Scarlett Johansson hraje Annie, čerstvou absolventku bez představy o budoucí kariéře, která vezme práci chůvy v bohaté rodině z New Yorku. Její školní znalosti z oboru antropologie překvapivě brzy najdou praktické uplatnění a Annie se pouští do studia nepochopitelných zvyků rodiny z lepších kruhů, které si v ničem nezadají s rituály domorodců z Afriky nebo Amazonie. Annie dostává pokojík přímo v obrovském bytě svých zaměstnavatelů a získává unikátní příležitost k pozorování. Předměty jejího zkoumání jsou nafoukaní pan a paní X (Paul Giamatti a Laura Linney) a jejich rozmazlený spratek. Výjimkou bude možná pohledný mladík (Chris Evans), kterého Annie potkává ve výtahu. (oficiální text distributora)

Cortes3

Příjemný odpočinkový film, pěkně se na něj dívalo, sice neměl žádný zvlášť zajímavý děj, ale i tak bylo pěkné na něj koukat. Především Scarlett Johansson byla ve své roli velmi autentická. ()

VanTom

Obehranou zápletku obyčejné hodné holky vychovávající a napravující rozjívené děcko arogantních, povrchních, rodičovství zanedbávajících boháčů ozvláštňuje rámec podivné "antropologické studie" s mnoha formálními kejklemi (jako diorámata newyorských "druhů", poletování na deštníku, …), často ale bez valného smyslu a s proměnlivým úspěchem, jak se bezmála grotesková karikatura sváří se snahou o nějakou (kritickou, emotivní) výpověď. Nejvíc tak přitáhne upozaděné romantické tokání mezi Black Widow a Kapitánem Amerikou. ()

Mr.Dogman

Film, který si hraje na romanticko-dramatickou komedii. Ve skutečnosti je to jen slabá komedie, s ždibíkem dobrého dramatu. A v opravdové skutečnosti to vůbec není zábavné. ()

davidek

Příjemná komedie na sobotní večer. Neurazí, ale taky vás nenutí moc přemýšlet. Okouzlující Scarlet Johanson. ()

klima777

Giamatti a Johansson nejspíše zapomněli, že mají skutečný talent a propůjčili se bezzubé kritice snobismu. Je to lidské, je to milé, je to srozumitelné... a jako film naprosto bezcenné. ()

blackJag

Důkladně provařené téma zaujme ze začátku pseudo-antropologickým přístupem (sama hrdinka by tento obor ráda studovala), leč poměrně záhy přichází vystřízlivění, vyztužené nudnou a nezajímavou vatou. Na Scarlett se samozřejmě hezky dívá, proč ale vzala roli v tak fádním a střídmém produktu nepochopím. Ostatně i Giamattiho nebo Linneyové je na podobné mělčině vyložená škoda. Po formální stránce filmu těžko něco vytýkat (tedy na film z příslušného ranku), obsahově jde ale o chudý myšlenkový klystýr (pokud se v souvislosti s knihou mluví o satirickém pohledu na manhattanskou smetánku - obě autorky jsou bývalé chůvy - tak z pozice samotného filmu o něčem podobném nemůže být ani řeč). 40% ()

Soweek

Paul Giamatti prostě válí, za to málo času co ve filmu pobyl tomu dodal ten správný nádech i špetku drsného humoru. Co se týče Laury Linney, ta má takovéto charaktery již dobře natrénované a naše roztomilá scarlett už prostě nemůže být víc roztomilejší. Pěkná romantická komedie, ale nevím proč sem celý film očekával, že Chris Evans bude jejich starší syn...no nestalo se tak. ()

Looser

Romantická komedie pro mladé dívky po škole - otázka je kolik jich po tomto filmu půjde dělat Nanny :-). Film ujde ale není to žádný zázrak, taková oddychovka. Zjevem a vizáží mně docela překvapila Luara Linney (a to jako příjemně). ()

Rozy

"Holka na hlídání" je normální rodiná komedie s naprosto běžným dějěm. Co se mi ale líbilo byl celkový přístup k filmu a origilání ztvárnění některých scén. Proto myslím, že není na škodu se na něj za těchto dlouhý zimních večerů aspoň jednou podívat. ()

Michelle75

Chůva + dítě, zní to tak nelákavě, ale nakonec se na to velmi příjemně koukalo. Laura Linney byla pro mě vždy spíše nečitelná psycho herečka, ale mám ji ráda a tady opět nezklamala. Scarlett Johansson hraje přirozeně, nemusí se ani moc snažit a ono jí to jde. A film samotný? Rozumný člověk si z něho až tak moc nevezme, ale k odreágování to stačí. ()

Hanys_

Podprůměrná romantická komedie, která drží pohromadě jen díky charismatické Scarlett (ta mě taky na film nalákala). Zatím to je její jediný omyl ve filmografii, tak snad nám holka nezačne hrát v každé kravině..4/10 ()

cab

Zoufale trapne a nudne pasaze ze zivota mlade divciny, ktera se po vysoke rozhodne dat na karieru chuvy na misto, aby chodila po konkurzech a hledala si seriozni praci adekvatni svemu vzdelani. Sympaticke a svudne damy (Scarlett Johansson, kamaradka Alicia Keys i dabelska Laura Linney) delaji z filmu alespon koukatelnou podivanou. 40% ()

Perverz

Nehrát tam Scarlett dám dvě hvězdy. Ale s ní je to i na 3 půl*. Komedie? To ne. Určitě ne ve smyslu že se popadáte za břicho, jen to udržuje lehkou atmosféru kterou střídají dramatické chvíle. Oddechový průměrný film, který věděl co chce a tak to i udělal, drží si svou laťku po celou dobu a nesahá do extrémů. A to je dobře. ()

suzanne1997

Ale jo, tenhle film byl dobrý, dokonce lepší, líbilo se mi, že matka našla syna a chůva sama sebe a nakonec i lásku. Tenhle film bych nijak neměnila, byl dobrý takový, jaký byl. Pokud bych měla ohodnotit děj, to jak to skončilo a osudy postav, tak musím napsat, že se mi to moc líbilo. To, jak člověk nevidí to, co má před očima, to, jak to člověku musíš ukázat, aby to pochopil. Tenhle film je dobrý na zkrácení dlouhé chvíle, na pobavení nebo jen na chvilku oddechu po náročném dni. Rozhodně jej doporučuji, protože z něj plyne poučení: A to, že člověk se má starat o to, co cítí jeho dítě, co dělá, jestli se mu něco nelíbí nebo jakou má náladu, jednoduše zájem, ten je v případě dítěte klíčový. ()

Domec

Jasne predvidatelnej dej, ale! Me to bavilo celou dobu, takze nemam duvod dat nizsi hodnoceni.Trosku nadprumernejsi komedie kde Scarlett roli zahrala perfektne a na Chrise se dobre kouka... Jediny co me vzdycky vzdelo ze zidle byli rodice toho prcka, ty by potrebovali. Takze slusny 3*** ()

Brylin

Na Scarlett Johansson se vážně pěkně kouká! I v roli neprůbojné chůvy nezakryje svou přitažlivost. Holka na hlídání je v jejím podání milým a odpočinkovým snímkem, který přes spoustu klišé potěší lehkou romantickou zápletkou a šťastným koncem. Tři hvězdičky. ()