Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

markuc

Zase tak nadšen z filmu jsem nebyl, jak někteří tady. Je to moderní pohádka, vyfuguruje tam láska a nijak zvlášť mne to neoslovilo, v podstatě celý příběh je klišé až na ten prasečí rypák. ()

LordSnape

Překvapivě dobrý a svěží film. Jenže problémem je, že i když je scénář povětšinu pohádkový, tak se film ve většině času snaží tvářit jako romantická komedie. Christina je fajn, James McAvoy je prostě sympaťák od kosti a Catherine O'Hara je zkrátka opět totálně ztřeštěná matka (viz. Sám doma). Překvapením a dobrou třešničkou na dortu je pak pro mě účast Reese Witherspoon v malé vedlejší roli a pár povedených anglických fórků. Ale přes všechny klady si podle mě Penelope drží jen mírně nadprůměrný status a když se Palansky snaží z toho vytřískat co nejvíc, pořád se mu to jaksi nedaří, jelikož je zde pořád ten ošuntělý scénář s ohranou zápletkou a celková prázdnota filmu, která je cítit na sto honů. ()

plechulka

Bylo by to o hvězdičku víc, kdyby maskéři trošku přitvrdili a rypáček udělali Christině trochu ošklivější - takhle prostě vypadá roztomile i jako zakletá a tudíž proměna pak nemá ten správný kontrast. JInak ale parádní moderní pohádka s dobře vybranými herci. ()

Karush

Začiatok bol pútavý, ale dlho si svoju pozíciu film neudržal, dej sa vliekol a nebolo už na ňom nič originálne a zaujímavé alebo zábavné, záver to ešte ako tak vytiahol. Rypáčik nebol až taký hnusný a za 1½ hodiny ho fakt mohli lepšie zamaskovať (11.obr), a natoľko vôbec nebol odpudzujúci, že nápadníci utiekli ako stádo vypustených koní, treba uznať, že celý film bol riadne pritiahnutý za vlasy. ()

JimmyII

Fantaskní příběh ze světa, v němž sice žijeme, ale který je přesto mnohem kouzelnější. A já bych se do něj za Penelope hned strašně rád vrhnul, tak moc mi očaroval. Víc takových filmů, prosím! ()

Sfinkter

Příjemná pohádka, ve které jsem si nejvíce užil herecké výkony. McAvoy se u mě krok za krokem zapisuje jako vynikající herec, neznám ho ve slabé roli. Výborný byl také liliputí novinář Peter Dinklage. Naproti tomu co říci ke Christině Ricci - její výkon je takový půl na půl. Avšak mamina ze Sám doma Catherine O´Hara zahrála opět standardní maminu. Skoro cameo Witherspoonové je naprosto super, už kvůli jejímu účesu. ()

SG_ever

Oddechová pohádka, u které již asi po 7 minutách odhadnete, jak celá dopadne, i přesto jste nakonec dojati a potěšeni. A to je oč tu běží. (75%) ()

wer4

Krásny a originálny námet, ktorý výrazne kazia komické, nevkusné a miestami (pre mňa) až iritujúce vsuvky, bez ktorých by sa táto rozprávka mohla stať skutočnou rozprávkou a nielen viac ako hodinovým pobavením s nádychom niečoho kúzelného. Rozprávka má mať svoje čaro, ktoré navodí atmosféru a vy sa mysľou odnesiete mimo reálneho sveta. To sa mne veru nepodarilo. Škoda. ()

Cushing

Až na drobné výhrady ke střihu a tempu, a k nedostatečnému vysvětlení některých motivů chování postav, je tohle dle mého osvěžující, dojemná komedie, která snad může nepotěšit jen diváka s kamenným srdcem. Mužská část obecenstva se mnou možná bude souhlasit, že Christina Ricci s rypáčkerm je ještě půvabnější a přitažlivější než bez. ()

Zdeňka

Tady je vidět, že i o princezně se dá natočit dobrý film a nemusí vyjít vždy trapně. Opravdu velmi kouzelné s milým hereckým obsazením. James McAvoy je hvězda, která doufám, že jen tak nezhasne a i s těmi vousy mu to seklo. Scéna s hádáním hudebního nástroje, byla dokonalá. You Are My Sunshine My only sunshine ()

terunka003

Milé, hladící, veselé, pozitivní, kouzelné, pohádkové × chvílemi zmatené a přeskakující děj. Na Penelope jsem se dlouho těšila. Pohádkový příběh o slečně prasátku, o chlapcích, kteří by zlomily pradávnou kletbu a nalezení té pravé lásky. Hezké. Ale! Děj po prvních pár minutách začal nabírat na šílenosti, přeskakoval ze skutečnosti na skutečnost. A jak to, že se kletba zrušila, když Penelope stála před oltářem s tím "nepravým"? I tak je to kouzelné vyprávení, nic vám nevezme, nedá a hlavně je vám po něm dobře. ()

July

Kouzelná, úsměvná moderní pohádka, které by neuškodilo víc děje, ale přesto je velmi příjemným filmem. Slabší 4*. ()

Thommie

Opravdu milej film, až na tu učitelku teda, no každápádně skvělá atmosféra... A Christina Ricci stála za to i s tím nosem. ()

majxik

Milá a trošku nekonvenční pohádka která dokáže pobavit. I když je to podívaná spíše pro nežné publikum, i pro pány se nejedna o nejnudnější podívanou pod sluncem, což je rozhodně plusem. ()

venison

Velmi milá a roztomilá komediální lovestory s pohádkovými motivy ;-) Christina Ricci byla pro tuto roli naprosto jedinečná! :-D ()

Master19

Chtěl jsem upozornit na Burtonovské pojetí (silně to podporuje i Catherine O'Hara, která neřádí tak jak v Beetlejuice, ale na postavu psycho-matky se hodí skvěle), chtěl jsem pochválit Petera Dinklage (velmi jsem si ho oblíbil ve "Station Agent", tady dokázal hodně dobře zahrát i na veselou notu a jeho poslední scénka nemá chybu), chtěl jsem pochválit scénář i rozumné okořenění hloupými gagy, ale všechno tu už bylo řečeno, takže suše: povedená romantická hloubavá komedie. PS: Osobní kouzlo Christiny Ricci se projevilo při jejím prvním pohledu do kamery, kdy někdo na celý sál kina prohlásil: "Vždyť to není tak hrozný..." :-) ()