Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Natabar

Vcelku příjemná podívaná - dá-li se to o (sci-fi)hororu říci. Akorát jsem se divil, že tu pošahanou fanatičku nezastřelili mnohem dříve. ()

KimmyJ

Když jsem tak sledoval film, říkal jsem si, že je totálně nemožné vymyslet dorý konec toho, co se odehrávalo. Buď všichni zemřou, nebo lidé nestvůry z jiných dimenzí vyvraždí sami. Nakonec padla druhá varianta, která se lehce zkombinovala s variantou první. Ovšem scéna, kde je záběr na auto, ve kterém se najednou čtyřikrát zableskne, mě totálně dostala. To jsem nečekal a film tím u mě dost stoupl. ()

Vodou

Jsem se hodně těšil na nový film Franka Darabonta. Musím říct, že tam bylo víc věcí, které se mi nelíbily, než ty, které bych obdivoval. Přes hlavního hrdinu jsem se nebyl schopen dostat do příběhu. A pak se některé postavy, na můj vkus, chovali tak nějak nelogicky, což ale vyplývá ze scénáře, který mě tolik nevzal. ()

Slider

Pri počítačovej animácii si vždy potrpím na detaily,takže som bol v tomto smere dosť sklamaný. Čo sa týka animovania všemožnej hávede, nič moc (aj keď pri pomyslení na rozpočet sa to dá odpustiť), zato vzťahy a napätie pestované medzi 'zákazníkmi' supermarketu (a hlavne gradovanie náboženského fanatizmu) je vyobrazené veľmi vierohodne a realisticky. Celkovo by som film hodnotil na lepšie tri *, ale záver je tak úžasný že tú štvrtú si proste neodpustím. Darabont vždy vedel ako zapôsobiť :) ()

Frankooo

Hodně netradiční horor. Určitě bych ho neřadil do kategorie béčkových hororů s hektolitry krve. Mnohem výrazněji je cítit strach z houstnoucí atmosféry uvnitř obchodního domu. Pozorovat ovlivnitelnost lidí náboženskou fanatičkou nebo obyčejným obyvatelem městečka je neuvěřitelně zábavné. Postupně si vlastně uvědomíte, že to něco v mlze není ani zdaleka tak nebezpečné, jako lidé zavření spolu uvnitř obchodu. Co ale na filmu musím pochválit nejvíc je konec. Ten si u mně získal * navíc, protože tohle bylo opravdu geniální. ()

dANo

Teraz neviem, či bola zlá Kingova predloha, alebo Darabont proste nezvládol túto hororovú problematiku, lebo celý film je neporovnateľne nudný oproti klasikám tejto dvojice (Shawshank Redemption, či Zelená míľa). Hlavne ten záver je tak strašne zlý, že to dokonale pokazilo priemernosť tohto filmu a posunulo ho to do trápneho podpriemeru. Pritom nápad to nebol až taký zlý, lebo predstava strachu z hmly a nevideného "nepriateľa" je veľmi zaujímavá a vcelku desivá... ()

pago

Mimoriadne nevyrovnaný film. Miestami odpad, inokedy aj na päť hviezdičiek. Scéna s chápadlami bola, akoby ju natočil Edward D. Wood, Jr., a ako protiklad výborný záver. Aj keď sa nejednalo o priemerný film, viac ako priemerné hodnotenie si nezaslúži. ()

Danny F.

Občas se něco přihodí, zbytečně dlouhý film. Příběh skvělý, trochu nudnější. Závěr filmu vcelku úžasný. 60% ()

Linka2

Hodně pěkný. Hlavně z psychologickýho hlediska. Z tý fanatický křesťanky šel mráz po zádech. Jenom škoda, že ty "věci" v mlze byli tak nadsazený. Místo obřích pavouků a chapadel by klidně stačilo něco menšího a důvěryhodnějšího. A pozor... tohle je snad první film, na který máme s Johnem podobný názor. Nechápu to :)) ()

