Orel kontra žralok

(festivalový název)
  • Nový Zéland Eagle vs Shark (více)
všechny plakáty

Lily a Jarrod jsou dvě pochybné existence, kterými celá společnost opovrhuje. Oni si ale žijí spokojeně každý svůj život a svého okolí si nevšímají. Na první pohled je jsné, že jsou stvořeni jeden pro druhého, a to nejen díky znamínku nad horním rtem, které oba mají. Když se potkají na párty v maskách (Jarrod v převleku orla a Lily v převleku žraloka) a stráví spolu noc, vznikne mezi nimi prapodivná, ale přesto vřelá láska. Hned na to společně odjíždí za Jarrodovou rodinou, kde Lily poznává nejen členy rodiny, ale také samotného Jarroda... (wendelin9)

Necrotongue

Je mi jasné, že film nese jisté vnitřní poselství, dokonce jsem i pochopil jaké, ale Taika Waititi u mě tentokrát selhal. Mohl bych snímek ohodnotit vyšším počtem hvězdiček, ale to by nesměla být tak zřetelná snaha působit uměleckým dojmem a útočit na city slabších jedinců. Nápad zalidnit film "zvláštními" postavami sice nebyl špatný, ale nebyl původní, Nuda v Brně tu byla přece jen o něco dřív. ()

Morholt

Film plný podivných existencí pohybujících se na hraně klinické debility. Neupírám filmu citlivost, schopnost vyvolat sem tam úsměv či slušný herecký projev všech zúčastněných, ale podobně laděným anomáliím jsem nikdy nepřišel na chuť a podle toho i hodnotím. 35% ()

maseer2

průměrný film.. nic víc jsem ani nečekal.. snímek o rodince tragédů a pár dalších tragédech okolo.. průměr je průměr - 3* ()

nirvana91

Jemaine Clement sa opäť ocitol vo svojom živle divnosti a aj so svojim super skvelým prízvukom (du ju vona hev six) dáva hlášky, ktoré ma zabíjajú! You´re a bitch. And you´re going to die of diabetes. ()

Freemind

Strašně mě štve americká indie scéna s kreslenými titulky a ruční kamerou zachycující život na předměstí (viz Juno), tohle je ale jiné kafe ... Ve své podstatě jednoduchoučký film o několika zvláštních až lehce retardovaných lidičkách, dokonale suchý humor místy přerůstající do potrhlého dadaismu, slunce, seno a pár kiwíků. Krása. ()

Ender66

Prehliadka degenerátov rôznych stupňov alla Napoleon dynamit. Predsa mi však prišli postavy sympatickejšie, príbeh zaujímavejší a jednotlivé scénky vtipnejšie. P.S: V našich školách by sa namiesto americkej či britskej angličtiny mala učiť tá novozélandská :) ()

decouble

I přes tu rozkošnou fascinaci nevkusem, opožděností (a anti-cool vizáží) spjatou hlavně s tragickým hlavním mužským "hrdinou" Jarrodem se jedná především o příběh lásky. A "Eagle vs Shark" je konečně nějaká love-story, jež není podávaná v klasickém hollywoodském sterilním balení plném vybělených úsměvů podbarvených lacinými popovými cajdáky. ()

PogoJoe

Tahle hravě natočená roztomilá ujetina s neokoukanou, výstřední dvojicí mě bavila od začátku do konce. Na podobné bizarnosti mám slabost, bohužel většinou se nepovedou. Tenhle film mám hřejivou atmosféru, která mě pohltila. ()

