poster

Hairspray

 • USA

  Hairspray

 • Slovensko

  Hairspray

Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ABLABLABLA
  ****

  Jít na tohle do kina tehdy v roce 2007 byla vcelku sranda. (Proč píšu komentář až teď? Dávají to dnes v televizi a tak jsem si na něj vzpomněla.) Do kina jsem na to šla s kamarádkou, tehdy malé 17-leté pipky, jsme rády chodily na filmy s A. Bynes nebo Z. Efronem a podobným. V kině byly obsazené jen 4 sedačky - ano správně, jen 4 a i přesto naše kino film odvysílalo - já, kamarádka a nějaké dvě jiné holky o dva roky mladší, všechny jsme seděly v poslední řadě uprostřed. Já s kámoškou jsme se nepřestávaly smát, zatímco ty dvě vedle nás žraly Efrona celým svým srdcem a divně se na nás dívaly, proč se mu smějeme. A ano, pamatuju si, že ty písničky se mi i líbily, že to bylo všechno strašně barevné. Evidentně jsem tomu tehdy dala 3*, ale potom co jsem to dnes viděla znova, musím upravit a dát 4*, Je to opravdu kotel dobré zábavy, hudby a tance, aspoň na den bych chtěla žít v 70. letech....Holky nosily šaty, tance, které vypadaly jako tance a ne to dnešní kroucení zadnicí a vůbec...Jediné čemu bych se ve filmu chtěla vyhnout je Travolta aneb ten jako tlustá máma tam vystupovat nemusel, byl mi trnem v oku.(1.9.2012)

 • TeeAge
  ***

  || Scenár: Thomas Meehan, Leslie Dixon, Mark O'Donnell / John Waters | Hudba: Marc Shaiman, Scott Wittman | Produkcia: Adam Shankman, Craig Zadan, Neil Meron, Bob Shaye, Marc Shaiman ,Scott Wittman, Toby Emmerich | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: Ingenious Media, Zadan/Meron Productions | Rozpočet: 75 miliónov $ | Tržby: 202,548,575 $ || Príbeh má čo povedať, má i historický reálny podtext, a herci zo seba dolujú maximum. Hudba príjemná, tanečné choreografie pôsobivé. Ajkeď je muzikál o TYPoch osobnostno-hereckých, extrémne ťažké hlavné predstaviteľky nie sú nič imponujúce pre oči, a to je asi to jediné, čo mi celú dobu vadilo. Zámer nemusí vždy predurčovať ciel obrazovými prostriedkami...(10.4.2011)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Chceš vyhodit Cornyho Collinse ze Show Cornyho Collinse?.......... Scénář : Leslie Dixon, Thomas Meehan, John Waters a Mark O'Donnell. Kamera : Bojan Bazelli. Hudba : Marc Shaiman - Ocenění 2008 - Grammy Awards - nominace (Nejlepší soundtrack) 2008 - USA People's Choice Awards - nominace (Oblíbená píseň - "You Can't Stop The Beat") - http://www.youtube.com/watch?v=Ujs2TH7y2bg 2007 - Satellite Awards - nominace (Nejlepší originální píseň - "Come So Far") - http://www.youtube.com/watch?v=ZU6w0vjxpJI Jerry Stiller, který hraje pana Pinkyho, hrál v původní verzi Hairspraye Wilbura Turnblada. CITÁT - Jestli přijde ještě pár bílejch, tak tu z toho máme nóbl čtvrť.........(3.5.2011)

 • Sawy
  ****

  Tak tohle si nechám líbit!Na Hairspray jsem se začal dívat s velkou nechutí.Vědomí,že tam John Travolta hraje obézní maminu a že to natočil Adam Shankman,jehož jméno se rozhodně nedá považovat za záruku kvality,jsem byl připraven na odpadové hodnocení.Ale já se nakonec skvěle bavil.Travolta mi ani na vteřinu nepřipadal trapný,Christopher Walken je šarmantní vždy a všude a Michelle Pfeiffer vypadá líp,než spousta o generaci mladších hereček.Navíc mám takovou zvláštní slabost pro Jamese Marsdena,takže když si ještě připočítám nesmírně chytlavé písničky a skvělou choreografii,nemůžu být nespokojený.Na pět hvězdiček nejdu jenom kvůli nepříliš sympatické hlavní hrdince a hlavně kvůli účasti jistého nagelovaného monstra jménem Zac Efron.Ne,tohohle kluka vážně nemusím.Žánr muzikálů poslední dobou značně upadá a Hairspray je po dlouhé době zase kvalitním kouskem z tohoto žánru.A za to dávám velmi silné čtyři hvězdičky.80 %(22.8.2009)

 • Rosomak
  ****

  Vlastně mě to ani tak nevzalo. Taneční scény mě začaly chytat až na konci filmu a hudba mi často přišla dost pomalá, takže o nějakém blaženém vrtění do rytmu v sedačce nemůže být řeč. Klady filmu bych ale viděl v jiné stránce. Pokud se dokážeme přenést přes přirozený divákův odstup od příliš barevných filmů, infantilní stylizace a naivních dialogů (což si myslím, že je používáno naprosto vědomě) můžeme vidět i mnoho inteligentních a originálních záměrů. To co bych chtěl především vyzdvihnout je to, jak se úspěšně film vyhýbá žánrovým schématům. Dát jako hlavní hrdinku mírně obézní děvče je výborný nápad. Není hezká, není hubená, přesný opak ideálu krásy. A aby mohla dojít ke svému cíli a šťastnému konci, NEMUSÍ se do tohoto ideálu předělat (zhubnout, nalíčit, natužit..) ba právě naopak. To je naprosto zásadní, protože většina muzikálů vychází právě ze schématu "jsem outsider a abych něčeho dosáhla, změním se na něco co se obecně pokládá jako ideál" (např. v Pomádě se hrdinka musí změnit na ideál tehdejší rebelující mládeže, oblíknout se do koženejch hadrů a zapálit si cigaretu..). Svět není jen seriál pěkných úsměvů, hubených holek a těl jak vystřižených z módních časopisů. A právě toto se mi na tom filmu tak líbí: na první pohled strašná umělost je vlastně pouhou slupkou, za kterou stojí příběh, který naopak proti umělosti bojuje...(15.11.2008)

 • - V původním Brodwayském obsazení muzikálu figurovali Marissa Jaret Winokur (Tracy), Harvey Fierstein (Edna), Clarke Thorell (Corny Collins), Laura Bell Bundy (Amber), Matthew Morrison (Link), Kerry Butler (Penny), Linda Hart (Velma), Dick Latessa (Wilbur), Corey Reynolds (Seaweed) a Mary Bond Davis (Motormouth Maybelle). (Galadriel)

 • - V cameo rolích se objevili Ricki Lake (která hrála Tracy Turnblas v prvním filmovém zpracování Hairspray (1988), režisér Adam Shankman a skladatelé Marc Shaiman a Scott Wittman jako hledači talentů v závěru filmu. (Galadriel)

 • - Nikki Blonsky oslavila během natáčení se štábem a rodinou 18. narozeniny. (Galadriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace