Mlha

Hmla

Stephen King: Hustá hmla

Horor / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2007, 126 min

Čekal jsem další béčko jak už to tak bývá, když se někdo snaží natočit Stephenovu knihu. Dostal jsem ale užasný film, nad kterým ještě teď musím přemýšlet. Ani "digitální" chapadlo mi nemůže zkazit prožitek z tohoto filmu. Všude okolo lidi zabíjí něco z jiné dimenze, ale lidé se přitom dokáží povraždit sami na popud "božího služebníka". Za řeč rozhodně stojí i úžasný nehollywoodský konec, který člověka na jednu stranu mrzel, na druhou viděl konečně něco jiného. A hlavně, za doprovodnou hudbu k poslední čtvrthodince. 100% můj TOP 10(25.10.2008)

Zajímavý horror Mám pouze jednu výtku - opět ve filmu náboženské stupidní kecy, začínám být na to alergický a dávám VELKÉ PLUS TOTALITNÍMU REŽIMU za to, že "náboženství" potlačoval !!!!(20.7.2008)

Ještě neuplynou ani úvodní titulky a už se do městečka vkrade mlžný opar a zatlačí několik místních do malého supermarketu. A začíná dokonalý chaos plný nervozity, strachu a domněnek a Darabont nechává diváka tápat stejně jako ústřední postavy. Ty postupem času v napínavých, lekavých a krvavých scénách zjišťují, že mlha se vyznačuje hustotou zavšivení v průměru jeden všivák na metr čtvereční a stále přibývá těch, kteří neunesou tíživost situace. Režisér výborně vykresluje charaktery a vztahy postav, a proto si k nim divák snadno vytvoří pocity sympatie, empatie, či nenávisti. S přibývajícími minutami atmosféra houstne a vše graduje asi nejmrazivější a nejúdernější pointou, jakou jsem kdy viděl. Znovu před Darabontem smekám pomyslný klobouk, protože jsem po skončení filmu několik desítek vteřin civěl ohromeně a ochromeně před sebe. Snímek mnohonásobně předčil mé očekávání. 18 miliónů dolarů(rozpočet)/36,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.2.2008)

Závěr filmu je jedna z nejemotivnějších scének, co jsem vůbec kdy viděl a nikdy na ni nezapomenu.(14.7.2009)

Dost slušné scifko s příjemně temnou atmosférou a mlhou, co by se dala krájet, které dobře oživuje náboženská fanatička a hlavně skvostné příšerky (hlavně ty velké jsou povedené). Trochu mi vadila černobílost postav a jejich občas nesmyslné jednání. Už mám plné zuby figurek, na které se chystá nějaká příšera a oni místo aby utíkali jako o život, o který jim samozřejmě v tu chvíli jde, jen stojí a pěkně čekají. Ale jinak chválím, i herci, ač vypadali na začátku nezajímavě, hráli dost slušně.(26.3.2008)

• - Na první neveřejné projekci filmu, kam byl King pozván, se režisér zaradoval jak malé dítě. V jedné napínavé scéně se King vyděsil a nadskočil ze sedadla. To byla pro režiséra satisfakce, neboť vyděsil mistra hrůzy samotného. (Rodriguez)

• - Po filmu Pavučina snů (2003) se jedná již o druhý snímek Thomase Janea v adaptaci románu Stephena Kinga. (Rimer545)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se lidé uvěznění v obchodě rozhodnou obětovat jednoho z vojáků, vystrčí ho hlavními dveřmi ven. Při záběru zvenku jsou vidět krvavé šmouhy, které na skleněných dveřích zanechá, když se snaží dostat zpátky. Když však kamera zabere ty samé dveře zevnitř obchodu, šmouhy chybí. (Geriel)