Famózní trailery, rozporuplné ohlasy ze zámoří.. Oprávněné? No, je třeba přiznat, že když se scénář někde roky povaluje a když je film několikrát přestříháván a přeupravován, bude to zaručeně někde znát. Chráněnec veleuznávaného Michaela Manna Peter Berg (společně Kingdom, jindy producentsky zabředl do minimalistického dramatu Lars and the Real Girl) se ale nebál, scénář ze zaprášených polic pojal po svém a vrhl se do příběhu neoholeného a věčně připitého „superhrdiny“ Hancocka, který překvapivě měrou vrchovatou pomáhá mužům zákona. Uvozovky však berte zcela oprávněně. Hancock je mimo jiné i hláškujícím hovadem, pro nadávku nechodící daleko, ignorujícím vše živé, stejně jako neselhávající zásobárnou pro YouTube a všelijaké zpravodajské kanály, odkud denně slyší, kolik lidí na něj zase podalo žalobu. Nejsou vlastně superschopnosti zase jednou prokletím? Jeden nicotný PR agent se to pokusí změnit a překopat Hancockovu image od základů. Asi víte, co se stane. Z arogantního vrhače aut se stane mírumilovný a.. tak dále. Nicméně zhruba v polovině se snímek překvapivě láme z odlehčené letní zábavy do dramatických rozměrů. A to mě bavilo. No, asi tu budu docela sám. Je to svérázné, nečekané.. a moralizující. Navíc s novým přitepletým oblečkem. Will Smith rozdává charisma po vagónech, které předtím řádně pochroumal, Jason Bateman se místy nemá o co opřít a jeho filmová ženuška, přepůvabná Charlize Theron, připraví nejedno překvapení. Už pár let mimořádně zajímavý Berg netradiční superhrdinskou látku s ohledem na scénáristické neduhy ukočíroval, nenudí, neprudí.. a jen si tak po svém „rutinéří“.(6.8.2008)

Pro mě je to letní pecka, jak má být. Will Smith je opět skvělej a opravdu vtipnej. Akční scény koulervoucí a zároveň opravdu zábavný a to jak Hancock versus debilové, tak i Hancock versus jinej superhrdina. Dávaj si tam do držky míchačkama (jako těma kamionama s míchačkou), co chcete víc? Gagy jsou perfektní a děj mi nevadil. Bavil jsem se na max.(7.9.2008)

Film s obrovský potenciálem a po trailerech obrovské očekávání, ale až taková pecka jak jsem očekával to není. Will Smith je opět výborný, skvěle hláškuje a tváří se cool drsňácky, Charlie Theron překrásná a Jason Bateman se zde náramně hodil, ale většina vtípků a těch nejlepších nápadů je v traileru(toho jsem se nejvíce obával) takže bylo málo pasáží, které mě dokázali překvapit, jelikož těch povedených scén a vtipů už tolik nebylo. Moralizování a přeměna chování Hancocka mě nevadilo, ale dost mě mrzí, že Peter Berg nedokázal přitlačit na pilu a hlavně z jeho režisérské strany zde není nic originálního. Jako příjemně se na Hancocka dívá, párkrát jsem se u některých hlášek hrozivě zavrtěl, akční scény jsou fajn, ale chyběly tomu koule a závěr je docela napínavý. Jak jsem už psal, taková pecka to není a není to ani průšvih, je to průměrný film, který neurazí a ani nenadchne, mé hodnocení 3 hvězdičky... PS: Dabingem film hodně ztrácí(i když není nejhorší), ale zprává pro distributory: už nikdy takové filmy nedabujte do kin, proč to dělat proboha...(4.7.2008)

Docela se mi to i líbilo. Příjemný film, který na jedno použití funguje skvěle. Nezbytné moralizování je v míře a jen mě mrzí, že nemá pořádnou dějovou linii. Každopádně tu ale je několik zajímavých nápadů a hlavně ze začátku to funguje slušně.. Bohužel potenciál námětu ani Willa Smitha nebyl zužitkován úplně naplno a hlavně ke konci výsledek dost ztrácí.(12.12.2009)

Elastická beztíhová membrána, mitochondrie přetejkající energetickými elementy, jádro, ve kterém si lebedí zamotaná ojedinělá DNA a tohle všechno plavčí v prvotřídní chlastoplazmě, která vytěsnila klasický buněčný tekutý obsah. Vynásobte stovkou biliónů, přičtěte oblečení alá stylový homeless a máte před sebou Hancocka. Je s ním sranda, všechno demoluje, lítá, kalí, hlásí a jeho podobizna s nápisem Wanted visí ve všech budovách organizace Greenpeace. Jop, úvod a vlastně celá první půle zaměstnává mimické svaly luxusně. Ono vlastně, druhá polovina taky, ale už v tom negativním smyslu. To se fakt nepovedlo, načrtnutá, zoufale trapná mytologie, zbytečně vážné, navíc odhadnutelné (ten twist byl jasný) a poměrně nudné. Smith tradičně šmrncovní, Theron jenom pěkná. Nejvtipnější scéna: Good job. Nejcoolovější moment: Ohořelý Hancock. Toť vše. Jo vlastně, i když jsem film viděl v originále, za to, že se u nás promítal převážně v dabingu, bych distributorům narval hlavy do prdelí. Navzájem. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/624,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/162,5 miliónů dolarů(zisk z kinoprojekcí)(17.7.2008)

• - Ve scéně bankovní loupeže, kdy Hancock (Will Smith) nese v jedné ruce automobil a v druhé policistku, je autu ustřelena střecha. V dalším záběru ji však opět má. (Marrty3)

• - Charlize Theron a Will Smith se setkali již během natáčení snímku Legenda o slavném návratu (2000). (Salem)

• - Hancock až na 3. krát prešiel komisiou určujúcou prístupnosť filmom, ktorá schválila film ako „vhodný od 13 rokov“. (youtoo18)