JohnSmith

Z tohodle filmu jsem byl poněkud rozpačitej. Přišlo mi, že napětí tam nebylo takové jako třeba u Shawshanku nebo Míle,ale možná to bylo tím, že v Mlze nenajdete postavu, které byste mohli fandit nebo se s ní sblížit. Ano, Thomas Jane jako zodpovědný otec a vůdce lidu sice není špatnej, ale předvádí jen to,co má ve scénáři. Ono o herce vlastně ani moc nejde,spíš o neposedný broučky okolo a ono napětí,ale to tam poněkud chybí. Co člověku zůstane v paměti je uřvaná a až moc věřící Marcia Harden, která si zasloužila jednu do prsou a jednu do hlavy. Dostal mě celkem závěr, kterej jsem opravdu nečekal a říkám si, že bych si měl Kingovu Mlhu přečíst. ()

PetrPan2

Vlastně je to spíš psychologický thriller. Více než o mlze a obludách v ní, je to o tom co se stane s lidma, když je odříznete od civilizace, jejích zákonů a pravidel a vystavíte je hrůze a strachu ze smrti... Musím říct, že film je spíš průměr, možná lepší průměr... líbil se mi, ale nebyl jsem nijak nadšený... ovšem konec kde se Darabont vysmál obvyklím hollywoodským klišé mě pořádně posadil na prdel... ()

MIGHTTREE

Každý z nás se probouzí z mlhy a přece tam všichni zůstaneme. Mlha se rovná nepoznané, skryté a tajemné. Svět je plný otázek. Existuje vlastně nějaká pravda? ()

Angelic-77

Po pár prvních minutách filmu jsem nabyl dojmu, že se bude nejspíš jednat o další béčko, který se hodí maximálně tak na video. Jak čas ubíhal, film byl čím dál tím víc napínavější a vyvrcholil úplně na konci, přesně tak, jak to má být. Výborný scénář a strhující atmosféra filmu mi nedávají jinou možnost, než dát 5 hvězdiček. ()

Eleanor05

Víc, než horor v klasickém slova smyslu, je Mlha výbornou sociální sondou do psychologie lidí v davu. Stephen King se zkrátka nezapře. ()

zdenny

Myslel jsem si, že to bude remake „The Mist“ z 80. Let s J. Lee Curtis v hlavní roli. A protože to má velice slušné hodnocení, pustil jsem si to. Všechno se ale posralo těmi fantaskními zvířátky. Žádná temná legenda o námořnících, nic. „Šokující závěr“ už jen dokončil příběhový zmar. Ke třem hvězdám mě ale dovedlo něco jiného – velice dobře odprezentovaná skupinová psychóza, kdy lidé v začátcích po prvotním šoku jsou schopni uvažovat poměrně racionálně. S blížícím se zoufalstvím u nich však začne dominovat fanatická víra, právě na úkor oné racionality. A fanatická víra je velmi nebezpečná. Nemusím říkat proč. ()

lykan9

Frank Darabont je rozhodně tím nejlepším režisérem, který si dokáže poradit s knižními předlohami Stephena Kinga a i když jsem to v případě Mlhy dříve nedocenil, tak nyní, když jsem se k tomuto filmu vrátil, tak jsem to musel aspoň jednou hvězdou navíc napravit. Sice nadále v porovnání se Zelenou mílí a Vykoupením z věznice Shawshank je Mlha tím nejslabším, ale to jí nijak neubírá na tom, že se jedná o skvělý horor s vynikající atmosférou. A ten závěr je prostě mrazivý - jak taky jinak, prostě King. ()

VanTom

Darabont neúspěšně staví napětí na psychologickém střetu skupinky rozhádaných "napřesdržku" individuí zavřených v obchodě, které zoufale nepasuje dohromady s občasnými útoky wtf potvor z tajemné mlhy, notně béčkově brakových a mizerně zrealizovaných (efekty, režie). Atmosféra násobně stoupne při apokalyptické jízdě v závěru, jejíž fatalistické zakončení však připomíná špatný vtip. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi