poster

Volání o pomoc

 • USA

  Reign Over Me

 • Slovensko

  Sila priateľstva

Drama

USA, 2007, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Darth Sidious
  ****

  Adama Sandlera vidím stále jako komika. A v tom případě je těžké si přebrat jeho roli v dramatu. Protože je stále vtipný. Co se týče děje, tak ten je naprosto smutný. Příběh muže, který truchlí ze ztráty rodiny o kterou přišel díky jednomu z největších neštěstích v novodobých dějinách člověka. Spousta producentů a režisérů se tohoto témata ujímá a vznikají nejen povedené dokumenty, ale i dramatické příběhy jako je tento. Na zamyšlenou však stojí, kdo za to všechno může. Mladí Američané trpí, protože jim někdo vzal blízké. Přátele a rodiny. Jenže ten někdo nebyli oni údajní teroristé. Byla to sama americká vláda, která použila své vlastní obyvatelstvo k vytvoření nové propagace k upevnění moci. A pak ještě drze budou soudit muže, jenž ze zoufalství učinil špatné činy. Přišel o vše, co v životě budoval a co miloval. Soudce v podání Donalda Sutherlanda to řekl krásně. O tomhle by vůbec neměl rozhodovat stát. Je to nehorázná drzost. Snímek se opravdu vydařil.(27.4.2011)

 • tahit
  ****

  Příběh je obdařen vzácnou kombinací vlastností pocitů a vztahu založených na přátelství, kde faktický dobrý přítel pochopí, že nesmí opustit trpícího přítele, který byl, poznamenám ztrátou rodiny zákeřným teroristickým útokem z 11. září 2001. Děj příběhu je příjemným obrazem dobrého kamarádství, který mě fakticky oslovil. Vše je zahráno velice realisticky a vsazené do reálné doby s její aktuální atmosférou. Použiji citát, nevím od koho je, ale je dokonale vystižný. Chovejme se ke svým přátelům tak, jak si přejeme, aby se oni chovali k nám.(18.10.2007)

 • Madison
  ****

  Psychologická sonda do utrýznenej mužskej duše. Film o našich cestičkách, blúdnych kruhoch, v ktorých sa občas strácame. O ľuďoch, ktorých stretávame s úmyslom ich nenávidieť a nakoniec ich zovrieme ako naše jediné záchranné lano. Dráma disponujúca silným scenárom, vsuvka so ,,sexuchtivou" Saffron Burrows je vynikajúca a Adam Sandler je tak dokonalý, že pozdvihol moje hodnotenie o hviezdu vyššie.(18.2.2009)

 • Enšpígl
  *****

  Ze začátku to vypadá jako film o tom jak se dva debilové hledali tak dlouho až se našli, ale to jen do té doby než ze sebe Adam Sandler dostane tu obrovskou bolest, kterou má v sobě, protože pak se vám chce už jenom plakat. A Adam Sandler ? On prostě nehrál pro moje oči, on hrál pro moje srdce. ......................Vlastně všichni herci byli ve svých rolích naprosto úžasní. To jen, že když Adam Sandler dovyprávěl svůj příběh v čekárně, tak mě natolik zvhli oči, že jsem na chvíli nikoho dalšího nebyl schopen vnímat a po tom co řekl své tchýni to už ani nešlo. No prostě Adam Sandler mě svým jedinečným hereckým výkonem úplně roztavil srdce.(13.10.2007)

 • castor
  ***

  Bohužel nesdílím obecné nadšení. Film nefunguje v mnoha směrech a tím zásadním jsou pak emoce, které se nedostávají v té správné míře. A film je přeci i o pocitech, emocích. Narozdíl od jiných mě ale vůbec nezajímá, jak to bude dál, protože soudní konec o jednom bolestivém osudu tomu všemu nasadil korunu a přehodil film v klasický zaoceánský model. Komorní drama o tragické ztrátě a nálezu starého přátelství trošku přešlapuje na jednom místě, má nejen vleklé tempo, ale i spoustu rušivých a rozpačitých momentů (kupříkladu celá postava Saffron Burrows). Scénář absolutně nedoléhá, jak by si zřejmě představoval. Když se ústřední duo o něčem baví, je to jako poslouchat cizí rozhovor. Nic vám to nedá a za pár vteřin netušíte, o čem byl. Adam Sandler je coby mlčenlivý prosebník o trochu toho strpení a klidu nadprůměrný, je nutno s ním pro seriózní role počítat, jenže emočně ve mně jeho psychicky zničený Charlie nic nevyvolal (viz.jeho monolog v čekárně). Když mluví takový Robin Williams o své mrtvé manželce a Michelangelově stropu v Sixtinské kapli v Dobrém Willu Huntingovi, tak to je ta pravá bolest ze ztráty a ryzí mrazení v zádech. Tady bohužel.. Binderovi nefungovala ani Vztekle tvá, natož rozpačitý Světák s Benem Affleckem. Všechny snímky zůstaly někde na půli cesty, takže pro příště vyměnit režisérskou židli a třeba to vyjde. Viděno, odškrtnuto, víc ani ránu..(6.7.2009)

 • - V soudní síni hraje Charliemu (Adam Sandler) do uší píseň „Love Reign Over Me“ z alba Quadrophenia, které je ve filmu také zmíněno, od britské skupiny The Who. Píseň byla i inspirací pro název filmu. Adam Sandler je současně sám velkým fanouškem kapely The Who. (oje)

 • - Videohra, kterou Adam Sandler a Don Cheadle hrají, je skutečná hra Shadow of the Colossus. Vaším úkolem je zabíjet kolosy ve přivést ženu zpět k životu. (HellFire)

 • - Adam Sandler nejprve odmítl hrát Charlieho, protože si myslel, že jeho postava je nevěrohodná, roli přijal až po měsíci, když si scénář přečetl znovu. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace