Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

sirrgulo

Tak tenhle snímek mě doslova odrovnal. Začátek, kdy se objeví mlha a člověk neví co za nebezpečí se v ní skrývá se může zdát děsivý, ale kdyby byl jen o kousek delší, začal by snímek nudit. Naštěstí se však brzy objevují všemožné potvory, které zabijí a boj s nimi se zdá být beznadějný. Není to však tím největším problémem. V obchoďáku kolem kterého se snímek točí totiž zrovna nakupovala fanatycká věřící kráva, která nakonec oblbne většinu ostatních a ukáže jak jsou lidé snadno zmanipulovatelní a slabí. No a samotný konec snímku je jedním z nejlepších co znám, po událostech v autě jsem něco podobného očekával, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že se opravdu dočkám a o to víc mi vyrazil dech. ()

brabi

Už dlouho jsem u filmu necítil takové potěšení a zadostiučinění, jako když Ollie Weeks odprásknul tu nechutnou mrchu Carmodyovou. To jsem byl v sedmém nebi:-))) .....a konec jako ona pověstná třešnička na dortu. Jen ty potvory mi trochu zkazily celkový dojem. ()

Cechyno4

Předlohu tohoto filmu od Kinga jsem četl a můžu říct, že mě filmová verze příjemně překvapila. Kéž bych to mohl říct i o dalších zfilmovaných románech a příbězích od něj :( ()

Rastman

Mlha nemá jméno Stephena Kinga napsané na svém obalu jen tak pro nic za nic. King téma, které přímo svádělo k béčkovité klišovosti (hrdinové z Wal-Martu bojují s nadpřirozenými monstry), přetvořil do něčeho, co má neskonalou hloubku a co zaujme ne přímo obrazem před vámi, ale hlavně tím, co se děje za ním. Je to ta klasická kingovská atmosféra, která vám poteče z plátna/obrazovky, která vás uchopí a nepustí, a která nepotřebuje žádné přiživování pomocí "lekaček" či odporných monster. Ten pravý horor si totiž vytváří lidé samotní. ()

chrustie

Film který by mi lezl krkem téměř celou svou délkou, sem už dlouho nezažil. Kupa stupidit nezná mezí, jakožto i lidká blbost a debilita je v tomhle snímku bezbřehá... ALE!! ono to asi bude odpovídat realitě a konečně další film, který končí vyloženě blbě.. Až na vysvětlení celého dějě, který je trochu moc přitažený za vlasy, je na co koukat a i nasranost na jednotlivé aktéry děje je pocit. Poctivé 4* za to, že sem se vůbec nenudil (jenom nervoval =)) ()

tremors

Horor patřící k mým top 10 mě zaujal dokonalou atmosférou, kterou se podařilo z povídky Stephena Kinga přenést i do filmu. Ani chvilku jsem se nenudil. ()

toomm

"Tak tohle si musím nechat v hlavě pořádně uležet." To bylo první na co jsem pomyslel při skončení závěrečných titulků. Očekával jsem horor...mlhu ve které se budou objevovat duchové a další oblíbené nadpřirozené postavičky. Možná i proto jsem byl zklamán při rychlém odhalení podivných tvorů. Vysvětlení kde se vlastně tvorové vzali mi přišlo nedostačující a jen tak prohozené, bez dalšího vysvětlování. Nicméně skvělý a nezapomenutelný závěr (které Darabont umí) dech beroucí atmosféra a důkladně ztvárněná psychika lidí dělá z tohoto filmu něco zvláštního, něco co stojí za řeč, něco originálního a něco úžasného. 80% ()

rafix

Perfektní horor od mistra s velkým "M" a to doslova je Stephen King. Perfektní podívaná od začátku do konce. Strhující herecké výkony. No prostě boží. ()

Kaffewelwet

Nemám ráda horory s mutanty, mimozemšťany a podobně. I když mlha je vlastně o příšerách z jiné dimenze, velmi mě to nadchlo, a dostalo...Ve filmu je krásně ukázáno jak se šíří panika mezi lidma v uzavřeném prostoru, a jak jeden magor s ..bohem" v zádech dokáže sfanatizovat slabé jedince, kteří místo aby uvěřili že se to děje, tak budou věřit ve vykoupení, oběti a místo toho aby něco dělali myslí si že je bůh spasí...O konci se nedá vůbec diskutovat, třepu se ještě teď ...možná bych trošku plivala na herecké výkony, ale zbytek jako hudba a efekty byly hodně povedené, hlavně ty na konci... ()

Didisek

Po tom, co digitalne upravene chapadlo vlezlo do skladu a poslechla jsem si dlouhy monolog s nabozenskym podtextem jsem na pulku filmu usla... Kazdopadne se mi libil konec, takovy sem snad ani necekala. ()

lubos.cermak

Film zachycuje detailní a děsivé chování obyčejných lidí ve velmi krizových situacích. Po shlédnutí silně věřím, že je tenká hranice mezi lidskostí a tím ostatním. A pokud alespoň trochu věříte, že svět může jednoho dne přímo před naším nosem "prdnout", tak Vám tento snímek hezky projede tělem jako nůž. ()

Adrii

Šílenej film, baba na zabití, pořád mlela o náboženství...jedinej důvod, proč dávam 3* je nečekaný konec! ()

lednik

Je to tak na 4 a půl* (ale klanim se spíš k 5). Takhle drsnej horor sem už dlouho neviděl, závěr mě fakt dostal :-O ()

exoomer

Vacsinou je to u novych americkych filmov opacne. Zaciatok fajn, ale poondiaty koniec. Tu je to naopak. Nezaujimavy film s pomerne chabymi efektami, ale koniec je dobry. Naozaj som cakal, ze to bude viac napinave/akcne. Nedockal som sa. Vsetci tam stale len trepu a trepu. Nic extra, cakal som viac, aj ked ma ten koniec dost prekvapil. Kvoli nemu by som zadelil 3,5/5. ()

Jarlaxle

Přemýšlím, jestli jsem viděl ten samý film, co je tu tak chválen. Kdyby tam nebyly ty trapné potory, bylo by to o HODNĚ lepší. Vážně mi tam nesedly ani náhodou. Tomu, co se jinak ve filmu děje, nemám skoro co vytknout. A za závěr jsem přidal jednu * :-) ()

Majo87x

možno bez toho záveru by to bol film lepšieho priemeru, trochu inak by som si predstavoval niektorých lídrov (napríklad s tou náboženskou fanatičkou ma veľmi nepresvedčili), ale to ako vymysleli a hlavne spracovali záver, to vo mne zanechalo skutočne dojem ()

Reketrebn

U toho filmu jsem měl z nějakého důvodu pocit, že by se hlavní hrdina mohl klidně jmenovat Gordon Freeman a celý děj se odehrávat někde poblíž Black Mesa. Nicméně takový dojem jako příběh kde tyto jména vystupují tento film nezanechal.... ()

egbert

Možná jsem neviděl dostatečně velké množství horších hororů, abych mohl ocenit tento. Ale když za dvě hodiny není alespoň trochu důvěryhodně vykreslen jediný charakter, přestože se film místy snaží působit psychologicky, je to tragické. A konec filmu dohromady není ničím jiným, než nikam nesměřující pointou. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi