Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

Terva

Je to hodně dětské, ale já se cítím jako dítě. Zde je soundtrack k filmu : 1 The Mandala 1:37 *** 2 Whidbey Island 3:21 *** 3 Under the Bed 2:46 ** 4 Cuddle 1:27 ** 5 Beach 1:59 ** 6 Scribbles 2:38 ** 7 Blackout 3:16 ** 8 Palm Readings 4:12 ** 9 I Love the Word 0:52 ** 10 Help! 1:20 ** 11 I Have to Look 4:09 ** 12 Can I Talk? 5:25 ** 13 Eyes 2:15 ** 14 The Tear 4:07 ** 15 Through the Looking Glass 5:02 ** 16 Hello - I Love You (Roger Waters) 6:16 *** Total Running Time (approx) ()

sidzej

Mile rodinne fantasy ktore sice patri do kategorie neurazi-nenadchne, no v ramci sucasnej rodinnej produkcie aspon splna mierne nadpriemerny standart. Ku koncu som uz z dialogov typu: "Zlato, vesmir k tobe mluvi" dostaval zachvaty smiechu ale berem do uvahy fakt, ze film je cieleny na podstatne mladsich divakov nez som ja. 55% ()

draggo

Ze začátku mě to nijak zvlášť nebralo, ale po chvilce ve mě zvítězilo moje dětské já a tak jsem se nechal unášet tímto velice sympatickým dětským snímkem. Zajímavá zápletka, skvělá hlavní hrdinka (věřil jsem jí opravdu každé slovo) a velice povedené triky. Emocionálně silné, hlavně tedy ke konci, který se opravdu zdařil. Dokonale jsem se dokázal vcítit do hlavní hrdinky a do pocitů které chovala ke svému králíčkovi, do pocitů když jí umíral. Zkrátka během tohoto filmu jsem byl zase malým dítětem, a ne, nestydím se za to! A ačkoli je to film pro děti, tak jsem si v tom dokázal najít pár zajímavých nápadů (ztráta lidskosti vlivem znečištění, spojitost vesmíru s mandalami apod.) Celkové poselství filmu se mi velice líbilo. Ale bohužel, pár vad na kráse to přeci jen má. Za a) ten kluk mi byl nesympatický, moc dobrý herec není a jeho dabing je tragický. Za b) mě naštvala reklama na intel. Za c) začátek mohl být více záživný, prvních 20 minut jsem se celkem nudil. Ale celkový dojem je velice příznivý, takže hezké čtyři hvězdy :) /viděno v TV: 75% a 4*/ ()

depony

Tak je to pro děti, které mají rády fyziku ... rozumí tomu,touží po informacích, které jsou lidem s humanitním vzdělání cizí ... ale má to zajímavou myšlenkou ... ale ten konec ... byl takovýýý ... americky přeslazený. ()

Krissty

Nemůžu si pomoct, ale mně se tahle pohádka prostě líbí! Celý příběh je prostě nádherný a milý.. Rhiannon je krásná, roztomilá a její dětské myšlení a bezstarostnost, která postupně mizí po objevení Mimzy, jsou skvělé.. I postavička malého králíčka je naprosto dokonalá! Mimzy je prostě úchvatná a byla bych nadšená, mít ji doma (Samozřejmě ne jako obyčejného plyšáka, ale jako "živou" Mimzy z filmu :P).. Její filmový bratr Chris O'Neil je sice trošku slabší odvar, ale pořád se to dá přežít :) A M. C. Duncan je mimochodem opět bezchybný a samozřejmě mužný a sexy.. Prostě takový klasický Michael :) Nevím, proč má film tak nízké hodnocení.. Asi to většině připadá hloupé a trapné.. Ale já mám Mimzy ráda :) ()

blackrain

Dětská pohádka se sci-fi prvky a jednoduchým dějem. Opravdu nic převratného, ale v tom je možná kouzlo celého příběhu. ()

