Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

Trailer 2

imf

Film, který vás roztočí jako centrifugu v ruském kosmickém městečku. V remaku slavného muzikálu s barevnými kulisami a barevnými lidmi se Adam Shankman našel. Nemusí řešit dějovou linii, ani fakt že jeho postavy jsou jen rychle črtanými karikaturami a staví vedle sebe jednu taneční atrakci za druhou. Bezchybná choreografie, chytlavé songy, ke všemu odhodlaní herci a rozpustilá atmosféra od první do poslední minuty. S každým dalším songem navíc přetížení roste a ve chvíli, kdy hlavní hrdinka zaslechne zvony, budete chtít tancovat s ní. Neuvěřitelně neposedný hit, během kterého se zpotíte duševně i fyzicky. A bude vám táááákhle příjemně. ()

Malarkey

Pro muzikály jsem nikdy moc nebyl, ale tadyto mělo být plné komedie, což mě teda ani moc nepřišlo. Hlavní hrdinka byla taková, jak to říct...no lepší se nevyjadřovat....prostě se mi nelíbila a jediné plus co na tomhle filmu vidím je fakt, že John Travolta hraje maminu jak růže květ a je to vlastně jediná věc, u které jsem se upřímně skutečně zasmál. Jinak je Hairspray pro opravdové pipláky, co mají rádi Horečku sobotní noci nebo Flashdance. Já to pro příště už radši vynechám. ()

Isherwood

Muzikálům neholduju, tudíž ten který mě v sedačce donutí poklepávat melodie do opěradel má u mě vyhráno. Ten Shankmanův mě chytnul tak jako žádný jiný za poslední roky a ač to dějově připomíná třídního prosťáčka, je to herecky natolik dobře obsazené a odehrané, hudebně a textově maximálně zábavné a hlavně, geniálně choreograficky zatančené, až mě to do toho velkého kolotoče bralo s sebou. Rozumově za 4, ale ten po prvním čísle odešel, tudíž hodnotím srdcem a to jasně za 5 bodů! ()

Djkoma

Komediálně muzikální retro s hvězdami filmového nebe dne minulých a možná i budoucích. Přehlídka vytříbeného humoru, který vedle retro písniček pobaví a zvedne náladu. Což je nejsilnější vlastnost celého snímku, nic vám tak dobře nezlepší náladu jako pár minut sledování cesty Niki Blonsky na trůn nejlépe zpívající baculky v Baltimoru. Velmi příjemné postavy, které krom potvory, hrané úžasnou a stále krásnou Michelle Pfeiffer, potěší každého diváka svým milým vzezřením a humorem. Hvězdy jsou zdě velké. Přes Michelle Pfeiffer, která opět hraje jak nejlépe umí, Christopher Walken, jako vždy příjemně, Johna Travoltu, který je k nepoznání změněn až po miláčka Ameriky, Queen Latifah. Hlavní příběh se motá kolem Nikki Blonsky a překrásné a nejlépe retro stylizované postavy hrané Amandou Bynes. Opravdu je na co se dívat a hromadu příjemných písniček nezkazí ani slabší druhá půlka, v které se už možná nebudete trhat smíchy, ale režisér jemně nakousne vážné téma a to filmu trochu ubere na kvalitě. Přesto jde o zvedač nálady pro každého milovníka muzikálů a retra. Jen do toho, zvony zvoní... ()

T2

Rozpočet $75miliónovTržby USA $118,871,849Tržby Celosvetovo $202,548,575Tržby za predaj DVD v USA $103,926,008 //počet predaných kusov 5,383,593║ Až nečakane nadupaný muzikál plný pesničiek a moralizujúceho príbehu odohrávajúci sa v 60.rokoch s prim zamaskovaním Johnom Travoltom do tlstej žienky, radosť pozerať keď roztancuje tie nožičky, okrem neho sa tu zaskvie celá plejáda známych či menej známych hercov na čele či už s démonickou Michelle Pfeifera ale i uletenou Amandou Bynes. Určite nečakané prekvapenie roka a hlavne keď to režíruje Adam Shankman. Po vizuálnej stránke to je jedna veľká nádhera. "Muzikálový skvost!" /videl v kine: 90%/ ()

• Šest písniček, které byly pro film napsány, se neobjevily v závěrečném střihu. "I Can Wait" (jediná, která byla i natočena, k dispozici je na speciální edici DVD), "Mrs. Von Tussle Says" (měla nahradit Miss Baltimore Crabs), "Save Your Applause 'Till The End" (Velma utěšuje Tracy a stěžuje si), "Turn Back The Hands of Time" (Originál od "Come So Far"), "It Ain't Over 'Till the Fat Lady Sings" (Tracy potká Amber na Miss Teenage Hairspray), "It Doesn't Get Better Than This" (Wilbur utěšuje Tracy). Všechny tyto písničky jsou na 2-Diskovém speciálním vydání sountracku. (Galadriel)
  • Většina herců přezdívala písni „You Can’t Stop the Beat“ „You can’t stop to breathe“ (nemůžeš přestat dýchat), kvůli rychlému textu. Jedinou výjimku tvořila Queen Latifah, které tento rychlý text nečinil sebemenší problémy díky jejím zkušenostem s rapem. (Galadriel)