Ultimate Avengers: Konečná pomsta

• USA Ultimate Avengers (více)
všechny plakáty

Rok 1945, druhá světová válka vrcholí. Nacisté se spojili s mimozemšťany a odpálili jadernou střelu na Washington. Kapitán Amerika se obětuje, aby zachránil svou vlast, ale končí uvězněn v hlubinách oceánu. Současnost. Generál Fury a vládní organizace S.H.I.E.L.D objevují dávno ztraceného hrdinu právě včas, aby mohli sestavit tým schopný ubránit Zemi před návratem mimozemšťanů. Kapitán Amerika, Iron Man, Hulk, Thor, Černá vdova, Wasp a Giant-Man se stávají superhrdinskou skupinou Ultimate Avengers. Inspirací animáku je úspěšný komiks The Ultimates od scénáristy Marka Millara (Wanted) a kreslíře Bryana Hitche. Odkazuje k němu novinová fotografie v posledním záběru filmu. Tato dvoustránková kresba se objevila v jedenáctém sešitu série. (snook)

longercz

Thore, na které demonstraci se to zase flákáš, ty jeden hypíku. :) Pokud čekáte jednoduchý příběh, vytvořený k rychlému představení jednotlivých hrdinů a k jejich následnému společnému bojování, trefili jste se. ()

Kessler

Poměrně podařený animák od Marvelu, který připomíná spíš první nesmělý pokus, než čistokrevný komiks o superhrdinech. Komiksy příliš nečtu, to pro jasnost, a proto jsem uvítal představení, byť ne zrovna přesvědčivé, hlavních postav a aspoň nějaké prokreslení jejich psychiky (od komiksových filmů toho příliš nečekám). Animace ucházející, hudba dost dobrá a sympaťák Thor (už se těším na jeho film). Tehdy jsem začal Marvelu držet palc ()

Lorge

ALe jo. Sic, když vezmu v potaz komiksovou předlohu Marka Millara (Kick Ass, Wanted - komiksy, ne filmy) a Briana M. Bendise (House of M. Secret Invasion) kde Hulk ŽERE lidi, tak je to o hodně slabší, alekdyž je to pro ty děti... ()

DD

Pro comicsové fanoušky povinnost, ale jinak průměr. A čtyři dávám jen proto, že je to o něco lepší neř dvojka, které jsem dal tři. Tohle je tak za 3.5 hvězdičky. ;) ()

danielwanderer

Neviem čo ma núti staviať sa k niečomu novému vždy z toho najnepravdepodobnejšieho uhlu. Napríklad prvý raz okúsim slávny komixový tým Avengers filmom a nie nejakým plátkom. Vadí to? To sa uvidí, až keď si niečo prečítam ;). Ale k snímku. Captain America, Hulk, Nick Fury, Thor, Ironman, The Wasp a nejaký ďalší, to všetko sú mená, ktoré majú čo-to dočinenia s týmto týmom, ktorého dnešný príbeh len potvrdzuje, že história sa opakuje a kedže sa nám ju raz podarilo zmeniť, tak musím použiť rovnakú taktiku aj o 60 rokov, kedy na nás opäť útočia zelené potvory, dnes už neoznačené hákovým krížom. Krásne spracovanie a paradoxne veľa nudy. Takto si protirečiť znamená jediné, (trošičku nad)priemerné hodnotenie… ()

VvV14

čekal jsem od toho trochu víc. Akce zvládnutá, scénář dobrý i když místy pokulhává, ale něco tomu pořád chybělo...... 3* ()

LukeSharp

Mám rád Marvelácké postavy a Ultimate avengers jich v jednom filmu dalo do kupy několik a hodilo je do víru demolice,výbuchů a bitev.Škoda jenom,že příběh byl vlastně nulový a film poměrně dost krátký.Troška dějě,logiky a delší stopáže a hned by bylo na co koukat.Ale i tak je to docela dobrej filmík,který jsem si celkem vychutnal.70% ()

