Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

Styxos

Pro mě jako milovníka fantasy a Červenákových textů (ano, to je ten pán, co sem píše komentáře a filmové novinky) je tento film velkým darem z nebes. Není to sice nic světoborného, ale já jsem u toho prožil příjemný dvě hoďky. Pokračování bych se vůbec nebránil. A já se ptát: dočkám se někdy nějakýho českýho historickýho velkofilmu? ()

Luksa

Zajímavě pojaté fantasy, které celkem sráží nijaké bojové scény a docela dlouhá stopáž, na druhou stranu neokoukané ruské reálie tomu dávají jistý punc. ()

Mackin

Zřetelně ambiciózní ("velký film velké země"), ale bohužel dost nudné ruské fantasy. Za co se ovšem tvůrci rozhodně stydět nemusí, je vizuální stránka filmu, která se opravdu povedla a snese srovnání s vysokorozpočtovou západní produkcí. ()

pugs

Wau. Od Rusov som veru nečakal, že natočia kvalitnú dobrodružnú fantasy jazdu. Triky sú veeeľmi dobré, no chyba je v tom, že ten film nehorázne nudí. 136 minút je naozaj moc aj pre fanúšika fantasy ako som ja. Záver som trošku nepochopil. Celý snímok je vlastne kvázi reálne fantasy, čiže tam nie sú len tak šup s efektami, ako to robí pán Bay, ale je tam prostý príbeh o prevážaní princezny k jej nastávajúcemu. Všetko je reálne až na pána "tieňov". Neviem, ako ho má pomenovať - to som už zabudol. Potom na koniec je tu solídna dávka trikov, ktoré nikoho neurazia, ale na dnešný pomer ani neohúria. A monolog toto zrovnávať s LOTRom? Ja viem, má to oveľa menší rozpočet, ale toto dielo sa s tým nemôže rovnať! Si trápny. 6/10 ()

giovanni3

Tak já byl spokojen i jsme vážně uvažoval nad slabšími 5*... jenže těch posledních 10 minut od zrození Moranny a meče co se stal adaptací na Star Wars to šlo fakt ke dnu.. ono už od té chvíle co dorazil Vlkodav na tu horu to bylo slabší a najednou byl netopýr zásadní postava (celý film byl příjmeným zpestřením, ale jak se rozjel tak nic moc)... a taky bokové role hrály vcelku mizerně... nebýt toho tak i těch 5 dám.. A jak zde několikrát padlo dala se z toho cítit inspirace Barbarem Conanem (zde bych řekl ta snaha oživit zlo, Moranu) či Pánem prstenů (družina s jasným cílem a velké finále v klíčové oblasti a vůbec to putování) + na začátku v tom úvodní proslovu u titulků jsme si tak nějak vzpomněl na seriály Xena či Herkules.. ale to není na škodu v této podobě.. Tak jako tak 4z5 a spokojenost. ()

Lottr

Nadprůměrné ruské fantasy ve stylu Barbara Conana. Za zmínku určitě stojí hudba, která je opravdu hodně dobrá. Místy jsou ve filmu sice slabší místa, hlavně co se efektů týká a některé scény působí jako bych už je někde viděl, ale ty silné a hodně povedené scény to s přehledem vyvažují. ()

ZkuKol

S příběhem se naši slovanští bratři příliš nepárali, prostě splácali pár slovanských mýtů dohromady a dali tomu poměrně moderní "look." Tempo je slušné, i když tu a tam vypadně děj z rytmu, akce snaživá, triky s různou úrovní - od komických až po technicky zvládnuté . O hereckých výkonech je mluvit zbytečné, protože dialogy jsou buď vata, nebo nezbytně nutná sdělení (miluju tě, nesnáším tě atd.) a postavy jsou schématické jako - no jako v ruském filmu - hlavní hrdina nemá chybu, jak geroj z ruských bylin, staří jsou moudří, dívky krásné a zamilované, platí pravidlo, kdo je velkej, ten je hloupej! Takže herci si spíš zacvičili, než zahráli. Těch pár panoramatických záběrů je spíš rušivých než krásných a záběry na divící se, oslavující, či nenávidící skupiny jsou spíš vtipné, než by měli nějaký význam. Ale upřímně, co bych dal za to, kdyby něco podobného vzniklo v Čechách. Ne furt sračky jako Bathory, Svatba na bitevním poli, či hřejivé tragikomedie o rozpadech vztahů a bouchání do stolů. Prostě zábava od někoho, kdo ví, co točí a umí točit. Prozatím se budu muset spokojit s ruskou produkcí... 70% ()

