Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

Gilmour93

Důkaz toho, že lze sbalit řezivo jako je Lucka V., přestože jste si x týdnů nevyměnili spodní prádlo.. Nejsem fanoušek ani odpůrce D.Landy, ale Vidím to tak, že filmy jako Kvaska si český film vypíjí svůj Kalich hořkosti do dna. Pozitivum bych snad našel v té lehké nadsázce při pohledu na muzikálový svět českých luhů a hájů, kde již delší dobu kvantita tvrdě drtí kvalitu (chybí mi už jen tituly Frankenstein a Kostěj Nesmrtelný), což je ovšem i na podivný a hlavně nefungující hybrid muzikál - drama - komedie zoufale málo. Nestal se zázrak, kámo, zázrak a já dám příště raději přednost amatérskému recitálu na Hammondovy varhany.. ()

Psema

Hybrid mezi divadelním záznamem a regulérním filmem působí dojmem šneka, který tak dlouhou neví, kudy se vydat, až ho rozšmelcuje první projíždějící osobák. Litovat ho ale nemusíte. ()

Tuxedo

Zpočátku to vypadá nadějně a leccos je i vtipné (hlavně postava režiséra), ale film se bohužel topí ve scénáristické bezradnosti a nelogičnostech a postavy nám nejsou schopny přiblížit ani matní herci. Těšil jsem se alsepoň na kvalitní písně, což se v podstatě (až na pár vyjímek) taky nesplnilo. 3/10 ()

mysicka

nic extra jsem nečekala.. a nic extra jsem taky nedostala.. pominu osobu daniela landy, na kterého se můj názor vyvíjí stejně tak jako on - křivka klesá strmě dolů - a nezbyde mi nic jiného než velmi průměrný film.. a jen tak mimochodem - taky si nemyslim, že by touha byla bůhví jaký zázrak, vždyť touha je "jen" přirozený lidský cit.. ()

StarsFan

Film silných rozporů... Někdy jsem si říkala, že mě to fakt baví (hlavně hudební části, v nichž musím ocenit Korna), jindy mi všechno přišlo strašně amatérský, utahaný a veskrze nudný. Když nad tím tak uvažuju, možná bych radši než tenhle film nakonec viděla to představení, kolem kterého se Kvaska točila. ()

Ainy

Nejsem příznivcem ani Daniela Landy ani takové Lucky Vondráčočkové coby zpěvačky, neb dle mého skromného názoru zpívat opravdu neumí na to, aby porážela v anketách jiné, skutečné hvězdy našeho hudebního nebe. Proto jsem byla více než překvapená, že si tahle komedie udržela mou pozornost. Bylo to natočeno nezvyklou formou, poklidně, zajímavě, musím však dodat ono pověstné ALE ... ale nesplnila některá má očekávání. Přiznávám, že jsem se přistihla jak se divím, že když chlapovi vyfoukne hlavní roli někdo, koho by nečekal a zároveň toho někoho přistihl při techtlích mechtlích s jistou dámou, na kterou by se nemělo ani očkem pohlédnout a přesto nemá ve scénáři napráskat ho a jsou dál kámoši ... hmm. Ovšem reakce podváděného byla ještě víc překvapující. Být na jeho místě, tak ... tak neznám sestru! Co bylo ovšem moc fajn byla melodie, která se prolínala celým filmem a nemyslím tím zrovna "zázrak kámo, zázrak" A taky co se povedlo, kdo se mi tam moc líbil byl Jirka Korn a jeho role takového muzikálového dunchuána, ale jinak nesmírného pohodáře. ()

hellstruck

Touha je zázrak, kámo, zázrak.. Ale jo, tenkrát jsem na to koukala desetkrát denně a to je u mě sakra co říct. Písničky mi utkvěly v hlavě dodnes a to už něco znamená. S čistým svědomím bych nemohla Kvasce navalit méně. ()

sud

Chtěl jsem shrnout vše větou: "Videoklip k písním Daniela Landy". Ovšem zdařilá píseň je jen jedna (pro nezasvěcené - Touha je zázrak) a spolu s rajcovní Luckou Vondráčkovou jsou jedinými klady filmu. Lucku uvidíte leckde a Touhu přehrávají rádia do zblbnutí. Koukatelný, bohužel celkem zbytečný film. 35%. ()

