Rozhodně jedna z nejlepších adaptací hororového Kinga. Nicméně Darabont se atmosféře povídky přibližuje jen místy, zejména v psychologických pasážích bez příšer. V boji s "něčím v mlze" sem tam pokulhává. Ovšem je potřeba vyzdvihnout například přílet "much" nebo siluety v mlze. Tam by se atmosféra dala krájet. Docela mě zamrzel od knihy odlišný nastavený závěr. Konec v knize byl působivější. Stačilo, kdyby film skončil o pět minut dřív. Každopádně skvělá podívaná, která podle mě s dalšími zhlédnutími zkvalitní. Také bych upozornil na Ishamovu hudbu. Závěrečná čtvrthodinka je skutečně silný audiovizuální zážitek.(16.3.2008)

Nejdřív přišla jen zasraná mlha, ale hned pak se z ní začaly nořit všechny možný hajzlové... Slizský chapadla, přerostlý létající hmyz, okřídlení příbuzní pterodaktylů, megapavouci. Lidstvo se zase jednou dostalo do pořádných sraček... Dopadlo to dobře, i když zase ne nijak skvěle. Na dvouhodinovou stopáž jsem se docela dobře bavil.(15.1.2009)

The Mist začíná celkem slibně, žádné dlouhé rozjezdy (pro hvězdy), nýbrž ihned nástup masivní bouřky, pohled na pár vyvrácených stromů, trocha (nutných) úvodních vět a za pár minut tu máme zahalení celého města do neproniknutelné a tajuplné mlhy. Ani v momentě, kdy se skupinka lidí zavřela v supermarketu mé nadšení neopadalo, neboť proti stylu one-room horror vůbec nic nemám (právě naopak), avšak kámen úrazu přišel s prvními chapadly, konkrétně s tím, jak na ně ostatní reagovali. Psychologie postav se mi moc nezamlouvala, lidé se nechovali vždy logicky a to ani nemluvím o tom jak mě, s prominutím, srala ta náboženská fanatička a ještě víc, jak jí to lidé žrali... Inu, jakože The Mist není žádný hrůzostrašný horor, tak v rovině psychologického dramatu docela selhává. Celý snímek však drží nad vodou dobrá režie (Darabont je prostě Darabont), obstojná atmosféra, slušná monstra (zejména při akci nočního náletu a výpravy do lékárny) a mrazivý závěr, díky kterému jsem byl původně odhodlán dát filmu 4*... Avšak, jak tak čtu ostatní komentáře, jelikož už právě tohle udělalo spoustu lidí předemnou, budu protentokrát ten zlý a zůstanu jen na třech. 7/10(22.4.2008)

Hustá jak od Brčálníku, ale krájet se nebude. Krájet totiž bude ona.. Namlsán osobou na režisérské židli, autorem námětu i trailery jsem prožil docela zklamání a v ústech mi zůstala pachuť nevyužité šance a talentu.. Plíživá mlha se zastavila někde na půl cesty mezi psychologickým thrillerem a béčkovým hororem v líbivém kabátě a nezachrání to ani "veskrze pozitivní“ konec jako nečekaná nadstavba Kingovy předlohy. Mrzela mě především odfláknutá psychologie postav zapříčiněná místy opravdu hloupými dialogy, které se tvářily jak opsané z podprůměrného survival hororu mířícího přímo do půjčoven. Zde si Darabont evidentně nedal příliš záležet, což se mi zdá na tvůrce jeho kalibru zarážející a sráží to celkový dojem z jinak kvalitní filmařiny. U něj prostě nemůže být místo pro shovívavost. Naopak potěšil DeMunn a zejména fanatička Harden, která si za své religiózní tlachání zasloužila být omotána digitálním chapadlem jako první. Doporučuji zaměřit se na jemné detaily typu historie revolveru, který jim byl souzen, či na obří "letadlovou loď", přecházející ne příliš obezřetně silnici (pravda nefrekventovanou).(24.11.2008)

Po 110 minut z celkových 120 je to sice kvalitní, ale zase ne výjimečný horor s half-lifovskými příšerkami, a říkal jsem si, že na Darabonta je to docela podstandard. Pak ale přišlo posledních 10 minut a mě sklapla čelist - úchvatný (a mírně černohumorný) konec je ten nej nej nej za dlouhou dobu, a dojem z filmu velice vylepšil. Z hororových filmů podle Kinga rozhodně ten nejlepší. A za DCD další velké významné plus.(15.3.2008)

• - Když David (Thomas Jane) ujíždí se dvěma starými lidmi v autě od obchodu, "hmyz" mu rozbije přední sklo. Když ale vystoupí a přijíždí armádní tanky, sklo je neporušené. (Geriel)

• - William Sadler se v adaptaci této novely neobjevuje poprvé. V audio zpracování z roku 1986 namluvil hlavní postavu Davida. (DaViD´82)

• - Stephen King povedal, že sa naozaj bál sfilmovania tohto románu. Frank Darabont to opísal ako najšťastnejší moment svojej kariéry. (MCPython)