Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Saesulkun

A tenhle znáte? To se takhle jednou sejdou redneck, náboženská fanatička, chobotnice a Rákosníček a... Zbytek uvidíte ve filmu Vratné lahve 2, aneb když došel repelent. ()

RafaKrakal

Na Mlze je vidět, že pracuje s nižším rozpočtem, ale moc negativně jí to nepoznamenává. Byť se jedná o spíše béčkovou záležitost a herci docela přehrávají, film kupodivu funguje velmi dobře a vše završuje fenomenální závěr, který mě doslova šokoval. ()

PlayEasy

Vždy když Darabont adaptoval Kinga, byla z toho pro kinematografii naprosto zásadní událost. Ne, že by tomu nyní tak nebylo; Mlha přinejmenším ve svém žánru rozhodně vynikne, přesto jsou naše pocity smíšené. Triky jako z 90s videohry zkrátka v kombinaci s předkládáním filozofických úvah nefungují ...a nepřesvědčivě přehrocená linie s náboženskou fanatičkou taky ne. Na druhou stranu, poctivě budovaná atmosféra by se místy dala krájet a drtivé finále nás posadilo na prdel! 70% ()

R.O.man

Prvy krat videne v 2010, dnes som sice vahal, no vobec nelutujem. Po 13 a pol roka som uplne zabudol ako to vobec cele dopadlo. Pre niekoho mozno prehnane sci-fi, no ja som si to uzil. A uplnou ceresnickou na torte je ten zaver s apokalyptickou hudbou. 1.krat v 2010, 2.krat na Fetch TV - Movie Box - 18.11.2023 ()

helrohir

"Hmla" je výborný film, veľmi dobre štruktúrovaný, ale zároveň si vyžaduje divákovu trpezlivosť vzhľadom k pomalšiemu budovaniu deja. Film vsádza hlavne na ľudskú rôznorodosť, strach, posadnutosť a predsudky. Atmosféra strachu z neznámeho je perfektne vygradovaná, rovnako tak vzájomné napätie medzi postavami. Herecké výkony sú celkom obstojné. Ale na plné hodnotenie to u mňa vytiahol až záver, ktorý je jedným z najviac srdcervúcich a depresívnych filmových zakončení aké som kedy videl.  90%. ()

izual

Spoiler: Pocit úlevy a spokojenosti se dostavil ve chvíli, kdy paní Hardenová dostala kovovou plombu do ksichtu. ()

Miloško

Pre mňa sklamanie.Myslel som že to bude viac napínavejšie,také tajomnejšie.Namiesto toho z hmly vyliezali neaké smiešne chrobáky,alebo ako ich nazvať.Takisto chovanie všetkých postáv bolo nelogické,nezmyselné,a aj herecké výkony boli veľmi slabé.A záver? Áno,bol zaujímavý.Béčkový film s áčkovým mrazivým záverom. ()

wendus92

Skvělý, atmosférický film, který nemá vůbec nic společného se Zelenou Mílí nebo Shawshankem, ale i tak dosahuje podobných kvalit. Darabont už natočil třetí film podle knihy Stephena Kinga, u kterého dokáže přesně jako King vytvořit napětí a hutnou atmosféru. Film není až tak strašidelný, ale herci se o zbytek dokázali postarat. Nejlepší výkon zde předvedla Marcia Gay Harden. Její fantasmagoiridní biblické prupovídky, které dokázala lidem vnucovat opravdu věrohodně, určitě velmi štvaly většinu diváků. Ale i tak to byl, tedy alespoň podle mě, nejlepší výkon z celého filmu. Tím ale nechci zazlívat výkony ostatních, protože ti všichni svojí úlohu zahráli výborně. Nepřišlo vám, že Thomas Jane alias hlavní hrdina, vypadá jako Christopher Lambert? Film příjemně překvapil, dávám 90 %. ()

Santek

SPOILER: Bohužel první půlka filmu se ničím nevymyká klasickému scénáři děje Stephena Kinga. Něco se stane, lidi se někde schovají, mezi nimi je jeden náboženský fanatik, lidí se rozdělí, mezitím jich pár umře, pak se proti sobě obě skupiny postaví. Jelikož jsem četl a viděl dost povídek od Stephena Kinga, první půlka filmu mně dost nepříjemně nudila, protože to bylo prostě jedno velké Stephenovo klišé. Nejslabší místo filmu je ta část v obchoďáku. Ovšem druhá půlka je o dost lepší a temnější. Film je díky tomu dost nevyvážený. Začátek ujde, střed nudí a konec je perfektní. Proto dávám 70%. // Nejhezčí místo ve filmu: když konečně odprásknou tu praštěnou fanatickou hysterku :-))) :SPOILER ()

