V thrilleru Zjevení se setkáváme již poněkolikáté (Memento, Hledá se Nemo) se ztrátou krátkodobé paměti. Tentokrát jí trpí krásná americká turistka Casie. Na křižovatce v malém britském městečku jí srazilo auto a po tomto indicentu se jí vymazaly veškeré vzpomínky. Naštěstí se jí dočasně ujala rodina řidiče, který jí do tohoto "jiného" stavu dostal. Casie však vůbec netuší, jak se do tohoto zapadákova dostala a navíc jí začínají pronásledovat hrůzné vize, které odkazují na její minulost nebo budoucnost (to si nepamatuje). A když na ní ještě začnou na ulici útočit podivná individua ví, že jediné co by jí pomohlo, je si vzpomenout. Ale to je právě to, co nedokáže. Do poklidného maloměsta se postupně vkrádá stín strachu a neznámé hrozby. (oficiální text distributora)

Smok

Nápad so stratou pamäti hlavnej hrdinky je triviálny, stokrát obohratý a už nudný. Jediné, čo ma ako tak zaujalo, boli "čumilovia", ktorí sa takto dívali už na Ježišove ukrižovanie a nič proti tomu neurobili, takže sa musia odvtedy objavovať pri každej "nepríjemnej" udalosti. Za tento nápad som ochotný udeliť toľko hviezd, koľko je prstov na stolárovej pravej ruke. ()

Faidra

Nebrala bych to tak tragicky. Ano, že to s Cassie není tak, jak by se mohlo zdát, se dá odhadnout z průběhu autonehody. Ano, scénář má (nejen díky tomu) v logice díry velikosti golfového hřiště. Ano, herecké výkony občas kolísají. Ano, téma není zase až tak originální. Ale originálně pojato je (i když se podobný motiv vyskytuje ve zde jmenované Bradburyho povídce i jinde), protože totožnost Přihlížejících je nápad docela slušný. Nesouhlasím ani s tím, že by Zjevení postrádalo tísnivou atmosféru - mě docela solidně studilo v kostech při úvodní i dalších scénách. A Ricciová s Gruffuddem rozhodně stojí za pohled. Být scénář a režie propracovanější, dala bych možná i o hvězdičku víc. ()

Morien

Tohle by byl docela dobrej film, nebýt několika ale. Nejzávažnější ale bych viděla v konci. Kdyby film skončil pět minut před skutečným koncem, tak by to byla děsná lahůdka. Takhle je ale pomalu lepší přečíst si samotný Zástup od Bradburyho a ten zbytek si prostě představovat. --- "Vidím mrtvé lidi v kukuřici." S odstupem sedmi let mám dojem, že tvůrci pracují s "inspirací" M. N. Shyamalanem stejným způsobem jako tvůrci série Scary Movie, akorát těm, kteří stojí za Zjevením, úplně nedošlo, že tím vzniká parodie. --- S odstupem dalších osmi let říkám, že scénář (až na tu závěrečnou promluvu v posteli, kterou jsem zmiňovala jako špatnou už předtím) je dokonale zkonstruovaný, jenom to provedení pokulhává. ()

gudaulin

Vcelku nápadité rozpracování motivu mysteriózní povídky klasika žánru Raye Bradburyho, kterou jsem kdysi měl možnost číst. Platí sice spousta výhrad, které ve svých komentářích řada uživatelů použila, tzn. scénář je nedotažený a režie mdlá, ale vzhledem k tomu, že jsem od počátku ke Zjevení přistupoval jako k malému žánrovému snímku určenému primárně pro televizní obrazovku, neměl jsem ani přehnaná očekávání, která by vedla ke zklamání. Celkově mi to vychází na průměr příslušného žánru, tzn. mysteriózního dramatu s prvky hororu. Christina Ricci je charismatická i tam, kde jí scénář bůhví jak nevychází vstříc, a kombinace křesťanské mystiky s duchařským hororem je funkční. Celkový dojem: 50 %. Mimochodem, ten vysvětlující apendix už byl opravdu zbytečný, film měl končit záběrem na Christinu stojící mezi slídily. ()

Radek99

Pouze mírně nadprůměrný duchařský hororový thriller s, pro žánr typickými, prvky křesťanské mytologie, která je zde použita vcelku vkusně a sofistikovaně. Co tenhle thriller ale sráží skoro dokonale, je jakýsi chlad a snad stopové prvky béčkovosti. Jakoby se usazení do lokace anglického venkova nepovedlo zkřížit s atributy daného žánru a tomu vůbec nepřidá předem místy lehce odhadnutelná zápletka, v níž se navíc objevují logické kolapsy a paradoxy, béčkový casting a béčková klišé... Škoda, příběh je to vcelku neotřelý a zajímavý... ()

• Brian Gilbert obdržel cenu Fantasporto v kategorii nejlepší film. (Terva)
  • Na francouzském filmovém festivalu Gérardmer získal snímek Zvláštní cenu poroty. (Terva)