Reklama

Reklama

VOD (1)

Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 208)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Ucházející atmosféra, dobré výkony herců, ale (a to ale je tu opravdu důležitý) děj je opravdu nesmyslný a pointa je smrtící. Děj je tak hloupý, že všechny ty skvělé plusy dokonale zastíní. Pokud film uvidíte a zamyslíte se (pokud to neuděláte, film si mnohem víc užijete), tak vás ta hloupost snad ohromí. Bohužel nemůžu prozradit pointu, ale je to vážně směšné. Možná bych pochopil to, že Ben Wade má 1000 šancí utéct, ale neudělá to. Možná bych i pochopil, že se nudí natolik, že to celé podstupuje, ale ten konec? Takhle vnikl jen westernový kastrát, který kvůli scénáři promarnil své technické kvality. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Perfektně ozvučená, výtečně sestříhaná a moc hezkou kamerou nasnímána Yuma uhání po dobře známých planinách. Škoda jen, jak často uhání s těžkopádností starého kulhavého valacha, kterého, když zaržá, máte chuť utratit. Těch pár westernů, které mám opravdu rád, něčím ční nad ostatní, většinou navíc chutnají po špagetách, jinými slovy žánr sám o sobě zrovna nezbožňuji a veškerá, sebevíc úporná snaha nespojovat s ním Yumu, přišla vniveč. Co s ní? Hvězdička za technické zpracování (včetně velmi poslouchatelného soundtracku Marca Beltramiho), dvě hvězdičky za dvě prvoligové herecké hvězdy a půl hvězdičky za Wadeův střízlivý přístup k životu: „Tommy byl slabý. Tommy byl hloupý. Tommy je mrtvý“. Je mrtvý i „čistý“ western? Asi ano. A tvůrci nechť jsou té lásky a nechají jej odpočívat v pokoji. 75% Zajímavé komentáře: Lima , RAiken, petero, JBLamb ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Už samotný příchod do kina voněl dobrodružstvím, protože technika opět skórovala v souboji s lidmi a do sálu jsme se dohmatávali potmě, takže o věty "dej tu ruku pryč, ty prase, ty ne, myslím toho druhýho" nebyla nouze. Vůně dobrodružství nepolevovala, naopak se dočkala posil v podobě vůně střelného prachu, koňského potu, vydělávané kůže a dálek, tedy parfémové směsi, v níž sice chyběla voda po holení, kterou hrdinové očividně moc nepotřebovali, ale kterou každá holka tak ráda vdechuje, stejně jako se ráda dívá na chlapy nepostrádající jisté podstatné orgány, kupříkladu páteř a srdce. Proč se nepřiznat, duše zaprodaná dobrodružství se vznášela v oblacích, srdce tlouklo v rytmu koňských kopyt, oči se sytily pohledem na hrdiny a ruce tleskaly celou dobu filmu. Protože závěr přišel rukám i mozku jako nejzáživější koruna, jež coronat opus, jako nejlogičtější výsledek jednání, jež moje maličkost označuje jako chlapské. Moje škodolibější maličkost mrmlá něco v tom smyslu, že není divu, že se v něm řada místních pánů nepoznává, a v duchu biblických průpovídek Bena Wadea dodává, že kdo má uši k slyšení vyřčených i nevyřčených slov, ten slyší; moje rozumnější maličkost uznává, že stejné věci vidí každý jinak a tak to má být; ale celá moje maličkost je blažená z toho, že navzdory obvyklému zpoždění, s nímž vlak do Yumy dorazil do místního kina, do toho vlaku mohla nastoupit, a želí pouze toho, že jízda tím skvělým expresem trvala jen necelé dvě hodiny. ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Síla tohoto westernu je především v jeho jednoduchosti a zvolené základní premise (vykradený motiv z Tenkrát na Západě se stavějící železnicí a farmě stojícím ji v cestě je odsunut na vedlejší kolej), což je pro režiséra Jamese Mangolda ideální. Není to nijak zázračný tvůrce, ale pokud má k dispozici dobrý scénář a kvalitní hereckou sestavu (Crowe nad Balem jasně dominuje), dokáže zrežírovat film, který vás zaujme hned od prvního záběru a i přes těch pár much (lehká ne-přímo-do očí bijící změna charakteru jedné z hl. postav) budete napnutí až do konce. Možná se někomu vkrádá do mysli rčení "Jednooký mezi slepými králem", ale 3:10 to Yuma obstojí i tak. Ačkoliv je pravda, že jsem měl ohromnou radost, opět vidět drsné chlapy Divokého Západu po sobě střílet, i přes kulku v hrudi se tvářit jako by nic a nakonec možná udělat správnou věc. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Spolu s Opravdovou kuráží nejlepší western nového tisíciletí. S dobrým námětem, prokreslenými postavami, výbornými herci, solidními dialogy i přestřelkami, přetékající sympatickým chlapáctvím a patosem. Dostal mě hlavně konec, jak seděj v tom baráku, obklíčení celým městem, totálně v prdeli... V kině jsem horečně přemejšlel, jak se z toho dostanou, ale ani kdybych nad tím přemejšlel sto let, tak by mě nenapadlo (SPOILER) že se přesto všechno pokusej doběhnout k tomu vlaku :D ()

Galerie (33)

Zajímavosti (19)

  • Vousatý mužík, kterého doktor u tunelářů praští lopatou, je expert na zbraně, který pracoval jako poradce filmařů. (Morien)
  • Mezi záběrem na hodiny, které ukazují čas 3:00, a příjezdem vlaku uběhne přesně 10 minut, korespondujících s názvem snímku. (žvanimírek)
  • V čase 01:16:00, kdy se skupina mužů ubytovává v novomanželském apartmá, procházejí muži dveřmi číslo 7. Při otevření dveří je detailní záběr na pozinkované moderní panty dveří, které jsou přišroubovány moderními křížovými vruty. (icewhite)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (více)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Reklama

Reklama