Hancock není vůbec špatný film, to ne. Z hlediska triků a zábavnosti je to dokonce ideální. JENŽE, pokud chcete od filmu přece jen trochu víc, tak to jste tu špatně. Tahle podívaná totiž nenabízí nic navíc a vyšumí téměř tak rychle, jako Hancock lítá.. Takže, pokud zrovna nemáte co dělat (v mém případě vypadla anténa, takže jsem nemohl jak na internet, tak se koukat na TV), a nechce se vám přemýšlet, sáhněte po Hancockovi. V opačném případě si najděte jinou zábavu.(5.12.2008)

Superhero Hancock "sprosťák a ožrala" se mi líbil, z tohohle potenciálu se dalo vytřískat mnohem více, než ten film nabídl. Bohužel "idylka" netrvala dlouho a díky masáži prošel razatní proměnou Hancock nejen jako film ale hlavně jako postava. A potenciál vzal čert. Do úplného průs...švihu to nakonec nedospělo, ale slibná šance na zábavu se proměnila v něco, co tady pěkně definuje Brouk - "tento snímek je určen pro zaplnění volného času". A jen doplním, že tím myslím zaplnění NAPROSTO volného času, který byste strávili jinak dloubáním v nose, kousáním nehtů, nebo... spánkem (což jsem možná měl udělat já). Ještě že tam byla ta Charlize!(11.3.2013)

• Renton

Scénář: Vincent Ngo, Vince Gilligan .. Good job! pronese pochvalně John Hancock snad stokrát, jenže z mého diváckého směru prostě nemohu tyto slova obratem interpretovat k filmu. Dokud jde o (až moc) přímočarou pablik rilejšns komedii, film má potenciál bavit, ale trestuhodně ho nevyužívá. Will Smith nemá tolik prostoru, zato Jason Bateman je zde ve velice příjemné poloze. Vyzdvihovat nějak dlouze tlumený šarm Charlize Theron nemá snad ani cenu, protože v pozdější fázi filmu si ho užijeme v míře větší přesto nedostatečné. Horší situace nastane v polovině filmu, kdy se jedna část (epizoda) děje uzavírá a rozjíždí se druhá ve jménu antické tragédie superhrdinů, která má víc scenáristických trhlin, než silnice po Hancockově tvrdém přistání a svým pojetím je vlastně taky (bohužel) k smíchu (nebo pláči, rozhodně však nic v kladném smyslu). Pokud mohl mít Hancock nějaké ambice, tak (asshole) Peter Berg je spolehlivě zazdil. Na rovinu, nechápu, že zrovna on dostává do rukou takové projekty, protože mne ještě ničím neuchvátil a i nadále se drží pouze u kolen skutečnému označení velký režisér. Velká škoda, že jeho filmy nakonec poměrně sypou a tak mu producenti nadále cpou velké projekty (Duna, Splinter Cell). Na úrovni, zvláště vzhledem k rozpočtu, nejsou ani triky žádným zázrakem a ani akce není zrovna nápaditou. Ruční kamera je však spíše rušivá, často (až schválně) špatně snímá scénu a hudba mi přišla místy také absolutně nevhodná, byť na samostatný poslech zní poutavě.(11.8.2008)

Trochu iné ako ostatné filmy o superhrdinoch, no značne nedotiahnuté. Prvá polovica je v podstate dosť srandovná, Hancock hláškuje ostošesť a Willov ksicht sa na postavu hodí. Párkrát som sa dobre zasmial. Potom to však začínalo byť nejaké vážne a zarazil ma vývoj príbehu a jeho rozuzlenie. Pripadalo mi to dosť blbé. Čo ma však potešilo: Charlize Theron je vážne veľmi pekná a dobre sa na ňu pozerá. Hudbu vypĺňajú rapové piesne, ktoré ja nemusím, ale gitarové brnkanie bolo dobré. To je tak asi všetko. Presne také ako som očakával. 60%(3.9.2008)

Ve chvíli, kdy se Bergovi fanoušci začali čertit na svého idola za to, co jim předkládá, mu poprvé konečně rozumím. Klasická a zároveň antikomiksová podívaná, ze které čiší nadšenectví na míle daleko, Smith si užívá neomezeného prostoru a vtip i akce převyšují moje nejodvážnější očekávání. Překvapení roku 2008 a můj nejoblíbenější Smith.(24.10.2008)

• - Režisér filmu Peter Berg si zahral cameo ako lekár, ktorý pracuje na oživení Mary Embrey (Charlize Theron). (WalterIK7)

• - Původní scénář vzniknul zhruba před 13-ti lety a objevovaly se zde i scény kdy Hancock znásilňoval ženy, atd. Podobná scéna byla skutečně natočena, ale z filmu byla později vystřižena. (Witta)

• - Scéna vlakové srážky byla natočena v San Pedru, v Kalifornii, a to na spoji Pacific Harbor Line RR PHL SD18 s naftovou lokomotivou č. 40. Ve filmu se název spojení změnil na vymyšlené Southland & Western RR. (hippyman)