Brilantní plán

• Velká Británie Flawless (více)

On měl plán, ona zase motiv... Londýn, počátek 60. let. Laura Quinnová je zaměstnaná u společnosti London Diamond Corporation, zabývající se obchodem s diamanty. Schopná a inteligentní manažerka je však v prostředí, v němž dominují muži, opakovaně přehlížena při obsazování vedoucích funkcí, které dostávají její často méně schopní mužští kolegové. A Její trpělivost je pomalu u konce. Když se seznámí s nočním uklízečem Hobbsem, který by si rád obstaral poněkud štědřejší penzi, společně vymyslí plán na krádež několika cenných diamantů. Vykutálený pan Hobbs však s Laurou nehraje se zcela otevřenými kartami... Britský režisér Michael Radford natočil promyšlený kriminální thriller s několika překvapivými dějovými zvraty. Ústřední dvojici lupičů ztvárnili Demi Mooreová a Michael Caine. (Česká televize)

sidzej

Demi Moore a Michael Caine žiaria v tejto pôsobivej krimi dráme o krádeži diamantov. Filmov s podobným námetom tu bolo veľa (najnovšie komédia Mad Money) avšak Flawless rieši aj komplikovanejšie otázky. Diskrimináciu žien, polemiku o tom, že niekedy môže aj zlý skutok pomôcť dobrej veci atď. Všetko je navyše podfarbené precíznou réžiou a solidnými hereckými výkonmi. ()

yakoob

Pobaví svou jednoduchostí a hlavně je vyjímkou mezi filmy, které nemusí zaujmout násilím, nevázaným sexem a mega efekty...Na druhou stranu neukazuje důsledek krádeže, což mne velmi mrzí...Ale jinak taková pohodička film... ()

Wysch

Snímek "flawless" rozhodně není, postřehl jsem svým hloupým zrakem dvě drobné logické chyby, stejně jako způsob provedení krádeže jsem odhadl (ano, pouze odhladl) někde ve dvou třetinách filmu, ale překvapivější důvod Cainova charakteru, proč tak učinit, mě celkem potěšil. Stejně tak mě potěšil sám Caine, vlastně i ta Demi. Komornější ladění příběhu sedí, vadí ovšem agitka (byť zapasovaná do těch šedesátých let), stejně jako množství zbytečných scén. Přesto všechno snímek svým způsobem baví, byť po jeho zhlédnutí se vám z hlavy vypaří jména téměř všech postav (= slabé propojení s divákem, žádný faktor, proč si je zapamatovat), jedinou výjimkou je právě sympatický pan Hobbs. [viděno na DVD] ()

mysiak

Brilantná retro kriminálka...vždy vynikajúci Michael Caine v pohodičke hrajúca Demi Moore..pomaličké tempo, skvelé rozuzlenie...ako oddychovka plne odporúčam ()

erased

Další Podraz, navíc po dlouhé době s výborným obsazením, to já můžu. Nekonečné variace na to samé mi v tomto případě ani při nejmenším nevadí, ale jednu věc, která do nich nepatří je kázání. Tím hůř, když tak dělá zbytečně pateticky, nepřesvědčivě a celkově prostě hloupě. Samotný titulní brilantní plán není vůbec špatný, i když má do bezchybnosti daleko, rozuzlení však vrhá na jinak velmi sympatické herce špatný stín. Například šarmantní Lambert Wilson. Hned jeho první výstup zaujme, ale závěrečné odhalení doslova ruinuje jeho image schopného a nekompromisního vyšetřovatele. A stejné je to i se zbytkem postav a vlastně i s celým filmem. Skoro celý film jsem se dobře bavil, někdy víc, někdy míň, ojediněle dokonce film působil jako nepovedená parodie, konec ale zpackal co mohl. ()

Orlau32

Ano, to se mi líbilo. Je dost možné, že jsem byla ovlivněna hercem Michaelem CAINEM, protože to je "pan herec ", ale obsah filmu byl pln napětí a přesto nepřemrštěných scén. Demi Moore se sebe nedělala "diblíka", byla naprosto uvěřitelná dáma v akci. ()

Maq

Příběh je to vtipný, netypický, zajímavý, zábavný. Pravda, pár hodin po shlédnutí shakespearovské adaptace téhož režiséra člověk nevyhnutelně dojde k závěru, že u tohoto filmu žádný génius přítomen nebyl. Jen skupina nadaných, chytrých a šikovných lidí. Což je vlastně už taky dost vysoké uznání. --- Postřehl jsem kritiku komentátora Subjektiv. Ano, má pravdu, to všechno tam je, ale v míře zcela snesitelné. Jakoukoli marx-feminskou agitaci bych vztekle setřel. ()

Foma

Hodně příjemnej film, úplný překvapení. Skvělá komorní atmosféra, napětí, spolehlivej Caine a zajímavá Demi. ()

Želik

Juchú za Cainea. Ja ho mám proste rada a zas ma príjemne prekvapil. Kto by čakal od krívajúceho nočného upratovača lúpež storočia? Bol skvelý a Demi tiež potešila, kostýmy jej sadli. ()

