Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

Elyon

Tohle byla naprostá bomba! Takhle zábavný a vtipný film už jsem neviděla hodně dlouho. Moc se mi líbil soundtrack (You can´t stop the beat !!!) a hlavní hrdinka neměla chybu. Taky mám tenhle film ráda proto, že je tady ostře odsuzován rasizmus a já jsem proti němu. ()

Olík

Jednoduchý, barevný muzikálek. Příjemné písničky i taneční choreografie. Jen dvě věci mi nedali spát (a to ne v dobrém slova smyslu) Zac Efron (vůbec mi tam neseděl) a John Travolta v ženské roli (až moc připomínal Eddieho Murphyo v Zamilovaném profesorovy) ()

Krisa

Ulítlý muzikál "ze 60. let". Skvělá hudba, úžasná choreografie a nádherné kostýmy. Dokonce mi nevadí ani Amanda Bynes, kterou normálně nemohu vystát a Zac Efron je parádně slizkej. Paráda ()

Bansheee

Ukrutně nesympatická hlavní postava, hudební čísla, která mě nechytla, roztahané a celkově tenhle muzikál šel absolutně mimo mě. Ale mile mě překvapil slizoun Efron. Celkově velmi podprůměrný muzikál. ()

hazaba

Některé povedené choreografie, některé povedené písničky, pár výborných scén (hudební číslo Christophera Walkena a Johna Travolty stojí opravdu za to), ale jinak nic moc. Děj je prostinký, což by se dalo i odpustit, ale rozjuchaná hlavní postava, která natřásá svými lepými tvary, mě opravdu nepřivádí do stavu extáze. Sorry. ()

zuzanocka

Hehe, že sa ten Travolta na niečo také dal .. =) Príjemný muzikál.. Atmosféra šesťdesiatych rokov bola akosi čarovná .. =) Som zvedavá na pokračovanie.. =) ()

Miki68

Mám rád muzikály. Tenhle nebyl špatný. Hlavně kvůli oldies muzice. Jen ta hlavní hrdinka mi přišla nesympatická, zápletka prvoplánově hloupoučká a Travolta s dudama odporný (a zcela zbytečný)... ()

Desdemone

Když jsem se takhle v jedno nepěkné, deštivé sobotní odpoledne nechutně nudila a v důsledku špatné nálady mě ani nenapadlo, co z DVD sbírky vytáhnout, projela jse televizní program a zahlédlave sloupku, patřícímu k HBO právě tento film. Vzpomněla jsem si jenom na to, že jsem kdysi kdesi četla, že tam je Travolta ověšen tunou umělého špeku a s dámskou parukou, tka jsem si řekla- proč to alespoň na pár minut nezkusit? Ačkoliv hned po úvodní písni jsem měla silné nutkání přeponout jinam či se jen zvednout a odejít do jiného pokoje, nakonec jsem u obrazovky setrvala až do konce. Jednu hvězdičku dávám za podle mě vždy a všude okouzlující Queen Latifah a Michelle Pfeiffer v roli zásadní padoušky. Druhou hvězdičku dávám za choreografii a za asi dvě ísně, které mě docela chytily, zároveň taky za fakt, že to je asi Shankmanův nejlepší počin od "Monka", který ale stejně celý stojí hlavně na halvním představitelovi, ale to je zas jiná pohádka. A poslední hvězdičku za ten moment překvapení, ve kterém jsem si uvědomila, že to teda nemá být jenom hopsací a zpívací film o další tlušťošce, která to natře blonďaté krásce a dosáne svého snu díky úžasnému charakteru, ale že se to pokouší řešit i rasismus, zároveň je ta hvězda i za zasazení do 60. let, která mám ráda a dlouho jsem o nich v této oblasti neslyšela. Víc hvězd si ale tento film ode mě nezaslouží, vřeštící Amanda Bynes, která neustále valí oči, máchá culíčkama a cumlá lízatka jak miminko a Travolta, navzdory tomu, že mě vlastně k tomu všemu přivedl mě parádně odradili od lepšího hodnocení. ()

mi-ib

"Jak chceš dělat Corny Collins show bez Cornyho Collinse? - Lassie taky pokaždé hraje jinej pes." Muzikál plný mladých a sympatických herců, ale také spousty překvapení - nečekaně zábavný Christopher Walken, Travolta jako tlustá matka, Michelle Pfeiffer a spostu kvalitních melodií. Jen asi ta stopáž mi přišla celkem dlouhá, ale zase nemůžu říct, že bych se během filmu někdy nudil. ()

darkreider

No, nie je to extra zábava. Dej je velice jednoduchý a naťahujú ho len všade prítomné tance a piesne, ktoré začnú nudiť. Za pozretie stojí hlavne rozkošná Amanda Byness s lizátkom v ústach a pohyby Christophera Walkena. PS: Kto spoznal poženšteného Travoltu má bod. ()

..Anya

Asi mám thing for musicals. Retro mi nic moc neříká, ale k rockenrollu mám vztah velmi vřelý, takže už s první písničkou se mi roztančili nožičky do všech stran. Tohle dokázalo jen málo filmů, že by mě naladily hned první písní (The Boat That Rocked, 500 days of summer). Ač děj může být trošku chudý na zápletky, obávám se, že písně to vyrovnávají bohatě. Pokud vám konkrétně tenhle muzikál nesedl, nemyslím si, že by za to mohl sám film, ale prostě to, že to není váš hudební styl. Herci byli fantastičtí, hlavně Nikky Blonsky, Michelle a Travolta. A já mám alespoň novou inspiraci pro příští retromejdlo:D ()

Haide

Vzhledem k tomu, že jsem muzikálový fanoušek a miluju 60's, tak tohle je prostě něco, co se mi musí za aspoň trochu příznivé konstelace režie, scénáře, obsazení a hudby líbit. Tady se vše povedlo, na výbornou! Písničky skvělé a zpracování se mi líbilo víc než původní film. Zac Efron ukázal, že je v něm možná i něco víc než mu bylo dovoleno ukázat v HSM a zbylé herectvo se ukázalo v nejlepším světle. Zábavné, barevné a svižné. Dodatek 14. 11. 2012: Snižuji hodnocení, nějak jsem to zřejmě překoukala. ()

glumka

Musím říct že to nebylo špatný. Je fakt, že hlavní hrdinka a její kámoška mě zrovna nenadchly a James Marsden taky ne, ale to vše vynahrazuje John Travolta. Někteří říkají, že je v tom příšerný, ale podle mě byl výborný a basta! Jak dokázal unést to ,,sádlo" na sobě a rozpohybovat to, tak to nechápu. ()

VeeDee

Milá podívaná na roztančenou mládež z 60. let, která bojuje proti rasismu. Na proslulou Pomádu to nemá, ale Lak na vlasy taky neni k zahození. :-) ()

Primavera

Keby som mala brať film vážne, tak mu dám ledva jednu hviezdičku. Ale keďže ani život sa nemá brať vážne, tak som sa dokázala povznieť nad slaboduchý dej a zabávať sa na zábavnom. Travolta ako tučná sexi mamina v tanečnom objatí s natvrdlým taťkom Walkenom, nádherná zmija Pfeiffer, milo odzbrojujúca Nikky Blonsky... prdiace vankúšiky - Ten posledný, to som bol ja! ....to všetko dokázalo dobre zabaviť. Čo viac si niekedy priať? :-) ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)