Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

krumpac007

Když jsem viděl v TOP 20 název Earth, docela mě to překvapilo. Přeci jen najít v top filmech dokument je celkem zajímavé. Pochopil jsem poté, co jsem si ho pustil. Již od začátku uchvacující záběry divoké přírody, prokládané katastrofickými, leč bohužel pravděpodobnými vizemi, mi občas dokázali přivést husí kůži. Občasné použití zpomalených či zrychlených záběrů (tání ledu, rozkvět květin) rozhodně nebylo na škodu. Zkrátka tohle je dokument, který vážně stojí za to vidět. Myslím, že jsem po skončení nebyl jediný, který si říkal, že by snad mohl něco začít dělat, aby se ti sloni i příští rok dostali k vodě, aby ten lední medvěd přežil i dalších pár let. No uvidíme, do jaké míry se vize tohoto snímku naplní, ale to už sem do hodnocení nepatří. Za mě 95% -> ***** ()

redwik

Tento dokumentárny film sa podľa mňa dá hodnotiť dvomi spôsobmi. Prvý je z podhľadu diváka, ktorý ešte nemal možnosť pozrieť si seriál Planet Earth. Taký človek si s najväčšou pravdepodobnosťou povie, že to bolo perfektné, s nádhernými obrázkami a mnoho zaujímavosťami najmä zo zvieracej ríše. Čiže hodnotenie by bolo kdesi 4-5 hviezdičiek. No je tu aj druhý spôsob hodnotenia. a to je z pohľadu človeka, ktorý vyššie menovaný seriál už videl. Taký človek (a tým som aj ja) je trošku zarazený, že film nám nepriniesol nič nové. Pretože je to len akýsi výcuc pravdepodobne toho najlepšieho a najzaujímavejšieho. A k tomu všetkému tu ešte chýba perfektný komentár Davida Attenborougha. A tu sa to môže pohybovať rôzne, od najhoršieho, až po (maximálne) 3 hviezdičky. Takže ja to skúsim hodnotiť na základe oboch týchto spôsobov a dávam isto zaslúžené 3. ()

Biopler

Neraz som sa pri sledovaní prichytil pritom, že len vyslovujem "krása, nádhera". Skutočne vizuálna lahôdka. Avšak akosi sa neviem stotožniť či prijať to, že sa nám autori cez zopár príbehov snažia ukázať posolstvo "krachu" planéty. Sú to krásne príbehy čo ponúkajú, ale sú pre mňa akosi čudne pozliepané. Na oslavu našej planéty treba radšej siahnuť po známom seriále Planet Earth. Robili ho tí istí tvorcovia. Z dokumentu mám kvôli výtkam pocit, že ho tvorcovia robili pre prachy... ()

cyright

Jedná se v postatě o dokumentární seriál sestříhaný do jediného filmu. Seriál měl samozřejmě ještě více zajímavých záběrů a byl prokreslenější. I film však opravdu sotjí za to. Krása. Krása, která nám mizí přímo pod rukama. ()

Poker_Face

Dokument o Zemi se záběry přírody tak nádhernými, že přípomínají svět fantasy (kam se hrabe Středozem). Za pár let už to nebude dokument, ale opravdu fantasy. ()

Saimon

Strhujici zazitek. Vrele doporucuji vsem,kteri milují zvirata. Staci opravdu jen trocha empatie aby si Vas dokument naprosto podmanil. Dokonala kamera i hudba. Pribehy zvirat,ktere Vas ohromi.***** ()

engman

Bezpochyby najlepší dokument o zvieratkách aký som videl. Bolo niečo úžasne pozerať sa na to, a hneď na druhý den som to musel vidieť znovu ()

simplejack

Nikdy bych neřekl, že jeden z mých nejoblibenějších filmů se stane zvířecí dokument a pak jsem viděl Earth. Ohromen, odzbrojen, omámen, asi tak jsem se po něm cítil. Je to dechberoucí překrásná podívaná, dokonce si asi musím přiznat, že je to ten nejkrásnější snímek jaký jsem kdy viděl a že je to na úkor informativnosti je mi úplně jedno. Stejně si z tohoto uměleckého díla odnesu více něž z kdejakého dokumentu nabitého informacemi a zajímavostmi. Jedinečný zážitek, absolutní hodnocení. ()

Highwayking

Naše planeta nám v tomto dokumentu zprostředkovala neobyčejný estetický zážitek. Nepřehlédnutelný podtext vybízející k zamyšlení nad dnešním vztahem člověka, či lépe řečeno lidské civilizace s přírodou je podáván celkem nenásilně a film netrpí politickou degradací jako např. Inconvenient Truth. Je to bezesporu jedinečný dokument, který vyčnívá nejen díky vynikajícímu zpracování ale i díky hloubce svého sdělení. Ovšem to, že je naše planeta zázračná, nemusí hned znamenat zázrak v kinematografii. ()

Martell47

Na dokument trocha málo faktov, ale o to tu zrejme nešlo a autor stavil predovšetkým na nádherné zábery, ktoré človeku miestami berú dych. Najdôležitejší a nikdy neotrepaný odkaz, ktorý si musíme uvedomiť aj keby "neviem ako" bolo je tu vyjadrený jednoduchým a nádherným spôsobom. Máloktorý dokument dokáže tlačiť slzy človeku do očí a toto je jeden z nich. Najkrajšie príbehy sú skrátka tie.......ktoré napísal sám život... ()

Arequipa

Zas tolik zvířátek se tady neobjeví, ale kvantitu nahrazuje kvalita. Například teprve tady jsem poprvé viděl plavající slony z podvodní kamery zespodu! A co ten smutný závěr? Asi tak, že potravinový řetězec není všechno a v tomto případě to bylo o kvantitě... Lituji, že jsem (zatím) neviděl na velkém plátně v kině. ()

Chester7

Ano, je to super, ale nemůžeme to přece zařadit do TOP 20 nejlepších filmů :-( Navíc takový Mikrokosmos (1996) je obrazově daleko zajímavější. ()