Léta se skrýval za školní katedrou, kde se snažil zapomenout na svůj poslední případ. Mediálně přitažlivá série vražd ho vyčerpala fyzicky a hlavně psychicky. Teď se však detektiv Stan Aubray musí vrátit před světla reflektorů. Po nálezu oběšeného muže totiž Stanovi nadřízení trvají na tom, aby případ převzal právě on. Stan zhodnocuje všechny stopy a uvědomuje si, že se ocitl na stopě vraha, jehož vraždící metody jsou nečekaně podobné těm, se kterými se setkal při řešení děsivého případu před pěti lety. Domnělého vraha ale tehdy zastřelil. V zrcadle dnešních skutečností se však objevuje otázka: Byl to ten pravý muž? (oficiální text distributora)

Scott4

Film se slušným potenciálem který ubíjí jeho "nudnost". Zajímavá zápletka, dobrá hudba, pěkná práce kamery s filtry ale nevýrazné herecké výkony, nelogičnosti děje, scénář a vše působící jen na efekt. Závěr mě velmi zklamal jako celý film. 2 * za vizuální podobu a námět. ()

Rapollo

"Nápad jistě dobrý... výsledky... nebyly dobré." Začátek skýtal naději na poněkud morbidní, avšak vizuálně skvěle propracované sériové vraždy, což není nijak originální, ale co naděláme, když seriál CRIMINAL MINDS vyčerpal snad všechny možnosti a varianty v této oblasti. Nicméně zdálo se, že nám Miller předloží alespoň dobrou řemeslnou práci. Nestalo se. Děj a naaranžované scény se natolik příčí logice, že to nelze přehlédnout. Ryze samotářské - na detektiva až příliš - jednání a zoufalá neschopnost spolupracovat jsou tak účelové, že znemožní divákovi vstoupit do filmu. Vrcholem je pak naprosto rozplizlý konec, jenž postrádá temporytmus i napětí, zato svůj bod zlomu opírá o kovově zrcadlový hrníček, který je zjevně jediný na světě a jehož majitelem je při pravděpodobnosti 1:1000000 (přesně podle pravidla Terryho Pratchetta) detektiv, který jej - což už je úplně absurdní - postaví na fotografie z místa činu. Aby bylo jasno: na fotku může položit hrníček s kávou leda tak malé dítě. Určitě ne dospělý, určitě ne detektiv. Je to, jak kdybyste si odložili kus modelíny na hrací plochu cédéčka. Jsem zklamán, ale kupříkladu scéna s nařezanými částmi těla, které z jednoho jediného bodu dávají dohromady obraz ptáka, je impozantní. ()