Andělé slunce

• Česko Sluneční andělé (neoficiální název) (více)

Život dospělých začal pro negramotnou, chudou brazilskou venkovanku Marii až příliš brzy. Ve dvanácti letech ji vlastní otec prodal kupci „bílého masa“ Tadeuovi s tím, že se musí porvat o lepší existenci coby služebná. Jenže představa spokojené budoucnosti se rozplynula poté, co se dívka dostala k farmáři, který ji nejprve zbavil poctivosti a poté poníženou a zneuctěnou Marii „přenechal“ svému synovi, aby s ní nabyl prvních sexuálních zkušeností. Tím ale pro Marii noční můra teprve začíná. Následuje cesta do zapadlého, špinavého bordelu v Amazonii pro kopáče na zlatých polích, jemuž vládne tyranský a brutální pasák Saraiva. Nikoho zde nezajímá, že Marie je vlastně ještě dítě, lidská bytost, která má svoje city. Stává se z ní otrok sloužící upoceným tělům bez nejmenší naděje na lásku a lepší zítřky. Ta svitne až poté, co se dívce podaří utéct do Ria de Janeira. Jenže některé osudy už prostě nelze změnit. To říká režisér Rudi Langemann a zvedá zaťatou pěst žalující na neutěšenou realitu dětské prostituce v současné Brazílii. Za syrové a smutkem prosycené drama, náležející k nejlepším brazilským filmům roku 2006, obdržel hned šest cen na filmovém festivalu Gramado. (oficiální text distributora)

ghatos

V rámci svého žánru průměr. Existují filmy, kde je násilí a beznaděj zobrazena daleko brutálněji, to nic nemění na tom, že se jedna vcelku o slušnou záležitost. Škoda, dalo se více zatlačit na pilu a vytřískat větší podívanou. Bohužel atmosféra není tak silná. ()

Kosmik 1

Hnusné, depresivní, trýznivé....jistě by se našlo mnoho dalších ošklivých slov, které by tento film mohly charakterizovat. Je strašné, že se něco takového děje a netušil jsem, že může existovat tolik úchylů na jednom místě. Ale svět byl a je zvrácený a lidi jsou odjakživa ty největší prasata, co kdy na zemi žili (tedy určití jedinci). I přes tohle traumatizující téma byl film natočen s jakýmsi citem (ani bych neřekl citem, jen mě nenapadá to pravé slovo, aby sedlo k tomuto tématu). Jednoduše nám bylo ukázáno, že někdo se může vážně blbě narodit a pak s tím jen pramálo zmůže a bojuje o holý život. Někteří chytráci by si to mohli konečně uvědomit. 65% ()

Autogram

Smutné, veľmi smutné, ako môže dnešný civilizovaný svet vyzerať. Napriek takejto silnej téme, to silný film nie je, sú to iba vhodne poskladané scény, našťastie bez akejkoľvek nahoty alebo otvoreného násilia. Presne ako sa píše v záverečných titulkoch, že je to voľne inšpirované príbehmi zverejnenými v tlači. –––– Choď si pobaliť veci. –––– Priviezol som špičkový tovar. –––– Ja som tento svet nestvoril. Keď som prišiel, už to tak bolo. ()

TroiMae

Film ve mně žádný výrazný dojem nezanechal. To polské "Sviňky" se také obejdou bez naturalistických krutostí... a přitom vtáhnou do příběhu daleko víc, působí opravdověji a dětská prostituce se samozřejmostí všedního dne uzavírá beznadějný(?) kruh. http://www.csfd.cz/film/261146-svinky/ ()

Sdoom

Film s velmi ožehavou a aktuální problematikou, ovšem určitě se z toho dalo vytěžit více. Nabízí se srovnání s Městem bohů, které také vypovídá o životě dětí a mládeže v brazilských slumech, ale kvalitativně a zejména hereckými výkony hlavních představitelů je tento snímek minimálně o třídu níže. Bohužel emoce, které by mělo vyvolat opakované znásilňování 12leté dívky, prodané otcem obchodníkovi s bílým masem, se tak úplně nedostavily. ()

Sten-li

Otřesná ukázka toho, co se bez většího zájmu děje v dnešním světě. Hlavní postava, dvanáctiletá María si projde skutečným peklem. Rodiče jí svěří do rukou jednoho kupce s vidinou lepší budoucnosti. Kéž by to tak bylo. Režisér se snažil upozornit na problém nejen jeho rodné země. Holkám každopádně nedoporučuju... ()

cab

Brazilske drama se silne emocnim pribehem jeste nezletile divky Marii, ktera je prodana svou vlastni rodinou a ocita se na kolme ceste prostituce. Reziser se nevyhyba dosti sveraznym situacim ve kterych jsou mu oporou prirozene hrajici herci a drsne prostredi. 80% ()

DannyBoy80

70%. Tentokrát jsem se přiklonil k nižší hranici. Film měl vyznít hodně drsně, ale nakonec opravdu drsná scéna byla jen jedna. Při srovnání s Městem bohů to vůbec neobstojí. Nenápaditě natočeno. Herecky průměrné. Příběh byl sice trochu jednoduchý, ale tentokrát to nevadí. Asi to kazí hlavně kamera a ani hudba nebyla zvolena zrovna přesně. Velká škoda, mělo to velký potenciál se přiblížit Městu bohů, bohužel se to až tolik nezdařilo. ()

BuddyO

Je to hnus, který dokazuje, že lidé jsou opravdu ze zvířat. Jinak by tohle peřece nemohl nikdo dělat. 4* - 75% ()

