Reklama

Reklama

Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 208)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Fascinovalo mě, jak si všichni byli jistý, že ten vlak přijede do Yumy přesně ve 3:10. Být to u nás, tak by to bylo: 3:10 nic, 4:10 nic, 5:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Omluvte prosím zpoždění vlaku. 6:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Vlak nepřijede, prosím využijte náhradního autobusového spojení. Natočit následný nástup lidí čekající na jeden vlak se šestí vagóny do jednoho autobusu by mohlo konkurovat leda tak grotesce a ne tomuhle skvěle propracovanému westernu. Už si ani nevybavuji kdy jsem naposled slyšel ze stříbrného plátna dusot koní v prachu cest, cítil střelný prach a koukal se do tváří chlapákům co rozhodně nepoužívají Gillette Mach3power. Možná i o to krásnější jsem měl včera zážitek. Byla to doslova radost, sledovat pravý chlapy. Drsný pro svoje zásady, citlivý pro svoje srdce. Příběh, dialogy, kamera, hudba, jednotlivé scény / třeba ta s podpálením dostavníku /, herecké výkony Russella Croweho a Christiana Baleho mě rozebraly takovým způsobem, že mi nakonec bylo úplně jedno v kolik ten vlak do Yumy přijede a jestli tam nebude náhodou čekat náhradní autobusová doprava. Ještě dodatek ke zdejšímu tolik kritizovanému konci. Co ty pohledy Wadeho v kuchyni na Evansovým ranči, co ty dialogy mezi Wadem a Evansem, co Wadova obvinění na adresu těch co zabil ? Kdepak konec mě rozhodně nepřišel nereálný, naopak, právě za něj dávám tu pátou hvězdičku. Povedený westerny mají v sobě vždycky mnoho emocí a tenhle western v sobě ty emoce měl. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Po delší době film, kde mě Baleova charakternost neštvala, zřejmě proto, že ji skvěle vyvažovala charakternost Russela Crowe. Jak ale udělat film, kde proti sobě stojí hodný farmář a zlý zbojník a přitom zachovat charakternost na obou stranách? Bohužel se to neobejde bez určité křečovitosti a hraní na efekt (především v závěru), jinak ovšem Mangold zrežíroval stylovou, syrovou a přitažlivou žánrovou podívanou. Navíc sympaticky vousatou, upocenou a staromilskou. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Výtečná renesance klasického amerického westernu se vším všudy, včetně žánrovým pravidel (i s jejich slabinami), která nemlátí slova jako čest či zásadovost jako prázdnou slámu, ale jejich význam naplňuje do poslední čárky. Ten, kdo tak vehementně kritizuje závěr ať film sjede ještě jednou, protože právě k „tomu“ snímek směřuje celou dobu. Crowe s Balem jsou tradičně úchvatní, o to více překvapí chladnokrevný řezník Bena Fostera. Mangold natočil řemeslně zřejmě nejlepší western od počátku tisíciletí. Absence tohoto filmu v kinech je pro distributora neomluvitelná. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Ucházející atmosféra, dobré výkony herců, ale (a to ale je tu opravdu důležitý) děj je opravdu nesmyslný a pointa je smrtící. Děj je tak hloupý, že všechny ty skvělé plusy dokonale zastíní. Pokud film uvidíte a zamyslíte se (pokud to neuděláte, film si mnohem víc užijete), tak vás ta hloupost snad ohromí. Bohužel nemůžu prozradit pointu, ale je to vážně směšné. Možná bych pochopil to, že Ben Wade má 1000 šancí utéct, ale neudělá to. Možná bych i pochopil, že se nudí natolik, že to celé podstupuje, ale ten konec? Takhle vnikl jen westernový kastrát, který kvůli scénáři promarnil své technické kvality. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Spolu s Opravdovou kuráží nejlepší western nového tisíciletí. S dobrým námětem, prokreslenými postavami, výbornými herci, solidními dialogy i přestřelkami, přetékající sympatickým chlapáctvím a patosem. Dostal mě hlavně konec, jak seděj v tom baráku, obklíčení celým městem, totálně v prdeli... V kině jsem horečně přemejšlel, jak se z toho dostanou, ale ani kdybych nad tím přemejšlel sto let, tak by mě nenapadlo (SPOILER) že se přesto všechno pokusej doběhnout k tomu vlaku :D ()

Galerie (35)

Zajímavosti (19)

  • Dostavník, na němž byl připevněn kulomet, táhl při natáčení automobil, a ne koně, jako je tomu ve filmu. (Kuny27)
  • Nádherný kolt se zlatým křížem na střenkách rukojeti, jejímž majitelem je postava Bena Wada (Russell Crowe), nese označení "The Hand of God Colt Single Action Army 4 3/4 Fast Draw model - .45". (Rodimus)
  • Při vybíhání z tunelu po přestřelce má maršál Weathers (Luce Rains) odznak na jiné straně než předtím. (montywalsh)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (více)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Reklama

Reklama