Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10...

Režie remaku filmu 3:10 Vlak do Yumy se ujal James Mangold, který svůj režijní talent prokázal u snímků Narušení (1999), Identita (2003) nebo Walk the Line (2005, 5 nominací na Oscara). Charismatického banditu si s velkou chutí zahrál držitel Oscara za historický epos Gladiátor (2000) Russell Crowe. Jeho protihráčem je představitel posledního Batmana Christian Bale (Batman začíná, 2005). (oficiální text distributora)

Trailer 1

Recenze (1 178)

Lima

Původně jsem na účet některých zdejších ohlasů chtěl poznamenat, že u klasicky střiženého westernu vzlykat nad absencí duchaplnosti je jako se posmívat Schwarzeneggerovi, že si nikdy nezahrál Hamleta. Jenže to jsem vážně nečekal, posledních 10 minut filmu mi totiž vzalo "vítr z plachet ironie" a málem přineslo bolest v oblasti krční páteře z nevěřícího kroucení hlavou. Potenciál byl zde přitom značný - fantasticky věrohodně působící reálie Divokého západu, působivý casting se všemi těmi neumytými, zarostlými ksichty a dvě herecké persony (Crowe, Bale), které svojí osobností a charismatem suverénně táhnou film až do samého....stupidního závěru. To, co se odehrává poslední čtvrthodinu (morální procitnutí kovaného hajzla, společný útěk na vlak atd.), ostudně zadupává předchozích 100 minut pečlivě budovaného napínavého vyprávění. Hloupost nejhrubšího zrna, kdy jsem při závěrečných titulkách hledal, jestli svojí scenáristickou troškou do mlýna nepřispěli i pánové z Monty Python, protože u zdejšího žánrového zařazení mi vedle slova ´Western´ chybí ještě ´Parodie´. Silné 3* za prvních 100 minut a nechme to tak být, budu dělat, že jsem si 15 minut před koncem odskočil na hodně dlouhou toaletu..... ()

POMO

Spočiatku luxusne rozohraná westernovka, ktorá v druhej polovici pomaly začne strácať drajv a v samotnom závere sa zvrhne v slizký, preemocionálnený doják vyvracajúci nielen pravdepodobnosť, ale i zdravý rozum. Škoda, veľká škoda. Mohlo ísť o excelentný žánrový príspevok. Veď už len Russell Crowe tu schováva do kapsy všetkých westernových klasikov. ()

Galadriel

Western nepatří k mým oblíbeným žánrům, nicméně tenhle film si mě dokázal najít a nadchnout pro svou žánrovou čistotu, skvělé herecké výkony a prostě klasiku, která už se moc dneska neumí natočit. Konec mi sice přišel trošku přitažený za vlasy a jen těžko ze svého pohledu můžu pochopit, že by se něco takového mohlo stát, tím spíš na nelítostném divokém západě, ale budiž, rozhodně mi nijak nevadil, nezkazil zážitek z výborných předešlých dvou hodin a vlastně to tak asi i mělo být. Víc takových filmů. ()

Matty

Perfektně ozvučená, výtečně sestříhaná a moc hezkou kamerou nasnímána Yuma uhání po dobře známých planinách. Škoda jen, jak často uhání s těžkopádností starého kulhavého valacha, kterého, když zaržá, máte chuť utratit. Těch pár westernů, které mám opravdu rád, něčím ční nad ostatní, většinou navíc chutnají po špagetách, jinými slovy žánr sám o sobě zrovna nezbožňuji a veškerá, sebevíc úporná snaha nespojovat s ním Yumu, přišla vniveč. Co s ní? Hvězdička za technické zpracování (včetně velmi poslouchatelného soundtracku Marca Beltramiho), dvě hvězdičky za dvě prvoligové herecké hvězdy a půl hvězdičky za Wadeův střízlivý přístup k životu: „Tommy byl slabý. Tommy byl hloupý. Tommy je mrtvý“. Je mrtvý i „čistý“ western? Asi ano. A tvůrci nechť jsou té lásky a nechají jej odpočívat v pokoji. 75% Zajímavé komentáře: Lima , RAiken, petero, JBLamb ()

golfista

K westernům mám vřelý vztah (asi proto, že to byly jediné americké filmy, které se daly za mého mládí vidět). ... Na natočení kvalitního díla se ale v tomhle žánru většinou čeká dlouhá léta. V podstatě se od "Nesmiřitelných" žádný "pravý" western neobjevil. ... Až teď ! Dlouhé čekání letos skončilo díky Jamesi Mangoldovi ... Pokud se vám westernový žánr líbí (se všemi svými kladnými i leckdy spornými pravidly), a drsný styl "Unforgiven" vám nevadil, pak je TOHLE film pro vás. ... Nejen kvůli (jako vždy) skvělému Russellovi Croweovi :) ()

• Film 3:10 Vlak do Yumy byl nominován na 2 Oscary (Nejlepší zvuk a Hudba - Marc Beltrami). Od akademiků si nakonec neodnesl ani jednoho. (Rodriguez)
  • Film se natáčel 54 dní v Novém Mexiku za finančního přispění společnosti New Mexico's Film Investment Program. (Matty)