Léta se skrýval za školní katedrou, kde se snažil zapomenout na svůj poslední případ. Mediálně přitažlivá série vražd ho vyčerpala fyzicky a hlavně psychicky. Teď se však detektiv Stan Aubray musí vrátit před světla reflektorů. Po nálezu oběšeného muže totiž Stanovi nadřízení trvají na tom, aby případ převzal právě on. Stan zhodnocuje všechny stopy a uvědomuje si, že se ocitl na stopě vraha, jehož vraždící metody jsou nečekaně podobné těm, se kterými se setkal při řešení děsivého případu před pěti lety. Domnělého vraha ale tehdy zastřelil. V zrcadle dnešních skutečností se však objevuje otázka: Byl to ten pravý muž? (oficiální text distributora)

RobLord

Kdybych Jinou perspektivu neviděl, ale četl, nejspíš bych byl nadšený. Získalo si mě totiž vrahovo Umění. Millerův film je však nesmírně nudný. Willem Dafoe, který je jinak skvělým hercem, mě přímo iritoval, a to nejen svým komickým účesem - koho jen napadlo, že tohle je pro film dobré?! Představoval jsem si v roli Stana Aubraye Lance Henriksena a toužil jsem po atmosféře Millennia. ()

Jarome

Som velky fanusik psychologickych thrillerov, takze na tento film som sa tesil. Film je tak trochu zlatanina filmov Seven, Saw, Silence of the Lambs - ale ani jednemu ani zdaleka nevyrovna. Film ma slusnu atmosferu, herci hlavne Dafoe podavaju slusny vykon, sem tam som sa vsak nudil. Koniec ma tak trochu sklamal. Iba pre fanusikov zanru. ()

kubal18

Viděl jsem v tom něco z filmu Sedm, něco z Vražd podle Jidáše a něco z Dextera. Neoriginální a celkem nudné s pitomým koncem. ()

Ladson

Myslel sem, ze po precteni komentaru budu na film pripraven. Ale stejne me film totalne uzemnil. Doopravdy takovou nudu se necekal. Hlavni hrdina mi byl nehorazne nesympaticky, radoval sem se z kazdeho zaberu, kde nebyl videt. Vubec nechapu o co se film snazil. ()

arkie

Vizualne zaujimave, asi do polovice celkom napinave, ale koniec zufalo nedotiahnuty. Zaujimavy napad, ale akosi som nepochopil, o com to asi malo byt. Prislo mi to, ako by scenar pisal a reziroval nejaky utajeny masovy vrah, ktory nam cez to vsetko chcel naznacit akusi "krasu" zmasakrovanych mrtvol. Ale co, mozno to len nie je moja kava, mne sa ani Se7en moc nepozdavalo, iked ten je rozhodne lepsi. ()

chaturga

Za mě obstojný kousek. Už samotné chápání filmu je o tom úhlu, ze kterého se na něj díváte. Mě se ten "divný" Dafoe prostě líbil a díky anamorfóze je ten film prostě totálně depresivní a děsivej a člověk se zase něco nového dozvěděl o tomto umění. ()

koudi

Až moc důkladně promyšlené vraždy aká umělecká díla, ale když to vezmem s rezervou, tak film má spád a skládačka se nám nakonec doplní. Jde spíše o emotivní prožitek než o propracovanou detektivku. ()

lusa

Nechápem tento film a nechápem o akej charizme W. Dafoa sa tu hovorí. Ddesil ma skoro tak, ako Javier Bardem v TZNPS. Takže mi vďaka tomu bol tento film nielen nepríjemný, ale ma aj nudil. Keď sa k tomu pridá unikajúca logika a nijaký záver... Pre mňa strata času. 1* ()

Kleopatr

Jako fanoušek žánru jsem zklamán. Film postrádá děj a vyšetřovací postupy. Nic není vysvětleno. 30% filmu je zbytečných (viz pohledy do minulosti). A konec je nepřekvapivý. Nicméně scény z místa činů jsou působivé a herci dobří. dávám 2,5*. ()

jack_scott

Docela zajimavá záležitost,kterou ovšem sráží scénář a rozporuplná kamera. Williem Dafoe je tězce špičkový, jeho postava je takova že člověk si od začátku říká "ten chlap je prostě divnej". Dost dobře se s hlavním hrdinou při nejlepší vůli sžít nejde,on je skutečně "jiný" v nejlepším slova smyslu. Určitě je to jedna z jeho nejlepších rolí. S kvalitím scénářem a celkově asi více zkušenostmi štábu by to byl velmi dobrý film, nicméně jako prvotina to není vůbec špatné. ()

wasabi

Už samotná podstata filmu spočíva v tom , pod akým uhlom sa na tento snímok budeme pozerať. Vynikajúce herecké výkony zaujímavá zápletka , to treba proste vidieť . Bolo by chybou tento film porovnávať s inými. Jediné čo sa mu dá vytknúť je , že namiesto 103 by mu stačilo 83 minút. ()

david666

Nevím proč se některé filmy točí stylem, kdy člověk vůbec neví o co jde. Jednotlivé postavy nezná nebo jim není schopen za dobu trvání filmu porozumět. Vrah se tady objeví z čista jasna bez nějakých náznaků o koho by mohlo jít a jednotlivé stopy k jeho vypátrání víceméně chybí. Přitom scény vražd a jejich grafické zpracování jsou na velmi soldiní úrovni. Jen k tomu přidat příběh a jednalo by se o dobrý film. ()

Patr1k

Veľmi ťažký film, Dafoe je klasik, stopáž zbytočne dlhá, no film je zaujímavý, čo naznačuje aj názov, nepozerať v depresii prípadne pred oslavou :D ()

HennessyVSOP

Ze začátku jsem se do toho zažral opravdu hodně, ale později se z toho začala stávat dost zvláštní podívaná a ten konec, ten konec... No škoda takového poutavého námětu a vizuálníh zpracování vražd. ()