Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

egbert

Možná jsem neviděl dostatečně velké množství horších hororů, abych mohl ocenit tento. Ale když za dvě hodiny není alespoň trochu důvěryhodně vykreslen jediný charakter, přestože se film místy snaží působit psychologicky, je to tragické. A konec filmu dohromady není ničím jiným, než nikam nesměřující pointou. ()

SaiHuri

Mno, je to horor, který by rád byl něčím víc. Bohužel, psychologie člověka v tísni je vykreslena až moc narychlo a povrchně. Sociální fanatismus v příkladu křesťanských hovnot je dost klišovitě zvolený. Týpek co skládá potraviny do papírovejch sáčků je tajným lékárníkem, filozofem, psychologem i pistolníkem a věřím, že na vše vystudoval s červeným diplomem :) Mno...to vše za 2*, ale díky konci musím ještě jednu přidat...tohle je HAPPY END!! ()

jjimmy

tak veľmi by som tomu chcel dať 5 hviezdičiek... tá stránka napätia a nervy drásajúcich momentov bola perfektná... tá veriaca kurva ma vytočila tak ako ma v živote žiadna postava do nepríčetnosti nevytočila, čo bolo podľa mňa aj účelom... ale na tú dramatickú stránku som nepadol... a kvázi !najlepší záver aký som kedy videl" sa nekonal a aj keď sa Vám to nebude páčiť, dalo sa to čakať, a neprekvapilo ma to a ani mi nezvlhli oči.. asi mi od darabonta nejak filmy nesedia... ()

Dr.robotnik

Darabont natočil geniálny horor, o tom že ľudský fanatizmus môže byť horší, ako krvilačné monštrá. Film je plný digitálnych príšer, ktoré napriek nízkemu rozpočtu nevyzerajú vôbec zle. Režisérovi sa podarilo navodiť hrôzostrašnú atmosféru beznádeje, čomu napomáha aj skvelá kamera a dobre herecké obsadenie. Záver sa len ťažko rozdýchava. ()

kitagawa

Tohle byl ale extra brutus...alespoň pro mě. Atmosféra byla dokonale mrazivá a Marcia Gay Harden ve své roli naprosto přesvědčivá. Literární předohu jsem nečetla a docela by mě zajímalo, na kolik je síla příběhu dílem filmařiny a na kolik ji film vděčí Kingovi... ()

Ltblue

Taká blbosť ale taká blbosť.Aj môj bratranec ktorý nie je zjavne stvorení pre horory to z radosťou pozeral. ()

Bumerang

Čekal jsem asi víc. Začátek slušný, budování svíravé atmosféry brilantní a pak najednou bum - trapná (fakt trapná) chapadla v garáži a nástup zoufale nepovedených digitálních příšer. Tohle mi Mlhu prostě zmršilo. Určitě by byla působivější, kdybych neměl ani šajn, co v té mlze je a režisér pracoval jen s náznaky, se zvukem... Scénář má navíc docela dost logických děr a i ten konec... Mám rád špatné konce, ale tady se prostě nepovedl. Dojde mi benzín, tak hned bez rozmyslu postřílím všechny okolo?! Ne, to prostě neberu. Filmu by slušelo více realističnosti. Je to škoda. ()

Aywes

Velmi mrazivý horor od Stephena Kinga.Opět grandiózní žraso s broukama v mlze.Úžasná narážka na církev a jeho fanatizmus(opět).Originální pojetí skřížené s tak hustou atmosférou jako zmíněná mlha.Neznámí herci jen zvyšují kvalitu filmu snad na maximum.Beznaděj a tichá smrt provázaná celým snímkem zvyšuje depresivní pocit z výsledku a vyústění.Na konci vás prostě bude mrazit ať chcete nebo ne.Další splněná adaptace dle knihy.Lahůdka pro fajnšmekry. ()

m.xFuck

Skvělá žánrová lahůdka postavená na psychologických reakcích lidí na pokraji nervového a psychického zhroucení. A konec jsem prostě nepobral. Takovouhle šílenost jsem opravdu nečekal. ()

natalie15

Tento film bol pre mňa veľkým prekvapením. Vlastne ani neviem, čo o ňom asi napísať. Vo svojom pravom šate sa film ukáže až vtedy, keď do supermarketu plného ľudí, ktorí si kvôli prírodnej katastrofe prídu urobiť zásoby, ktorá ich minulú noc zastihla, vojde chlapík, ktorí hovorí, že v hmle, ktorá sa pomaličky šinie od jazera celým mestečkom, je niečo zlé, čo ho zrazilo na zem a druhého človeka vraj zabilo. Po chvíli nám aj pán režisér ukáže, čo to asi tak bolo - sú tu chobotnice, ktoré odtrhávajú tkanivo z človeka, obrovské kobylky, po ktorým vám miesto vpichu opuchne tak veľmi, že vás to zabije a aj akýsi pterodaktyl, pavúci, robiaci si z ľudí vhodné miesto pre rast svojho potomstva - to všetko tu je a predsa - nie je ani hmla, ani tie príšery v tomto filme to najdôležitejšie a ani najhoršie. Celý film je akousi štúdiou správania všetkých ľudí v supermarkete, a táto situácia do ktorej sa dostali odhaľuje ich charaktery. Sú tu ľudia láskavý, s morálkou, humanitou a zdravým rozumom, no sú tu i taký, ktorý sa dokážu pod tlakom hrozných udalostí stať naozajstnými monštrami. Tá najhoršia príšera v tomto filme je určite "stará pani Cramodyová", náboženská fanatička, pokrytec a navyše aj veľmi krutý a sebestredný človek, ktorý dokáže zfanatizovať dav. To ona neváha odsúdiť všetkých, ktorí neveria jej rečiam, a neváha poslať na smrť nevinných, či dokonca malé dieťa. No to, čo vám naozaj zoberie dych, príde až na konci a práve preto sa oplatí pozrieť si tento film - to finálne je srdcervúce a dokonale tragické, spolu s hudbou, ktorá, teda aspoň pre mňa, do tohto filmu mimoriadne zapasovala. Nie je o čom - 5 hviezdičiek a 85%. ()

