Reklama

Reklama

Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 208)

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Jestliže se režisér Mangold snažil o mistrnou exhumaci westernového žánru, zůstal ve své stařecké opatrnosti / mladistvém nadšení někde v půli cesty a gordický uzel, kterak vystavět svůj filmový emulátor, nerozlouskl. Napadla mě ale jedna principiální věc. Posunout tři hlavní charaktery – Bale (velkostatkář), Foster (křivoočko), Crowe (diverzant) – a nechat zahrát každého jinou postavu: Crowe --> Bale; Bale --> Foster; Foster --> Crowe. Fungovalo by to? Fungovalo by to. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Western ako víno. Konečne film, ktorý vo mne dozrieva smerom k pozitívnejšiemu hodnoteniu (na rozdiel od filmov ako napr. Sweeney Todd či I Am Legend, ktoré s odstupom času vnímam čoraz negatívnejšie). Prekvapilo ma, aké to bolo akčné - hlavne v porovnaní s pôvodným, takmer čisto konverzačným filmom. Toto je proste krvou zafŕkaná westernová strieľačka s hromadami mŕtvol. Dobre natočená, dobre zahraná a s výbornou hudbou. A je to klasika, žiadne experimenty so žánrom. Síce moderne poňaté, ale pritom využívajúce tradičné westernové schémy - čo mňa osobne náramne potešilo. Výhrady smerujú k scenáru - niektoré dialógy sú trošičku jalové (hlavne na začiatku filmu), občas zarezonuje nemiestny pátos. Záverečný masaker a jednanie postáv sú mierne WTF, ale len na prvý pohľad. Keď sa nad tým trochu zamyslíte, zistíte, že presne k tomuto to smerovalo a presne takto musela byť "tá hra dohratá". 8/10 a možno vo mne dozrie na viac. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Po delší době film, kde mě Baleova charakternost neštvala, zřejmě proto, že ji skvěle vyvažovala charakternost Russela Crowe. Jak ale udělat film, kde proti sobě stojí hodný farmář a zlý zbojník a přitom zachovat charakternost na obou stranách? Bohužel se to neobejde bez určité křečovitosti a hraní na efekt (především v závěru), jinak ovšem Mangold zrežíroval stylovou, syrovou a přitažlivou žánrovou podívanou. Navíc sympaticky vousatou, upocenou a staromilskou. ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Síla tohoto westernu je především v jeho jednoduchosti a zvolené základní premise (vykradený motiv z Tenkrát na Západě se stavějící železnicí a farmě stojícím ji v cestě je odsunut na vedlejší kolej), což je pro režiséra Jamese Mangolda ideální. Není to nijak zázračný tvůrce, ale pokud má k dispozici dobrý scénář a kvalitní hereckou sestavu (Crowe nad Balem jasně dominuje), dokáže zrežírovat film, který vás zaujme hned od prvního záběru a i přes těch pár much (lehká ne-přímo-do očí bijící změna charakteru jedné z hl. postav) budete napnutí až do konce. Možná se někomu vkrádá do mysli rčení "Jednooký mezi slepými králem", ale 3:10 to Yuma obstojí i tak. Ačkoliv je pravda, že jsem měl ohromnou radost, opět vidět drsné chlapy Divokého Západu po sobě střílet, i přes kulku v hrudi se tvářit jako by nic a nakonec možná udělat správnou věc. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

..kolik je hodin? Asi 10 minut po třetí…. Špičkové obsazení, kde vyniká herecká různorodost Ch.Bale a drsňáctví R.Crowe je jen třešničkou na zajímavém příběhu s vydařenou zápletkou. Na western možná příliš ,,komerční“, ale lidi se chtějí bavit! Štve mne, že nevím komu držet pěsti a přitom jsem smířen s tím, že umře. Kdo? Schválně… zatracený vlak, nikdy na ně nebyl spoleh…. P.S.:A tak překvapující je pro mne jen fakt, že film uvedl na náš trh Intersonic. Ale třeba i zde se blýská na časy…. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (19)

  • Když Ben Wade (Russell Crowe) cituje z "Bible", spojí dva verše dohromady, ač má jít o citaci jen z knihy "Přísloví". Jde o verš 25 z knihy "Přísloví", kapitoly 16 ("Někdy se člověku zdá cesta přímá...") a verš 9 z knihy "Letopisů", kapitoly 28 ("... Hospodin zkoumá srdce..."). Ve scéně, kde cituje "Bibli" poprvé ("Kdo střeží svá ústa, chrání svou duši, kdo příliš otvírá své rty, na toho přijde zkáza."), je citace naopak přesná. (Kuny27)
  • Mezi záběrem na hodiny, které ukazují čas 3:00, a příjezdem vlaku uběhne přesně 10 minut, korespondujících s názvem snímku. (žvanimírek)
  • Týden před koncem natáčením zasypal sníh ulice, které měly být podle scénáře vyprahlé. Dělníci museli vše očistit a pro další úpravy bylo zapotřebí 89 náklaďáků suché zeminy. (Witta)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (více)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Reklama

Reklama