Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

• dobytek

Na úvod bych měl snad napsat, že se tento exkrement přihřátých hollywoodských tvůrců ke mně dostal úplně náhodou. Sám od sebe bych se na to nikdy nedíval, protože to je něco tak strašnýho, že jsem se z toho málem poblil a musel jsem to vypnout. Travolta vypadá jak buzik, ta tlustoprdka v hlavní roli byla tak strašně "smypatická", že by si zasloužila umlátit tupou stranou sekery a prostě tenhle film jako celek nestál ani za kravskou píču. Dokonce bych řek, že to snad bylo ještě horší, než Pomáda a to už je co říct. Jinak ten už v jinym komentáři zmiňovanej International Harvester Cargostar se v týhle podobě začal vyrábět až někdy v polovině 70. let. Takovýhle kiksy by si snad mohli u filmu s takovym rozpočtem odpustit. No né, že by to nějak sniživalo kvalitu filmu. Ta už je tak nízká, že horší to bejt nemůže. Nicméně to fakt vypadá blbě. No asi tam to popelářský auto proletělo černou dírou (nejspíš prdelí Queen Latifah)...(21.12.2007)

Film, který vás roztočí jako centrifugu v ruském kosmickém městečku. V remaku slavného muzikálu s barevnými kulisami a barevnými lidmi se Adam Shankman našel. Nemusí řešit dějovou linii, ani fakt že jeho postavy jsou jen rychle črtanými karikaturami a staví vedle sebe jednu taneční atrakci za druhou. Bezchybná choreografie, chytlavé songy, ke všemu odhodlaní herci a rozpustilá atmosféra od první do poslední minuty. S každým dalším songem navíc přetížení roste a ve chvíli, kdy hlavní hrdinka zaslechne zvony, budete chtít tancovat s ní. Neuvěřitelně neposedný hit, během kterého se zpotíte duševně i fyzicky. A bude vám táááákhle příjemně.(1.9.2007)

Jít na tohle do kina tehdy v roce 2007 byla vcelku sranda. (Proč píšu komentář až teď? Dávají to dnes v televizi a tak jsem si na něj vzpomněla.) Do kina jsem na to šla s kamarádkou, tehdy malé 17-leté pipky, jsme rády chodily na filmy s A. Bynes nebo Z. Efronem a podobným. V kině byly obsazené jen 4 sedačky - ano správně, jen 4 a i přesto naše kino film odvysílalo - já, kamarádka a nějaké dvě jiné holky o dva roky mladší, všechny jsme seděly v poslední řadě uprostřed. Já s kámoškou jsme se nepřestávaly smát, zatímco ty dvě vedle nás žraly Efrona celým svým srdcem a divně se na nás dívaly, proč se mu smějeme. A ano, pamatuju si, že ty písničky se mi i líbily, že to bylo všechno strašně barevné. Evidentně jsem tomu tehdy dala 3*, ale potom co jsem to dnes viděla znova, musím upravit a dát 4*, Je to opravdu kotel dobré zábavy, hudby a tance, aspoň na den bych chtěla žít v 70. letech....Holky nosily šaty, tance, které vypadaly jako tance a ne to dnešní kroucení zadnicí a vůbec...Jediné čemu bych se ve filmu chtěla vyhnout je Travolta aneb ten jako tlustá máma tam vystupovat nemusel, byl mi trnem v oku.(1.9.2012)

"Dostala jsem pozvání od barevnejch! - To je tak boží!" Obrovská vlna obézní pozitivity se rozlila po pokoji, optimismus se drze zavrtal do omítky a plovoucí podlaha se spontánně rozvibrovala do rytmu show Cornyho Collinse. Stačilo vypnout zbytečné funkce mozku, připravit si chipsy ke chroupání, nastartovat pravou nohu k podupávání a barevná jízda bez dramatických kudrlinek mi dokázala vykouzlit jiskřičky smíchu v jindy unavených kukadlech. A za to se platí, v tomto případě hvězdami.(6.12.2010)

Barevný muzikál pro barvoslepé lidi. Vítejte v šedesátých letech. JFK vyhlásil svůj revoluční New Frontier, desegregace postupuje napříč státy a boří černobílé předsudky. Někde. V jižanském Baltimore jsou zdi z betonu a k jejich zničení potřebujete plamenometný tank... A ten se vynoří zpoza rohu. Místo pásů úsměv od ucha k uchu, místo korby pár desítek kilo navíc, místo kanonu zpěv palebné síly a tanec, který vás v sedačce přinutí poskakovat jako Gumídka, který se přebumbal hopsinkové šťávy. A místo munice…tramtadádá….LAK NA VLASY. I slepé kuře Shankman našel mezi twistem a rhytm and blues zrno. A vytvořil z něj rozprašovač báječné nálady, ve kterém se gumový Travolta v sukních svíjí v těsném objetí s dřevěným Walkenem, roli Julie hraje lízatko Chuppa chups v podobě roztomilé Amandy Bynes, dětinská naivita sálá z každé idealistické sloky a nakažlivá radost ze života roztřásá každý špíček…A neberte se tak vážně, You can´t stop the beat…9/10(30.8.2007)

• - Většina herců přezdívala písni „You Can’t Stop the Beat“ „You can’t stop to breathe“ (nemůžeš přestat dýchat), kvůli rychlému textu. Jedinou výjimku tvořila Queen Latifah, které tento rychlý text nečinil sebemenší problémy díky jejím zkušenostem s rapem. (Galadriel)

• - Ve filmu se spolu objevuje Michelle Pfeiffer a Christopher Walken poprvé od filmu Batman se vrací (1992). (Galadriel)

• - Trvalo celkem čtyři hodiny, než se každý natáčecí den z Johna Travolty stala Edna Turnbladová. Travoltův kostým vážil něco přes 15 kilogramů. (Siriuss)