Reklama

Reklama

Na Oscara nominovaný Will Smith se představuje v akcí nabité komedii jako Hancock - sarkastický, nedoceněný a životem zkoušený superhrdina, který upadl v nemilost veřejnosti. Když neochotně přistoupí na návrh idealistického publicisty Raye Embreyho (Jason Bateman), aby změnil svou image, jeho život i pověst povstanou z popela a svět se zdá být zase v pořádku. Dokud nepotká ženu (držitelka Oscara Charlize Theron) s podobnými schopnostmi a klíčem k jeho temné minulosti... (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 255)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Superhero Hancock "sprosťák a ožrala" se mi líbil, z tohohle potenciálu se dalo vytřískat mnohem více, než ten film nabídl. Bohužel "idylka" netrvala dlouho a díky masáži prošel razatní proměnou Hancock nejen jako film ale hlavně jako postava. A potenciál vzal čert. Do úplného průs...švihu to nakonec nedospělo, ale slibná šance na zábavu se proměnila v něco, co tady pěkně definuje Brouk - "tento snímek je určen pro zaplnění volného času". A jen doplním, že tím myslím zaplnění NAPROSTO volného času, který byste strávili jinak dloubáním v nose, kousáním nehtů, nebo... spánkem (což jsem možná měl udělat já). Ještě že tam byla ta Charlize! ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Mannovské postelové detaily, bayovské oblety při nedramatických scénách, pokus o Greengrasse při akci, fetiš snímání Charlize Theron (kladné body), večeře při svíčkách, oblíbený dinosaurus, hasičská sekyra, PR agentura jednoho člověka, hudební motiv z Přepadení 13. okrsku a tornáda s bouřkou (X-Men?). Tenhle film museli přetáčet tak pětkrát, půlka ho chybí a 60 minut přebývá. Bezkonkurenčně největší blockbusterový shit roku 2008. ()

Reklama

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Dokud Hancock chlastal a byl svými spoluobčany zatracován, byl mou osobou milován. V době, kdy se z něj stal americký superhrdina a navíc zjistil, že není jediným unikátním svého druhu, jsem jej naopak zatracoval. Navíc v druhé polovině filmu snad ani sám Berg nevěděl kam směřuje a Hancock se ubírá neznámo kam. Stejně tak i Willovo charisma, které v podání antihrdiny působí na plátně vskutku pěkně, ale jen do té doby, než se přemění do role rehabilitovaného klišovitého hrdiny a jeho cool image se začne postupně vytrácet. Hancock měl našlápnuto vyletět do slušných výšin, ale díky děravému scénáři nakonec dopadl brzo na zem. Scéna s ležícím Hancockem a sršící vodou z požárních hlásičů ve mně z nějakých prapodivných důvodů navíc evokovala vzpomínky na Matrix Revolutions. Snímku však nelze upřít kvalitní hlášky a vtipy, dobré herecké výkony, především zásluhou Willa Smithe a také nemalý hype, který se nakonec ukázal jako neopodstatněný. (6/10) ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Peter Berg je letos už druhý režisér, kterému Will Smith v projektu moc nepomohl. Smith má evidentně magnet na blbé scénáristy a horlivé producenty s nůžkami v ruce, jelikož Francis Lawrence by jistě mohl vyprávět. Žánrové skoky by Hancockovi záviděl i Jumper, ale Berga na rozdíl od Douga Limana utopila serióznost látky, která na poslední chvíli změnila tvář na letní blockbuster. Tady ani Michael Mann nepomohl, byť akci zvládá Berg skvěle (pozdní přání, aby nám on naservíroval třetí X-Men) a Jason Bateman ještě stupňuje svůj komediální talent. Ten twist v půlce se dal trochu čekat a to vyústění s efektem rozlitého sirupu bohužel taky. Je to tak na 50%, plusové body za svižnost a za fakt (spoiler!), že Charlize je absolutně nej sexy superhrdinka posledních let, ale to se vlastně po Aeon Flux dalo taky čekat. Dalo se toho čekat vlastně docela hodně… ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Hustá akcia, skvelé fóry, emócie, silný motív lásky, a k tomu cool Will Smith a plavovlasá blondýna Charlize Theron v čiernych kozačkách… a všetko to vyfučí do prázdnoprázdneho prázdna, akoby šlo iba o nejaké déjà vu. Z potenciálne skvelého a veľkolepého crossoveru Posledného skauta a X-Menov sa vyklubala zrejme najprázdnejšia marketingová bublina roku 2008. Respektíve efektný pilot k neexistujúcemu seriálu. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (35)

  • Scénář se původně jmenoval "Tonight, He Comes", k jeho realizaci došlo až deset let po jeho vzniku. (Džejkop)
  • Tržby v ČR za první víkend: 3 022 412 Kč. (CrypzzXD)

Související novinky

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (více)

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (více)

Faraón Will?

Faraón Will?

09.09.2008

Zkuste si představit Willa Smithe v historickém eposu. Že to nejde? Že je fajn, když trousí hlášky v současných kulisách? Asi je nejvyšší čas začít si zvykat na změnu. Willův vysněný projekt The Last… (více)

Reklama

Reklama