slunicko2

Nepodařený pokus o scifi pro děti. 1) Námět není špatný, možná i povídka, ale scénář je příšerný. Dlouhé nudné pasáže o ničem jsou střídány nelogickými skoky._____ 2) Herci nevýrazní (snad jen matka dětí se mi docela zamlouvala) a stejně tak nevýrazné všechno okolo._____ 3) Celé pojetí je podivné. Děti asi těžko pochopí budhistické mandaly a fyzikální výlety, dospělým asi bude vadit prázdnost dialogů a celková nuda. ()

maverick10

Tak presne takovyhle druh filmu ja miluju.Filmy zabyvajice se vecmi nevsednimy opredenymi tajemstvim s kapkou mysteriozna, sladenymi s nadcasovosti.. Navic kdyz hlavni roli hraje mala roztomila herecka. Proto taky serial Uneseni je muj BEST. Ovsem tady nefunguje vubec nic "krom te male roztomile hrdinky". Pribeh to nebyl spatny, ale spatne poskladany. Jako kdybyste mel puzzle kde by vam spousta dilku chybela a vy si proste zbytek jenom dokreslujete. Navic k tomu hraje beckova hudba, ktera se hodi ledatak do domaciho videa. No hold tenhle kralicek Mimzy Duracel od Intelu mel hodne slabe baterie. ()

Nautila

Mandaly, "božská" geometrie, levitace, interdimenzionální most, krystalické struktury a data v nich, zvukové vlny, vidění ve snech a Pink Floydi (ve sluchátkách matky, na tričku učitele a v titulkách) ? To vše zabalené v balení pro nenáročné, konzumní a dětské publikum? A ještě k tomu v hlavním vysílacím čase na Nově? No to si někdo dělá p.....! Vážně, díky skrytým informacím (oni vlastně vůbec skryté nejsou, ale moc lidí je stejně nepozná) v tomhle obalu, nevím, co si o tom mám myslet. No, to je jedno. Jakožto dětský film to naprosto v pohodě obstojí, i přes špatné herecké výkony (zejména těch dětí) a pár kiksů (FBI: Fakt sorry, omlouváme se, a vůbec vám nechceme rozkrájet mozek na kousíčky). Ne, vážně, jestliže jste aspoň trochu uvolnění, tak je to fajn film. ()

Nach

Stravitelný film na sobotní dopoledne, který má sice své otravné masařky v podobě některých hereckých výkonů a scénárista si u jeho psaní dal nejméně dva jointy naráz, ovšem sledovat se to dá i ve střízlivém stavu a pokud nehledáte nic složitého, u Mimzy svůj mozek můžete klidně nechat v pozici relaxace. 60% ()

Crawler-D

Velmi zajímavý námět a příběh, ale chybí tomu zvláštní atmosféra. Takhle to je tuctové a neobratné. Jak zde někdo poznamenal, v osmdesátkovém stylu (nebo spíš kdyby to bylo přes dvacet let staré) by to mělo kouzlo. ()

Dannysek4U

Zajimava haluzka, dost slozita. A jestli ji deti celou poberou, moje ucta, mne to cvhilema utikalo. A tu hysterickou matku bych nejradsi vycutnul az na mesic a ty hratky s Intelem jsou fakt nadodrzku:o/ ()

pakobylka

Stvoření zvané Mimzy je přece jenom příliš sympatické na to, abych mu nepřidělila alespoň 1*. Co ho to proboha napadlo, účinkovat zrovna v tomhle nepodařeném projektu ? Zdálo se mi, že je docela inteligentní ... ale třeba trpělo hmotnou nouzí a jinou práci nesehnalo. Taky bych moc ráda věděla, komu je snímek vlastně určený. Dětskému divákovi musí být nutně částečně nesrozumitelný - a pro dospělé je zase příliš slabomyslný. Ale v podstatě je to jedno - nevalný dojem, umocněný poněkud dementním závěrem, stejně nic nezmění. ()