MrBaker

Vydařený film, který poukazuje na to jací lide můžou doopravdy být, kdyby se podobná situace mohla stát, neříkám stejná. Od začátku až do konce filmu jsem se ani chvíli nenudil. Ovšem co mě dokázalo vytočit, tak byly ty připitomělé náboženské kecy, poté co zabili tu věřící pipinu, tak jsem tady jásal radostí. Konec byl pro mne tak trochu zklamáním, byla to velice emotivní scéna. Dal bych 5 hvězdiček, kdyby mě neštvali s tím náboženstvím, tak za 4 hvězdy to musí stačit. ()

Fitman

Řekl bych jeden z nejlepších novodobých horor/scifi filmů co jsem za poslední dobu viděl. Nádherně a ukázkově zvládnutá práce nejen režie ! Hodně mě to nutilo neustále přirovnávat k MEGAfilmu "Válka Světů" , nicméně je to jiná liga ... Franku tohle se ti opravdu povedlo ;-) 5* bez výhrad ()

Toxie

Tak toto mě dostalo do kolen (zase). Co vytknout? Jen rozpočet, díky kterému jsou triky na nízké úrovni. Vše ostatní je super. Neznám žádný jiný konec filmu, který člověka dokáže víc odrovnat. Musím vyzdvihnout z herců Williama Sadlera, který ve mě už jako Heywood z Shawshanku nadchl, ale tady ukázal ještě víc. ()

ArNEtis

Začátkem jsem si jako každý říkala co to je zase za hororovou kravinu a koukala na to jen z nudy.. až do konce. Ten konec mě dostal tak, jako asi žádnej, chtělo se mi tak strašně se smát a brečet, že sem si film musela pouštět ještě jednou a brala ho celý uplně jinak. Opravdu doporučuji :) ()

jokino

Film má velmi husto nabitú atmosféru, ktorá by sa dala krájať nožom. Neznáma hmla, ktorá prišla z neďalekej hory postupne vyvoláva v luďoch, ktorí ostali uväznení v miestnom supermarkete, pocity totálnej neistoty a bezmocnosti. Nakolko je absolútne neobvyklá a čo horšie, zdá sa, že so sebou prináša isté neznáme veci - bytosti podobné hmyzu, ktoré sú ale nadrozmerne velké a navyše majú zálusk na všetko živé. Začína sa boj o život! Žial, ludia nebojujú len proti neznámu, ale postupne, ako sa situácia vyostruje, začína sa objavovať aj ludská stránka "zveri", čo je v každom z nás. Pre mňa osobne by bol film velmi dobrý (atmosférou, soundtrackom, dejom), nebiť tých digitálnych efektov! Mal som z nich otrasný pocit.. Vyzerali totálne odfláknuté! Napriek tomu, kvalitný film.. ()

nikkittka

Obrovské překvapení,které mě zasáhlo zcela nepřipravenou,a nejlepší horor poslední desetiletky.Ale co jsem čekala,vždyť to točil Darabont! Úmyslně béčkové triky,filozoficko-.náboženské podtexty,sociologické rozbory,drásavé završení a grandiózně zdrcující dovětek.Víc žádat ani nemůžu. ()

Hammond

Slaboučké, jako čajíček. Nevěrohoné reakce postav, ploché herecné výkony, ničím překvapivé, nevěrohodný závěr. ()

megajalec

Horory nemusím. Ale ak sú dobre natočené, tak prečo nie. Napríklad ako Hmla. Strach tu je vytvorený hustou atmosférou. Páčilo sa mi, že film bol krásnou psychologickou výpoveďou o tom, ako sa ľudia menia pod vplyvom strachu (rozhovor v sklade zhruba v polovici filmu). Keď sa k tomu pripočíta náboženský fanatizmus, tak človek zisťuje, že to, čo je vonku, nie je hlavným nepriateľom človeka uzavretého vo vnútri obchodu. Mark Isham jednoznačne do TOPky! ()

axik

Opět tu máme jednu z povedených Kingovek, dobrá atmosféra, solidní herecké výkony, slušné vizuální efekty, krutá a excelentní závěrečná pointa. 4 hvězdy. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi