Léta se skrýval za školní katedrou, kde se snažil zapomenout na svůj poslední případ. Mediálně přitažlivá série vražd ho vyčerpala fyzicky a hlavně psychicky. Teď se však detektiv Stan Aubray musí vrátit před světla reflektorů. Po nálezu oběšeného muže totiž Stanovi nadřízení trvají na tom, aby případ převzal právě on. Stan zhodnocuje všechny stopy a uvědomuje si, že se ocitl na stopě vraha, jehož vraždící metody jsou nečekaně podobné těm, se kterými se setkal při řešení děsivého případu před pěti lety. Domnělého vraha ale tehdy zastřelil. V zrcadle dnešních skutečností se však objevuje otázka: Byl to ten pravý muž? (oficiální text distributora)

Wbcko

zajímavý nápad, bohužel provedení trochu pokulhává. V konečném důsledku akorát nuda, kterou podtrhuje zkomolený závěr... ()

Soweek

!SPOILER! Slabší záležitost, přitom našlápnuto to mělo velmi dobře, některé z těch rituálních vražed byly promyšleny více než dobře. Celé mi to ovšem přijde, jako kdyby autoři vymysleli skvělé vraždy a spojitost mezi nimi, ale tím to skončilo. Vůbec totiž nevěděli jak tento fim ukončit a nepromysleli zanechávání stop. Film tedy ve výsledku prokládají absolutně nesmyslné stopy, které mohli být odhalené mnohem dřív a ne přesně podle načasování tak, jak by si vrah přál a dokonce i nesmyslné jednání vraha ( nechápal jsem, proč tam byla část, jak vrah vystoupil z dodávky aby Stana sledoval, podle mne tam byla zahrnuta jenom proto, aby se Stan mohl nějakým způsobem dopracovat ke konci a poznat vraha na fotce, ale logicky, když se nad tím zamyslíte, tam tyto scény vůbec nepatří a pouze poukazují na neschopnost doladit příběh do zdárného konce). ()

sedm.1

Jinou perspektivu bych označil za artthriller.Nemám rád cokoliv,co začíná slovem art!Autoři chtěli vytvořit temný thriller ve stylu legendárních Sedm a celé to okořenit uměleckými prostředky.Jediné,co se dá ovšem označit za kvalitnější v tomto filmu,jsou chvilkové momenty temné atmosféry.Jinak to je fakt nudná podívaná,s hloupoučkou,ovšem zároveň i šíleně absurní a překombinovanou zápletkou,s kvalitními herci,kterým ovšem jejich role vůbec nesedli,s nevýrazným scénářem a odfláknutým finálem s mimozní pointou.Nemohu prostě konstatovat jinak,než že Jiná perspektiva není dobrý film.Velká nuda. ()

Arkanoid

Pre lepší drive tomu chýba väčšia charizma postáv (herci by to možno ja dali, Dafoe nepochybne) a väčšie a intenzívnejšie kochanie sa umeleckými dielami vraha. Čo sa postáv týka, ej nám ponúknutá ich inteligencia, ich zvyky, no nie sú vtiahnuté do prípadu, nehádže s nimi. Scény prevažne nie sú akčné, preto jedna prekvapí. No naháňačka adrenalín nezdvihne a je proti logike, že hlavný hrdina v nej nepoužil zbraň. Čo sa miest činu týka, zábery kamery často venujú pozornosť viac jednotlivým častiam celku, ktoré sami o sebe nemajú význam a celku venujú len nepatrnú časť, čo je veľká škoda. Divák odchovaný na seriáli Hannibal uzná snahu, no pocitom zo seriálu sa napriek čiastočnej podobnosti tento film nevyrovná. ()

chmíří

Velmi slabý pokus navázat na Se7m, ten námět i když přitažený za vlasy by se ještě dal považovat za dobře zfilmovatelný, ale to co s ním provedl scénarista je hrozné. Žádná postava nepůsobí živým dojmem a vlastně mě ani nezajímalo jak to dopadne a jestli to bude happy-end nebo ne. Prostě nuda a Dafoe s tím nic nezmůže... ()

Tjaden

Mám rád temné krimithrillery alá Sedm, bohužel tenhle mě neoslnil. Z nějakého důvodu jsem film nedokoukal v kuse a to je k zamyšlení. Na průměrnou stopáž je film strašně zdlouhavý. Konec mi taky nějak ušel, a tak Anamorfózu zachraňuje umělecká kamera a slušné herecké výkon na čele s Willemem Dafoem. ()

