Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

StrYke

Nízkorozpočtový Fritt vilt se především zakládá na výborné atmosféře, bohužel když přijde na zabíjení je film spíše k smíchu. ()

MartinNDL

Pointa jízdy metrem není dostat se do náhodný stanice a tak je to i s žánrovými filmy. S horrory je to stejný jako s prostitucí. Zaplatíte a máte očekávání, které není konkrétní v detailech, ale musí se projít určitou několikabodovou strukturou požadavků, spíše formálního rázu k celkové spokojenosti. Norové připravili klasickou podívanou typu skupina mladých lidí na opuštěné chatě s šíleným vrahem. To je sice klišé ale taky zároveň divácká objednávka, takže není důvod v tomhle ohledu bejt kritickej. Postavy jsou sympatické a to už je vážnej důvod slavit, dá se s nima totiž ztotožnit, což působí pozitivně na budování napětí, protože divákovi záleží na (ne)obětech, hudba je nejsilnější stránkou filmu a z toho plyne opět to samý, dobrý budování napětí. Jediným negativem pro mě je docela málo zajímavě napsaná a vybudovaná osobnost záporáka s primitivní a očekávanou pointou, ale to není rozhodně překážkou k velmi příjemný koukatelnosti. Škoda jen, že si vždycky uvědomím při něčem podobným, že u nás se to asi nikdy nenatočí. ()

Havaj8

Tak sem zavítal i do Norska a jako joo, zabodovalo to. Nejlepší žánr, partička lidí tentokrát na horách, musím uznat, že sympaťáci, fajn holky, už jenom na to se dobře kouká. Vyvražďovačka klasická, ale příběh to mělo, i s tím koncem spokojenost. Sem zvědavej, jak to v Norsku chodí s pokračováním. ()

Martin741

Reziser Uthaug natocil posobivy slasher, kde sa krvou rozhodne nesetri. Vysoko vyzdvihujem strasidelnu atmosferu, dokreslenu este mrazivym norskym pocasim. V spitali sa potom strhne pravy hororovy masaker. 76 % ()

Petoss1

Nadpriemerná atmosferická ľakačka zo zasneženého severu. Nejedná sa len o tupú, presne stanovenú vyvražďovačku, ale je to pekne vystavený príbeh stupňujúci sa od začiatku do konca. Tajomno pôsobiaca, opustená chata je skvelé miesto na vytvorenie dokonalej atmosféry. Trochu som sa bál, že pekne vybudované napätie sa s prvým zabitím stratí, ale nieje tomu tak. Pridajte si k tomu veľmi dobrý zvukový doprovod a príjemnu partiu hercov a dostaví sa príjmné prekvapenie. 75% ()

Jino

Chodí horal okolo, nekoukej se na něho. Kdo se na něj koukne, toho cepín bouchne aneb další vyvražďovačka, tentokrát však z mrazivého Norska. Fritt Vilt funguje na stejném konceptu jako spousta jiných podobných filmů - partičku lidí postupně likviduje někdo s vražednými choutkami. Tady se narozdíl od většiny novodobých (převážně amerických) slasherů podařilo nesklouznout k hloupě či naivně působícímu hororu. Kamera s hudbou totiž ukázkově dopomáhají starému a opuštěnému hotelu, kdesi uprostřed zasněžených hor, vykouzlit hutnou atmosféru. Hlavní postavy jsou zde víceméně sympatické, takže jejich osud mi nebyl až tak lhostejný, jak se mi poslední dobou s pravidelností stává u amerických hovadin. Jen mě trošku zamrzela absence nějakých větších gore scén, protože v kombinaci se zdejší atmosférou, by z Fritt Vilt mohl být ještě lepší slasher a já mohl dát klidně víc než 70%. Tak jako tak, těším se na dvojku. ()

Mefistofelle

První díl norského slasheru není ničím překvapující, ale jako divák jsem se nenudila. Největší pozitivum je asi prostředí - zasněžená krajina se v rámci slasheru zas tak často nevídá a i hotel působil patřičným dojmem. Vraždy jako takové jsou celkem ucházející. Žádný extra gore masakr se sice nekoná, ale o to v rámci daného žánru koneckonců ani nejde. Hlavní postavy jsou navíc docela sympaťáci a upřímně jsem jim fandila. Chvilku jsem uvažovala i o 4 hvězdičkách a kdo ví, třeba je nakonec ještě udělím... ()

cariada

Podle hodnocení jsem čekal větší masakr a akci. Ale ve skutečnosti je to jen další vyvraždovačka, kterých tady je mraky, Přesto ten norský rukopis k tomu mráz a sníh z toho dělá hodně mrazivou záležitost. Celkem je jasné kdo má možnost přežít. Určitě koukatelný film, který neurazí a nabídne 90 minut napětí. Jen škoda poněkud pomalejšího začátku. ()

