Film s obrovský potenciálem a po trailerech obrovské očekávání, ale až taková pecka jak jsem očekával to není. Will Smith je opět výborný, skvěle hláškuje a tváří se cool drsňácky, Charlie Theron překrásná a Jason Bateman se zde náramně hodil, ale většina vtípků a těch nejlepších nápadů je v traileru(toho jsem se nejvíce obával) takže bylo málo pasáží, které mě dokázali překvapit, jelikož těch povedených scén a vtipů už tolik nebylo. Moralizování a přeměna chování Hancocka mě nevadilo, ale dost mě mrzí, že Peter Berg nedokázal přitlačit na pilu a hlavně z jeho režisérské strany zde není nic originálního. Jako příjemně se na Hancocka dívá, párkrát jsem se u některých hlášek hrozivě zavrtěl, akční scény jsou fajn, ale chyběly tomu koule a závěr je docela napínavý. Jak jsem už psal, taková pecka to není a není to ani průšvih, je to průměrný film, který neurazí a ani nenadchne, mé hodnocení 3 hvězdičky... PS: Dabingem film hodně ztrácí(i když není nejhorší), ale zprává pro distributory: už nikdy takové filmy nedabujte do kin, proč to dělat proboha...(4.7.2008)

Po trailerech jsem čekal akční řežbu plnou přisprostlých hlášek a místo toho dostal příběh odcizeného hrdiny, který prochází nápravou. HANCOCK mi připomíná Smithovo JSEM LEGENDA, oba zmíněné snímky mají neuvěřitelný potenciál, ale místo toho aby jej využili stočí se na jinou kolej. Ne úplně špatnou, jen ne tak dobrou. Will Smith je naštěstí natolik zkušený herec, že se si film díky němu dokáže hodně lidí užít, ale fajnšmekrovi v ochlastovi odvedle pořád něco schází. Možná za to může přepsání scénáře nebo přetáčky, ale není to ono. Co se týče zbytku hereckého ansáblu Charlize Theron je úchvatná a Jason Bateman roztomile posedlý touhou spasit svět (podle mě předvedl ještě lepší herecký výkon než velký Will) a Michael Mann si střihl neuvěřitelné vtipné cameo. Slabší čtyři.(31.7.2008)

Hancock zo začiatku nenasieral len ľudí vo filme, ale aj divákov. Potom akoby sa Berg vrátil z dovolenky, kde reguloval natáčanie len cez mobil a tak to aj vyzeralo. Postupol času sa Hancock uzmieril nielen s obyvateľmi mesta, ale aj s divákmi, Berg sa pevne chopil remesla a to všetko bolo počuť aj na spokojnom smiechu počas premietania a ľuďoch vychádzajúcich z kina. Nebolo jednoduché vrhnúť sa do novej, navyše slepej žánrovej uličky, v ktorej už bude mať priestor len máloktorý film, ale Bergovi sa to podarilo. Trikmi však mierne sklamal, Smitha som chcel počuť v origináli, všetky podarené hlášky z traileru dodrbal dabing a to určite neboli všetky. A žonglovanie so žánrami nebolo pod kontrolou len v niektorých scénach. Určite bol 'Hancock' príjemným letným osviežením. 80%.(4.7.2008)

Tohle je fakt kurevska jizda, Berg me opet nezklamal. Ale jak tu mnozi pisou, precejen v druhy polovine filmu vic prevlada udobrovani, dojemny sceny a podobne a to je misty otravny. Nastesti to Smith zvlada uhrat, ze to nepusobi az tak moc otravne. Jinak pribeh je docela dostacujici a myslenka originalni, ze tu neni nakej hlavni superpadouch vubec nevadi, obzvlast, kdyz tvurci zacnou ke konci rozvijet zajimavou mytologii. No a samotnej Smith v roli Hancocka je fakt dokonalej, nejenze hraje perfektne, ale vetsinou je furt cemu se smat a nektery jeho hlasky a vystupy nemaj chybu, i kdyz uz se zacne polepsovat, ale na zacatek filmu, kde je zlitej, vsechno rozmlati a podobne to bohuzel pak uz nema, skoda, ze to v podobnym duchu nejede az do konce. Jediny, co bych filmu, krome lehce slabsi druhy pulky, vytknul, jsou triky, obcas nadprumer, ale vetsinou pouze prumerny, coz sice znamena docela dobry, ale nic moc extra. Ale celkove jsem se fakt dobre bavil.(28.7.2008)

Obsahovo primitívny, no čo do remeselnej stránky, vizuálne nablýskaný blockbuster, pri ktorom sa mi v porovnaní s podobným rozpočtom pri Transformers - kde Bay omnoho lepšie využil finančný potenciál a krásne triky - chvíľami nechce veriť, že spomínaný rozpočet činí až 150miliónov. Napriek tomuto nedostatku nejde nič iné filmu vytknúť, pretože je načasovaný a presný ako švajčiarske hodinky, disponuje úchvatnými fantasy prvkami a divák nemá ani minútu na to, aby sa nudil. Hudba je super, humor funguje na plné obrátky, Charlize Theron je v tomto type úlohy prekvapivo dobrá, nehovoriac o Willovi Smithovi, ktorého ,,antihrdinské" majstrovstvo si jednoducho nejde nezamilovať. Nie som síce nadšená po scenáristickej stránke, ale toto je oslava trikov, amerických jednohubiek a Hancock do tohto označenia spadá celým svojím hollywoodsky veľkolepým repertoárom.(17.11.2010)

• - Tržby v ČR za první víkend: 3 022 412 Kč. (CrypzzXD)

• - Tržby v USA za první víkend: 62 603 879 dolarů (3965 kin). Náklady na výrobu: 150 milionů dolarů. (CrypzzXD)

• - Film měl být původně drsnější. Na scénář se hlásil Michael Mann, ale nakonec dal přednost režii Miami Vice. (Lobotomas)