Simo16

Asi sa budem opakovať,ale ten koniec nemá chybu.Pre mńa osobne jeden z naj,ak nie vôbec najlepší, horor za posledné mesiace.Efekty absolútne nemenia a ani nezmenia môj názor k tomuto fantastickému kúsku,ktorý sa vydaril Darabontovi.Už sa neviem dočkať na jeho ďalšie filmy. ()

BloWi

Na tento film jsem se dlouho tešil.. Darabon nezklamal! Slyšel jsem a viděl jsem to, co jsem očekával. Atmosféra hustá jako mlha číhající za dveřmi supermarketu, ve kterém lidé plni strachu upadají do tenat fanatické paní Carmodyové. Super herecké výkony i hudba. Až na pavouky, ti mi přišli vzhledem trošku nerealističtí, ale to nebyl prvotní záměr. Režisěr nám ukázal postavy, jak se vypořádávají s neshodami, která na ně dopadají jako příšery zpoza skla obchoďáku . Děj krásně plyne tak, jako u jeho předchozích mistrovských filmových děl. JE TO PECKA! ()

Pierret

V hororech se příliš nevyžívám, přesto mě The Mist příjemně překvapil. Myšlenka tajemné mlhy, konce světa a falešného proroka, který náhle má až příliš blízko ke skutečnosti - to mě dostalo. Jak se stává situace temnější a temnější, začínají lidé jednat jinak a propadají téměř až do hysterie. Geniálně vystiženo! Podle mě by se takto skutečně reální lidé chovali. A konec? Silný. ()

Klemi

Při sledování tohoto hororu jsem si říkal, jaké by to bylo, být izolovaný se skupinou lidí v nějaké vypjaté krizové situaci. A to je právě to oč se film snaží - být psychologickou sondou do myslí vystrašených lidí. Zjišťujeme, že nepřítel není monstrum v mlze, ale monstrum v nás samotných. ()

DAF1

Další film z dílny Franka Darabonta? No paráda, vždyť filmů pod jeho režisérskou taktovkou je jako šafránu. Že to bude zase "podle Kinga"? proč ne, jestli někdo umí převést Kinga na plátno, je to právě Frank! Ze začátku na vás film může působit jako kýčový mix Země mrtvých a Spielbergovy Války světů, postupně se však situace zlepšuje až k fenomenálnímu závěru, který nás podněcuje k zamyšlení se nad pomíjivostí života a relativností času. ()

forzaroma

Hollywoodské béčko ako vyšité. Okrem dobrého z časti nelogického konca tento film veľa neponúka.Pri tomto filme sa človek skor z "príšer" smeje ako by sa ich bál. Keby to aspoň tak dlho nepreťahovali. Dalšie sklamanie a klinec do rakvy hollywoodskej produkcie. ()

Bilky

DARABONT je jeden z mála režisérov, ktorí nielenže neublížia predlohám Števka Krála ale naopak - dokažu vytrieskať z nej to najlepšie čo sa dá, aj keď v tomto prípade to bol určite heroický výkon, vzhľadom na rozpočet a katastrofický (v žiadnom prípade nie katastrofálny) scénar. FRANK zvládol obe roviny veľmi dobre - jednak psychologickú v obchoďáku, kde si prišli na svoje skor tie hlbavé typy a aj hororovú TAM vonku a v sklade, pre tých "krvežíznivých". Aj keď v tejto oblasti DARABONT určite ešte len zbieral skúsenosti, aj tak niektoré scény boli "slušné mäso". Mnohí fajnšmekri môžu hundrať na trikovu kvalitu onej hávede, ale myslím že ju bohato kompenzovalo umne vyvažené napätie a atmoška v obchodnom dome či v lekárni. Kamera a ISHAMova muzika bola ako vždy sqvelá a vo finále doslova nosná. Herecké výkony hodnotím ako veľmi solídne,mám rád že až na pár Kingoviek sú obsadzované menej známymi tvárami. Ak by som nečítal predlohu a režisér by si presadil koniec aký bol v novele tak je hodnotenie asi nižšie, ale pôvodný koniec "bez konca" bol pôsobivejší no nechcem tu spojlerovať ;) PS: Drobná výčitka ešte k príliš rýchlemu prechodu z tajomnej a zlovestnej hmly hneď ku zhmotným príšerám...ale minutáž je neúprosná a práca v strižni musela byť podriadená určite množstvom ďalších faktorom, takže nakoniec jedno prianie - čo najväčšie tržby aby si DARABONT mohol dopriať 5-6 násobný rozpočet a nech konečne sfilmuje TALIZMAN alebo The STAND! :) 79% ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi