Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

Bezmenny

Paráda.... na nízky rozpočet, skvelé. Netopier to zabíjal neustále. Akcia ako sa patrí, bojové scény tiež. Mystika a mágia.. Prosto paráda... ()

Maniik88

Ruský Barbar Conan, to je prvé čo mi napadlo, keď film skončil. Nájde sa mnoho podobností, zabitý rodičia a celá dedina, pomsta, čarodejníctvo, súboje. Film bol prekvapivo celkom dobrý, aj keď niektoré súboje a strih kamery mi pili krv. Ináč to bola kvalitná žánrovka, s ruským gejorom, peknou princeznou a super zlatým netopierom :) ()

Laaca

Začátek filmu je okopírovaný Barbar Conan. Další děj už je ale jde svou cestou. Film má nádherný vizuál a úžasnou výpravu. Hlavně jsou úžasně zpracované stavby - "velkoměsto", kde se odehrává velká část děje je komplet postavené ze dřeva. Takhle to má vypadat, dá se říci, že to vypadá realisticky, a ne pohádkově jako kamenné paláce v západních fantasy. Během filmu působí trochu rušivě střídání temných až hororových scén a scén odlehčených. Nejlépe filmu podle mě sluší právě ta poloha trilleru. Řada scén je jaksepatří brutálních - nešetří se krví, mrtvolami a masakry. Nic není načančané a učesané, ale pořádně špinavé. Tak to má být. ()

Tarhiel

Kvalitne urobená slovanská fantasy a veľká pecka - prinajmenšom rovnako dobré ako Stara Basn (2003), no triky sú na oveľa lepšej úrovni - v niektorých záberoch som neveril, že ten netopier nie je ozajstný. ()

Steiny

Veľmi dobrý dobrodružný film s nádychom fantasy. Drsný hrdina, ktorý žije len kvôli pomste je dobre známy námet z viacerých podobných filmov, ale tentokrát nejde len o pomstu. Je to príbeh muža ktorý stratil všetko, aby mohol nájsť svoj nový zmysel života v pomoci druhym... ()

monty.cl

Dost dobrá slovanská fantasy z Ruska, správně syrová a temná, co víc si od takového filmu přát? Hlavní hrdina je drsoň, co se s tim nemaže, nepřátel je dost a princezna je kus. Fantasy pro dospělé je pořád málo, takže každý povedený kus vítám. 80% ()

Kaszos

V čase keď je poriadnej fantasy málo tak niečo takéto poteší. Milá heroic fantasy s množstvom obstojných bitiek a obstojných digitálnych efektov. Na začiatku mi to úplne pripomenu film Barbar Conan ale kašlem na to, celkom som sa zabavil a predstavoval som si, že takto by mohol vyzerať aj komix Vladnar Nesmrteľný keby ho sfilmovali. (73%) ()

Stejšn

Velkolepá výprava, výborná kamera, slušné herecké výkony a pěkná hudba, na druhou stranu ale vykrádačka několika západních filmů, zmatečnost děje, nezapamatovatelné postavy. Nějak mám u tohohle filmu problém udržet pozornost. Jsou v tom nějaká kouzla a trochu mytologie, ale buď toho tam mělo být víc, nebo naopak míň. No a přespeedovaný počítačový konec je neskonale debilní. Taky ta čůza ala Panenka Marie, co se tam furt zjevovala, mě srala neskutečně. Celkově lepší průměr, dávám tomu 3 hvězdičky a podruhé si to nepustím. ()