Rodriguez

Ze severu se k nám dostávají čím dál zajímavější snímky. Poenta filmu je jasná už od samého počátku, ale ztvárnění v horách s krásnou krajinou i sympatickýma hercema mě prostě dostala. Nakonec sem měl rád do jisté míry i toho vraždícího vidláka... 90% ()

humanbeing

V jádru víceméně standardní slasher, zpracováním je však o nějakou tu třídu výš než současná produkce. Fritt Vilt je zábavný, má efektní lekačky a povedeného záporáka. Jako jeden z mála slasherů opravdu vynikne až na velkém plátně. ()

dubinak

Po dlouhém shánění tohoto snímku a velkém natěšení jsem byla docela zklamaná. Atmosféře se nedá nic vytknout. Lehkopádný příběh už byl pro mou osobu horší. Nemám v lásce filmy tohoto typu,ale to už je čistě můj problém,že? Norové nejsou zrovna krasavci,ale herci byli ve většině velmi sympatičtí a nad jejich logickém myšlení se také nedalo nějak opovrhovat. Chápu,že se ,,Fritt Vilt" spoustě lidem líbí,ale mně vyvražďovačka horským horalem neohromila. Bylo to koukatelné,ale po druhé to vidět nemusím. ()

Stallone

Tak tu máme pro změnu norský horor. Horor se mi líbil a některé nelogičnosti mu odpouštím. Příběh stojí na charismatické hlavní hrdince, která po dlouhé době nevypadá jako top modelka z přední strany pánských časopisů, ale jako normální ženská. Taková Sigourney Weaver. Dalším kladem je i záporná postava, která zaujme neokoukaným zjevem a vražednou zbraní. Co se nepovedlo je počáteční délka, po kterou se ve filmu nic neděje. Atmosféra se buduje moc složitě a zdlouhavě. Divák musí čekat, ale poté to stojí za to. ()

C0r0ner

Tuctový horor, který nenabízí nic nového, ale na druhou stranu ani nenudí. Parta lidí si někam vyjede a někdo je začne masakrovat - jak originální... Aspoň to ale má hutnou atmosféru a neokoukané prostředí norské divočiny, takže je to tak někde na půl cesty. 55% ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part III. - Tak na rozjezd jsme pustili do této severské vyvražďovačky. Ze začátku se nic neděje, pokud tedy nepočítáte pár pohledu do krajiny a sjezd na prkně. A ani když se něco dít začne tak to neni úplná výhra, jak vypadá ten kolohnát co je kosí se dozvíme až na konci. Třeba bude pokračování lepší, ale tohle je opravdu jen průměrný horůrek, ani atmosféra se moc vystavět nepodařila. Bohužel to, ale nebylo to nejslabší co nás potkalo, aspoň pro mě. ()

PavelVanekArt

Na slasher hodně slušné. Hlavní postavy mi byly ukradnuté, hlavní Yetti byl správná hora a i když tenhle subžánr v moderním hororu nemusím, tak celkem povedená lyžovačka. 4* a.k.a 70% ()

PROCESOR

Oblíbený scénář hororů, kde je parta mladých lidí někde odříznutá od světa a objeví se nějaký psychopat, který je začne masakrovat. Ani tady tvůrci nevymysleli nic nového a klasickou vyvraždovačku, kterou jste viděli určitě už jinde, si můžete klidně nechat ujít. Pár napínavých  momentů tam tedy je, abych nekřivdil, ale hlavně nádherná krajina. Kdo chce vypnout mozek a zabít čas, tak proč ne, ale za mě je to určitě jen průměr. ()

rizek2

Zezačátku nuda - 40 minut se seznamujete s postavami, kterým bude "sněžný muž" dalších čtyřicet minut otevírat hlavu krumpáčem (a to rozhodně ne originálně). Jako úvod na dvojku dobrý, ale pochybuju, že to byl účel... ()

KatanaCZ

Kdepak, čekal jesm rozhodně něco lepšího. Dobrý nápad, ale naprosto zoufale zrealizovaný, nic neupoutá, hrozně nudných pasáží, hudba....no ani ne, hlavní "záporák" po celý film skoro ani nevyleze, trapné situace....škoda. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)