Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiální text distributora)

OG_Swifty

Reillyho moc nemusim, ale dal se prezit a nakonec z toho zase byla kvalitni 'Ferrellovka' plna sprostaren a nekorektniho humoru. Dneska uz nic takovyho vzniknout v americe nemuze, protoze ve filmu nejsou cernosi. ()

maverick10

Jednoduche, promocare a zabavne. Dva 40 lety pubertaci, zavysli na rodicich duchodcich :-) Vcelku neokoukane. Melo to spad, chvilema i originalni jednoduchy humor a na to uz se da koukat. Stale tomu vsak neco chybi - stale dokola se opakujici pointa a rozuzleni, stale stejny sablonovity pribeh. Kdybych byl 40 letej vagus, lezici na gauci u televize v teplakach vysunutejma az na prsa, tak bych byl klidne ochotnej koukat celej den i na TV Paprika. ()

Chen

Will Ferrell měl u mě po Poloprofesionálovi pěkný vroubek (nezvládl jsem tuhle "komedii" dokoukat ani do konce), ale Bratři z donucení mi spravili chuť. Ujetá ale vtipná komedie mě několikrát pořádně rozesmála. ()

Joe321

Místy velmi vtipné s originálními gagy, jindy odoprné (to nemám rád bohužel) a někdy spíš trapné. Hlavně je tu obrovský množství pekelných hlášek (-"I'll kill you, Leonard Nimoy!"). Je vidět, že si s nima Ferrell vyhrál. Po delší době zvedám na čtyři, protože jsem se u toho dobře bavil. -"Barbara Walters, Oprah, your wife. You gotta fuck one, kill one, and marry one, go!" ()

HappySmile

Celý film je pěkná pakárna, ale na to už jsme u Willa Ferrella zvyklí. Otázkou je jenom, jestli někdy taky natočí něco "normálního". ()

Martin741

Spolu s Ronom Burgundym je suverenne toto najlepsi film Adama McKaya - slusne odsypajuca americka komedia na cele s Willom Ferrellom, ktory je u mna niekolkonasobne lepsi komik nez precenovany Sandler. Hlasky, ale aj neverbalny humor - mix tohoto mam rad a dam aj dost vysoke hodnotenie . 78 % ()

shyster

Chtělo by to, aby se Will Ferrell sedl, na min.2 roky se odmlčel a napsal pořádný scénář. Při jeho kadenci 1 film za rok se kvalita těchto snímku nezvýší, ale spíše naopak. Bratrům z donucení velice pomohl R rating, takže klení a hlavně kadence sprostých slov byla vynikající a velice vtipná. Will a John se výtečně doplňují, jenže scénář jim dosti podlamuje nohy. ()

marcek

Filmy, ve kterých se objevují Ferrell a Reilly jsou vždycky takové krávoviny a chujoviny, že to není ani možné. Nasmál jsem se jak blázen, ale stejně pořád přemýšlím, jestli jsou ti dva normální homo sapiens :-D Kdo jiný než Ferrell může napsat takový scénář?? :-D ()

MrPierc

Wil Ferrel je mistr v trapnosti. Zde se ale doslova vžil do role nedospělého čtyřicátníka, který společně s nevlastním bratrem žije u rodičů. Nikdy nedospělí bratři se ze začátku nenávidí, ale po čase zjistí, že ten druhý je stejně "dokonalý". Infantilně se chovají, nemyslí a do práce nechodí. Tahle kudrnatá dvojka umí karate, zpívat jako Elvis a prát se jako holky. Šáhnuls mi na bicí ? Zábava pro celou čtyřicetiletou rodinu. ()

Streeper

Will Ferrell a John C. Reilly byla skvělá volba do rolí nevlastních bratrů, skvěle se k sobě hodí, navíc si jsou trochu i podobní, ale jak se dalo očekávat, jedná se o naprosto podprůměrnou americkou komedii s Willem Ferrellem, která vás ničím neoslní ani nerozesměje. Ve filmu uvidíte spoustu trapných vtípků, některé vtipné, některé naopak ne. Film, u kterého nemusíte nijak zvlášť přemýšlet, ale stačí ho vidět jednou za život. ()

Morzael

Jedna * za Willa Ferrella, který, jako vždy, ukázal svůj talent pro pobavení. Další * za velmi netradiční role a pojetí, pač takovou blbost jsem teda fakt dlouho neviděl :-D. A jedna * za celkový dojem. Přemejšlel jsem i o 4., ale vzpomínka na jejich "RAP" mě odradila :-D. ()

J0hny5

No takhle by se snad zdravý člověk nikdy nechoval, ale co taky čekat od střeštěný komedie. Párkrát jsem se zasmál a nebylo to tak strašný. Jako herecký představení pár šašků dobrý, jinak příběh a celkový dojem nijak žádný. 60% ()

Juto

Hlúpy, predvídateľný a dosť vtipný film. Medzi ústrednimi postavami výborné funguje herecká chémia. 7/10 ()

fars

Lepsi tri *. Ferrel a Reilly tu hrajou dva priblble trouby co ve svych asi 40ti letech bydli porad u rodicu. Zpocatku se nesnasi a delaji si same naschvaly, pak zjisti ze toho maji spoustu spolecneho a tahnou za jeden provaz. Par scen je az moc vulgarnich, nebo trochu dementnich (treba sceny s namesicnosti, to si fakt mohli odpustit), ale jinak jde o nenarocnou (opravdu hoodne nenarocnou), sviznou komedii, se zabijackyma hlaskama. Takovych solidnich 63,8% :-) ()

c.tucker

Za poslední dobu nejvydařenejší komedie od Ferrella. Smál jsem se až jsem se za břicho popadal. Gegy byli fakt vydařené a velmy to pobavilo. ()

KajusaK

Skvěle vybrané hlavní role, vtípky občas povedené, občas ne, klasika..Za ten zpěv na konci přidávám hvězdu navrch.. ()