Šakalík

Nóó, tak tohle se mi moc líbilo. Po strašně dlouhé době jsem viděl parádně udělané fantasy, které má veškeré typické rysy východní školy – je to dospělé, temné a má to neidylického hlavního hrdinu. Pravda, příběh je docela přímočarý, některé pasáže se dost táhnou a neustálé šarvátky už časem přestávají bavit, ale po vizuální stránce je tenhle film prostě úchvatný, digitální animace berou dech (třeba - pozor SPOILER - jak na konci ta kamenná sova, nebo co to bylo, rozbíjí tu Nebeskou bránu, to jsem skoro ani nedýchal), přírodní scenérie jsou nádherné a hudební doprovod se k nim perfektně hodí. Celkově to budí dojem dobře odvedené filmařiny. O to větší škoda je kýčovitě hloupoučkého závěru, který to docela pokazil. Btw ve všech RPG hrách, co hraju, si vždycky vykouzlím nějakého toho netopýra, který lítá kolem, ale poprvé jsem to viděl i ve filmu. Paráda! :-) ()

vitekpe

Velmi dobre to cele popsal kolega doktor, takze ja za sebe jen pridavam zminku o Oksane (ktera je proste nejlepsi), dal me docela bavil i hlavni hrdina (Александр Бухаров, ktery nepostrada charisma), a potesila tez v mensi rolicce Татьяна Лютаева. A samozrejme netopyr! :-))) P.S.: Styl zpracovani je klasicky rusky, coz me nevadi, protoze uz jsem si na to tak nejak zvykl. Exteriery se natacely na Slovensku, film mel rozpocet 20mega dolaru (nejvyssi v te dobe). ()

Jungolink

Ruský Conan? Východoslovanská fantasy verze Gladiátora? Postsovětský Geralt z Rivie? Nevím, co z toho... ale každopádně jde o fajnovou filmovou jednohubku :) ()

Seti

Ruský Barbar Conan rázně říznutý Pánem Prstenů. Jen je škoda, že v některých momentech Vlkodav od Jacksonova majstrštyku až nestydatě opisuje a některé scény se vám budou zdát jak z déja vu. To už nikdo nemá dostatek fantazie a invence, aby vymyslel něco nového a alespoň trochu neotřelého? Chtěl jsem dát původně za 4, ale filmařsky vykradené finále stáhlo hodnocení o stupínek níž. I přesto však Rusové odvedli poctivý kus práce a Vlkodav má dostatečný kus všeho, co má pořádné fantasy dobrodružství mít. Jen bláhově čekám, jestli se někdy něco podobného povede i u nás. Poslední z kmene Šedých psů jasně dokazuje, že to jde i bez holywoodského rozpočtu. ()

Herráček

Představa klasické slovanské typologie osobnosti v úloze hlavního fantasy hrdiny? To je snad jediný, co mi na tom filmu vadilo... (kromě toho, že v bitvách nikdy nevíte, kdo je kdo (samozřejmě kromě Vlkodava, protože okolo toho vždy létá nejvíc odhozených lidí (s drobnou výjimkou Žadoby, který ale není na scéně tak často))) Musím říct, že ono barevné přefiltrování, o kterém mluví Cervenak, není vůbec na škodu věci... Atmosféře to opravdu hodně přidá... Pro mě něco, na co jsem čekal snad od posledního LOTRa... ()

Lexion69

Oh Shit! Tak tohle byl nehoráznej nářez. Špičkovej vizuál, kvalitní rekvizity, precizní souboje, famózní triky... Perfektní slovanská, fantasy řežba, která působí dojmem minimálně čtyřnásobného rozpočtu. Jasně, je to v podstatě cover version Conana, ale co? Sere pes! ()

eagle-eye

Jen houšť... Něco takového jsem potřeboval. Podařené fantasy a ještě světe div se, z Ruska. Je to drsné, temné, poutavé a hlavní hrdina je borec, jako Ilja Muromec. Příběh, výprava, kamera, hudba... no prostě čučim jak blázen, divím se i malému hodnocení, podle mě si to nezadá s dražšími americkými spektákly. Takže i přes tu nějakou malou mušku v závěru, s čistým svědomím dávám za pět. Pro mě asi nejnedocennější fantasy film, páč jsem ani nezaregistroval, že film šel do kin, ačkoliv je pro velký plátno jako stvořený. Když to srovnám třebas s posledním Potterem, tak to snad ani srovnat nejde, jakej to byl kvalitaivně propastný rozdíl... Hlavně, že Potter plní kina a nějakej Vlkodav se prodal na pár DVDéčkách... Podobné filmy: Pán prstenů a Barbar Conan po rusky. ()

legatio

Vlkodav po stránce efektů ujde. Hudba pasuje. Středověkému městu věříte jeho středověkost a takovou jakože správnou dřevěnost a pošpiněnost. Velký problém je ale v soubojích, ty jsou nepřehledné, divně prostříhané a v tomhle směru mají ruští filmaři ještě hodně co dohánět. Chvílemi jsem si říkal, že je to fakt profesionálně odvedený kus dobré práce, ale někdy zase naopak, že bych lecjakou scénu natočil lépe snad i sám. ()

Sairina

Ruský Pán prstenů mě moc neoslovil. Grafické efekty byly zajimavé, doslova mě okouzlil netopýrek, ale třeba z nepřátelské bohyně se za pomoci výra stane neforemný (ale graficky naročný) vír. Děj bych přirovnala k večeři v luxusní restauraci, kde si obědnáte deset chodů, a číšník vám přinese prvních pět na jednom talíři. Prostě mi některé ruské filmy a pohádky připadají tak trochu trhané. ()

mc.loki

Výprava a kamera jsou jediné klady tohoto filmu a možná by přidaly další hvězdu, ale scénář a dialogy psal idiot na durmanu. ()

TERRORDROME

Noooo... tak toto ma teda nijako nenadchlo. Od ruského fantasy som mnoho nečakal ( a vlastne od žiadneho fantasy) a ani som toho moc nedostal. Len sterilnú vykrádačku všetkého čo prišlo rusákom pod kosák. Hneď úvod ma znechutil v podstate doslovným kopírovaním Barbara Conana, potom strih a hlavný hrdina behá, šermuje a putuje s rôznymi týpkami čo predášajú klasické fantasy pindy. Snaží sa to pôsobiť epicky, ale je to len o tom ako pár ľudí niekam ide, potom sa rozdelia a nakoniec sa zasa nájdu. Plusové body zaisťujú slušné triky ( bitka na povrazových mostoch a záverečný ohnivý výr ) a chválihodný pokus o prenesenie slovanskej mytológie do filmu. Zlá bohyňa Morena, ale aj mená zloduchov ako Ľudojed či Krutovlad mi pripomenuli Dobšinského rozprávky, čo sa mi páčilo. Keby to tak nebol taký rozpačitý, polonudný, extraklišovitý mišmaš jednotlivých epizódiek ktoré sú veľmi chatrne pozliepané pod otrepaným námetom o pomste. Keď už hovoríme o slovanskej mytológii, miesto ďalšieho klonu Saurona by som skôr uvítal ako hlavného zloducha takého Loktibradu, to by bolo to pravé. A ten digitálny netopier hlavného hrdinu ma fakt štval, nech mi niekto vysvetlí význam tohoto tvora pre tento film. ()

Milodar

Dokonalá atmosféra, esence fantasy žánru (který sám o sobě je jedno velké klišé), zážitek, kterému se horko těžko vyrovná Conan nebo Lotr. Škoda toho digitálního paskvilu na konci. Toto by mohl být důstojný nástupce Mrazíka na našich televizních obrazovkách ve chvílích vánoční pohody. ()

Simbet

Fantasy se točí málo, a tak jsem vděčná za každou, která je natočená. Tak to tady neplatí, za tuhle tedy ne. Úvod filmu mě přinutil zavzpomínat a srovnávat s naší Osadou havranů, které ovšem tento film nesahá po kotníky. Kterak troška správné krve zahnala mlhu a vytvořila světlo. Tak to by asi skvěle zafungovalo u Conana nebo dobře u Herculese, kde člověk čeká tu nadsázku, ale tady ne. Co mně ale na filmu nejvíc vadí, je jeho zmatečnost. Jednu hvězdičku dávám za snahu a druhou proto, že mi jeden skok Vlkodava připomněl Prince z Persie a tudíž již vím, jak si můžu zlepšit náladu. ()