Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Záhadolog a pohodový průvodce Honza Vrabec má moc rád tajemné příběhy, legendy a pověsti spojené s naší historií. Není to však žádný knihomol, nesedí ve škole, ale pátrá na vlastní pěst! Týden co týden se vydává do stopách starých příběhů plných překvapení a o některých píše články do internetového časopisu. Na výpravách po České republice odhaluje věci běžně skryté, často pramenící v dávné minulosti, která ovšem zdaleka nemusí být minulostí mrtvou! Kdysi po podobných záhadách pátral i jeho předchůdce Tom Wizard, po kterém Honza zdědil nejen jeho internetovou přezdívku. Honza ale není žádný samotář, během let mu s pátráním pomáhala řada přátel: Kačka, Šála, Lebkoun... A jeho poslední dobrodružství jsou hodně ovlivněna šifrovanými zápisky, které si do svého tajného deníku zaznamenával právě Tom Wizard - deníku, který Honza objevil na podzim roku 2009. V průběhu času se změnilo ledasco i v Honzově osobním životě, seznámil se s novou kamarádkou Magdou, která sice není studentkou historie, ale ví mnoho o přírodě a jako amatérská jeskyňářka dokáže bez mrknutí oka čelit každému dobrodružství... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Je to naivní a schází i lepší herectví hlavního hrdiny, ale vzhledem k tomu, že se jedná o pořad pro děti, nechci být tak přísný. Už vzhledem k tomu, že celkové hodnocení pořadu je víc než skromné. Ověřil jsem si malým rodinným průzkumem, že dětské publikum pořad oslovuje. Určitě lepší než průměrný animovaný seriál na komerčních kanálech. Celkový dojem: 50 %. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Někdy lepší pátrání po záhadách/nezáhadách, někdy slabší. Autoři celkem hezky přibližují záhady a záhadná místa naší země. Každopádně, Honza Vrabec by měl zůstat "záhadologem", protože tím možná je, ale hercem určitě není. Doufám, že se na tento pořad dívají i děti, protože já už to tolik nepotřebuji a třeba se jim bude i více líbit. Ale kvituji, že něco takového vůbec na našich obrazovkách můžeme sledovat. ()

Reklama

miawallacova 

všechny recenze uživatele

1.Proč se pořad jmenuje"Záhady Toma Wizarda", když hlavnímu představiteli říkají HONZO? 2. co je tohle za ubohý dialog a kdo to píše? "to není zas taková hovadina, musím jít po stopách co jsem vypátral! Našel jsem nějaký indície na netua je to fakt hustý..." 3. nemám ráda, když se dělá z prdu kulička. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Je hrozně snadný tohle odsoudit jako bohapustou hovadinu, ale když se vcítím do sebe sama věku osmi, nebo deseti let, vím, že bych to zbožňoval a určitě bych nebyl sám, to byl ten čas, kdy jsme sjížděl všechny časopisy ve stylu Fantastických fakt, které se mi dostali do ploutví a doba, kdy jsem oslňoval svými znalostmi o upírských záznamech z kronik českých (díky, pane Mackrle) a to v době, kdy upír znamenal ďábelského vražedného krvesaje a nikoliv emo blba se štěněčím pohledem. ()

Jungolink 

všechny recenze uživatele

„Dobrý den, já jsem Honza Vrabec, záhadolog.“ – „Záhadolog? No, tak to pojďte dál!“ (díl Vyvraždění Slavníkovců, 21. září 2009). Skutečně by mě zajímalo, jak bych tento pořad vnímal jako dítě nebo náctiletý. Dnes se na to pokouším dívat s nadhledem, což se u některých dílů daří lépe, u jiných skoro vůbec. Každopádně z hlediska populárně-naučného se tomu dá vytknout máloco, na slovíčko jsou zváni nejrůznější odborníci, kteří se pokoušejí danou problematiku neodborně (a překvapivě bych řekl i úspěšně) vysvětlit. Na úplně opačném konci hodnocení by se pak nacházely hrané scénky „jak to tehdy vlastně proběhlo“. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama