Zjevení

The Gathering

Thriller / Horor / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2002, 92 min

Ten český název je hodně matoucí. Byly tam trochu logické díry. Ti přihlížející nemůžou být přece všude po celém světě. Navíc celkem chápu, že se ten maniak chtěl pomstít lidem, co mu ublížili, ale co měl proti tomu klukovi? Ale byl jsem u toho celkem napnutý, i když zpětně jsem si uvědomil, že se pointa dala uhodnout, zejména vzhledem ke komentáři v televizním programu. Takže hodnotím mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zaokrouhluji nahoru.(5.10.2007)

• Arsenal83

Napíšu, že "krásná americká turistka" a potom tam drbnú Christinu Ricci. Niekto má fakt divný vkus, alebo obľubuje smrtky či nepodarené rádoby kópie Reese Witherspoon. Ale rádoby len výškou, pretože obidve majú cca 155-156 cm, no Reese je naozaj úrovňou atraktivity niekde inde. Inak na trhiller celkom dobrý rozbeh, teda niektoré pasáže, postupne to však prejde do púpav (čili pampelíšek, pozn. překladu). Z mystickej detektívky so scénami akoby zo Šiesteho zmyslu sa stane obyčajný film, kde chýba napätie aj strach, a hlavná pointa je na konci veľmi neuspokojivá.(16.3.2020)

Mladou dívku Cassie (Christina Ricci) srazí auto. Po této nehodě ztratí paměť, takže neví co v malém městečku vůbec dělá. Žena, která ji srazila autem, ji přijme jako chůvu k dětem, aby Cassie aspoň trochu pomohla. Ve stejné době její manžel nalézá podivnou hrobku s výjevem ukřižování Ježíše. Cassie začíná mít předtuchy, kde vídává lidi z městečka umírat (včetně malého Michaela, o kterého se má starat). Jak souvisí podivný nález, předtuchy a vůbec to věechno ? Podívejte se :) ... Tohle byl filmeček přesně dle mého gusta. Je vidět, že není potřeba vrážet miliony dolarů, mít k dispozici desítky známých tváří, ale i s málem se dá vytvořit super film. Sice si pár nápadů půjčuje z Šestého smyslu, pár z Bible ale dohromady to dává příjemně mysteriózní horůrek, který trošku kazí jen uspěchaný závěr. . Ale Christina Ricci je zde opravdu nádherná, a jednou za čas se můžu s hvězdičkama rozšoupnout, ne? :)(8.6.2004)

Je to velice působivý film, který konečně nabízí divákům něco jiného než jen vyvraždovačky studentů a další okoukané filmové děje. Samozřejmě není úplně originální, ale dokáže diváka zaujmout. Film nabízí spoustu zvratů a zajímavých odhalení. Jen konec je trochu divný, ale zážitek z předešlých 90ti minut vám určitě nezkazí.(5.5.2010)

Nápad so stratou pamäti hlavnej hrdinky je triviálny, stokrát obohratý a už nudný. Jediné, čo ma ako tak zaujalo, boli "čumilovia", ktorí sa takto dívali už na Ježišove ukrižovanie a nič proti tomu neurobili, takže sa musia odvtedy objavovať pri každej "nepríjemnej" udalosti. Za tento nápad som ochotný udeliť toľko hviezd, koľko je prstov na stolárovej pravej ruke.(29.4.2009)

• - Brian Gilbert obdržel cenu Fantasporto v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Na francouzském filmovém festivalu Gérardmer získal snímek Zvláštní cenu poroty. (Terva)