Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

Přestože je Hairspray totální ztřeštěná ptákovina, dokáže toho využít ve svůj prospěch a v podstatě celou stopáž nabíjí pozitivní energií a ještě teď mne bolí koutky od permanentního "dětsky šťastného" úsměvu. Kolik filmů tohle dokáže? Tak dlouho tu chyběl opravdový muzikál, ve kterém se repliky opravdu spíše zpívají, než odříkávají. Opravdu mi to sedlo do noty a hlavně do rytmu. Chytlavé, zábavné, překvapivě dobré. Bodíky strhávám pouze za už i na mne trochu přestřelený závěr a několik laciných momentů, bez kterých by se film v klidu obešel. 8/10(28.8.2007)

• Damiel

8 % - Nuda k uzoufání. Nulový děj, který by se po vyházení všech plytkých muzikálových čísel dal odvyprávět zhruba za patnáct minut včetně úvodních a závěrečných titulků. Hlavní hrdinka se po celou dobu jen hloupě usmívá, všechny postavy jsou umělé jako Barbie od Mattela. Není tu jediný moment, který by trochu vzal za srdce, člověk kouká střídavě na plátno a na hodinky, pak dvakrát na hodinky a jednou na plátno, potom třikrát na hodinky a jednou na plátno a nakonec hypnotizujete hodinky, aby to utrpení už skončilo očekávaným happyendem a mohlo se jít pryč. John Travolta převlečený za obtloustlou paničku není vůbec vtipný, naopak silně zavání průšvihovým Norbitem Eddieho Murphyho. Norbitem zapáchají i ta jména jako Edna, Wilbur, Penny, Prudy... Vtipných a povedených věcí je tu hodně pomálu, zasmál jsem se vlastně jen jednou, a to u prdících polštářků Christophera Walkena. Za 75 milionů dolarů hodně smutná vizitka. Fakt to měli radši poslat dětem do Afriky.(8.8.2007)

Přes samý zpěv a tanec už sice nezbyl čas na příběh, který je osekán doslova do podoby holými větami odbyté synopse, nicméně ten zpěv a tanec nejenže působí naprosto bezprostřední radostí ze života., ale jsou natolik chytlavě svižné a zabavné, že člověk prostě nedokáže nepodlehnout dobré náladě. Spíše než Travolta v roli korpulentní dány kupodivu pobavila spíš Amanda Bynes v roli Penny.(20.2.2011)

No.. nebylo to špatný, ale některý scény bych vystřihla/zkrátila, protože jsem se občas nudila. A rozhodně bych vyměnila herečku co hraje hlavní hrdinku. Jasně, už vidím jak by Zac Efron s někým takovým chodil. Byla nejenže, divná ale ještě ke všemu neskutečně nesympatická. A že by něják skvěle uměla tančit? Nevšimla jsem si, když začala tančit, spíš jsem se děsila. A ty růžový šaty? No katastrofa. A ten konec? WTF? Spoiler tak ona tam na ní čeká celá garda policajtů a nakonec se někam vypaří?! Jo, velmi věrohodné. No.. ale tak 3*(22.10.2010)

CITÁT - Chceš vyhodit Cornyho Collinse ze Show Cornyho Collinse?.......... Scénář : Leslie Dixon, Thomas Meehan, John Waters a Mark O'Donnell. Kamera : Bojan Bazelli. Hudba : Marc Shaiman - Ocenění 2008 - Grammy Awards - nominace (Nejlepší soundtrack) 2008 - USA People's Choice Awards - nominace (Oblíbená píseň - "You Can't Stop The Beat") - http://www.youtube.com/watch?v=Ujs2TH7y2bg 2007 - Satellite Awards - nominace (Nejlepší originální píseň - "Come So Far") - http://www.youtube.com/watch?v=ZU6w0vjxpJI Jerry Stiller, který hraje pana Pinkyho, hrál v původní verzi Hairspraye Wilbura Turnblada. CITÁT - Jestli přijde ještě pár bílejch, tak tu z toho máme nóbl čtvrť.........(3.5.2011)

• - Nikki Blonsky oslavila během natáčení se štábem a rodinou 18. narozeniny. (Galadriel)

• - O roli Penny Pingleton se ucházela účastnice třetí řady soutěže American Idol (2002) Diana DeGarmo, která ale neuspěla, protože prý je moc malá. Nicméně v současné době hraje tuto roli v Brodwayské verzi muzikálu. (Galadriel)

• - Šest písniček, které byly pro film napsány, se neobjevily v závěrečném střihu. "I Can Wait" (jediná, která byla i natočena, k dispozici je na speciální edici DVD), "Mrs. Von Tussle Says" (měla nahradit Miss Baltimore Crabs), "Save Your Applause 'Till The End" (Velma utěšuje Tracy a stěžuje si), "Turn Back The Hands of Time" (Originál od "Come So Far"), "It Ain't Over 'Till the Fat Lady Sings" (Tracy potká Amber na Miss Teenage Hairspray), "It Doesn't Get Better Than This" (Wilbur utěšuje Tracy). Všechny tyto písničky jsou na 2-Diskovém speciálním vydání sountracku. (Galadriel)