3:10 Vlak do Yumy

Vlak do Yumy

3:10 to Yuma

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Spočiatku luxusne rozohraná westernovka, ktorá v druhej polovici pomaly začne strácať drajv a v samotnom závere sa zvrhne v slizký, preemocionálnený doják vyvracajúci nielen pravdepodobnosť, ale i zdravý rozum. Škoda, veľká škoda. Mohlo ísť o excelentný žánrový príspevok. Veď už len Russell Crowe tu schováva do kapsy všetkých westernových klasikov.(12.3.2008)

My hoši, co spolu chodíme, zažíváme nejrůznější príma dobrodružství... Jo jo, Petře Bajzo, ještě pořád se takoví najdou. Chris a Russie (promiňte mi pánové, ale mám pocit, že vás znám už věky ♥) si vždycky najdou čas na trochu legrace. Jenom nevím, jestli jsem se na to měla dívat v horečce, protože v závěru už mi začínala jít pára z uší. P.S. : A vážně by mě zajímalo, jestli hudební skladatel, co má na svědomí soundtrack, opravdu má italský jméno a nebo se jenom snaží vypadat cool. Ta hudba taková ale rozhodně byla. A Ben jako padouch - cha chá.(2.10.2008)

Ucházející atmosféra, dobré výkony herců, ale (a to ale je tu opravdu důležitý) děj je opravdu nesmyslný a pointa je smrtící. Děj je tak hloupý, že všechny ty skvělé plusy dokonale zastíní. Pokud film uvidíte a zamyslíte se (pokud to neuděláte, film si mnohem víc užijete), tak vás ta hloupost snad ohromí. Bohužel nemůžu prozradit pointu, ale je to vážně směšné. Možná bych pochopil to, že Ben Wade má 1000 šancí utéct, ale neudělá to. Možná bych i pochopil, že se nudí natolik, že to celé podstupuje, ale ten konec? Takhle vnikl jen westernový kastrát, který kvůli scénáři promarnil své technické kvality.(12.12.2009)

Atmosféricky a herecky na výši, avšak po stránce režie absolutně sterilní remake, přes jehož koleje vlak zábavy projede jen v několika akčních momentech, a to je pro mě trochu málo. Mangold dokáže pracovat s hvězdami formátu Crowea či Balea, ale má těžké problémy dostat ze sebe něco víc než průměrného vypravěče, který když se chytne scenáristického vagónu s odpálenými brzdami, skončí akorát na hromádce šrotu na vrakovišti. Na Yumu si za dva měsíce vzpomenou tak akorát westernoví sběratelé, nikoliv ti, kteří si přejí resurekci mrtvého žánrové koně.(28.2.2008)

Westerny, které sem viděla by se daly spočítat na prstech rukou. Navíc v posledních letech těch nových ani moc nebylo. Koukám, že k dnešnímu datu (3.1.08) jsem přesně 300. zvědavec, který nemohl počkat skoro čtvrt roku (proč je to u našich sousedů už v lednu?) na oficiální release. Kdybych mohla film rozdělit na poloviny, tak první byla taková nějaká, moc mě nezaujala (60%). Ale ta druhá! Úplně mě přirazila k židli (100%). A ten konec byl.. Zkrátka se mi líbil a svedu to na prach z prérie v očích. Ještě můj oblíbený Russell v tom úžasnym černym klobouku...mhmhmm:o) Když Ben zapískal na svého koně, věděla sem, že do toho vlaku bych taky naskočila, bez váhání.(3.1.2008)

• - Díky absenci velkého studia se film s velkými hvězdami natočil za malé peníze. Rozpočet činil 55 milionů dolarů a celosvětově jich film vydělal 68. Žádná velká rána to nebyla, ale o moc víc ani studio nečekalo. (Rodriguez)

• - Týden před koncem natáčení ulice, které měly být dle scénáře naprosto vyprahlé, zasypal sníh. Dělníci museli očistit vše od sněhu, pro další úpravy bylo zapotřebí 89 náklaďáků suché zeminy. (Witta)

• - Nádherný colt se zlatým křížem na střenkách rukojeti, jejímž majitelem je ve filmu Ben Wade (Russell Crowe), nese označení "The Hand of God" Colt Single Action Army 4 3/4" Fast Draw model - .45. (Rodimus)