Petfruf

Mohl to být takový krásně milý film o looserech. Ty já moc ráda. Jeden z hlavních looserů má sice pusu jako Arnold (pro což bych mohla mít i slabost), ale jiank je to naprosto nesympatický debil, ke kterému jsem si za celý film nenašla ani malinkatou pěšinku, ani mravenčí cestičku... Animace milá, hudební podkres je asi - ne asi - určitě to nejlepší z celého filmu a hlavní hrdinka je taková krásně svá, fotogenická. Zbytek bohužel směs nejrůznějších divně trapných lidí a scének, které dávají dohromady velké nic o ničem. Jako milovník ujetých postaviček Wese Andersona a spol., jsem hodně, ale hodně zklamaná... ()

easaque

docela milý film o "loserech" nebo "asociálech", jak je tu někteří nazývají. Jeden už ví, co chce a druhý stále hledá. Není to buhvíjak výrazný - příběh průměrný, humor je založený na tom, jak jsou všichni jednodušší a ulítlí, ale mělo to pro mě šťávu, která na jedno podívání vystačila. Prostě nezávislý a netradiční průměr. ()

Lischai

Jsem fanoušek indie filmů o lásce, kde k sobě dva podivní outsideři najdou cestu, na konci hraje cool pop-rocková písnička a má to celé barevnou korekci do hipsterské vybledlé - fakt, že jsem! Ale tohle mě bohužel minulo. Eagle vs Shark si totiž bere za jednoho z těch dvou outsiderů neuvěřitelného *****a, který by zasloužil facku za každou druhou větu. Kvůli tomu jsem mu nějak nemohl fandit, a nechápal, proč se o něj hlavní hrdinka po jeho stém *****ím pohybu pořád snaží. Když tuhle základní mechaniku nějak překousnete, je tam spousta vtipných a mile WTF gagů, je to snadné ke koukání a ne moc dlouhé, takže pokud už jste viděli všechno od Wese Andersona třikrát tam a zpátky, tohle neuškodí. ()

Martin741

A ja som vedel, ze reziser Taika Waitiki natocil este lepsie filmy ako Tchor. velka laska on je podivin a ona skareda holka ... laska kvitne vsade : 74 % ()

bogomira

Tenhle filmik má hlavního hrdinu proti kterýmu je Napoleon Dynamite ministr inteligence. Bylo mi všech postav líto od začátku do konce a dost se mi to líbilo tou svojí ujetostí, vpravdě originální dílko. ()

C0r0ner

Po Co děláme v temnotách jsem od Waititiho čekal nějakou podobnou parádu, u které bych se celou dobu nepřestal usmívat a občas i smát. Orel kontra žralok je ale takový průměrný (a vlastně docela smutný) film, který spíš vypráví příběh, než že by přišel bavit. Ale promarněný čas to určitě nebyl. 65% ()

maxidoba

Mám rad Waititiho a miluju Flight of the Conchords, ale tohle byla zrezivělá novozélandská kopie Napoleona Dynamita. ()

Martrix

Zcela jistě existuje spousta vynikajících režisérů, kteří natočili úžasné filmy, ale po lidské stránce jsou to arogantní, samolibí a egocentričtí nesnesitelníci. Z toho co jsem od Taiky Waititi zatím viděl jsem si zcela jistý, že je to jeden z nejnadanějších, nejmilejších a nejvtipnějších nerdů režisérské komunity. Jeho pohled na lidi a vztahy mezi nimi je neotřelý a laskavý, svým weirdo postavám rozumí a co je důležitější, umí o nich vyprávět tak, že i nepodivínům dojde, že emoce jako bolest ze ztráty blízkých, neopětovaná láska nebo naopak láska bezvýhradná, jsou univerzálním katalyzátorem pro nás všechny. Pro neempatické jedince bude Orel kontra žralok nepochopitelná blbost o tom, jak podivínka potkala retarda. Pro mě je tento film pohlazením a současně pobídkou, abych se pustil i do ostatních starších kousků tohoto výjimečného režiséra. Doufám, že ho Hollywood nezkazí a že se od něj dočkáme ještě mnoha podobných kousků. ()

wendelin9

Nemůžu si pomoct, ale tenhle snímek mi prostě nesedl... Sice nemám potřebu dívat se ve filmech jenom na krásné tvářičky hollywoodských hvězd, ale co je moc, to je moc... Pro mě byl film "nemastnej - neslanej" a místy sem měla ke STOPCE opravdu jen málo.... ()