Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář oblíbený, z Trainspottingu známý, rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle, má jen několik hodin na to, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci se svou bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit. I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném nervy drásajícím katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi. (oficiální text distributora)

Guran

Hollywood to nenatáčel. Angličané neumí točit filmy. Triky jsou možná dobré, ale špatně prodaný děj a hrozné výkony herců film hodně sráží. Při promítání jsem i usnul, tudíž se mi to vůbec nelíbilo. ()

Muff

Po nekonečné řadě akčně-katastrofických bijáků založených na vizuálních efektech a stihnu-to-v-poslední-vteřině scénách konečně příjemné překvapení. Civilní herecké výkony, uvěřitelný děj. ()

gpx odpad!

Kdybych měl k hodnoceni filmu pouzit slova jedné z hlavních postav, řekl bych: "Jedná se o velmi nebývalou katastrofu." ()

DansteR

Jeden z těch lepších, ne-li nejlepších televizních katastrofických filmů. Sice okamžitě ubírám procenta, protože rozdělování filmů do částí nesnáším, ale ten zbytek je celkem obstojný. Herci sice nikterak nezáří, ale přehlédnout se nedají (potěšil mě Suchet). Děj má sice hlavu i patu a i nějáký spád, ale některé scény jsou značně nevychytané a co se závěru týče, ten na mě působil dost nezajímavě a skoro jsem jim ten HappyEnd ani nepřál. Škoda, katastrofické téma bylo slušné, ale co víc chcete, když to má být televizní film na dvě části??? ()

Neel

Jak na prvním, tak na druhém dílu, jsem neviděla nic fascinujícího. Popravdě jsem neviděla ani žádný rozdíl, pořád to bylo takové to mlácení prázdné slámy. Ano, tak 1* za filmové triky a druhá * za Davida Sucheta. ()

BLStryker

Dvoudílný film o neskutečně obří záplavě Londýna, který je neskutečně nudný. Kdyby měli tvůrci trochu rozumu, soustředili by se jen na tu potopu a neotravovali s naprosto zbytečnými postraními liniemi typu astmatický otec s dcerou nebo dva údržbáři v metru. Také by neškodilo probrat dialogy a vystříhat tuny keců o ničem nebo úplně mimo. Nevím jak ostatní, ale já katastrofické filmy sleduji kvůli - pozor překvapení - katastrofě, ničení, zkáze a nezajímá mě hlavní hrdina řešící během potopy vztahy se svojí ex-manželkou a odcizeným otcem. Copak se dívám na telenovelu nebo co? Celý film mohl mít bez těchto zbytečností tak o půl hodiny méně a určitě by byl koukatelnější. Takhle se divák jen topí... nudou a nijak tomu nepomůže ani obsazení mého oblíbence "Hercula Poirota". ()

Pharao20

dej je strašne nudný nevedel som sa dočkať kedy už tá potopa príde nech sa konečne začne niečo diať..ked sa tak stane je to o niečo lepšie ale stále nič extra..ale efekty sú pekné ()

T600

Další klasický katastrofák. Všechny filmy tohoto typu jsou stejné, ale tohle byl jeden z těch horších. Od odpad! zachránila vlna, která zatopila Londýn ()

FireFox

První hvězdička pro Roberta Carlyla za odvahu. Druhá hvězdička je za to, že si tento snímek ani na Film nehraje. Jinak nuda. Jako když cucáš mrtvýmu nos. ()

fantomas24

Pokus o natočení seriózního katastrofického filmu, který rozhodně nevyšel. Chaotický střih katastrofických scén, špatné dialogy a herci až na Roberta Carlyla také nepředvedli nic extra. ()

TheJanko

Typický katastrofický film ničim vynimočný. Celkom pekné digitalne efekty a vizualizácia. Prehnane ,,divoká,, kamera lezie na nervy aj vďaka neuveriteľne prepálenej stopáži, s ktorou prichádza aj neuveriteľná nuda. ()

Bruce0659

Dosť nudný pohľad na tragédiu. Takmer ma nemalo čo dojať. Akcia žiadna, napätie minimálne, efekty podpriemerné. Jeden z tých slabšich katastrofických filmov. ()

mistr97

Tohle se moc nepovedlo. Mohl to být alespoň průměrný katastrofický film, ale bohužel. Jedním z hlavních nedostatků je délka filmu, kdy se první hodinu vůbec nic neděje. I dvě hodiny by byly pro daný děj více než dost. Dále se vůbec nepovedl krizový štáb, ve kterém působili herci naprosto nepřirozeně a hloupě (samozřejmě i kvůli scénáři). Film pak nemohlo zachránit ani slušné technické zpracování včetně vizuálních efektů. ()

andy60

Viděl jsem tu kratší verzi, která vyšla na DVD a musím dodat - naštěstí. Neumím si představit tu vleklou nudu při dvojnásobné stopáži. Celkem slušnou vyzuální stránku sráží nepovedený scénář a nezachrání to ani známé herecké tváře. ()