Seuata

Adam Sandler ve vážné roli? Tak to mi hlava moc nebrala. Ze začátku mi přišlo, že jeden chlapík chce trošku povyražení po tolika letech v manželství a potká jiného, který je krapet mimo - a který přesně popisuje mou představu o Adamu Sandlerovi, kterému zakázali vtipkovat. Netrvalo dlouho a já tomu zvláštnímu Adamovi začla věřit tu napovrch lezoucí bolest, ztrátu těch nejmilovanějších osob. Ty slzy na jeho tváři mi přišli nefalšované a já jsem jim také neunikla. Je to zkrátka film, co vás dostane. Já osobně jsem překvapena, dojata příběhem o síle přátelství a bolesti, před kterou se nedá utéci... nemám co vytknout, mohu jen doporučit. ()

Nupaky

Asi nemám ani slov...Adam Sandler mě neuvěřitelně překvapil. Každý někdy potřebuje pomoc, jen ne každý umí volat o pomoc! ()

Trumper

PŘED ZHLÉDNUTÍM: Sandlera nemám rád, Bindera neznám a téma „11.09.01“ mě nebere. PO ZHLÉDNUTÍ: Sandler je jak druhý Rain Man, Binder skvěle vede herce a 11. září konečně dostalo úctyhodný filmový epitaf.___ Reign Over Me bravurně střídá návaly vzteku s útěky k posledním „světlým“ vzpomínkám na vinylové 80ky a Adam Sandler víc než přesvědčivě ztvárnil utrpení nepřímé oběti jedenáctého září, pro kterou je politické pozadí tragédie až na posledním místě. Potěší i minirole pro Donalda Sutherlanda, kterému stačí sotva pár pohledů do kamery, aby dokázal, že je Pan herec. Nebýt klišoidního (byť v kontrastu se smutným příběhem zaslouženě pozitivního) závěru, dal bych tomu plné hodnocení. /85% ()

praethoria

verím tomu, že ani režisér nevedel, že natočí takýto veľmi ale naozaj veľmi dobrý film :) Sandler rulez! odporúčam vidieť :) ad: kleopatra: + ()

naamah...

Moc dojemný film, který nenechá jedno oko suché a žádné srdce chladné. Nejhorší je myšlenka, že takový osud tam někde někoho potkává denně a nemusí to být zrovna jen v New Yorku a jenom 11.září... Mě osobně Adam Sandler nemusel vůbec dokazovat, že je "Pan herec". ()

CrazymanM

Velmi zajímavý,smutný a dojemný film,asi poprvé jsem viděl Sandlera v jiné poloze než je přiblblá komedie a ono mu to šlo,čímž mě překvapil a potěšil!!! ()

djbarrel

Úžasné psychologické drama o člověku který si prožil velkou tragédii a snaží se jí vytěsnit ze svého života a jeho dávném příteli, který se mu snaží pomoc a oživí bolestné vzpomínky ... 100 % uvěřitelné herecké výkony a úžasná atmosféra filmu. 90 % ()

Zoidbeeland

Moc jsem si nedokázal představit Adama Sandlera v seriózní až dramatické roli. Jeho výkon pro mě byl příjemným překvapením. Celý film je natočený velice citlivě a postupem času vás vtahuje do děje víc a víc. Nevím, zda se o tomto filmu dá hovořit jako o katastrofickém, jelikož v pozadí je cítit dopad 11. 9. 2001, ale každopádně je to divákovi velmi umě předáno. 8/10 = 80% ()

Mikecat

Psychologická snímka o priateľstve, vzájomnej pomoci, medziľudských a manželských vzťahoch, dobre zahrané Sandler ako blázon, krásna trpezlivá psychologička Liv Tyler, avšak príliš dlhé, zbytočne natiahnuté, slabé napätie ()

Jaffaro

Takýto film, ktorý vyvolá tak ozajstný emocionálny zážitok a prinúti človeka uprene ho sledovať so zatajeným dychom sa tak často nevidí. Adam Sandler, kto by to bol povedal, že ten večný šašo podá výkon práve v takejto role. U mňa má jedného veľkého Oscara schovaného a právom mu náleží, pretože som mu to zožral aj s navijákom a od začiatku som mu to veril. Samozrejme Don zasa potvrdil, že je skvelí herec a aj ostatný mi tam pekne zapadli. Jedna z hviezdičiek tiež pre Bindera. Bravó ! ()

generalmagor

Mhmmh jsou 3 ráno evropského času a právě ještě dojídám můj špeciál hambáč hehe a zapíjím to poslední kapkou mého vinečka Pálava a dám si cígo, hned jakmile dopíšu tento komentář. Tento snímek má něco do sebe. Velmi obstojně až bych řekl nepřekonatelně ztvárňuje pocity obětí ze dne 11. Září 2001 ale nikoli těch, co zemřeli ale pozůstalých a to je jiný úhel pohledu na věc a musím řict, že tak, jak hráblo Charliemu, tak tak by hráblo i mě ale on je hustej, že i ze smrti své milované manželky a tří dětí vůbec ještě jako přežíval! Já bych to asi nedal. Vzalo mě to, a já můžu jenom doporučit. Je tam dost humorných částí, ze kterých se směješ ale i pláčeš. Sandler ukázal, že hrát umí a není to jenom komediant. Don Cheadle ukázal, že kurva taky. 90% ()

Kilos35

Už mam za sebou pár filmů s Adamem Sandlerem, ovšem až teď jsem se v něm našel. Asi na většinu bude nejsilněji působit ztráta jeho blízkých... Mě však film dostal něčim jinym. Vždy jsem věděl, že přátelé jsou důležití a je důležité si jich cenit a neztratit je a bla bla, ale až po zhlédnutí tohoto kousku jsem si uvědomil jak moc. Že přátelé mohou být jako naše rodina a že opravdoví přítel rodina je. ()

lobo87

Tento film mi vyrazil dych. Tak brutálnu, úprimnú a emocionálnu výpoveď o ľudských osudoch som naozaj nečakal. Veď to mal byť len nejaký film so Sandlerom... Ten tu však podal výkon hodný Oscara! Slzil som, priznávam... 85% ()

_Jimmy_

Adam Sandler v tomto filme hviezdi. Zahral úlohu, ktora je na filmove pomery tazsia. Don Cheadle mu dobre sekundoval. Vyborne niektore sceny aj zo zivota. Film, ktory je o Sile priatelstva kde priatel moze vela zmenit. ()

TonyHawk94

Niekto to tu už isto poznamenal a ja s ním budem naplno súhlasiť, že toto bol najlepší a najsilnejší Adam Sandler, akého sme kedy videli, a akého kedy uvidíme (aj napriek tomu, že vo veľmi kritizovaných komédiách, ktoré získavajú pravidelne Zlaté maliny je veľmi často obsadený... ale to jeho kvalitu neznižuje ;)), nakoľko bol vo veľmi netradičnej roli v tejto vynikajúcej dráme s relatívne smutným námetom (preživší, ktorých rodinní príslušníci zahynuli pri 9/11, a ich život je veľmi ťažká téma, na ktorú neexistuje jediný správny spôsob zachytenia príbehu, námetu, nápadu, proste whatever...). Don Cheadle je vo svojej roli "sprevádzača" príbehu úžasný a dáva pocítiť, že skutočný priateľ (viď. slovenský preklad filmu Sila priateľstva) vie, kedy má byť prítomný. Film možno nie je úplne pre každého, ale vedzte, že toto je veľmi silný motív, príbeh, udalosti.. A Bohu vďaka, celkové zjemnenie vyznenia filmu je jednoducho úžasné :). ()

david.babick

Sandler a drama ? ne..už prosím ne...v komediích mě jeho řvaní, pitvoření a hraní debilů baví, ale tady mě jeho postava fakt někdy i srala...nevadí mi dramata, ale tohle se táhlo a nudilo to ()

blackout

Zkraceni stopaze by filmu prospelo, nektere pasaze jako by mi tam nezapadaly a narusovali celistvost celeho pribehu, ktery i kdyz nikam nevede, tak podle mne zadnou pointu nepotrebuje. Kazdy si najde neco, protoze kazdy v zivote nekoho nebo neco ztratil. Chvili jsem nevedel, jestli se mam smat nebo brecet. Don Cheadle vyborne a Adam se behem sve herecke kariery pretvari z komika v herce, jemuz charakterni postavy zacinam i verit :-). Nevystrihl sice excelentniho autistu Raymonda jako Dustin v Rain manovi, ale kdybych pouzil jeho slovnik: Koule to melo. ()