Záhady Toma Wizarda (TV pořad)

Rodinný

Česko, 2007, 13 min

• miawallacova

1.Proč se pořad jmenuje"Záhady Toma Wizarda", když hlavnímu představiteli říkají HONZO? 2. co je tohle za ubohý dialog a kdo to píše? "to není zas taková hovadina, musím jít po stopách co jsem vypátral! Našel jsem nějaký indície na netua je to fakt hustý..." 3. nemám ráda, když se dělá z prdu kulička.(10.9.2012)

Je to naivní a schází i lepší herectví hlavního hrdiny, ale vzhledem k tomu, že se jedná o pořad pro děti, nechci být tak přísný. Už vzhledem k tomu, že celkové hodnocení pořadu je víc než skromné. Ověřil jsem si malým rodinným průzkumem, že dětské publikum pořad oslovuje. Určitě lepší než průměrný animovaný seriál na komerčních kanálech. Celkový dojem: 50 %.(9.11.2009)

Ale tak lidi, chtělo by to od vás jiný přístup, buď víc hulit, nebo se třeba vžít do kůže dětí, kterým je pořad určen. A řekl bych, že plně "angažovaný investigativní" přístup Jacka Sparrowa, teda v češtině Honzy Vrabce, tomu malému publiku určitě vyhovuje. Jasně, že většinu faktů znáte, ale ty prckové ne a lepší než suchopárné vysvětlování je představit jim dějiny ve světle "vyšetřování". Takže takhle nízké hodnocení nechápu už z principu, ale proti gustu žádný dišputát. Už jen za to, že se v pořadu mihlo x mých přednášejících z VŠ, nedám nižší hodnocení, i když tu budu asi za maximálního exota...stojím si ale za svým - hodnotit dětské pořady očima dospělého nelze (a já sám se tím ne vždy řídím), to je prostě blbost, sorry.(20.1.2010)

Je hrozně snadný tohle odsoudit jako bohapustou hovadinu, ale když se vcítím do sebe sama věku osmi, nebo deseti let, vím, že bych to zbožňoval a určitě bych nebyl sám, to byl ten čas, kdy jsme sjížděl všechny časopisy ve stylu Fantastických fakt, které se mi dostali do ploutví a doba, kdy jsem oslňoval svými znalostmi o upírských záznamech z kronik českých (díky, pane Mackrle) a to v době, kdy upír znamenal ďábelského vražedného krvesaje a nikoliv emo blba se štěněčím pohledem.(18.9.2012)

Někdy lepší pátrání po záhadách/nezáhadách, někdy slabší. Autoři celkem hezky přibližují záhady a záhadná místa naší země. Každopádně, Honza Vrabec by měl zůstat "záhadologem", protože tím možná je, ale hercem určitě není. Doufám, že se na tento pořad dívají i děti, protože já už to tolik nepotřebuji a třeba se jim bude i více líbit. Ale kvituji, že něco takového vůbec na našich obrazovkách můžeme sledovat.(27.12.2010)