Soubi

Skvělé slovanské fantasy s uvěřitelnými kulisami, krásnými přírodními scenériemi, stylovou hudbou a sympatickým hlavním hrdinou. A krásná Oksana filmu pouze přidala. Škoda pouze zmateného a neúplně zvládnutého konce. Ale i tak živá voda do vyschlého koryta žánru :) ()

pekas

Příběh celkem povedený. Akční scény většinou spíše ne. Pro mne tedy spíš trochu zklamání, s akcí ala Hollywood moc tlačili na pilu. Z Oksany dělají taky mnohem větší hvězdu, než je - nechápu co na ní kdo vidí vyjímečného. Netopýr byl originální, malé bezvýznamné plus. Suma sumárum průměr. Trochu lepší průměr - čistá trojka 60%. Potenciál to mělo na víc. ()

nmarca

Vlkodav se nějak zatoulal z boční line Pána prstenů, na niž Tolkien (a zejména Jackson) pozapomněli. Že by odpadlí Rohirové!? Takže - hlavní chybou je přehršle záběrů i hudebních motivů okopírovaných z LOTRa a občasné ruské "mrazíkovské" úlety. Jinak pěkný, ale dost předvídatelný příběh s velmi sympatickým ostražitým bodyguardem s pitomým jménem (ještě že se nejmenuje třeba bernardýn nebo pitbul!) v hlavní roli. ()

transbeskyd

Docela dost muziky za relativně málo peněz. Tenhle příběh mě dostal atmosférou i výpravou, kde jsem nijak citelně nepociťoval hendikep ne-hollywoodského rozpočtu. Laciný film nemusí rovnat se ani v téhle technicky nákladné škatulce fantasy špatný film, pokud má dobré obsazení a herecké nasazení. Charismatický úhlavní bohatýr a tahoun téhle pohádky byl dost přesvědčivý. Koho mi to jen připomněl? Že by Juda Lawa? Vizuální i herecký potenciál každopádně slušný, a to si přitom vystačil bez hry svalů narozdíl třeba od už zmiňovaného Conana, kde to o ničem jiném nebylo. ()

Bigwave

Ruská kinematografie je pro můj filmový um neprobádanou oblastí. Vlkodav z kmene šedých psu, mě opravdu mile překvapil svojí něžností a nenuceností. Velkou roli zde odehrávala malebná krajina, která svými barvami dokreslovala tento fantazy příběh. Jediné co musím podotknout, je jistá shoda s dějem Barbara Conana. Doporučuji především jako oddychovku. ()

Esdälon

Za ten flashback jak utekl z otrockejch dolů si to ty čtyři zaslouží. Třebaže mám kotel výhrad a otázek. Nikdo mi netvrďte, že by se něco takovýho nedalo natočit u nás. Moc to nestálo, když vyházíme pár nepotřebných vizuálních efektů (i když netopýrek byl super) a vyrabujeme autentické kostýmy z českých hradů a zámků, nacpeme tam pár normálně vypadajících herců, jednoho mlátičku s obouručákem, a jdem na to. Zas tak moc na tom neni. ()

WolfIssen

Rusové na začátek své "velké" fantasy vykradli Barbara Conana, a že v tom nezaháleli nám místy připomínají Conana Ničitele... Určitě ale nemáme tu čest jen s nějakou vykrádající hovadinou. Souboje jsou na můj vkus kostrbaté, špatně zabrané a sestříhané, a na plynulosti jim nepřidávají ani zpomalené záběry. Konečná scéna je opravdovým fiaskem, kdy Vlkodav ipřesto, že je proklán mečem, dokáže vzdorovat padajícímu kamení, vyvolat bohy a bojovat s jakýmsi ohnivým kamenným vírem, což má být ta neustále připomínaná bohyně smrti Morana. Inu, nedá mu to moc práce, do smrtelných mdlob upadne až když je po všem a po konečném procitnutí nejspíš všichni šťastně žili ještě spoustu let... Nechci být za škarohlída a nakonec musím vyzdvihnout priority filmu, mezi které patří skvělý staroslovanský feeling, ucházející hlavní hrdina, krásná Oksana A., Vlkodavův netopýr a především scéna, kdy Vlkodav vzpomíná na otroctví a útěk z něj, plus výborná hudba, která u ní zní. ()

MirkaP

sice mimo mé běžné téma, ale bavila jsem se. Hrdinsky působící a pohledný hlavní hrdina, i ta princezna ujde. ()