Tetsuo byl rychlejší ;) ... Prvních třicet minut ještě dává tušit, že by se mohlo jednat o opravdu originální comicsárnu, kde nebudou chybět srandovní fóry, ani "realistická" akce. Jenže jakmile se začne hrát na vážnou notu a ze scénáře začnou vyplouvat mytologické bláboly o bozích, hrdinech a jejich poslání, musí si i ten nejvěrnější willíkovec začít klepat na čelo. Film navíc vážně evokuje sakra drahý pilot k seriálu, jenž by měl na podzim přijít s nabušenou první sezónou, ale kterou bohužel po zhlédnutí filmu nebudete toužit vidět. Hancock je zkrátka hodně nedovařená superhrdinská kaše, která nemít za zády Berga se Smithem, propadne se do zapomnění během jednoho týdne. Takhle vydělá balík, pravděpodobně vznikne dvojka a my se (snad) dočkáme i nějaké satisfakce v podobě skutečného rozšíření dosti vágní mytologie. P.S.: Kam se krucinál poděly všechny cool záběry z trailerů? Že by byl v plánu director`s cut? Doufám, možná bych se konečně začal chytat.(26.6.2008)

Oslavovaný Peter Begr se snaží ve velkém stylu vytřít zrak všem svým kritikůma dokazuje, že není největší režisér všech dob, ale slušný rutinér. Hancock je velmi efektivní akční snímek, v kterém se demoluje a nadává do debilů (bacha, někdo by vám za to mohl škaredě ublížit... a to nemluvím o žádné pěsti do břicha...). Velký idol a hrdina všech, Will Smith, tahá film velmi okatě snad i konečky svých chlupů. Jeho charizma ve spojení s arogancí dodává Hancockovi příjemně nezaměnitelnou tvář. Společně s krásnou Charlize Theron je největší klad snímku. Co dál? Efekty. Je jich hodně, jsou digitální až běda (nikdo netvrdí, že nejsou... naštěstí), ale je jich opravdu hodně. Kdo viděl trailer, asi polovičku filmu nebude vůbec překvapen, ale co se uvidí v druhé části ho už začne velmi překvapovat. Je jistě, že ne všechno se povedlo. Akce je opravdu hodně a je zábavná a zničeující, příběh je slabší, ale kdo čekal opak? Tohle není film, při kterém budete přemýšlet nad názvem každé postavy a jeho významem v Ottově naučném slovníku. Tohle je akční podívaná, před kterou by jste měli nechat logiku a snahu porozumět všemu doma. Dokonce i samotný Berg to pravděpodobně pochopil, zavzpomínal na léta v nemocnici Chicago Hope, a odvedl svou dosavadní nejlepší práci, které přesto chybí šťáva a výraznější osobní rukopis. Škoda, že Hancock nemá výraznější příběh, který by dával dokonalý smysl a nebyl nutně naplněn efektivní romantikou po americku.... Zábavnost zvítězila nad kvalitou. SPOILER: naprosto nic nemá na "hlavu v zadku" a to létání vypadá blbě až groteskně...(1.8.2008)

• Brouk

Typický hollywoodský konzumní.... není určen ani pro zábavu, ani pro obveselení, ani pro poučení.. tento snímek je určen pro zaplnění volného času, k pasivnímmu sledování čehosi, co tvoří x-tou variaci na superheroes... Pokud pomine standardní škleby W.Smithe, jemně doplněné a chameleonství Ch. Theron, tak vyjdete s kina a nic.... Vůbwec nic.. Prostě tupá sledovačka na půl druhé hodiny bez šťávy, nadhledu... Někdy mám pocit, že to je přesně ten film pro nechtěné návštěvníky obludárií (megacenter nákupního konzumu), kdy omylem vpadnoucí polapený návštěvník (respektive doprovod) potřebuje někde na cca dvě hodiny být odložen (nejlépe s unuděnými výrostky)... to pak potom jo, ten film je k tomu nějak stvořený :-)(23.12.2008)

Superhero Hancock "sprosťák a ožrala" se mi líbil, z tohohle potenciálu se dalo vytřískat mnohem více, než ten film nabídl. Bohužel "idylka" netrvala dlouho a díky masáži prošel razatní proměnou Hancock nejen jako film ale hlavně jako postava. A potenciál vzal čert. Do úplného průs...švihu to nakonec nedospělo, ale slibná šance na zábavu se proměnila v něco, co tady pěkně definuje Brouk - "tento snímek je určen pro zaplnění volného času". A jen doplním, že tím myslím zaplnění NAPROSTO volného času, který byste strávili jinak dloubáním v nose, kousáním nehtů, nebo... spánkem (což jsem možná měl udělat já). Ještě že tam byla ta Charlize!(11.3.2013)

Hancock je podle mě docela zklamání. První polovina filmu skvěle ubíhá a dokud Will chlastá a celé město ho nenávidí je rozhodně na co se koukat a čemu smát. Průšvih ale přichází v druhé půlce, kdy se z výtečné první poloviny filmu stane klasická americká komedie snad se všemi filmovými klišé, která ve výsledku posílá film do průměru. 65%(23.7.2008)

• - Will Smith po prečítaní scenára usúdil, že Hancock je až príliš veľký hajzel, a nechal pôvodný v podstate dosť temný scenár prepísať do „odľahčenej“ podoby. (youtoo18)

• - Will Smith chtěl, aby roli Mary Embrey hrála Aishwarya Rai Bachchan, ale ta odmítla, protože byla příliš zaneprázdněná. (Ruuzha)

• - Will Smith se v maximální možné míře podílel na natáčení kaskadérských scén. (Olík)