Boogeyman 2

Boogeyman 2

Horor / Thriller / Drama

USA, 2007, 89 min

• Morholt

O fous lepší než první díl, ale i tak se pořád jedná o lepší podprůměr. Děj se ze skříně přesunul do blázince, kde bubák využívá k strašení pacientů jejich vlastní fóbie či slabosti a postupně je všechny odpravuje. Vše tak od duchařiny sklouzlo k prachobyčejnému slasheru, ve kterém se sice občas zablýskne díky vraždám na lepší časy, ale vzápětí se zase vrátí zběsilá kamera, která doprovází prchající obět a jsme zpátky v šedi podprůměru. Trojku už nedam. 40%(23.7.2014)

NAprostej průměr. Neoriginální scénář, pěkné vraždy, dobrá O Connor a neuvěřitelně špatně přehrávající Bell(fakt špatnej herec). Ale na jedno zkouknutí to jde, jen škoda toho že jsem po 15 minutách jaksi věděl (SPOILER) že se nebude jednat o nadpřirozeno ale o slasher a v ani ne v polovině jsem věděl kdo je vrah(KONEC SPOILERU) ještě mě čeká trojka:-)(29.8.2009)

• t_gon

Velice slabou jedničku přišel podpořit Boogeyman v pokračování, který překopává celou myšlenku od základu. Všechno co mělo být spojeno s jedničkou a jednou z mnoha „Urban Legends“ šlo do kytek a místo supernatural subžánru se na stříbrné placky dere čistej slasher z psychiatrické kliniky. I mentální zaostalec pozná po chvíli která bije a pokud se nespokojí s pár vcelku dobrými záběry při likvidaci účastníku speciálního programu, tak bude trpět do konce, kdy se při finálním twisteru bude chtít sám oddělat. Je fajn že Jeff Betancourt viděl Halloween: Resurrection, ale už tehda debilní zvrat narvat v bledě modrém sem? Směšné, ostatně jako celý film. Pro J*A*S*M : jediná návaznost kromě názvu na prequel je narážka na sebevraždu Tima pod šetřením doktora Allena.(5.1.2008)

• Sabrewulf

Po hororovém úvodu a seznámení se s hlavní hrdinkou po letech přišla na řadu další hororová scéna. Sleduju to a říkám si:"Tak tohle je na tuty jen sen hlavní hrdinky a až vygraduje lekačkou, tak se hrdinka probudí a to samozřejmě ŠABLONOVITÝM posazením se v posteli." No nebylo to přesně takhle?!!! Co může být ubožejšího, než takovým způsobem průhledná filmařina? A kdy už konečně ti blbové pochopí, že po noční můře sebou člověk maximálně tak prudce trhne v leže? Nějaký imbecil přišel se sedánkem a okamžitě se to zařadilo mezi hromadu dalších šablon, do amerického manuálu filmových postupů "Točíme klišé - snadno a rychle", podle kterého točí každá nula. No nic... další scéna: Hrdinka ve svém pokoji v léčebném ústavu čumí vystrašeně do skříně. Baf! Lekačka. Mladík ji chytil za rameno. "Jé ahoj, promiň, že jsem tě vylekal, chtěl jsem se seznámit s nováčkem". No ty vole! Dokáže se režisér vůbec vcítit do rolí? Představte si to: jdete po chodbě a vidíte pootevřené dveře pokoje a v něm holku, co někam čumí. Nepozdravíte ji zrovna z dálky, prostě přijdete až k ní, úplně v tichosti a položíte jí ruku na rameno. WTF? Jo a vraždění obětí způsobem, který má s nimi něco společného, už bylo v několika hororech, takže v tomhle taky žádná sláva.(17.3.2014)

Solidní snímek s prudkým rozjezdem, aby trochu polevil, nechal vydechnout a opět vyprodukoval atmosféru, která by se dala krájet. Napětí silně přebíjí slabý scénář, což není na škodu. Přesvědčivé výkony nenechají napochybách jedinou minutu, což dokládá o slibném provedení hororového námětu. Ten originalitou sice nekypí, ale to ani trochu nevadí. Nepřekvapí ani otevřený konec. Zkrátka solidní vyvražďovačka, kterých je sice spousty, ale která se neztratí.(20.7.2014)

• - Jeff Betancourt v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městech Los Angeles a Pasadena. (Terva)

• - Přesto, že film byl určen k vydání rovnou na DVD, byl promítán v některých zemích v kinech. V kině jej viděli diváci v Rusku, Itálii, Mexiku a Venezuele. (Terva)