poster

3:10 Vlak do Yumy

 • USA

  3:10 to Yuma

 • Slovensko

  3:10 vlak do Yumy

 • Slovensko

  Vlak do Yumy

 • Velká Británie

  3:10 to Yuma

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  „Nepřežil bych ani pět minut, kdybych nebyl skrznaskrz zkaženej..“ Lze tomu věřit, když si autor kreslí obrázky, trousí přísloví z bible a ke všemu vypadá jak R.Crowe? Po stránce hereckého obsazení výborné, i když Fosterovi toho do Henryho Fondy s výjimkou modrých pronikavých očí schází ještě docela hodně. To scenáristův vlak natřený odlupující se antikorozní barvou je jiné kafe. Prázdný jak cela, co čeká na Bena Wadea, celou cestu podezřele drncá a zhruba patnáct minut před městem Contention zcela vykolejí. Nebýt jistých okolností, mohlo toto křehké pouto pokračovat nošením pomerančů a osmisměrek do Yumy.. Chvalitebný pokus o vzkříšení westernu, ale mistr Leone se v sedle ani nezakymácel.(27.1.2009)

 • Djkoma
  **

  Velká nuda, která postrádá nejen hlubší význam, ale také snahu zaujmout. Herecké obsazení na oko potěší, protože Christian Bale a Russell Crowe jsou velmi dobří herci, ale na druhý pohled zarazí jaké hrají postavy (hlavně Bale) a jak jejich výkon spadá do kategorie průměrných. Vizuálně nejde o žádný klenot a to ani ohledně režie. Celý film se vleče a hlavní téma je velmi chudé. Western založený na čestném bývalém vojákovy, co chce ukázat svému synovi, že jeho otec byl a stále je "někým" a dokáže dovést velkého zločince až k vlaku do vězení. Symbolické, avšak slabé a nedostačující na celovečerní film. Je to smutné, protože sledovat neustále se opakující variace na "já jsem velké zvíře vy nejste nic" s morálním závěrem filmu je nejen podvod na diváka(protože konec je odhadnutelný a podle mě morálně čistý avšak nelogický), ale také chabá neschopnost scénáristů vložit nějaký nápad a invenci do starého nefungujícího příběhu. Pokud můžete vyhněte se, protože tohle je přesně ten western, který vám na další rok zkazí chuť na muže s kolty proklatě nízko...(26.2.2008)

 • flanker.27
  ***

  Ach jo, udělat tak z originálu a remaku jeden film, bylo by to dokonalý, bohužel řada věcí dobrejch v originále je tady slabších a naopak. Tak jak se Mangoldovu filmu často vyčítá, scénář místy působí nedodělaně, s některými zbytečnými scénami navíc (vše okolo tunelů, Indiáni), naopak občas jakoby se několik stránek scénáře ztratilo. Kromě ústřední dvojice se o nikom jiném prakticky nic nedozvíme, dějové zvraty trochu přepálené, chování postav občas chybí logika (obě strany měly několik možností vyřídit to jednoduše), i když kupodivu Croweovo finální rozhodnutí mi zas tak nereálné nepřišlo. Hodně zachraňují herci, dobře budované napětí a technická stránka. S pořádným scénářem a pár zajímavými postavami navíc to zkrátka mohl být mnohem lepší film.(8.3.2008)

 • Shadwell
  ****

  Jestliže se režisér Mangold snažil o mistrnou exhumaci westernového žánru, zůstal ve své stařecké opatrnosti / mladistvém nadšení někde v půli cesty a gordický uzel, kterak vystavět svůj filmový emulátor, nerozlouskl. Napadla mě ale jedna principiální věc. Posunout tři hlavní charaktery – Bale (velkostatkář), Foster (křivoočko), Crowe (diverzant) – a nechat zahrát každého jinou postavu: Crowe --> Bale; Bale --> Foster; Foster --> Crowe. Fungovalo by to? Fungovalo by to.(13.11.2007)

 • Fr
  ****

  ..kolik je hodin? Asi 10 minut po třetí…. Špičkové obsazení, kde vyniká herecká různorodost Ch.Bale a drsňáctví R.Crowe je jen třešničkou na zajímavém příběhu s vydařenou zápletkou. Na western možná příliš ,,komerční“, ale lidi se chtějí bavit! Štve mne, že nevím komu držet pěsti a přitom jsem smířen s tím, že umře. Kdo? Schválně… zatracený vlak, nikdy na ně nebyl spoleh…. P.S.:A tak překvapující je pro mne jen fakt, že film uvedl na náš trh Intersonic. Ale třeba i zde se blýská na časy….(6.9.2008)

 • - Film 3:10 Vlak do Yumy byl nominován na 2 Oscary (Nejlepší zvuk a Hudba - Marc Beltrami). Od akademiků si nakonec neodnesl ani jednoho. (Rodriguez)

 • - Dostavník, na kterém byl přidělán kulomet, byl při natáčení tažen automobilem, a ne koňmi, jako je tomu ve filmu. (Kuny27)

 • - První klapka padla 23. října 2006 a poslední 20. ledna 2007. (Bauer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace