Brilantní plán

• Velká Británie Flawless (více)

On měl plán, ona zase motiv... Londýn, počátek 60. let. Laura Quinnová je zaměstnaná u společnosti London Diamond Corporation, zabývající se obchodem s diamanty. Schopná a inteligentní manažerka je však v prostředí, v němž dominují muži, opakovaně přehlížena při obsazování vedoucích funkcí, které dostávají její často méně schopní mužští kolegové. A Její trpělivost je pomalu u konce. Když se seznámí s nočním uklízečem Hobbsem, který by si rád obstaral poněkud štědřejší penzi, společně vymyslí plán na krádež několika cenných diamantů. Vykutálený pan Hobbs však s Laurou nehraje se zcela otevřenými kartami... Britský režisér Michael Radford natočil promyšlený kriminální thriller s několika překvapivými dějovými zvraty. Ústřední dvojici lupičů ztvárnili Demi Mooreová a Michael Caine. (Česká televize)

dr.fish

Emancipace může mít dost podob. Když si se ženskou dlouho vytírají chlapi zadek, tak se naštve a při první příležitosti jim to vrátí. Laura Quinová přes veškerou snahu v práci profesně nepostupuje a přes její nesporné schopnosti jí vždycky nějaký chlap předběhne. Když za ní přijde místní uklízeč, že by jako mohli ukrást nějaké diamanty ze sejfu, moc práce mu nedá, aby ji přemluvil ke spolupráci. A pak se rozjede vyšetřování, nervy, dramata. Demi Moore dokazuje, že nepatří do starého železa a s takovým veteránem jako je Michael Caine ještě dokáže vystřihnout slušnej biják. Není to ani tak o napětí a tempu, jako spíš o psychologii postav, strachu, touhách a lidech obecně. V každém případě s potěšujícím výsledkem. 70% ()

Radiq

Jako stará babka není Demi vůbec pěkná, ale toho se na štěstí dočkáme jenom pár okamžiků na začátku a na konci. Po zbytek filmu na nás zkouší tu svou krásu, i když má na palici divnej dobovej květák. Vůbec jsem nevěděl, o čem to má být a proto mě čekalo překvapení. Jsem rád, že jsem si nečetl obsah, protože takhle bych si to nepředstavoval. Kejn hraje jako vždy brilantně, stejně jako ty diamanty a brilianty. A otázka na závěr: bylo to podle pravdy? ()

andrii

Lpí, závisí na píli mysli. "Smejčí," až do posledního zrnka. Nejstřeženější. Odplata třinácté komnaty toho, co u pokladny stál. Parte nablýskané firmě lordů, která klade, nejen do prstenů, urostlý nerost, nejlepšího přítele ženy. ()

hans500

Výborný, velmi komorní film, příběh jednoduchý, ovšem zpracovaný skvělé, vynikající scénář, úžasná atmosféra, perfektní Demi Moore a tradičně excelentní Caine, vše bravurně zrežírováno Michaelem Radfordem. ()

Pavlínka9

Můj výraz při pohledu na sejf, který noc předtím navštívil uklízeč v podání Michaela Caine, byl prostě k pobavení :D :D Příběh o pomstě, touze si jít za svým a hlavně - pozměnění původního plánu, který přesto vyjde precizním způsobem??? :) Tenhle film v sobě skrývá opravdu velmi mnoho :) ()

uiu

Je až k nevíře, kolik dobrých filmů tu zeje v obyčejných 70% a přitom by si zasloužily o mnoho víc. Už jste jistě viděli spoustu filmů na téma: Vykradneme banku, zlatnictví, kasino, kteroukoliv organizaci, ale ještě jste jistě neviděli, když se do něčeho takového pustí starý uklízeč před důchodem a zhrzená workoholička, kterou chtějí vyhodit a kterou jako jedinou ženu ve firmě přehlížejí. Během noci se ze střeženého sejfu ztratí 2 tuny (možná byla chyba v titulkách, i mě to přijde moc) diamantů a stejně jako Demi Moore i divák si láme hlavu, jak to sakra ten chromý Michael Caine udělal, aniž by ho zachytily kamery. Jeden z mála filmů, ve kterém nakonec nejde o peníze. Naprostá chuťovka. ()

venison

Nakonec z toho vzešla celkem napínavá, hodně dobrá a velmi inteligentní loupež se skvělým Michaelem Cainem.. Demi Moore role také slušela :-) Navíc krásné dobové kostýmy, hlubší myšlenky (novodobé otroctví a rovnoprávnost žen).. ()

