žiadna diera do muzkálového sveta, ale príjemne sa na to pozerá, hudba je fajn (a to Landu fakt nemusím!), herecké výkony sú skôr "divadelné" (Pomajbo je ďábel!!!:) a scenár je síce naivný, ale milý a miestami fakt vtipný. Skrátka príjemné muzikálovo-filmové prekvapenie, ktoré síce náročného diváka asi nenadchne ale pre chvíle pohody je to ideálne strávený čas... Za song "Touha" dávam * naviac... ()

honajz

Takový pokus o kombinaci Formanova Konkurzu a vězeňsko-uprchlického filmu s nezbytným šmrncem romantiky. Pro ženy asi doják, ale já se u toho nudil. Písničky ujdou, Korna taky můžu (Lucku Vondráčkovou-Plekancovou už tak ne), ale spíše to připomíná nějaký TV speicál k nějakému tanečnímu TV seriálu. ()

Ilicka

(26.2.2007) Až se mi to rozleží, napíšu víc. Zatím: Typický Landa, typický Kalich, netypický film. (3.3.2007)Tak, myslím, že se mi to rozleželo dostatečně: Na to, jaký jsem čekala průšvih, jsem byla příjemně překvapena. Míra naivity je zejména na konci téměř nesnesitelná (viz. Baráček v horách), ale každý, kdo někdy poslouchal Landovu hudbu, ví, že přesně to k němu a jeho tvorbě patří. Nad čím jsem vážně musela povytáhnout obočí, byl logický kotrmelec v chování sponzora Oskara. Teta mi sice při odchodu z kina tvrdila, že to má nějakou logiku, ale přede mnou asi zůstane navždy skryta. - I kdybych měla čtvrtou hvězdu přidat jen za soundtrack, udělám to, protože ty písničky způsobily, že kdyby takový muzikál vážně byl, bez váhání na něj zajdu. ()

Sofia

Mám docela ráda hudbu Daniela Landy a mám hodně ráda muzikál Chorus Line...ale z Kvasky nejvíce vzešla reklama na divadlo Kalich. Nápad to sice byl v Čechách zatím ojedinělý, ale chyběl tomu lepší scénář (ta vězeňská část byla naprosto směšná...) i lepší herecké výkony. Nejvíce ze všech mě asi zaujal Roman Pomajbo jako ujetý režisér a ta blonďatá holčička (ve skutečnosti dvojčata Landových). ()