Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

Mafiapau

Rodinný patos a sub-linka futurepunku budoucnosti, Aby starej dědek (Asi pra pra pra pra pra syn Spielberga) zjistil, že v minulosti existovala láska. Gé gé. Příběh v podstatě nedává smysl, je tam plno chyb, ale když si snížíte mozkovou kapacitu tak o padesát procent, tak by to šlo. Film má u mě vždy místo k sezení, jelikož to co na tomto filmu miluji, je sound design a nápady k visuálu. Subjektivně mu dávám průměr, objektivně to míří díky míře trapnosti skoro k odpadu - i přes to že to má být spíš taková pohádka. "Ten ten, STROJ TEN GENERÁTOR!" ()

TRK

Budoucnost. Lidstvo vymírá. Vědci, aby pomohli, potřebují čistou DNA slzy zdravého dítěte, proto vysílají do minulosti, tj do naší doby plyšového králíka nadupaného umělou inteligencí a pár dalších úžasných hraček, které najdou dva sourozenci, kluk a holka, a prožijí spoustu dobrodružství ve snaze zachránit svět..  Zní to ulítle, ale hodně se mi to líbilo.. film pro celou rodinu ()

Piggsy odpad!

Spíše než pohádkou bych Poslední Mimzy nazval jako 90 minutovou reklamu na Sprite, Intel a plyšové králíčky. Příběh je tak ubohý, že ke konci už ani neví co sám se sebou. V celém filmu se opakuje pořád dokola jeden počítačový trik a herecké výkony jsou prostě strašné. Jestli se mají moderní pohádky ubírat tímto směrem, tak chudáci děti.. ()

ThomasCrown

Také vysoké hodnotenie je možno prehnané, ak sa pozeráme na herecké kvality filmu a fakt, že málo kto príbeh chápe a je pre neho o ničom. No je v ňom úžasná hĺbka a toľko pravdivej symboliky, že ten, kto verí, viac nepotrebuje. ()

bloodcountes

Prý je to dětské a pro děti, ale já jsem to vnímala hlavně jako rodinný film o "obyčejné americké rodince". Po čtvrthodině jsem si vážně začala myslet, jestli jsem něco nespletla a nedívám se omylem na nějakou rodinnou hovadinu, kterým se pečlivě vyhýbám. Dál jenom utrpení z těch pitomých dospělých, co chvíli se mi otvírala mačeta v kapse. Neuvěřila jsem příběhu (chování některých dospělých když zjistí, že kluk je vyjímečnej, chování těch bezpečáků...). Moc se mi líbily triky, to ztvárnění "magična" a hudba. Ten sluníčkovej úvod a závěr byl hroznej, ale chápu, že tvůrci asi chtěli sdělit divákům, že když budou lidští, časem se dočkají telepatie a létání. Ok. Asi jsem to vzala za špatnej konec, ale tak jednoduchý dítě jsem asi nikdy nebyla, abych se tímhle filmem dokázala nadchnout či snad dokonce dojmout. ()

peetriss

Po velmi rozpačitém začátku Mimzy dokázal přecejen vtáhnout, i když jsem musel činit nemalé úsilí, aby tomu zůstalo až do konce, který je mimochodem nemastný neslaný. Jednoduché sci-fi, kde hrají prim dětští hrdinové, což dává tušit poctu/vykrádání (vyberte si sami) úspěšných rodinných projektů z 80. let (např. Spielberg). Zvolená forma je však velmi nešťastná - artové náznaky nechápe cílové dětské publikum, dospělé zase bude mít problém s nekvalitním scénářem, špatnou režií, slabým soundtrackem a chlapcem, který je obsazen velmi toporným dětským hercem. Viděl jsem však mnohem horší dětské sci-fi experimenty, proto, abych odlišil , dám velmi matné tři hvězdy. 50% ()

Vejrrr

Jednou se film vidět rozhodně dá. Zpracován je vtipně a originálně. Digitální efekty ucházající a příběh moderní. Pro věkovou skupinu 8 - 14 let možná i skvělý, pro odrostlejší děcka to jsou "pouze" pěkné 3* ()

sona123

Příjemný rodinný příběh s pěknými počítačovými triky. Mně to přišlo roztomilé. Samotná story není sice vůbec originální, ale ani blbá - sourozenci najdou krabičku (hračku) a nejsou to obyčejné věci, ale mimozemské a děti mají najednou neobyčejné schopnosti. Přijde na to vláda a vloží se do toho. Ale hračka umírá....nebo ne? U takových banalit vždy ocením, když si film na nic moc nehraje a naservíruje to, co má, s nějakou tou menší invecí a to se tady stalo. Dětští hrdinové rozhodně sympaťáci, stejně jako dospělí. Zdařilé. ()

Untentrauer

Kdybych tento film viděl, jako malý kluk, pak by se mi určitě líbil. Podle toho také hodnotím. Napínavý příběh, krásné prostředí - je to pohodový film pro děti a mládež. ()

Standic1

Mimzy je jedním s filmů, který mě trochu vrátil do mých dětských let, kdy představivost neznala mezí a věřím, že dívat se na to tehdy, tak jsem z toho na větvy. Bohužel už na tehle film nemám věk a mimo schopností, které pěkně vypadali je to taková směsice, která trošku postrádá hlavu a patu. Z konce a "pointy" celého filmu jsem nebyl zrovna dvakrát chytřejší a hodně to snížilo na mém hodnocení. Herecké obsazení? no žádná sláva, ale to mě tu trápilo nejmíň. Znovu se na to nepodívám ale na zabavení prcků je to myslím dobrý kousek. ()