castor

Tvůrci nechť prominou, ale místy až trapný pokus o muzikál, který chtě nechtě vyznívá jako „rychloKvaška“, poskládaná za několik dní. A taky že jo!! Projekt rodiny Landových (a členů divadla Kalich) vznikl za pár dní a chybí mu to zásadní – scénář. Se smrtelnou vážností tu tak banda jalových amatérů (stejně vážně se tvářící Vondráčková – kdy probůh už dostatečně pro film prodá svůj talent?) pronáší patetické věty v obvyklých a ničím překvapivých schématech. Režisérčina zručnost se vyrovná zhruba jejím dopravně-bezpečnostním kraťasům, její vedení herců i jednotlivých scén zavání matoucím dojmem. Rádoby symbolicky nazvaná Kvaska tak těžkopádně doklopýtá do finále – a teď přijde otázka? Mysleli to tvůrci skutečně vážně? No, ještě, že jsem za shlédnutí nemusel platit.. to bych pak byl mnohem štiplavější!! Hodně se otřásajících 30%!! ()

Spooner

Příznivce Landovy muziky, mezi které se hlásím, to určitě potěší, ostatní už nejspíš méně. Film má totiž docela dost nedostatků. Příběh není dvakrát dobrej, dialogy párkrát pěkně skřípou a Vondráčková s Hrušínským opravdu neumějí hrát. Celý to ovšem rychle odsejpá, scény ze zkoušek jsou fajn a ten Roman Pomajbo coby režisér si to docela užíval. No a hudba tady má samozřejmě navrch ze všeho nejvíc, takže není co řešit. ()

paascha odpad!

Kravina hodná hlavního plešky Dana Srajdy, jeho nové image kněze spasitele, závodníka, zpěváka, kokota. Typický kolovrat jeho nemoce, blbost non plus ultra. Vy, co máte v hlavě rozum, ruce pryč a honem, vy ostatní, upřímnou soustrast. Totální odpad odpadů!!! Tak hrozný, že jsem si uvědomil, jaká je tragédie, že žiju s tím debilem a jeho fanouškama na jedný planetě. Peklo!!! Po dalším pokusu o shlédnutí musím říct: to byla sračka, Lando, sračka. Naprosto stupidní zápletka, jalové výkony všech kromě Korna, který zahrál aspoň trochu. Mirjam Landa se tímto dílem přiřadila po bok Soukupů, Trošků a jiných tragédů. A pro děti, študáčky a jiné nedozrálé patvory, kteří se z Mistra Srajdy můžou posrat mám jen jediné: snad z toho časem vyrostete, děti, doufejme, jinak vám zbytek živouta nezávidím:-))) ()

Ernia

Jediný světlejší místo tohohle filmu byla tak akorát hláška: Co řekls? a závěrečný titulky. Zbytečně vyhozené peníze za lístek do kina, kde jsem naštěstí byla se spolužákama. nepodařilo s ejimmě přemluvit, že je film dobrý. Mě to narozdíl od nich vůbec nebavilo, na film o mozikálu docela málo muzikálových čísel a pořádného nacvičování s pitomym koncem. ()

hippyman

dost podhodnocený film... jasně, je to taková trochu naivní pohádka, ale já se prostě bavil a o to asi u filmu jde především, ne? nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil... 70% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +obsazení, hudba -muzikálová složka není plně využita/// Jako možnost převedení divadelní hry na filmové plátno to není špatný nápad. I když dle mého není potenciál využit na 100 procent. Nadruhou stranu, možná nebyl záměr převést celé divadelní vystoupení ani divákům přednést jak takové představení vzniká. Na to je příběh decánko naivní. Samotné zazazení snímku bych viděl jako muzikál střižený krapet krimidramatem. Problém však je v tom, že samotná muzikálová čísla jsou pouze tři a to je opravdu málo. Takže celková repeativnost (znovukoukatelnost) sníku nebude tak vysoká. Opravdu jsem čekal využití hudební složky naplno. Přestovšechno je snímek dobrý. Hudbu Daniela Landy mám rád. Filip Tomsa exceluje a dokazuje, že má v budoucnu naději stát se nekým jako je třeba Ondřej Vetchý a ostatní obsazení je fain. Emil Zajac potěší :-)/// Celkem 76%/// ()

Peytl

Za Dana Landu 12 hvězd, ovšem jedenáct jich spláchl do hajzlu filmový režisér s Plekancovic vrzající krávou a přispěl i neherec soudruh Diskopříběh. ()