Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

casef

Milá pohádka s roztomilou Christinou Ricci a jejím rypáčkem. Ovšem není v ní nic, co bych si zapamatoval. Vlastně jedna věc, hodně se mi líbila Reese Witherspoon. Sice měla jenom malou roličku, ale hned celý snímek rozzářila. Jinak celý film jenom tak pomalu plyne a chybí mu větší tempo. ()

lakiboy

Príbeh krásky a zvieraťa. Alebo naopak? :) Penelope z domu síce nevychádza, ale zato jej pytači z neho vyskakujú zatvoreným oknom. Každý jeden. Až na toho posledného, ktorý sa upísal diablovi v podobe paparazziho. Pekný príbeh o modernej prekliatej láske sa môže začať. Pohodová, nie sentimentálna love story. Ubehla ako voda, no ten pohodový pocit ešťe chvíľu zostal. ()

DadysGirl

Pěkná pohádka :) škoda, že Reese neměla větší prostor... Ale i tak, prostě milý hezký film... A ano, potvrzuje - za všechno můžou naše matky! :) ()

Haloo5

Film pôsobí veľmi príjemne s tým svojím rozprávkovým nádychom. Najčarovnejšia scéna (vďaka ktorej som si Penelope zapamätal) pre mňa nastáva keď Penelope utečie z domu. Veľkú zásluhu na mojom hodnotení má aj vynikajúca hudba, ktorá sprevádza film takmer stále. ()

Judy24

No proto! Takhle si představuju moderní americkou pohádku! S originálním příběhem, hezkými exteriéry i interiéry, nápaditými postavami a skvělými hereckými výkony. Ani to nepotřebuje moc postav. Tohle není Moderní popelka, tohle je něco mnohem lepšího. ()

TommyDiamond

Myslím, že tento film je skvělou ukázkou toho, jak vložit klasickou pohádku do moderní doby. Provedení se mi líbilo a dokázalo mě pobavil….. ()

katu147

Krásná pohádka pro děti, ale osobně si myslím, že rozuzlení zápletky s nosem nedávalo souvislost s tím, jak to bylo na začátku řečeno. I přesto se ráda podívám znovu, protože takhle kouzelně zpracovanou filmovou pohádku jsem už dlouho neviděla. ()

DonTommy

Hrozně mile pošahaný film :-) kombinace lehké romantiky, optimismu dodávajícího příběhu o hledání sebe sama a praštěného humoru se mi trefila absolutně přesně na nějakou vnitřní notu. Christina je neodolatelně roztomilá i s rypáčkem nebo šálou přes obličej, McAvoy má charismatu na rozdávání i jako gamblerská troska a vagabund, no a novinář DInklage a labilní Edward tomu všemu dávají korunu (Edwarde, neolizuj Maxe :-) Nehledě na moji srdcovku Sigur Rós v nádherném závěru. Hodnocení tentokrát spíš pocitové, ale o těch 5ti* rozhodně nepochybuju! ()

viky13

Milý až kouzelný příběh jak pro děti, tak i pro dospělé i s poučením, že kniha se nemá soudit podle obalu. Christina Ricci ukazuje, že od dob Adamsovy rodiny opravdu hodně vyrostla...nemůžu si pomoct, ale nic jiného než role drobné psychopatické dívenky se sklony k "podivnostem" mi k ní už nesedí. Zato sexy chlapy McAvoy, Brand a Woods film velice zpříjemňují, stejně tak jako doplňující sympatické i když už ne sexy obsazení v podání Dinklageho a Frosta. ()

rezzzy

Moc pěkná dospělácká pohádka plná skvělých herců :) Obzvláště James McAvoy posazený ve velmi příjemné herecké poloze, jediné, co se dá vytknout, je malinko přehrávání Catherine O'Harové. ()

Kreins

Ľahkostráviteľná, milá rozprávka pri ktorej sa určite nebudete nudiť. Dokonca si myslim, že tím citlivejším pookreje srdce. V amerike sa točí jeden film za druhým, takže sa ani nečudujem, že na veľa filmov majú šablóny. Určite ich nemajú vyvesené v štúdiach na nástenke, ale určite to majú v učebniciach:) A tak sa tie šablonky používajú stále dokola. A stále fungujú :) ()

kaemp

Když jsem byl pozván na tento film do kina, vůbec jsem nevěděl, na co to vlastně jdu. A tak jsem byl hned v prvních minutách velmi překvapen a velice jsem se bavil. Námět byl zábavný, absurdní situace byly správně absurdní, herecké výkony přesvědčivé. Bohužel po půl hodině mi začalo být jasné, že tempo, jakým film nastoupil, si nemůže udržet do konce a tak začíná snímku pomalu docházet dech a od druhé poloviny se stává prach obyčejnou romantickou (ne)komedii ke konci lapající po dechu. Osobně jsem byl velice rád, když tento kousek doběhl do cíle. ()

jns

Nalákán zdejším solidním hodnocením založil jsem do stroje a ... uaaa SLABOTA. Občas to holt in CSFD ujede... ()

vlKousek

Opravdu pohádka o ošklivém kačátku a krásném princi....opravdu krásná a uklidňující podívaná s velmi inteligentním humorem, opravdu super rypáček a opravdu opravdická něžná romantická komedie jak má být!! ()

LuNaj

Povím vám jednu pohádku, o jednom krásném děvčátku a jejím prasečím čumáčku. Sympatická Christina Ricci, charismatický James McAvoy, nádherná Reese Witherspoon a výborný Peter Dinklage ve snímku, který by se u mě dal popsat následovně- velké očekávání, průměrné podívání, výsledné zklamání. ()

vaclaw

Vcelku povedená Burtonovská variace se symatickým titulním párem a vlastně i ostatním osazenstvem. Mark Palansky navíc umí rozzářit obraz všemi barvami a poměrně často nám to dokazuje, což je trochu i naškodu, protože film tim trochu ztrácí (respektive nezískává) náboj díky jedinečnosti momentů. které potom zapadají. I přesto se jedná o milý film, který je dostatečně jak romantický, tak vtipný i dramatický a celý ponořen do takového pokojného hávu, který snad ani nemůže nepotěšit. ()