VanTom

Důvtipný scénář nechává diváka - společně se spolukomplickou - napínat mozkové závity, jak vlastně ambiciózní loupež proběhla a v čem spočíval onen brilantní plán - protože když už se zdá, že je (v polovině) hotovo, teprve se rozjíždí. Jenže nejvíc zaváhá v odhalovacím závěru, kdy vykoukne na světlo pár procedurálních děr a především ty skryté motivy za ním nevyzní tak úderně, jak by si autoři přáli. Demi Moore se v elegantní roli ukazuje ve velmi přívětivém světle. Slabší 4* [původně za 3*]. ()

V.Silver

Po tolika skvělých recenzích jsem čekal možná příliš moc a byl jsem překvapený, že zápletka nebyla nikterak složitá - u dobrého detektivního filmu musíte až do poslední chvíle váhat, jak byl zločin proveden. Tady jsem měl, bohužel, docela rychle jasno. Nepřidala tomu ani značně vedlejší role Michaela Cainea, Demi Moore pro změnu v té své příliš neexcelovala, pochválím ale režiséra, protože natočil komorně a velice rozvláčně (nikoli však plytce) námět, ze kterého by jiní udělali prequel k Dannyho parťákům :-) 60% ()

BuryGol

Hmm, ač je to britský a je to krimi, tohle mě z bačkor nevystřelilo. Šméčko o krádeži diamantů za sto milionů Liber bez kapky krve, s jednim výstřelem z pistole, bez násilí a s jednim sprostym slovem mě prostě nenadchlo. Konec byl dobrej, ale zbytek filmu se táhnul jak sejra na pizze. Prostě průměrná kriminálka. PS:vzkaz pro Demi Moore-ani sto plastik nezmění skutečnej věk. ()

jenik71

Dlouho jsem váhal, zda udělit tomuto filmu 4 hvězdičky. Nakonec dávám 3, ale je to skutečně těsně. Je to určitě zajímavý film, ale až tak promyšlené to zase není. Podobně "dokonalých" loupeží už bylo natočeno několik a i když je tahle přece jen trošku jiná, nějak výrazně z řady nevybočuje. Hodně se mi líbila role kterou ztvárnil M.Caine, D.Moore je spíše průměrná. Především je škoda, že je tu i pár nelogičností. Například kolikrát by se asi musel údržbář s vozíkem otočit, aby celou tu hromadu diamantů z trezoru odvezl ? Plán to je brilantní, film však úplně vybroušený diamant bohužel není. ()

bloodvomit

Hmmm ... tak tohle je přesně na mojí notu. Mam moc rád příběhy o tom jak někdo někoho fikaně převeze a něco mu čmajzne ještě k tomu když je to za noblesním a "správným" účelem takže je vlastně hrdina ;o) Scénky kdy Demi Moore dělá něco co se nesmí a hrozí že jí nachytaj tak nabíhá husí kůže. Verdikt : napínavej, svižnej a překvapivej film o diamantech, nenechte si ujít. ()

Wally

Na první pohled průměrný film s nic moc věhlasným hereckým obsazením (promiňte M. Caine) a s tuctovým příběhem o 'bankovní' loupeži. Tento film však překvapí ve všech směrech a M. Caine i D. Moore hrají skvěle. Opět se potvrzuje, že dobrý režisér nepotřebuje k vytvoření zajímavého filmu hromadu mrtvol, stříkající krev, střelbu apod. Když se to sejde, pak je výskledek prostě skvělý... ()

ElChe26

Film jehož jádro tkví v jednoduchém, prostém a nepříliš sofistikovaném plánu na vyloupení trezoru plného diamantů s moralizující výzvou. Nic co by se vám vrylo nesmazatelně do paměti, ale určitě ani nic, co by vás nudilo, uspávalo, svižné tempo a přiměřená stopáž jsou velkým kladem. ()