Reklama

Reklama

Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 209)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dobrých westernů vzniká v posledních desetiletích snad ještě méně než chodí po světě režisérů Leoneho kalibru. V novém tisíciletí nestálo krom Proposition za zmínku vůbec nic. Až nyní Vlak do Yumy. Což je vlastně docela smutné, protože nejde o nic jiného než "pouze" o velmi dobrý western. Nic víc, nic míň. Čímž vůbec neříkám, že bych si ty dvě zaprášené hodiny náležitě neužil. Užil, byť i já patřím k těm, kteří by se bez poslední pětiminutovky s klidem obešli. Za největší klad považuji hudební motiv co vyhrává v hlavním menu a ve filmu zní při finále. Ten jsem si pustil snad padesátkrát a ještě mnohokrát pustím. Již jen kvůli němu jsem v pokušení tu jednu šerifskou hvězdu v hodnocení přihodit. ♫ Hodnocení OST: 4/5 ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Western nepatří k mým oblíbeným žánrům, nicméně tenhle film si mě dokázal najít a nadchnout pro svou žánrovou čistotu, skvělé herecké výkony a prostě klasiku, která už se moc dneska neumí natočit. Konec mi sice přišel trošku přitažený za vlasy a jen těžko ze svého pohledu můžu pochopit, že by se něco takového mohlo stát, tím spíš na nelítostném divokém západě, ale budiž, rozhodně mi nijak nevadil, nezkazil zážitek z výborných předešlých dvou hodin a vlastně to tak asi i mělo být. Víc takových filmů. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Po delší době film, kde mě Baleova charakternost neštvala, zřejmě proto, že ji skvěle vyvažovala charakternost Russela Crowe. Jak ale udělat film, kde proti sobě stojí hodný farmář a zlý zbojník a přitom zachovat charakternost na obou stranách? Bohužel se to neobejde bez určité křečovitosti a hraní na efekt (především v závěru), jinak ovšem Mangold zrežíroval stylovou, syrovou a přitažlivou žánrovou podívanou. Navíc sympaticky vousatou, upocenou a staromilskou. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Škoda toho prečudesného konca, kedy sa cynický zloduch Crowe k predchádzajúcemu deju zachoval úplne iracionálne, ale odmysliac si tento drobný nedostatok, mohla by som hrdo prehlásiť, že ide o prvý western, pri ktorom tých päť hviezdičiek naozaj zodpovedá mojim dojmom. Crowe a Bale sú maximálne úžasní a ich cesta divokým západom, okorenená vzájomnou hašterivosťou či nevľúdnymi pohľadmi, ma bavila od začiatku do konca a ani na chvíľu som nepocítila závan nudy. Česť predlhým naťahovaným leonovkám, ale pravdou je, že mi tento perfektný, chytrý kúsok do siene westernov ulahodil omnoho viac. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Aj zlosynovia majú radi svoje mamy.“ Keď sa western, jeden z najvýstavnejších amerických žánrov, podarí, je to radosť. Skúsený režisér James Mangold (KRAJINA POLICAJTOV, ale aj IDENTITA a WALK THE LINE) dostal k dispozícii nielen psychologicky kvalitne zastrešený scenár, ale aj výborné herecké obsadenie v čele so skautom Christianom Baleom (MECHANIK) a najmä šarmantným odpadlíkom Russellom Croweom (DOBRÝ ROČNÍK); renomovaný austrálsky herec potvrdzuje, že Zlo, ak nie je afektované za každú cenu, je veľmi vďačnou postavou („Chlapče, keby som nebol skrz naskrz prehnitý, neprežil by som ani minútu.“). Snímka občas stratí tempo a nezaškodilo by viac strhujúcich akčných scén (úvodné prepadnutie dostavníka) a zaujímavých dialógov medzi väzňom a jeho väzniteľom, napriek tomu máme dočinenia s kvalitným westernom, ktorý má taký dobrý scenár, réžiu a hercov, že mu uveríme aj bizarné finále s urasteným Croweom, dobrovoľne šprintujúcim do vlaku. Kino Považan 2008 ()

Galerie (35)

Zajímavosti (19)

  • V Severní Americe film utržil 53,6 milionu dolarů, celosvětově to bylo 70 mil. (NIRO)
  • Týden před koncem natáčením zasypal sníh ulice, které měly být podle scénáře vyprahlé. Dělníci museli vše očistit a pro další úpravy bylo zapotřebí 89 náklaďáků suché zeminy. (Witta)
  • Rozpočet činil 55 milionů dolarů. (Rodriguez)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (více)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Reklama

Reklama