Zjevení

Gathering, The

Thriller / Horor / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2003, 92 min

• deep

jak uz bylo x krát napsáno-námět se tváří zajímavě(i když jsem si naprosto jistej,že příběh,kterej se točí kolem prokletých čumilů,který se dívali na ježíšovo ukřižování,už jsem minimálně v jednom filmu viděl)ale tohle prostě nemá vůbec žádnou atmosféru.ne že by to byla totální kravina jen tomu chybí vlastní ksicht.jo a christina ricci tady možná moc nehraje,ale dívat se na ní dá pěkně(6.5.2007)

Je to velice působivý film, který konečně nabízí divákům něco jiného než jen vyvraždovačky studentů a další okoukané filmové děje. Samozřejmě není úplně originální, ale dokáže diváka zaujmout. Film nabízí spoustu zvratů a zajímavých odhalení. Jen konec je trochu divný, ale zážitek z předešlých 90ti minut vám určitě nezkazí.(5.5.2010)

Popravdě Zjevení s Christinou Ricci mi sedlo. Tak akorát dávka mysteria, která nefunguje stylem rychlosti a šokujících momentů, ale buduje atmosféru pomaloučku polehoučku a to mi po pravdě sedlo, jak ulité. Dalo se z toho tématu, ale vytřískat více, takhle to bohužel zůstává v zapomění a to i díky tomu, že Gilbert už nic dalšího nepřinesl, což je docela škoda. Naděje tam byla. 55%(15.4.2014)

• elizabeth_ba

No, nic moc. Málem jsem se z toho také zjevila, jedna hvězdička jako obvykle za Ioana :-) , i když tohle je zrovna jeden z těch filmů, kde platí ono bohužel. Rozřešení záhady přišlo tak nějak příliš dopředu, pokud by bylo až na konci, jak to má správně být, pak bych uvažovala i o více hvězdách, takhle je mi líto...(10.10.2011)

• Wishkah

Jak se píše v obsahu : "V thrilleru Zjevení se setkáváme již poněkolikáté (Memento, Hledá se Nemo) se ztrátou krátkodobé paměti." Na ty tři filmy se můžeme podívat takhle - Memento je brilantní, mysteriózní a dokonalé. Hledá se Nemo je kouzelný a nádherný výlet mořským světem. Zjevení je hovadina. Příběh je zmatený, složitý, divný a úplně o ničem. Navíc o hereckých výkonech si můžeme nechat zdát, režisér tam snad ani není a atmosféra tu prakticky neexistuje(20.7.2010)

• - Na francouzském filmovém festivalu Gérardmer získal snímek Zvláštní cenu poroty. (Terva)

• - Brian Gilbert obdržel cenu Fantasporto v kategorii nejlepší film. (Terva)