poster

3:10 Vlak do Yumy

 • USA

  3:10 to Yuma

 • Slovensko

  3:10 vlak do Yumy

 • Slovensko

  Vlak do Yumy

 • Velká Británie

  3:10 to Yuma

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  ****

  Celé filmové soukolí se sice rozjíždí jako těžkotonážní parní lokomotiva, ale jakmile se rozběhne, uhání energicky a plynule. A pak přichází zde velice diskutovaný závěr. V podání Wadea nedojde k vůbec žádnému překvapivému činu, on je tak nad věcí, tak nezávislý, chladný, znalý a sebevědomý, že si může dovolit spáchat cokoliv (ono závěrečné hvízdnutí na koně je pak tím gestem nadřazenosti). Film je tak trochu poctou klasickým starým westernům, disponuje výbornou režií a skvělými herci. Prvotřídní a neskutečně úderný výkon podává charizmatický Russell Crowe, který pokorňáckého Christiana Balea o celou koňskou délku zastínil. Parádní je i "starscreamovský" Ben Foster. Místy možná ne úplně reálné, či lehce klišovité, ale nebyl to třebas záměr?? 55 miliónů dolarů(rozpočet)/67,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(12.4.2008)

 • flanker.27
  ***

  Ach jo, udělat tak z originálu a remaku jeden film, bylo by to dokonalé, bohužel řada věcí dobrých v originále je tady slabších a naopak. Tak jak se Mangoldovu filmu často vyčítá, scénář místy působí nedodělaně, s některými zbytečnými scénami navíc (vše okolo tunelů, Indiáni), naopak občas jakoby se několik stránek scénáře ztratilo. Kromě ústřední dvojice se o nikom jiném prakticky nic nedozvíme, dějové zvraty trochu přepálené, chování postav občas chybí logika (obě strany měly několik možností vyřídit to jednoduše), i když kupodivu Croweovo finální rozhodnutí mi zas tak nereálné nepřišlo. Hodně zachraňují herci, dobře budované napětí a technická stránka. S pořádným scénářem a pár zajímavými postavami navíc to zkrátka mohl být mnohem lepší film.(8.3.2008)

 • Madison
  *****

  Škoda toho prečudesného konca, kedy sa cynický zloduch Crowe k predchádzajúcemu deju zachoval úplne iracionálne, ale odmysliac si tento drobný nedostatok, mohla by som hrdo prehlásiť, že ide o prvý western, pri ktorom tých päť hviezdičiek naozaj zodpovedá mojim dojmom. Crowe a Bale sú maximálne úžasní a ich cesta divokým západom, okorenená vzájomnou hašterivosťou či nevľúdnymi pohľadmi, ma bavila od začiatku do konca a ani na chvíľu som nepocítila závan nudy. Česť predlhým naťahovaným leonovkám, ale pravdou je, že mi tento perfektný, chytrý kúsok do siene westernov ulahodil omnoho viac.(21.12.2011)

 • Cervenak
  ****

  Western ako víno. Konečne film, ktorý vo mne dozrieva smerom k pozitívnejšiemu hodnoteniu (na rozdiel od filmov ako napr. Sweeney Todd či I Am Legend, ktoré s odstupom času vnímam čoraz negatívnejšie). Prekvapilo ma, aké to bolo akčné - hlavne v porovnaní s pôvodným, takmer čisto konverzačným filmom. Toto je proste krvou zafŕkaná westernová strieľačka s hromadami mŕtvol. Dobre natočená, dobre zahraná a s výbornou hudbou. A je to klasika, žiadne experimenty so žánrom. Síce moderne poňaté, ale pritom využívajúce tradičné westernové schémy - čo mňa osobne náramne potešilo. Výhrady smerujú k scenáru - niektoré dialógy sú trošičku jalové (hlavne na začiatku filmu), občas zarezonuje nemiestny pátos. Záverečný masaker a jednanie postáv sú mierne WTF, ale len na prvý pohľad. Keď sa nad tým trochu zamyslíte, zistíte, že presne k tomuto to smerovalo a presne takto musela byť "tá hra dohratá". 8/10 a možno vo mne dozrie na viac.(23.2.2008)

 • Enšpígl
  *****

  Fascinovalo mě, jak si všichni byli jistý, že ten vlak přijede do Yumy přesně ve 3:10. Být to u nás, tak by to bylo: 3:10 nic, 4:10 nic, 5:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Omluvte prosím zpoždění vlaku. 6:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Vlak nepřijede, prosím využijte náhradního autobusového spojení. Natočit následný nástup lidí čekající na jeden vlak se šestí vagóny do jednoho autobusu by mohlo konkurovat leda tak grotesce a ne tomuhle skvěle propracovanému westernu. Už si ani nevybavuji kdy jsem naposled slyšel ze stříbrného plátna dusot koní v prachu cest, cítil střelný prach a koukal se do tváří chlapákům co rozhodně nepoužívají Gillette Mach3power. Možná i o to krásnější jsem měl včera zážitek. Byla to doslova radost, sledovat pravý chlapy. Drsný pro svoje zásady, citlivý pro svoje srdce. Příběh, dialogy, kamera, hudba, jednotlivé scény / třeba ta s podpálením dostavníku /, herecké výkony Russella Croweho a Christiana Baleho mě rozebraly takovým způsobem, že mi nakonec bylo úplně jedno v kolik ten vlak do Yumy přijede a jestli tam nebude náhodou čekat náhradní autobusová doprava. Ještě dodatek ke zdejšímu tolik kritizovanému konci. Co ty pohledy Wadeho v kuchyni na Evansovým ranči, co ty dialogy mezi Wadem a Evansem, co Wadova obvinění na adresu těch co zabil ? Kdepak konec mě rozhodně nepřišel nereálný, naopak, právě za něj dávám tu pátou hvězdičku. Povedený westerny mají v sobě vždycky mnoho emocí a tenhle western v sobě ty emoce měl.(12.3.2008)

 • - Díky absenci velkého studia se film s velkými hvězdami natočil za malé peníze. Rozpočet činil 55 milionů dolarů a celosvětově jich film vydělal 68. Žádná velká rána to nebyla, ale o moc víc ani studio nečekalo. (Rodriguez)

 • - Týden před koncem natáčení ulice, které měly být dle scénáře naprosto vyprahlé, zasypal sníh. Dělníci museli očistit vše od sněhu, pro další úpravy bylo zapotřebí 89 náklaďáků suché zeminy. (Witta)

 • - V 8.minutě, kdy bandité přepadávají dostavník, obsluhují kulomet dvě osoby, z nichž jedna je zastřelena. V dalším záběru o minutu později je však dobře vidět, že za kulometem je opět dvojice. (WillyMarks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace