Uznavam, ze je to blbost, pribeh je primitivny a film je na taky rozpocet velmi kratky, ale mne sa to aj tak celkom pacilo. Nenudil som sa, len mi je luto, ze reziser Peter Berg nedokazal vyuzit 150 milionovy rozpocet tak, ako to dokazal Michael Bay v TRANSFORMEROCH (2007), vlastne ani neviem, kam sa tie peniaze stratili. Avsak ja som sa prisiel do kina bavit a nie premyslat nad slabym scenarom, takze som spokojny tak na 70%...17.07.2008... No a teraz som si vdaka HBO film zopakoval a nazor som nijak nezmenil. Je to stale rovnaka zabava, efekty su sice dobre, ale kludne by podla mna tento film vysiel aj z nizsim rozpoctom... 18.11.2010 _______ Will Smith - (John Hancock) +++ Charlize Theron - (Mary Embrey) +++ Jason Bateman - (Ray Embrey) +++ Jae Head - (Aaron Embrey) +++ Eddie Marsan - (Red) +++ Thomas Lennon - (Mike) +++ Produkcia: Akiva Goldsman, Michael Mann, Jonathan Mostow, Will Smith +++ Hudba: John Powell +++ (Videl v kine 15.07.2008) +++(18.11.2010)

Už podle hodnocení a přečtených recenzích jsem očekával průměrnou zábavu, kterou jsem i dostal. Will Smith hraje bez problému a je jediný (možná ještě s Charlize Theron) který drží film na hranici průměru. Možná bych dal i slabších 7/10* kdybych film neviděl v kině v českým dabingem, na který jsem si po celou dobu filmu nezvykl a navíc hlavní hrdina – super hrdina Hancock byl dabován nejhůř. Hlavní nadávka místo „jackass“ trotl taky nepotěšila, nenapravila to ani víceméně výjimečně vyřknuta vulgarita. Vtipy byly vesměs povedené, ale zase triky mohly být lepší, třebaže nebyly hlavní naplní snímku, dle mého názoru byl odbitý i konec. 6/10* CZ dabing sucks!(22.7.2008)

• Shadwell

Ani se Bergovi nedivím. Mít při natáčení neustále za zadkem Willa zakládajícího si na svém mediálním obrazu neposkvrněného Američana a otce od rodiny s Biblí na stole a příručkou morálních imperativů v šupleti, kolem sebe zištný producenty s exaktním modelem zprůměrovaného diváka a před sebou nastokrát přepisovaný scénář - neindisponovalo by mě to o nic méně.(20.8.2008)

Po trailerech jsem čekal akční řežbu plnou přisprostlých hlášek a místo toho dostal příběh odcizeného hrdiny, který prochází nápravou. HANCOCK mi připomíná Smithovo JSEM LEGENDA, oba zmíněné snímky mají neuvěřitelný potenciál, ale místo toho aby jej využili stočí se na jinou kolej. Ne úplně špatnou, jen ne tak dobrou. Will Smith je naštěstí natolik zkušený herec, že se si film díky němu dokáže hodně lidí užít, ale fajnšmekrovi v ochlastovi odvedle pořád něco schází. Možná za to může přepsání scénáře nebo přetáčky, ale není to ono. Co se týče zbytku hereckého ansáblu Charlize Theron je úchvatná a Jason Bateman roztomile posedlý touhou spasit svět (podle mě předvedl ještě lepší herecký výkon než velký Will) a Michael Mann si střihl neuvěřitelné vtipné cameo. Slabší čtyři.(31.7.2008)

Moc jsem se na ten film těšil. Trailer vypadal slibně, jenže opak je pravdou. Trailer je sestříhán z první půlky filmu, která je výborná. Hlášky, vtipné scény apod. Absolutní nářez. Nechápal jsem, proč to všichni uživatelé hodnotili za tři hvězdičky a méně. Jenže potom nastal zlom a větší zklamání už jsem snad zažít nemohl. Totální obrat o 180 stupňů a film už nezachrání ani poslední vtípek s měsícem u kterého se snaží asi Peter Berg zachránit reputaci, jenže to opravdu netačí. Doufal jsem, že se tento film bude moci použít jako učebnicový příklad o komedii se superhrdinou, který by měli nastudovat tvůrci filmu Superhero movie (2008), aby se nesnažili točit trapné a fekální vtipy o superhrdinech, ale přijít na něco nového, zajímavějšího a hlavně vtipnějšího.(14.7.2008)

• - Hancocka (Will Smith) v celém filmu nazvali 18krát "asshole", neboli debil. (Ruuzha)

• - Společnost Warner Bros. se vzdala produkce filmu. Tu nakonec dostaly Sony Pictures. (hippyman)

• - Původní scénář vzniknul zhruba před 13-ti lety a objevovaly se zde i scény kdy Hancock znásilňoval ženy, atd. Podobná scéna byla skutečně natočena, ale z filmu byla později vystřižena. (Witta)