Dubro

Film je, tak ako jeho názov, bezchybný a to bez použitia násilia a filmových trikov. Scenár, réžia, dialógy a výprava ( Londýn 60-te roky minulého storočia ) sú naozaj bez kazu a výkony hlavných protagonistov je nutné pochváliť. Michael Caine len potvrdil svoju povesť filmovej legendy a Demi, s tým jej zlostným výrazom, som uveril každú minútu. Škoda tej príšernej masky, čo má na začiatku a na konci filmu. ()

Sheldra

Plán to nebyl brilantní, ale skoro briliantní, i když pointu jsem vytušila poměrně brzy (co naděláte, my bystré hlavy :-) Háček je v tom, že ostatek filmu se táhne pomalu jak vozík Michaela Cainea a Demi Moore, byť se snaží (a ani se u toho nemusí svlékat) prostě není dost charismatická herečka na to, aby ho sama utáhla. ()

Lord.Jim

Jeden z nejlepších filmů s Demi Moorovou (která mi jinak není moc sympatická - ale koho to zajímá). Ale toto byla fakt bomba! Poklidná atmosféra s podprahovým napětím. Úžasné. ()

Martin741

Teda reziser kultoveho filmu 1984 natocil poriadnu planobu, ktora navyse aj v kinach komplet zhorela. Za asi najlepsi film Michaela Radforda povazujem kultovy 1984, no a par slov aj k tomuto precenovanemu "veldielu" : lacne kulisy prilis poznat, pribeh o kradezi diamantov je hlupost sama o sebe, pribeh navyse nedava ziadny zmysel, Demi Moore je otrasna herecka ani nevie hrat, Michael Caine /The Italian Job 1969/ to uz potom sam nezachranil. Lupez sa podarila, a potom mam cakat vo filme na akesi napatie z neustalej hrozby prezradenia? Pch, nedajte sa vysmiat... Radford tu napatie nevybudoval a jedine, co sa mu podarilo vybudovat, je priserna nuda a kopa hlucheho miesta a scenaristickej bezradnosti : 10 % ()

Hennes

Naškrobená stará panna, workoholička a přesto sexy svůdná, to je Demi Moore v tomto herecky skvěle obsazeném kriminálním snímku. Pohodovka o jednom neuloupitelném a přesto uloupeném pokladu. Trochu mě mrzí ten konec. Jak to všechno mohl sám dostat dolů? Vždyť by tam strávil půl dne. No nějak to holt skončit muselo. Ale za shlédnutí to stojí. ()

Elyssea

Malý a nenápadný film, který musí v našich končinách zapadnout ve vysílání do tak pozdní hodiny, že o něm stejně skoro nikdo není. Bylo by nefér stěžovat si tu na známý fakt, že naše televize jakýkoliv slušnější/zajímavější/málo známý film zasunou do takových vysílacích časů, že mám chuť dojet do Práglu a nakopat jim zadky. Bohužel se to nevyhlo ani Brilantnímu plánu, který by si zasloužil pozornost daleko větší a to hned z několika důvodů. 1) Děj filmu funguje a nezadrhává se. Film neztrácí tempo a nabízí i dokonce několik napínavých momentů. Možná zde nejde o krádež "lupičů gentlemanů" jak to známe z Dannyho parťáků, ovšem to neznamená, že by byla o něco méně působivá. 2) Herecké obsazení bere dech. Všemu vévodí Michael Caine s výrazem hráče pokeru, následuje Demi Moore, která je podle mého názoru čím starší, tím lepší. Lambert Wilson je zajímavý, ale nejlepší třešnička na závěr je bezpochyby Nathaniel Parker. Opravdu bych ho chtěla vidět v nějaké velké dramatické roli, protože i tak jsem ho v každé jeho scéně hypnotizovala pohledem. Film má opravdu své tempo, ale pokud to přijmete, nebudete po jeho skončení nespokojení. ()

zette

Je to sice takova pohadka, ale hezka. Film me bavil od zacatku do konce. Atmosferu to melo, na vyprave se ale dalo lepe zapracovat. Vynikajici Caine a Moore v zajimave roli velmi potesili. ()

Juto

,,Krádež diamantov" je veľmi nezvyčajný lúpežný film. Aj keď je to vo všeobecnosti veľmi zábavný žáner je ťažké natočiť niečo originálne, čo diváka prekvapí. Tomuto filmu sa to sčasti podarilo a príšiel s elegantným zvratom...čo z neho robí ďalší zábavný lúpežný film, ktorý stojí za váš čas. 7/10 ()

PROCESOR

V jednoduchosti je krása, ale....Že by to dokázal sfouknout sám a "přemístit" dvě tuny diamantů je nesmysl. Kdyby se spokojili třeba s něčím, byl bych mnohem lépe naladěný. Ale i tak se na to pěkně koukalo. A přesto, že tam nebyli super vychytávky a honičky a střílečky, tak si snímek napětí v pohodě udrží. ()