3:10 Vlak do Yumy

Vlak do Yumy

3:10 to Yuma

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velkolepější remake polozapomenutého filmu z roku 1957 Cesta za záchranou (Vlak do Yumy ve 3:10; 3:10 to Yuma); s filozofujícím zabijákem, charizmatickým a schopným Benem Wadem (R.Crowe) a poctivým jednonohým rančerem Danem Evansem (Ch.Bale), který touží zabezpečit rodinu a udělat alespoň jednou v životě něco pořádně a se ctí. Tím úkolem je předání Bena jako vězně na vlak do vězení... Potěšilo mne drsné chlapáctví obou hlavních hrdinů, které se postupně mění ve vzájemné porozumnění. V akčním závěru už Ben hraje s Danem a pořádně si toho užívá - a já si užíval taky. Trailer: http://www.csfd.cz/film/228259-310-vlak-do-yumy-310-to-yuma/videa/(28.12.2009)

Podivný western, v ktorom sa logika totálne vykašlala na všetkých a vzala si neplatenú dovolenku. Aj napriek tomu jeden z najlepších zástupcov daného žánru poslednej doby, čím to? Najskôr tým, že konkurentov môžete spočítať na prstoch jednej ruky. Ale chuť na tento žáner mi veru na istý čas skazil. 50%(16.10.2007)

K westernům mám vřelý vztah (asi proto, že to byly jediné americké filmy, které se daly za mého mládí vidět). ... Na natočení kvalitního díla se ale v tomhle žánru většinou čeká dlouhá léta. V podstatě se od "Nesmiřitelných" žádný "pravý" western neobjevil. ... Až teď ! Dlouhé čekání letos skončilo díky Jamesi Mangoldovi ... Pokud se vám westernový žánr líbí (se všemi svými kladnými i leckdy spornými pravidly), a drsný styl "Unforgiven" vám nevadil, pak je TOHLE film pro vás. ... Nejen kvůli (jako vždy) skvělému Russellovi Croweovi :)(1.11.2007)

Po delší době film, kde mě Baleova charakternost neštvala, zřejmě proto, že ji skvěle vyvažovala charakternost Russela Crowe. Jak ale udělat film, kde proti sobě stojí hodný farmář a zlý zbojník a přitom zachovat charakternost na obou stranách? Bohužel se to neobejde bez určité křečovitosti a hraní na efekt (především v závěru), jinak ovšem Mangold zrežíroval stylovou, syrovou a přitažlivou žánrovou podívanou. Navíc sympaticky vousatou, upocenou a staromilskou.(1.8.2010)

Velice solidně natočený film, jež se dějem i postavami upomíná na klasické westerny, avšak režií mnohem více připomíná (ne zcela špičkové) akční filmy současnosti než Tenkrát na západě. Mezi hlavní plusy patří to, že Yuma ve svých dvou hodinách opravdu nenudí, tempem se netáhne jak smrad, ale přitom si vyhraní pár míst čistě pro zesílení atmosféry. Mužům s kolty proklatě nízko nechybí charisma, a tak by od obrazovky odcházel spokojen i nejeden odpůrce žánru, kdyby stihl odejít 15 minut před koncem... Příšerný závěr skutečně raději ignoruji. 7/10(14.2.2011)

• - Puška, kterou ve filmu používá Dan Evans (Christian Bale), je Spencer 1860 Carbine. (Rodimus)

• - Do rolí Dana Evanse (Christian Bale) a Bena Wadea (Russell Crowe) byli původně zvažováni Eric Bana a Tom Cruise. (Ajka1)

• - Nedokončená budova, kterou Wade a Evans během závěrečné přestřelky probíhají, původně dokončena být měla, ale produkci na její dostavbu již nezbyly peníze. (Matty)