IBBY

...ne že bych se nebála o osud lidstva (jinou cestou než "zpátky na stromy" to stejně nepůjde) ale představa že mě zachrání jedna malá holka... ...a s plyšákama jsem si stejně nikdy nehrála...ale teď vážně...nebylo už těhle nadprůměrných inteligentních nezkažených a mimořádných dětiček skoro dost?... ()

pend

Samotný film se mi líbil - efekty byly dobře udělané, ovšem herecky to tak slavné nebylo (a dabing to dokončil). ()

gumbo

Příběh s dobrou atmosférou, kterému však něco chybí. Pěkně se na to kouká, ale čím více času, od jeho shlédnutí uběhne, tím více vám připadá, že to nebylo tak úplně ono, ať už jde o scénář nebo celkový obsah filmu. 65% P.S. nevím proč nemohli toho hypermoderního plyšáka nějak rozpohybovat. Dalo by to tomu trochu větší náboj a ta holčička by v některých pasážích nemusela tak přehrávat. No a M C Duncan v takovéhle roli? To byla snad trochu nadsázka ne? :) ()

ještěžiju

Po chvíli se starším pardálům znalým literatury science-fiction stejně jako mně lehce rozsvití a hned si vzpomenou na povídku Henryho Kuttnera Chrudošiví jsou borolové .. samozřejmě dojde jen na využití nápadu s nálezem krabice s hračkami, no děj je pak přizpůsoben spíše rodinnému dobrodružství. Hned jsem také vytáhl z knihovničky starší sbírku povídek Od Heinleina po Aldisse, kde asi i mimo jiné knihy či časopisy povídka vyšla a jal jsem se znovu ponořit do jednoho z úžasných nápadů v literární fantastice, který kdy byl napsán. Je mi rovněž jasné, že ono vyústění povídky nemohlo posloužit scénáři tohoto filmu. Jenže zakončení filmu je hodně chabé, aby uspokojilo staršího diváka, natož znalce původní, jen krajně využité předlohy. Dokonce mě nijak nepřesvědčilo to, proč by měla navrácená hračka, ač naplněná nějakými myšlenkami či vzpomínkami lidského jedince z minulosti, znova nabudit lidskou rasu zpět k znovuobjevení své vlastní podstaty. Spíš bych si představoval třeba kladný závěr ve smyslu, aby se rodiče méně odcizovali svým dětem, jinak by to mohlo skončit špatně, aby to více korespondovalo s předlohou. ()

Dimo

Pro děti určitě dobrý film, starším (a náročnějším) by mohly (a jistě budou) vadit hloupé dětské dialogy a tak trochu přízemní vyprávění a rozvíjení příběhu. To je ale daň za to, aby dětičky pobraly i jiné scény, než ty akční a digitálně-zvukové. Námět je ale určitě dobrý a dovedu si představit, že by se dal vytvořit i podobný film se závažnějším vzezřením. Třeba od Spílberga. Narozdíl od jiných filmů, kde mají hlavní, nebo výrazné slovo dětští herci a jejich role jsou uvěřitelné a vynikají v nich, v Mimzy jsem měl pořád pocit, že tady nehrají, jen odříkávají text (prostý, hloupý a nudný) ze scénáře, který se naučili před scénou, stejně tak s pohybem. Zkrátka jsem jim nevěřil. Část viny za to jistě nese český dabing, který je, jako vždy, zmršený, tentokrát ale jen v dětské části filmu, dialogy dospěláků jsou -relativně- v pořádku. Je to tak půl na půl, 50%, vidět v CZ znění už nechci, snad originál by nějaké procento přidal. ()

LordMysti

Film, který se nedá kritizovat za technické či logické nesrovnalosti. Snaží se více méně obrazně nastínit problém lidské degenerace pomocí kontrastů (hračky a nejmodernější technika). Film, který jistě osloví nejen dětského diváka, svou myšlenkou a hloubkou vede k zamyšlení každého. Nejedná se o nic složitého, ale vyprávění je velice zajímavé, poutavé a příjemné. ()

Gardenboy

Ako len ohodnotiť tento film? Je to obrovská kopa protikladov. Na jednej strane slušný námet, dobrý detskí herci, príjemné počítačové efekty na druhej strane príliž infantilné a koniec, ktorý robí príbeh prázdnejší než sa celý čas tvári a než si pripúšťame. Mohol by tak vzniknúť nepríjemný dojem straty času. Pre deti príliž nudné a rozťahané, pre dospelých nepresvedčivé. Viac ako samotná premisa príbehu ma zaujal vzťah Emmy a Mimzy. To dáva filmu aspoň čiastočnú hĺbku. Usmievajúci sa králik v scéne objímania chytí za srdce. ()

E lan

Kvalitní dětský televizní film, nic víc, nic míň. Sci-fi námět je jen příjemným prostředím, hlavní poselství je někde jinde. Herecké výkony nejsou špatné, spíše ale televizní. Jako odpočinková podívaná je to ale výborný počin. ()