Wally

Bezkrevný film, který ve mně nevyvolal vůbec žádné emoce...napětí, strach, drama....to tady prostě není- Sice se režisér snaží, ale tento film kvalitu prostě nemá a W. Dafoe není herec, který by svým výkonem byl schopný film povznést výše. Nudná věc... ()

cab

Mistami az neunosne se tahnouci dej detektivky, kde policista Stan (Willem Dafoe) musi celit vrazdicimu maniakovi, jehoz dilo se podoba jinemu zabijaku, ktery byl zlikvidovan nasim hrdinou pred nekolika lety. Jedine zretelne pozitivum je vytvoreni huste a temne atmosfery, ale zbytek vcetne nevyraznych hercu se placa od nikud nikam a kdyz se vse chyli ke zdarnemu konci, divak je nucen prihlizet nedotahlym situacim a zmatku v deji. Skoda 45% ()

vorenus

Divnej film a ještě divnější detektiv v hlavní roli.Uběhlo už 15.let od toho,kdy se D.Fincher vytáhl se svým SEDM,ale někdo se ho stále snaží napodobovat a nechápe,že ho opravdu nepřekoná.Nebo si tvůrci mysleli,že už se na to zapomělo.NE NEZAPOMĚLO! ()

AngiS

Teda na to, že jsem si z nudy pustila film od kterýho jsem vlastně nic nečekala.. Je to hodně příjemný překvapení.. ()

Disease

Taková normální detektivka, jen jsem se musel pořád koukat na časomíru a to není tak nějak dobře. Připomínalo mi to devadesátkové kousky s Lambertem (Tak jezdcem, Vraždy podle Jidáše...). ()

Gore

Thriller, který měl vysoké ambice a mohl by být vysoce nadstandardním dílem, přinejmenším jako Fincherovo Se7en, kdyby se nerozpliznul v rukách scénaristů a režiséra, v místy nudnou, rádoby uměleckou a temnou podívanou. Potěší snad jen Peter Stormare a Clea DuVall, i když by taky už nemusela dokola hrát furt ty samý postavy. ()

film-fancz

45% ((Anamorfoza je umelecka renesancni technika, ktera vyuziva principy nucene perspektivy napr. v malbe, aby vytvorila vnitrni obraz vně celni kompozice, zkr. v jednom obraze jsou videny 2 odlisne objekty, pri pohledu z jineho uhlu)) Namet anamorfozy zajimavy, ale chvilemi dosti nudny, film je trochu na zpusob Se7en, ale konec je zvlastni, bud jsem ho spatne pochopil, nebo byl opravdu tak jednoduchy. ()

PDcz

3*** bodíky Proces přeměny, změny. Tento film je změna. Změna oproti většině filmů, je to jeho klad i zápor. [X] Minus 1* bod Režisér by měl přibalit nějaký vysvětlující text, co přesně chtěl jednotlivými záběry docílit a co chtěl vyjádřit. Nejsme znalci umění a tak nám pár věcí unikalo. [X] Minus 1* bod Není to typ filmu, který by mi zůstal v hlavě a za pár týdnů nebudu vědět o čem byl. [X] Zde mi nevadili ani titulky v úvodu filmu. Poutavé toto. Že? ()

Eluin

Hrůza, sledovat tento film bylo svým způsobem utrpení. Odmyslíme-li si přece jen dosti vážné logické chyby, tak nám tu i tak zůstává film zoufale neoriginální. Výkon Dafoea si netroufám hodnotit, ale jistě jej mezi své nejlepší filmy nezařadí. ()

FilmWave

Tuctová á la "Sedm" krimi s vrahem "umělcem". Zvláštní, že se do podobných projektů Dafoe nebo Stormare hlásí. Nicměně jejich přítomnost a pochmurná volně plynoucí atmosféra (podpořená dobrou hudbou) z toho dělají slušné b-éčko. ()

Heroine

Anamorph něčím připomíná Sedm, něčím připomíná Vraždy podle Jidáše, ale je o hodně slabší než ty ostatní dva. Myslím že to tu píše skoro každý: začátek je dobrý, nápad je zajímavý, obsazení výborné, ale scénárista totálně nezvládnul příběhovou linii. Výsledek je nepravděpodobný, nepochopitelný, a nudný. Ale Dafoe, Speedman a Stormare, tři hvězdy jim dám. ()

darkreider

Musím sucho konštatovať, že ma to moc nechytilo. Len som čakal, kým bude koniec. Film s veľa mŕtvymi, bez spádu, pomaly tečúci s nudným záverom. ()