Ultimate Avengers: Konečná pomsta

• USA Ultimate Avengers (více)
všechny plakáty

Rok 1945, druhá světová válka vrcholí. Nacisté se spojili s mimozemšťany a odpálili jadernou střelu na Washington. Kapitán Amerika se obětuje, aby zachránil svou vlast, ale končí uvězněn v hlubinách oceánu. Současnost. Generál Fury a vládní organizace S.H.I.E.L.D objevují dávno ztraceného hrdinu právě včas, aby mohli sestavit tým schopný ubránit Zemi před návratem mimozemšťanů. Kapitán Amerika, Iron Man, Hulk, Thor, Černá vdova, Wasp a Giant-Man se stávají superhrdinskou skupinou Ultimate Avengers. Inspirací animáku je úspěšný komiks The Ultimates od scénáristy Marka Millara (Wanted) a kreslíře Bryana Hitche. Odkazuje k němu novinová fotografie v posledním záběru filmu. Tato dvoustránková kresba se objevila v jedenáctém sešitu série. (snook)

PauloZ

První část animované Marvelácké týmovky nedopadla špatně, ale taky nedopadla tak epicky a tak silně jak jsem očekával. Zdejší hodnocení v podstatě odpovídá výsledku. Je to dáno hlavně pomalým rozjezdem, kdy se lehce seznamujeme s našimi heroes a tvoří se samotný tým Avengers, přitom to ale mohlo být podáno záživněji. Konečná patnáctiminutovka v režii Hulka vs. zbytek týmu je opravdu chuťovka, ale za celý film je to jediná pořádná akce, na což nejsem u animovaných adaptací zvyklý. Navíc se na konci v podstatě vůbec neřeší hlavní problém. PS: zbytek se řeší v druhém díle :) ()

DEXTER099

Avengers na rozdíl od DC mě moc neberou a navíc ta animace není moc hezká.Co se týče příběhu tak je to takové jednoduší,ale na druhou stranu proč ne.Co stojí za to tak je vykreslení Kapitána.Za mě celkově 50% a tři hvězdy. ()

pivo

NUDA. Dej prakticky žiadny a ani ničím originálny. Jednoducho treba vytvoriť partiu superhrdinov, čo ochránia svet pred emzákmi. Tí pravdaže pri svojej prvej misii pohoria a pohádajú sa, aby sa nakonci spojili a dokázali, že priateľstvo je nadovšetko. Animácia sa ešte dá, ale na fyziku sa tvorcovia už vybodli. To ale môže byť aj zámer. Taký typický zástupca direct-to-video. ()

mysiak

Vynikajúci animák...sto krát lepšie ako Iron Man...skvelá akcia...a už sa nemôžem dočkať Thora...vyzerá to na hustý film ()

gogos

Skvělá jednohubka. Myslím, že začnu ujíždět na Marvelovských animácích. Zobrazení hrdinů je povedené, děj nabušený až po okraj. Možná by to chtělo přidat trochu více vtipu a napětí a měli bychom výborný animák.... Takhle je to nadprůměr... ()

kaylin

Docela by mě zajímalo, jestli ti, co natáčeli tenhle animovaný film, vlastně vůbec četli Millarovu předlohu. Ta předloha je akční, drsná, jsou zde skvělé postavy a skvělé superhrdinské momenty. Jenže tahle adaptace "Ultimates" je prostě jen roztomilá, bezzubá a bezbranná. Rozhodně je lepší pro ty, co komiks neznají. I tak to ale není nic, co by bylo zásadně jiné než standardní animovaný mainstream. ()

matrosh

jedná se o volnou adaptaci Millarova komiksu Ultimates: Nadčlověk, který u nás nedávno vyšel. Kresba se pohybuje spíše v mírném nadprůměru (lepší než Superman Doomsday, horší než Batman: Gotham Knight), ale potěší prokreslení charakterů postav a dobrým tempem. ()

tom88

Dostalo sa mi milé prekvapenie od tejto kreslenej komixovky. Je to kratučké a skvelo som sa bavil po celý čas. Množstvo komixových postáv bojujúcich bok po boku sa mi veľmi páčilo a najviac rozzúrený Hulk. Samozrejme po obsahovej stránke to nie je žiaden skvost, ale rozhodne to v takomto žánre postačí. Akčné scény sú super. 72% ()

t_gon

Zde snook již řekl absolutně vše, jak k ději, tak k samotnému filmu. Nutno dodat že podobnými počiny nás bude Marvel pomalu zasypávat častěji, neboť krátce po UA si to přímo na DVD sypal již druhý díl UA ( totožný s prvním dílem, včetně složení týmu. Pár hrdinů přibyde, pár odejde, animace totožná (kterou já osobně považuji za jednu výhodu filmu) a děj s emzáky zůstává… ) a The Invincible Iron Man. Na všechny se pěkně dívá a díky krátké délce celkem svižně odsýpají, takže pokud nikoho animace neurazí a má ke komisům blízko, tak jsou to jasné tipy na jedno nedělní odpoledne… ()

ArdathBay

Spíše než samostatný film na mě Ultimate Avengers působí jako epizoda z nějakého seriálu a navíc slabá. Klišé nejtěžšího kalibru s tisíckrát viděnou zápletkou bez jakéhokoliv nového nápadu. Humor se vyskytuje snad v jedné jediné scéně a o vykreslení jakékoliv osoby z hlediska psychologie, či čehokoliv jiného se také nekoná. Zbytečný film. ()

SG-1

"Skalní obři se rozpadají po ráně mého mocného kladiva. Obávám se, že tahle bestie nebude tak laskavá." -Thor- ()

Herráček

Avengers od Marvelu mám z nějakého mně neznámého důvodu o kus radši, než League of Justice od DC Universe... A přesto jednička je docela slabá, neboť se v podstatě nic neděje... Dáva se dohromady tým, nedaří se a celkově je to taková dost nuda... Na druhou stranu to má nějaké nápady... A byl bych docela zvědavý na Wasp a Giant mana v hrané verzi, ale na ty se nejspíše nedostane... ()

iXtr3m3

Animovaný Avengers, nič viac, ale ani nič menej. Viac hrdinov, viac schopností, viac deštrukcie, úplne iné poňatie ako v hranej verzii. Ale stálo to za to. ()

Const.ex

Hodně špatně natočený animáč!! Děj o ničem. Hrdinové se střídají jak na běžícím páse.. ať se jdou pánové z Marvelu přiučit třeba na takovém "Gothamském rytíři". To byl animák! Tohle je žalostný pokus.. P.S. - ty dvě hvězdičky jsou za plné dekolty hrdinek.. nebýt ani toho tak bych to po 10 minutách vypnul :-) ()

Hapretor

Film jsem si pustil kvůli dříve viděnému seriálu The Avengers: Earth's Mightiest Heroes. Tady mi přišla animace, i na tu dobu, chudá a postavy hůře propracované - jak vizuálně, tak i charakterově. Na rozdíl od seriálu mi byly pramálo sympatické. Aspoň, že ten děj odsýpal a nenudil. Mimozemšťané byli správně hnusní a do určité míry i odolní. Čili hned nedostali na držku, a tudíž bylo na co koukat. ()