Jara_II

Nejlépe vidět společně i s druhým dílem. Dějově je to hodně neoriginální, animace není zrovna nejlepší, ale neurazí. Dobře to ale poslouží jako studijní podklad pro nadcházející filmové Avengers. No doufám (a jak jsem se díval nejsem jedinný), že ve filmu bude tým Avengers trochu užší, popřipadě půlka z nich pomře někdy ze začátku filmu :) ()

Renie42

Příjemná marvelovská oddechovka. Zajímavý příběh, který nenudí a má to spád. Je to sice kratší, ale to vůbec není vada na kráse. ()

carodejb

Aj keď mám rád Marvel a fandím aj jeho štúdiám, aj keď mám rád Ultimate vesmír, nepomohlo to. Proste, toto bola neskutočná nuda. Ale neskutočná.Všetko sa dialo prirýchlo, pokiaľ divák nepozná hrdinov je stratený. Ja som ich našťastie poznal, mohol som si vychutnávať to zbesilé tempo... ale niečo nefungovalo, nebolo to dostatočne naliehavé. Našťastie, finále s Hulkom má predsa len nejaké "grády". ()

darthvader77

Není to špatně, ale ve srovnání s filmovou verzí značně pokulhává stejně jako ve spoustě dalších věcech. Nicméně i tak velmi sympatické, vtipní, svižné a akční. 60% ()

sinom

ja som sa bavil, a aspon som si doplnil informacie o americkych komixovych hrdinoch...na sobotu poobede ku kavicke jak vysite:) ()

Rieux

Pre mna ako cloveka, ktory vyrastal na postavach z Marvelu, to je sklamanie. Pribeh sice zacina velmi slubne, avsak akonahle sa objavi Cap. America vo svojej vojenskej uniforme, v ktorej by mohol vystupovat v cirkuse v nejakom klaunskom cisle, a zacne bojova s mimozemstanmi, je po slubnosti... Dobre, prekusol by som tu naivitu, ktora z toho ide takmer v kazdej scene, prekusol by som, ze hrdinov tam dali naozaj malo, a vacsina z nich hraje druhe alebo az tretie husle, co neprekusnem je nudny dej a absencia zaporaka. Marvel by predsa mohol vyvazit zlocincov na kila - Magneto, Dr. Doom, Red Skull, Kingpin, atd - a predsa sa tvorcovia rozhodli, ze znamych hrdinov postavia proti neznamym votrelcom, ktori su maximalne nezaujimavi. A druha vazna chyba je humor, teda skor to, ze tam ziadny nie je. Iron man ma sice sem-tam nejaky ten pokus, ale jedna lastovicka leto nerobi... Giant man a Wasp su pre mna nove tvare a ich schopnosti by som si neoblubil ani ako desatrocny. Thor sa tam objavi iba z povinnosti, podobne ako Hulk a Iron man, Jedine dve postavy co su v popredi je Cap. America a Black Widow. Skratka, mohlo to byt velkolepe, mohli sem napchat vsetky mozne postavy z Marvelu a natocit animak na ktory by fanusikovia a deti spominali veky, ale oni natocili len nieco, coho zamerom bolo zarobit na starej znacke... ()

Tristanian

Diletant stojící za českým překladem pro dabing patří za mříže. Tolik paskvilů a nesmyslů jsem v jednom filmu dlouho neslyšel. Ve filmu se například mihne syn z "Oudenu" (na správné pochopení by stačilo, aby překladatel na minutku zagooglil). Dvě postavy byly zdevastované (jinak řečeno šokované, nikoli že by dostaly přes držku). Captain America je Kapitán Amerika, ale Tony Stark je Touny Stark. Jotunheim je Džoutunhaim. Když se podle jedné postavy naposledy objevil Hulk, prý byl celý rudý (což by mohlo naznačovat, že se jedná o Red Hulka, ale to by se potom v příběhu nevyskytoval Bruce Banner), což měl být asi kreativní překlad slovíčka rude (nejspíš aby se to v češtině vešlo postavám "do huby"). Copak o to, u animovaného filmu to může být spoustě lidem fuk, ale co kdyby stejný člověk překládal nějaký dokument o druhé světové válce? To by také mohl být Hitler vítězem (wiener nebo winner je přeci fuk). ()