Piškotka

Tenhle film mi klidný spánek nepřinesl. Tahle zvěrstva zná důvěrně celý svět na iks způsobů. Tato verze z Brazílie mi připadala jako primitivní výjev, kdy člověk vyjadřuje mnohem menší hodnotu než klasické výdobytky konzumní doby. Maria do světa dospělých vplula násilně díky dětské naivitě a naprosté nevědomosti o lidské sexualitě. Možná jen na chvíli si vzpomněla na slova matky o lepším životě. Jako dětská kněžka lásky se v nevěstinci uprostřed džungle příliš neohřála, ale i za jejími hranicemi ji nečekal lepší osud. Uvědomila si, že domů se vrátit nemůže, když ji otec prodal. Nepochopitelný mi přišel život v džungli, život se odehrával v osadě, nikde žádné ženy, děti. Její mužští obyvatelé platili za sex zlatem. Že by tedy zlatokopci? Každopádně nevěstinec praskal každý večer ve švech, na některé holky se dokonce stála fronta. Mnoho z nich se tomuto způsobu života i přizpůsobilo, jedna z nich věřila, že si takto najde manžela. Mariu zasáhla smrt její společnice na útěku. Způsob, jakým ji pasák odsoudil k trestu smrti, byl hrozný. Taky bych brečela krokodýlí slzy. Maria dostala trest života a přesto se odhodlala k druhému, zato úspěšnému útěku z této nehostinné krajiny. V Rio de Janeiru její osud nabíral stejný, ale poněkud civilizovanější směr. Mimochodem Maria byla sice dětská, zato přirozeně krásná. Uvažuju, zda jsou dětské role v takových filmech vůbec morální. ()

Bells

Ze začátku jsem si říkala, že si snad autoři nějak spletli reálie a chtěli tento film natočit z doby před sto či více lety. Realita mladistvích prostitutek je vážně otřesná a člověku se nechce věřit, že se něco takového odehrává ještě v dnešní době. Celkové filmové zpracování ale bohužel pokulhává, většina herců jak kdyby vypadla z telenovy, kterou děvčata během dne v nevěstinci sledovala. O hudbě ani nemluvě! Mladé herečky prostitutek ale na druhou stranu velmi věrohodné a výrazné typy. ()

Shimargh

Svět je fakt hnusné místo podobající se peklu, kde jakákoliv zvrácenost a zlo, které vás napadne se někde na světě skutečně děje a to zrovna teď... ()

mira007

Jedna z nejsilnějších scén, které jsem kdy viděl ve filmu - jedna z dívek celou dobu hrdě vzpřímená vzdoruje a když má být potrestána za útěk, je přivázána za džíp, který se rozjede a sekundu před tím než je stržena k zemi a vláčena najednou propadne vzdorovitá tvář v absolutní strach na posledních pár sekund života. Velice silný film, který mi trochu ozřejmil jak je možné, že to chodí v Brazílii dneška. ()

bolan

K tomuto filmu mě přilákalo velmi kladné hodnocení, ale občas mám pocit, že se zde dávají body pouze za to, že snímek nepochází z USA. Navíc drsný a smutný příběh ještě nedělá dobrý film, takže bych tuhle poloamatérskou záležitost doporučil v klidu vynechat a podíval se raději na TRADE (chcete-li česky - Nelidský kšeft), který působí oproti Anjos... skutečně realisticky. ()

camper

Tohle je dost ošklivej film. Vypráví o odpornejch věcech. Je ale dost dobře natočenej a krásně ukazuje, že v Brazílii jsou stále místa, kde jsou takovéhle prasárny běžné. Toho pasáka v Amazonskym bordelu jsem místama chtěl zabít. Byl odpornej už svejma kecama, jak vlastně všecky nezletilé holky, ze kterých udělal kurvy, zachránil před ošklivými nástrahami osudu. Byl to vlastně takovej jejich hodnej strýček! Nejvíc mě rozsekala scéna, kdy se pomodlí k Panně Marii a pak jde místním rozhlasem lákat chlapy, aby si zašukali s jeho děvčaty! Té Marie mi bylo docela líto. Bohužel už se asi ničím jiným moct živit nebude, stejně jako kupa dalších děvčat, které rodiče chtěli zajistit... ()

Vesecký

Co se týká obsahu, závažnosti příběhu i exotického prostředí bych dal jasných pět hvězdiček, ale musím jednu ubrat za nedotažený scénář, který někde až zabíhá do amatérismu, zvlášť v obou scénách útěku; také herecké výkony nejsou právě předností tohoto filmu. Příběh je i tak velmi otřesný a ukazuje, kam je možné dohnat chudé nevzdělané lidi, kteří věří dealerům s dětmi. Místo cesty do ráje je čeká krutý osud prostitutek uprostřed amazonského pralesa. Zvlášť otřesně působí scéna popravy dívky, kterou nechá majitel bordelu uvázat za svůj terénní vůz a uvláčí ji po hrbolaté a kamenité cestě k smrti. Přes všechny nedostatky se mi asi film vryje hluboko do paměti. ()

etienne

Ak existuje postava vo filme, ktoru by som rad mucil, resp. ktora by si to mucenie naozaj zasluzila, bol by to prave zaporak z tohto brazilskeho filmu. Nastastie bol to len film, zial, to co ukazal divakom je dost sokujuci svet brazilskych deti, ktore su predavane, ako otrokyne "lasky" do najodlahlejsich koncin Brazilie a co je este horsie, ukazal aj to, ze sa s tym takmer nic neda robit. Film sice posobi dost depresivne, ale aspon hranie hlavnej predstavitelky a vobec hercov je dost dobre, tema je podana vyborne a hadam sa film dostane k vacsiemu mnozstvu divakov, ktori by sa mali zacat zaujimat o tento problem. ()