Zjevení

Gathering, The

Thriller / Horor / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2003, 92 min

• deep

jak uz bylo x krát napsáno-námět se tváří zajímavě(i když jsem si naprosto jistej,že příběh,kterej se točí kolem prokletých čumilů,který se dívali na ježíšovo ukřižování,už jsem minimálně v jednom filmu viděl)ale tohle prostě nemá vůbec žádnou atmosféru.ne že by to byla totální kravina jen tomu chybí vlastní ksicht.jo a christina ricci tady možná moc nehraje,ale dívat se na ní dá pěkně(6.5.2007)

• johnymdoe

Zajímavý námět. Docela dobré herecké výkony. Pěkné záběry kamery. Christina Ricci ... A stejně, prostě to nefungovalo jako celek. Připadal jsem si u filmu že pořád jen na něco čekám co nepřichází. Konec mě připadal velmi dobrý,ale to už jsem byl myšlenkami někde u hodnocení jednou hvězdou, takže nakonec jen 2 a to s odřenýma ušima.(12.7.2011)

Christina je sice pěkná, ale její postava je poněkud mdlá. Ostatní postavy jsou jen zástup v pozadí. Pointu lze díky přirovnání k "Šestému smyslu" a "Těm druhým" na přebalu videokazety odhalit už po pěti minutách - tedy v době kdy Casie sejme auto na komoru a ona vyvázně téměř bez škrábnutí. Škoda, z námětu i Christiny Ricci šlo určitě vymáčknout mnohem víc.(21.3.2005)

Dle mého názoru se jedná o poměrně povedený kousek. Líbí se mi především originální námět a dokonce i, někým kritizované, zašedlé anglické městečko. Herecké výkony mi nepřipadají nijak nevyrovnané, ač Christina Ricci podavá velmi dobrý výkon. Co se týče předvídatelnosti děje, trochu ano a trochu ne. Doporučuji.(19.5.2009)

Christina Ricci má - podle mého - celkem slušný potenciál. Je veliká škoda, že ji obsazují do špatných hororů či průměrných thrillerů. Snímek Zjevení je příjemná podívaná, kterou když vidíte jednou, snad vás i překvapí závěrečná pointa. Znovu se na to podívá jen ten, který má rád Chris či ho zaujme něco, co já jsem nenašla. Hodnotím třemi hvězdičkami po prvém shlédnutí, bojím se, že pustit si to podruhé, bylo by o hvězdičku méně.(30.1.2011)

• - Na francouzském filmovém festivalu Gérardmer získal snímek Zvláštní cenu poroty. (Terva)

• - Brian Gilbert obdržel cenu Fantasporto v kategorii nejlepší film. (Terva)