3:10 Vlak do Yumy

Vlak do Yumy

3:10 to Yuma

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Po fakt hodně dlouhý době opravdovej western a ještě k tomu naprosto skvělej western s perfektní atmosférou a hlavně se skvělým hereckým obsazením. Jak Christian Bale, tak Russell Crowe jsou totálně brutálně skvělý, ale i ze začátku trošku chudáčkoidní Ben Foster je báječnej vrahoun. Co se týká příběhu, tak ač v něm neni nějakej přehršel přestřelek, tak je fakt chytlavej a hlavně zajímavej, bohužel na konci se to mírně pokurví a vyleze z toho takovej dvinej paskvil, kterej se k průběhu samotnýho filmu vůbec nehodí, ale nakonec sem se s tim nějak vyrovnal, nicméně celkem mě to zarazilo a proto o hvězdičku míň, jinak bych šel naplno(7.11.2007)

Jestliže se režisér Mangold snažil o mistrnou exhumaci westernového žánru, zůstal ve své stařecké opatrnosti / mladistvém nadšení někde v půli cesty a gordický uzel, kterak vystavět svůj filmový emulátor, nerozlouskl. Napadla mě ale jedna principiální věc. Posunout tři hlavní charaktery – Bale (velkostatkář), Foster (křivoočko), Crowe (diverzant) – a nechat zahrát každého jinou postavu: Crowe --> Bale; Bale --> Foster; Foster --> Crowe. Fungovalo by to? Fungovalo by to.(13.11.2007)

Výborný western, určitě jeden z nejlepších jaký jsem poslední dobou viděl. Kovbojové přesně takový jací mají být drsní, neoholení a nemytí. Ústřední dvojice Christian Bale a Russell Crowe se mi velmi líbila a o jejich hereckém talentu se ani nemá cenu rozepisovat. James Mangold, i přes svůj nízký věk, nemusí nikomu nic dokazovat a svou úlohu zvádl na výbornou. Scénář není špatný, ale místy pokulhává, hlavně chování postav v určitých chvílích se dalo řešit lépe (můj názorn, někomu to může přijít v pořádku :). I když jsem od konce čekal hodně, tak tohle bylo velmi nečekané a myslím, že "překvapených" nác bylo více :).......(25.10.2007)

Celé filmové soukolí se sice rozjíždí jako těžkotonážní parní lokomotiva, ale jakmile se rozběhne, uhání energicky a plynule. A pak přichází zde velice diskutovaný závěr. V podání Wadea nedojde k vůbec žádnému překvapivému činu, on je tak nad věcí, tak nezávislý, chladný, znalý a sebevědomý, že si může dovolit spáchat cokoliv (ono závěrečné hvízdnutí na koně je pak tím gestem nadřazenosti). Film je tak trochu poctou klasickým starým westernům, disponuje výbornou režií a skvělými herci. Prvotřídní a neskutečně úderný výkon podává charizmatický Russell Crowe, který pokorňáckého Christiana Balea o celou koňskou délku zastínil. Parádní je i "starscreamovský" Ben Foster. Místy možná ne úplně reálné, či lehce klišovité, ale nebyl to třebas záměr?? 55 miliónů dolarů(rozpočet)/67,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(12.4.2008)

Westerny, které sem viděla by se daly spočítat na prstech rukou. Navíc v posledních letech těch nových ani moc nebylo. Koukám, že k dnešnímu datu (3.1.08) jsem přesně 300. zvědavec, který nemohl počkat skoro čtvrt roku (proč je to u našich sousedů už v lednu?) na oficiální release. Kdybych mohla film rozdělit na poloviny, tak první byla taková nějaká, moc mě nezaujala (60%). Ale ta druhá! Úplně mě přirazila k židli (100%). A ten konec byl.. Zkrátka se mi líbil a svedu to na prach z prérie v očích. Ještě můj oblíbený Russell v tom úžasnym černym klobouku...mhmhmm:o) Když Ben zapískal na svého koně, věděla sem, že do toho vlaku bych taky naskočila, bez váhání.(3.1.2008)

• - Týden před koncem natáčení ulice, které měly být dle scénáře naprosto vyprahlé, zasypal sníh. Dělníci museli očistit vše od sněhu, pro další úpravy bylo zapotřebí 89 náklaďáků suché zeminy. (Witta)

• - Nádherný colt se zlatým křížem na střenkách rukojeti, jejímž majitelem je ve filmu Ben Wade (Russell Crowe), nese označení "The Hand of God" Colt Single Action Army 4 3/4" Fast Draw model - .45. (Rodimus)

• - První klapka padla 23. října 2006 a poslední 20. ledna 2007. (Bauer)