Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Záhadolog a pohodový průvodce Honza Vrabec má moc rád tajemné příběhy, legendy a pověsti spojené s naší historií. Není to však žádný knihomol, nesedí ve škole, ale pátrá na vlastní pěst! Týden co týden se vydává do stopách starých příběhů plných překvapení a o některých píše články do internetového časopisu. Na výpravách po České republice odhaluje věci běžně skryté, často pramenící v dávné minulosti, která ovšem zdaleka nemusí být minulostí mrtvou! Kdysi po podobných záhadách pátral i jeho předchůdce Tom Wizard, po kterém Honza zdědil nejen jeho internetovou přezdívku. Honza ale není žádný samotář, během let mu s pátráním pomáhala řada přátel: Kačka, Šála, Lebkoun... A jeho poslední dobrodružství jsou hodně ovlivněna šifrovanými zápisky, které si do svého tajného deníku zaznamenával právě Tom Wizard - deníku, který Honza objevil na podzim roku 2009. V průběhu času se změnilo ledasco i v Honzově osobním životě, seznámil se s novou kamarádkou Magdou, která sice není studentkou historie, ale ví mnoho o přírodě a jako amatérská jeskyňářka dokáže bez mrknutí oka čelit každému dobrodružství... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Někdy lepší pátrání po záhadách/nezáhadách, někdy slabší. Autoři celkem hezky přibližují záhady a záhadná místa naší země. Každopádně, Honza Vrabec by měl zůstat "záhadologem", protože tím možná je, ale hercem určitě není. Doufám, že se na tento pořad dívají i děti, protože já už to tolik nepotřebuji a třeba se jim bude i více líbit. Ale kvituji, že něco takového vůbec na našich obrazovkách můžeme sledovat. ()

Jungolink 

všechny recenze uživatele

„Dobrý den, já jsem Honza Vrabec, záhadolog.“ – „Záhadolog? No, tak to pojďte dál!“ (díl Vyvraždění Slavníkovců, 21. září 2009). Skutečně by mě zajímalo, jak bych tento pořad vnímal jako dítě nebo náctiletý. Dnes se na to pokouším dívat s nadhledem, což se u některých dílů daří lépe, u jiných skoro vůbec. Každopádně z hlediska populárně-naučného se tomu dá vytknout máloco, na slovíčko jsou zváni nejrůznější odborníci, kteří se pokoušejí danou problematiku neodborně (a překvapivě bych řekl i úspěšně) vysvětlit. Na úplně opačném konci hodnocení by se pak nacházely hrané scénky „jak to tehdy vlastně proběhlo“. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Je hrozně snadný tohle odsoudit jako bohapustou hovadinu, ale když se vcítím do sebe sama věku osmi, nebo deseti let, vím, že bych to zbožňoval a určitě bych nebyl sám, to byl ten čas, kdy jsme sjížděl všechny časopisy ve stylu Fantastických fakt, které se mi dostali do ploutví a doba, kdy jsem oslňoval svými znalostmi o upírských záznamech z kronik českých (díky, pane Mackrle) a to v době, kdy upír znamenal ďábelského vražedného krvesaje a nikoliv emo blba se štěněčím pohledem. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Je to naivní a schází i lepší herectví hlavního hrdiny, ale vzhledem k tomu, že se jedná o pořad pro děti, nechci být tak přísný. Už vzhledem k tomu, že celkové hodnocení pořadu je víc než skromné. Ověřil jsem si malým rodinným průzkumem, že dětské publikum pořad oslovuje. Určitě lepší než průměrný animovaný seriál na komerčních kanálech. Celkový dojem: 50 %. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Ale tak lidi, chtělo by to od vás jiný přístup, buď víc hulit, nebo se třeba vžít do kůže dětí, kterým je pořad určen. A řekl bych, že plně "angažovaný investigativní" přístup Jacka Sparrowa, teda v češtině Honzy Vrabce, tomu malému publiku určitě vyhovuje. Jasně, že většinu faktů znáte, ale ty prckové ne a lepší než suchopárné vysvětlování je představit jim dějiny ve světle "vyšetřování". Takže takhle nízké hodnocení nechápu už z principu, ale proti gustu žádný dišputát. Už jen za to, že se v pořadu mihlo x mých přednášejících z VŠ, nedám nižší hodnocení, i když tu budu asi za maximálního exota...stojím si ale za svým - hodnotit dětské pořady očima dospělého nelze (a já sám se tím ne vždy řídím), to je prostě blbost, sorry. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama