Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

Díval jsem se na to jenom kvůli Amandě "Who the fuck is" Bynes, která dnes skončila s herectvím. Podle diskutujících je to tragická ztráta a Hollywoodu bude trvat léta, než se z toho vzpamatuje. :D Těžko hodnotit její výkon a talent na základě Hairspraye; hraje tu holku s copánky a lízátkem, ale vím, že bych jí rád viděl v pornu. Film vcelku fajn, nemám mu prakticky co vytknout, jen ta hudba mě moc neoslovuje. Sedmde(22.6.2010)

Politicky korektní muzikál o splněných snech a vítězství dobra (Tracy) nad zlem (producentka a její dcera). Jednoduchý a snadno předvídatelný příběh je zde oděn do velmi líbivého kabátku, který však neuráží, ale naopak pobaví. Nadhled a hravost je hlavní devízou tohoto snímečku, ktery evidentně nemá žádnou ambici - jedině snad střílet si z vlastních (rozuměj amerických) spoluobčanů... Reflexe někdejší segregace černých může snad trochu působit křečovitě, zato u reklamních sloganů a propagace laku na vlasy, kterými moderátoři tanečních pořadů nešetřili, jsem se vyloženě bavil. Hezky tím vyjádřili samu podstatu televize :-) Hudba a tanec... to šlo trochu mimo mě...(24.10.2009)

• NinadeL

Ano, znovu jsem objevila Michelle Pfeiffer a maximálně propadám všemu, čeho se zúčastnila, ačkoli ty hudební věci jí nějak drhnou. Na druhou stranu takové Makin' Whoopee je senza věc. Nicméně tenhle muzikálek je celý vlastně jen parodií na sprej na vlasy a obludné kreace, které za jeho pomoci tvořila celá ta úchylná generace. Ale proboha, je nutné se tomu věnovat téměř dvě hodiny? Tak to tedy ne.(14.2.2010)

Hairspray je všemi barvami laděný a absolutně ulítlý muzikál, ve kterém se sešel hvězdný herecký ánsámbl, který mi předvedl, že umí velmi dobře skloubit tanec, zpěv a v některých případech i aktérský výkon. Taneční choreografie měla šťávu a písně, kterých bylo na konci už na mě moc, taktéž. John Travolta vypadá v latexovém obleku hodně zajímavě a hlavní hrdinka není po dlouhé době kupodivu žádná vychrtlá kost. Zkrátka průměrně natočený americký muzikál, který se skvěle hodí na zaplácnutí odpoledne, a neomrzí (tedy aspoň mě) po více jak jednom zhlédnutí.(30.7.2011)

Žádné zásadní nedostatky to nemá, je to podmanivé, má to nápad, ale.. Na můj vkus až příliš mnoho tanečních čísel, které se tak trochu opakují a postrádají pořádný náboj, který by diváka donutil vyskočit ze sedadla. To bude asi ten hlavní kámen úrazu, protože čísla vyplňují drtivou většinu stopáže a v druhé polovině jsem se cítil tak trochu přesycený. Ačkoliv jsou Travolta a spol. výborní, Hairspray nakonec zapadne do škatulky filmů, které divákem projdou a neublíží. Roztančený lehký nadprůměr!!(24.1.2011)

• - Na soundtracku k filmu zpívají v jedné písničce, „Mama, I’m a Big Girl Now“, všechny představitelky Tray (Ricki Lake z prvního filmu, Marissa Jaret z Brodwayské verze a Nikki Blonsky z tohoto filmu). Také v ní zazpívá ke konci Harvey Fierstein, ovšem není uveden v titulkách. (Galadriel)

• - Šaty Penny Pingleton v písničce „You Can’t Stop the Beat“ byly ušité ze závěsů v jejím pokoji. (Galadriel)

• - Trvalo celkem čtyři hodiny, než se každý natáčecí den z Johna Travolty stala Edna Turnbladová. Travoltův kostým vážil něco přes 15 kilogramů. (Siriuss)