3:10 Vlak do Yumy

Vlak do Yumy

3:10 to Yuma

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Po fakt hodně dlouhý době opravdovej western a ještě k tomu naprosto skvělej western s perfektní atmosférou a hlavně se skvělým hereckým obsazením. Jak Christian Bale, tak Russell Crowe jsou totálně brutálně skvělý, ale i ze začátku trošku chudáčkoidní Ben Foster je báječnej vrahoun. Co se týká příběhu, tak ač v něm neni nějakej přehršel přestřelek, tak je fakt chytlavej a hlavně zajímavej, bohužel na konci se to mírně pokurví a vyleze z toho takovej dvinej paskvil, kterej se k průběhu samotnýho filmu vůbec nehodí, ale nakonec sem se s tim nějak vyrovnal, nicméně celkem mě to zarazilo a proto o hvězdičku míň, jinak bych šel naplno(7.11.2007)

KONEČNĚ! Tak dlouho jsem čekal na skutečně dobrý western, až jsem si myslel, že už nikdy žádný nepřijde. Ale přišel! Ano, bylo tam možná pár sporných momentů v ději, ale to je snad SAKRA v každém westernu, tak nevím proč se v tom tady někteří rýpete - dobré jídlo taky vyhodíte celé jen proto, že na kraji talíře leží vlas?! Western je prostě specifický žánr a já na něj nenahlížím jako na sci-fi, krimi apod., ale jako na western a proto mu odpouštím i občasné minely. Ale k věci: Russell Crowe je týpek pro westerny jako dělaný a tahle role byla psaná přesně pro něj, to ať mi nikdo neříká, že ne. Velice mile překvapil Christian Bale, kterého mám zafixovaného jako ulíznutého elegána, což tady určitě nebyl. Jeho postava byla tak nějak "ze života", skutečně se mu dalo uvěřit snad vše (Benu Wadeovi a.k.a. Russellu Crowovi už tak ne). Zaujal mě i rovněž typově přesný Ben Foster, který si roli zabijáka skutečně užil se vším všudy. K absolutní dokonalosti chybí fakt málo, každopádně ovšem dávám za pět!(23.11.2012)

Perfektně ozvučená, výtečně sestříhaná a moc hezkou kamerou nasnímána Yuma uhání po dobře známých planinách. Škoda jen, jak často uhání s těžkopádností starého kulhavého valacha, kterého, když zaržá, máte chuť utratit. Těch pár westernů, které mám opravdu rád, něčím ční nad ostatní, většinou navíc chutnají po špagetách, jinými slovy žánr sám o sobě zrovna nezbožňuji a veškerá, sebevíc úporná snaha nespojovat s ním Yumu, přišla vniveč. Co s ní? Hvězdička za technické zpracování (včetně velmi poslouchatelného soundtracku Marca Beltramiho), dvě hvězdičky za dvě prvoligové herecké hvězdy a půl hvězdičky za Wadeův střízlivý přístup k životu: „Tommy byl slabý. Tommy byl hloupý. Tommy je mrtvý“. Je mrtvý i „čistý“ western? Asi ano. A tvůrci nechť jsou té lásky a nechají jej odpočívat v pokoji. 75% Zajímavé komentáře: Lima , RAiken, petero, JBLamb(16.3.2008)

Myslím, že už jsem to v nějakém komenáři psala, ale filmů, u kterých mi tečou slzy ale zároveň se umívám, moc není! 3:10 je jedním z nich! A asi jsem padlá na hlavu (žádná novinka), ale mě konec nepřišel tupej a už vůbec né nerealistickej, popravdě jsem to čekala :) Russell Crowe mě opět utvrdil v tom, že je vynikající herec.. Tady si zahrál "gentlemana", ale zároveň nejhledanějšího zločince divokého západu. Proti němu se "postavil" rančer Christian Bale, který mě také opět přesvědčil, že je to herec hodný filmového plátna. Příběh vypráví o jejich spletité cestě k vlaku do Yumy, při které si vzájemně ovlivní život..:o) A tak si mě tento příběh získal :) za 80% SPOILER: Jediné co mi přišlo nerealistické: "To si opravdu ti banditi mysleli, že Wade (nejhledanějšího zločince) převáží jediný muž??" ..A ten "jakoby Wade" si opravdu myslel, že když jim řekne kam ho převáží, že ho pustí?? naivka :)(7.6.2009)

• Renton

Scénář: Halsted Welles, Michael Brandt, Derek Haas .. Western bez ambicí mít mozek natož ho požadovat po divácích. Hezký je vizuál, styl a slušná režie, proložená zvučně obsazenou dvojicí, která bezesporu září, ale nemá moc co hrát a mnohdy se pouze zesměšňuje, jelikož je, namísto naivních tvůrců scénáře, vidět. S ubíhajícími minutami jsem si pořád častěji říkal - sakra, to je zase slabomyslná blbina! Logické kiksy, hloupé zvraty, násilné tlačení postav do tupých situací. Nevím, zda byl tolik naivní i původní film, ale remake hraničí s neúnosností. Například šerif a doprovod vědí, že provází bezskrupulózního vraha, přesto jim sám během transportu zabije několik lidí, byť je v poutech (ruce s pouty vepředu, nikoliv vzadu - proboha!) a pořád ho nechají žít, aby mohl později pokračovat. Nebo - při čekání na vlak má skupina kolem šerifa bandu, která se zmíněného vraha snaží zachránit, pod okny na mušce, ale klidně je nechají jim pod nosem a hlavněmi zbraní naverbovat několik dalších pistolníků, místo toho, aby je postříleli a za tuto nedbalost jsou po zásluze odpraveni o chvíli později. Narychlo najatí pistolníci pak v rozjeté akci ani nevědí, že střílí po osobě, jež mají zachránit, ale vlastně to nevadí, protože střílí jak blbci v hloupém akčním filmu = tj. nikoho dlouhé minuty netrefí, zato sami odpadají po jedné ráně. Jaké kotrmelce v rozhodování mezi tím dělají hlavní postavy nemá cenu ani zmiňovat, bléé... Akčně emotivní závěr je tak jen dosti chaotickou tečkou, kde všechno dění probíhá bez obhajitelných motivací, logického záměru a svoji směšností tak korunuje dosavadní bezduchý průběh. Pokud chcete slupnout pěkně vypadající, ovšem hloupý žánrový film, 3:10 to Yuma je jasnou volbou!(24.10.2007)

• - Mezi záběrem na hodiny, které ukazují čas 3:00, a příjezdem vlaku ve filmu údajně uběhne přesně 10 minut, korespondujících s názvem snímku. (žvanimírek)

• - Puška, kterou ve filmu používá Dan Evans (Christian Bale), je Spencer 1860 Carbine. (Rodimus)

• - Povídka Elmorea Leonarda, která posloužila jako předloha filmu, byla publikována roku 1953 v Dime Western Magazine. Na filmové plátno ji již v roce 1957 převedl Delmer Daves. (Matty)