Reklama

Reklama

Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 209)

imf 

všechny recenze uživatele

Učebnicový příklad toho, že nemůžete film postavit jen na žánrové atmosféře a dobrých hercích. Crowe je drsňák, Foster maká ostošest, Bale šišlá nadprůměr... a stejně je to všechno k ničemu. Film běží odnikud nikam a Yuma tak vážně působí jen jako přestupní stanice. Nemastné, neslané, s lobotomií navrch. Čekal bych něco podobného od teen výplachu ala Texas Rangers, ale u áčkového remaku to vyloženě zamrzí. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Jako fanda John Wayna i Clinta Eastwooda jsem upřímně doufal ve stylovější návrat mrtvého žánru. Je to sice nadprůměr, ale na to, že dostal Mangold solidní peníze a Balea s Crowem, mohl předvést daleko víc. Čekal jsem alespoň nějaké pomrknutí nebo jednu ultimátní sekvenci. Takhle by to u mě prošlo, kdyby se točilo pět westernů za rok a ne jeden. 7/10 ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Fascinovalo mě, jak si všichni byli jistý, že ten vlak přijede do Yumy přesně ve 3:10. Být to u nás, tak by to bylo: 3:10 nic, 4:10 nic, 5:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Omluvte prosím zpoždění vlaku. 6:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Vlak nepřijede, prosím využijte náhradního autobusového spojení. Natočit následný nástup lidí čekající na jeden vlak se šestí vagóny do jednoho autobusu by mohlo konkurovat leda tak grotesce a ne tomuhle skvěle propracovanému westernu. Už si ani nevybavuji kdy jsem naposled slyšel ze stříbrného plátna dusot koní v prachu cest, cítil střelný prach a koukal se do tváří chlapákům co rozhodně nepoužívají Gillette Mach3power. Možná i o to krásnější jsem měl včera zážitek. Byla to doslova radost, sledovat pravý chlapy. Drsný pro svoje zásady, citlivý pro svoje srdce. Příběh, dialogy, kamera, hudba, jednotlivé scény / třeba ta s podpálením dostavníku /, herecké výkony Russella Croweho a Christiana Baleho mě rozebraly takovým způsobem, že mi nakonec bylo úplně jedno v kolik ten vlak do Yumy přijede a jestli tam nebude náhodou čekat náhradní autobusová doprava. Ještě dodatek ke zdejšímu tolik kritizovanému konci. Co ty pohledy Wadeho v kuchyni na Evansovým ranči, co ty dialogy mezi Wadem a Evansem, co Wadova obvinění na adresu těch co zabil ? Kdepak konec mě rozhodně nepřišel nereálný, naopak, právě za něj dávám tu pátou hvězdičku. Povedený westerny mají v sobě vždycky mnoho emocí a tenhle western v sobě ty emoce měl. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Malost Christiana Bale vs. charisma Russella Crowea. James Mangold umí sice točit zručně, ale ne dost dobře na to aby využil potenciál příběhu a plejády kvalitních herců a díky tomu je konflikt vraha/lupiče a zchudlého rančera zcela nevyužit. Pomyslný souboj o kvalitní novodobý western tak u mě zatím vyhrává PROPOSITION. VLAK DO YUMY je sice pořád hodně dobrý, nicméně zabolí fakt, že v rukou schopnějšího vyprávěče by se z něj mohla stát dokonalá podívaná. 80% ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Moderní forma a klasický obsah se spoustou toho, čemu říkáme žánrová klišé. Dlouho jsem se rozpakoval, jaké hodnocení Vlaku do Yumy nadělím, protože na jedné straně je opravdu zatížená žánrovými mýty a logika jednání jednotlivých postav jaksi pokulhává a celkově je to na hony vzdálené přízemní historické realitě. Na druhé straně se koukáme na žánr, který ve své převážné většině byl vždycky pohádkou pro ty odrostlejší a dospělé, prostě únikovým druhem zábavy. A pokud se to vezme takhle, tak James Mangold a přítomní herci si rozhodně žádnou ostudu neudělali. Jednotliví protihráči mají charisma a postavy jsou zahrané přesvědčivě. Navíc dialogy, když pominu onu logiku, mají i přesah a dá se to označit za svého druhu psychologické drama. Dal bych tři hvězdičky, protože vzhledem k viděnému by si to zasloužilo spíš komediální odlehčení a párkrát mi z logických kotrmelců v chování protivníků zacukaly koutky úst, ale asi šokuju a rozhořčím většinu žánrových fanoušků, když prohlásím, že se mi nakonec Vlak do Yumy líbil víc než Sedm statečných, a těm jsem z úcty k legendě nadělil taky 4* - takže celkový dojem: 75 %. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (19)

  • Vousatý mužík, kterého doktor u tunelářů praští lopatou, je expert na zbraně, který pracoval jako poradce filmařů. (Morien)
  • Rozpočet činil 55 milionů dolarů. (Rodriguez)
  • Mezi záběrem na hodiny, které ukazují čas 3:00, a příjezdem vlaku uběhne přesně 10 minut, korespondujících s názvem snímku. (žvanimírek)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (více)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Reklama

Reklama