poster

Mlha

 • USA

  The Mist

 • Slovensko

  Hmla

 • Slovensko

  Stephen King: Hustá hmla

Horor / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2007, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimli
  ****

  Rozhodně jedna z nejlepších adaptací hororového Kinga. Nicméně Darabont se atmosféře povídky přibližuje jen místy, zejména v psychologických pasážích bez příšer. V boji s "něčím v mlze" sem tam pokulhává. Ovšem je potřeba vyzdvihnout například přílet "much" nebo siluety v mlze. Tam by se atmosféra dala krájet. Docela mě zamrzel od knihy odlišný nastavený závěr. Konec v knize byl působivější. Stačilo, kdyby film skončil o pět minut dřív. Každopádně skvělá podívaná, která podle mě s dalšími zhlédnutími zkvalitní. Také bych upozornil na Ishamovu hudbu. Závěrečná čtvrthodinka je skutečně silný audiovizuální zážitek.(16.3.2008)

 • hirnlego
  ****

  Začátek navnadil, pak přijde několik malých a velkých nesmyslů, nějaký to napětí a zase pár otravností, atd. (knihu jsem furt nečetla). Lepší je fanaticky si třít šulínky s bohem a čekat, jestli tě náhodou někdo nezachrání, než se sám srát do neznáma? AHA. HAHA. Pak si film ale stejně trochu protiřečí, protože "záblesky v autě" přišly až moc rychle na to, aby byly uvěřitelné. Škoda, protože těch pár chvil před tím i po tom je vážně trhajících (a jen díky tomu dávám volky nevolky 3,5* nahoru). Chodící ropná plošina byla prostě nádherná, trochu to připomnělo Alien Planet.(25.4.2011)

 • Adrian
  ***

  Najhorsim nepriatelom cloveka je clovek sam. Linia filmu prezentovana fanatickou postavou M.G Harden bola ta, ktora mi vytvarala (zial) jedine napatie vo filme - v momentoch stretu boja ludskej psychiky v smrtelnom dueli racionalita-iracionalnost. To "tam vonku" bolo iba katalyzatorom, ktory pre mna stratil stavu v momente vybafnutia prveho chapadla. Finale ambivalentne ziskava i straca silu posobivosti s pouzitou skladbou, pretoze presah tlacenim na pilu nefunguje, ovsem vyobrazenie marnosti a zufalstva ano.(9.3.2008)

 • RHK
  ****

  Drsný dobrý sci-fi thriller s neustále houstnoucí atmosférou (a není to mlhou) od slavného Franka Darabonta. Mlha kolem supermarketu ovšem není nic pro jemné povahy - nebezpečí není jen kolem nás, ale při velkém psychickém tlaku nečekaně ještě více i v nás. Režisér nemá moc v oblibě údržbáře a náboženské fanatiky... Výtečný netypický konec - nejlepší na něm je, že by byl zcela odlišný, kdyby se scénárista rozhodl nechat v pistoli 5 kulek, nebo naopak jen 3 kulky (to by byl asi i happy-end). Byly tu však 4 náboje. Trailer: http://www.csfd.cz/film/227789-mlha-mist-the/videa/(15.6.2009)

 • BadoXXII
  ****

  Frank Darabont má na svojom režisérskom konte len vydarené kúsky. THE SHAWSHANK REDEMPTION tróni v rebríčku najlepších filmov a mal aj 7 nominácií na Oscara. Oscarový boj však prehral s Forrestom Gumpom. Som však rád, že tie sošky dostal film, ktorý si ich právom zaslúži (ale to je iný príbeh )........THE GREEN MILE:Obsahuje jeden z najdojemnejších filmových koncov. Je to tak silné, že po každom pozretí sa cítim, ako keby som to videl po prvýkrát. Ostávam prikovaný v kresle a ticho si mrmlem pochvalné ódy na toto jedinečné dielo.....MAJESTIC:Kvalitné, no napriek tomu podstatne slabšie filmové dielo než predchádzajúce klenoty..............A aký je najnovší počin THE MIST alebo aj Hustá hmla???Ako predloha slúžila filmu poviedka od Stephena Kinga ( spisovateľa, ktorého knihy čítam veľmi rád ). Atmosféra je vybudovaná dobre a postupne sa stupňuje až do veľmi pôsobivého finále. Psychológia postáv je vykreslená veľmi realisticky. Trochu mi vadil ten náboženský fanatizmus v podaní Marcii Gay Harden ( bolela ma už z neho hlava, preto som bol nesmierne rád, že skončil tak ako skončil ;). Ale sledovanie krajných situácií je veľmi zaujímavé aj vďaka kvalitným hereckým výkonom. Mierne mi však vadili efekty, ktoré mohli byť podstatne lepšie ( podobnosť s filmom Cloverfield ma pobavila, je to veľmi zvláštne, ale tie efekty sa podobajú ako vajce vajcu ;)...Každopádne je však film skvelým psychologickým hororom, ktorý sa len tak nevidí. K dokonalosti mu nechýba veľa, byť lepších efektov, menej toho fanatizmu (aj keď bol účelový) a niektorých hluchých miest, bolo by to za plný počet. Takto dávam 4 **** za hercov, atmosféru, vykreslenie postáv a depresívny záver ( aj keď to rozhodnutie považujem za nejaké zbrklé) ktorý je podfarbený skvelou hudbou. Som spokojný .........85%(14.3.2008)

 • - Norm má vo filme oblečené tričko rádia WKIT v Bangore, čo je jedna z troch rádio staníc, ktoré vlastní Stephen King. (MCPython)

 • - Obraz, na kterém David (Thomas Jane) pracuje v úvodní scéně filmu, je poctou jinému dílu Stephena Kinga. Pistolník, věž, dveře a růže na obraze jsou referencí na sedmidílnou ságu Temná věž. V pozadí je také nákres, který byl použit na plakát pro film Věc (1982). (3DD!3)

 • - Film bol natočený za 37 dní. (MCPython)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace