poster

O Všudybylovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1976, 54 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (24)

 • honajz
  ****

  Na můj vkus se to rozjíždí docela pomalu, a než se král u čarodějnice dohrabe k zápletce, docela dlouho to trvá. Do té doby bych princeznu Jitku zabil, jak se nemožně chová, ale po Všudybylově entrée to konečně začne mít koule a i princezna Jitka najednou dospěje a začne se chovat nějak normálně na ženu svého věku. Vážně - myslím, že bez toho Všudybyla ve skvělém Svobodově podání, který je zde hybatelem děje, by měla pohádka jen polovinu kouzla a napětí. Jinak je znát temný rukopis Šiktance i jeho podivných záplet, ale tohle je jedna z mála jeho pohádek, kde vše normálně a logicky rozplete a dovede k zajímavému konci - ale to spíše díky Hrubínově předloze.(12.1.2019)

 • flanker.27
  ****

  Příjemně temná pohádka Františka Hrubína. Jaroslava Adamová se pro role temných čarodějnic bažících po moci asi narodila.(15.8.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Princezna Jitka, ač se za její půvaby Všudybyl bil s rytířem Přeučilem, krásou královně Svatavě nesahala ani po paty. Asi to bylo jedno, protože pohádka se odehrává v království, které vyniká tím, že tam mají večer a noc, takže jednu ani druhou potmě beztak nikdo kloudně neviděl. Samozřejmě, mají i ráno, ale za celou pohádku jen jednou a i to jen krátce. Proto asi taky zrovna tady bydlí všechny sovy a ty, krom jiného, kradou malé děti. Všudybyl je střídavě němý, nebo trpí echolálií, král zabloudí v lese, který má hned pod zámkem, a kam se mu noc co noc chodí courat jak manželka tak dcera. Je hezké, že se i v pohádkách objevuje typická mužská vlastnost - nikdy se neptat na cestu. Princezna Jitka má typické princeznovské šaty, ty žluté, po ní je oblékla ještě zakletá princezna a princezna, jejíž princové byli na draka.(3.11.2013)

 • Mia...
  *****

  Tak tohle byla fakt krásná pohádka. Opravdu povedená a neotřelá......mé srdce plesá :)(15.6.2018)

 • WANDRWALL
  ***

  Všudybyl je problematická figura. I zde s tím má hlavní hrdina potíže, neb být všude prý dovedou jen vyšší síly. Ale jestli chtějí být všude, tak to je otázka na kterou člověk nesvede podat odpověď. Všudubyl je taky označení hanlivé, tedy něco jako chvástal, jako člověk, který se kasá a to před těmi, co mu nerozumí, protože nenažívají život, mají to na háku, takže pak logicky odsuzují člověka co všude byl...Pohádka je to vtipná, Jarmila Švehlová skvělá, Petr Svoboda jí to moc nekazí, a dobrý je i Ferdinant Krůta.(10.2.2011)

 • Crocuta
  ***

  Ty sůvy mne strašily pěkně dlouho, Jaroslava Adamová mne straší dodnes...(9.7.2007)

 • triatlet
  ****

  Příběh sice podle Františka Hrubína, ale téměř erbenovsky baladická atmosféra, byť se šťastným koncem. Svižně odvyprávěná studiová pohádka(7.1.2012)

 • Tommassi3
  ***

  "Co to máš za medailon ?? Sova ?? To asi proto, že jsi taková moudrá hlava, viď ?!"(30.10.2013)

 • NinonL
  ***

  Pamatuji se na tuto pohádku z dětství, protože byla pro mě extrémně strašidelná. Tajemná a zlá lesní babice, její pohledný sluha a hezká pastorkyně. Na druhé straně král s pyšnou a ztřeštěnou dcerou. Taky si pamatuji na upištěnou chůvu v podání Dany Medřické. Celkově se mi tato pohádka docela líbí.(12.1.2019)

 • veronikav
  *****

  Moje oblíbená hororová pohádka :-) Dodnes vidím lítat ty sovy :-D(19.10.2010)

 • otík
  ***

  Zcela klasická pohádka zasazená částečně do kulis a částečně do reálu, jakých se natočily tucty. Pohádka to rozhodně není úsměvná ani vtipná, spíše malinko potemnělá s tajemstvím, které je třeba rozlousknout. Ale bude to trvat poměrně dlouho. Přijatelná průměrná pohádka.(14.12.2012)

 • tuntavala
  ***

  Vsude sama sova.(26.5.2019)

 • rakovnik
  **

  Jan Přeučil si mohl do profesního životopisu napsat, že umí šermovat. Nic zajímavějšího jsem na této pohádce neshledal.(23.7.2016)

 • vitekpe
  ****

  No, ja si teda myslim, ze dvacitka Jarmila Svehlova je doooost roztomila, a hezka princezna. Samozrejme, ze o par let starsi kralovna Eliska vypada taky fajn. :-) I tuhle pohadku s kralem Moravcem si dobre pamatuju z detstvi, vesela neni, ale znam ponurejsi...Na studiovku nadprumer. Vyborna Adamova. 4-(21.12.2013)

 • klúčik
  ***

  Pekná rozprávka, s krásnou Jarmilou Švehlovou. Zaujímavá a celkom príjemná rozprávka s výborným hereckým obsadením. 65%.(12.1.2019)

 • Matematicka
  ****

  Studiová pohádka, která se mi ale velice líbila díky příběhu Františka Hrubína, krásným kostýmům a velice dobrým hereckým výkonům (překvapil mě např. Miroslav Moravec v roli krále). Určitě stojí za vidění s dětmi. Zajímavé komentáře: triatlet, otík, Jezinka.Jezinka, vitekpe, to_ma.(16.6.2014)

 • ZnalecH
  ***

  Další obyčejná pohádka.(8.11.2015)

 • ArthasKarfa
  ***

  Sem tam je hudba podobná pochodovým písním SS :-D je to neskutečně plastická pohádka s ustrnulymi výrazy všech herců, kteří zde hrají. :-D U soboje Vsudybyla a Přeučila malém zahynul celý zbytek přihlížejících. :D Scény z lesa jsou jak kdyby v něm operovali Werwolfové! :-D Ja opravdu tyhle nízkorozpočtové pohádky nedávám.(26.5.2019)

 • xpaja
  ***

  Pohádka je to vtipná, hodně jednoduchá a taková mile naivní. Přidávám 10% za ty dokonalé sovy, takže ---== 60% ==---.(9.1.2012)

 • m.xFuck
  ***

  Ve všech ohledech průměrná pohádka. Ve které je princezna nesympatický rozmazlený spratek a královna ji svou krásou hravě strčí do kapsy.(26.1.2015)

 • Pitryx
  odpad!

  Pro děti je to hodně komplikované a složité. Stačí chvilka nepozornosti a děj si těžko domýšlíte. Mne to nebavilo ani se mi to nelíbilo. Herecky to bylo mdlé, scénář zbytečně domotaný. Marně přemýšlím čemu dát body.(24.6.2018)

<< předchozí 1 2