Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář oblíbený, z Trainspottingu známý, rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle, má jen několik hodin na to, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci se svou bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit. I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném nervy drásajícím katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi. (oficiální text distributora)

arcticsky

Jasně, hraje tam Carlyle. Sice je to jeho nejhorší role, ale mám pro něho slabost - to jsou dvě * navíc. Jinak je to nepříliš napínavý, téměř nudný film. Takovéto filmy by asi opravdu měli točit jenom v Hollywoodu... ()

Mat21 odpad!

Potopa (filmu) v britském podání = voda, voda a všude samá voda. Spousta nelogičnosti na každém kroku hraničící až s absurdismem - televizní štáb ve vrtulníku objevující lidi na střechách domů: "Ztráty budou mnohem menší, než-li jsme čekali." Koho by taky napadlo, že by se někdo mohl schovat před velkou vodou někam výše, když je mnohem jednodušší pobíhat zběsile po ulici a posléze se utopit. Spousta nesympatických filmových postav, z nichž některé jsou okořeněny snad nejhoršími dabéry, jaké jsem kdy ve filmu slyšel. Spousta záběrů z ústředního centra velení připomínající spíše televizní inscenaci na nedělní odpoledne. Jeden specialista - zaříkávač deště, který je chytřejší než-li celý štáb meteorologů disponujících nejmodernější technikou. Britské potvrzení národnostní chladnokrevnosti a neschopnosti vyjádřit jakékoliv emoce. Další do sbírky omylů z tabáku za 49 korun. ║21.2.2009║ ()

Heroine

Hrozně špatný. Kromě toho, že je to neoriginální, a velice nudný film, jsou taky hlavní postavy zcela nezajímavé a nesympatické. Čeho se teda potom chytit? Robert Carlyle je navíc příšerně šeredný chlap, a v celém filmu nebylo vůbec nic zajímavého. Snad až na Toma Hardyho, a za něj jedna hvězdička. ()

MickeyStuma

Zajímavá vize o ohromné záplavě v Londýně rozdělená do dvou dílů v celovečerní stopáži. Tvůrci hned z počátku nezdržují s nějakým vývojem a představováním postav a rovnou vtrhnou do ohrožení záplavovou vlnou. Celý první díl se dějově vyvíjí pomalu a takřka přirozeně, kde se sledují ty nejhlavnější aktéry všeho dění, čímž jsou vědci a politici. Druhému dílu už bohužel jakoby docházel dech, poněvadž se to velmi brzy začne táhnout a dlouho se to tak drží. Na televizní rozpočet je vizuální stránka povedená, byť jsou znatelné klasické trikové metody za použití CGI. Ano, při reálném pohledu se jedná o jedno ohromné klišé, ale jako katastrofický thriller televizního ražení se nejedná o špatný počin. Prostě jen pouhopouhá filmová vize a nic víc. ()

Johny M.

Katastrofický Béčko jako řemen. Viděl jsem dost podobnejch snímků (většinou americký a německý produkce) a tohle je rozhodně jeden z těch (nej)lepších. Pěkný efekty, ne úplně nesmyslnej příběh, fajn herci. Škoda toho trochu klišoidního závěru, odehrávájícího se převážně v interiérech (asi došli peníze). 3,5* ()

Zevon

Jako celek působí film chladně a bezemočně. Zklamaly mě především herecké výkony, postavy jsou cítit naaranžovaností a ne přirozenými projevy, chodí si jen tak po place, kroutí hlavama, ale nehýbou zadkem, všechno pořád omílají dokola a až si to všichni ujasní a diváka s tím seznámí, tak již není co řešit, když to víme verbálně dopředu - což mi do skutečné katastrofy nezapadá :-/ Vždycky jsem si myslel, že katastrofa je především akce, nikdo přece neřeší vzniklé situace po přeběžném bedlivém zvažování :-) Vše přitom má své místo, děj má logiku i vyústění, stupňování napětí je vytvářeno (jenom není jaksi opravdové), dobrá řemeslná práce. Jako TV film bych to bral, ale k celovečernímu dílu to má daleko, hlavně z důvodu, že je to takový klasicky britský, studený čumák. ()

ecis

Fuuu...toooo bolooo taaaak dlheeee, zeee aaaaaj jaaaa, aaaaj moooojaaa slaaaadka poooolovickaaaa smeee toooo vzdaaaali poooo pooolovici filmuuuu aaa rooobiliiii vseeetkooo moooozneee leeen nieee suuustrediliiii saaa naaaa TV :) Efekty boli solidne, ale ten pribeh az neuveritelne tuctovy a naivny, bez zakladnych logickych geografickych znalosti. Skoda, cakal som iny europsky katastroficky zazitok, ale prisla len nuda. ()

E lan

První díl téhle katastrofické podívané je opravdu na televizní zábavu velmi slibný - slušní herci, dobrý příběh, slušná režie. Druhý díl, to je bohužel katastrofa. Snad nejhorší je úplný závěr filmu, celou poslední hodinu se schyluje k rozhodující akci na záchranu Londýna a ona nakonec není vůbec vidět, ba co víc se o ní vůbec nemluví. Asi došly peníze:-) ()

kratina

Ze dvou na tři hvězdy zvedám za to, že se to dá brát i jako hraný dokument o té skutečné protizáplavové hrázi, přehrazující Temži na okraji Londýna. Zajímavá apokalypsa, šikovně využité dobové záběry skutečných záplav v Anglii a pominu-li protivnou rádoby dramaticky cukající kameru (dtto přehnaně nervózní střih) a pár klasických nešvarů standardní šablony katastrofických filmů, bylo našlápnuto k docela zdařilé potopě (trochu cynické vůči nebohým Londýňanům, ale zaplavené to měli fakt pěkně :-). Pak vlna překonala bariéry na Temži, hlavní postavy filmu totálně zblbnuly a děj filmu se zvrhnul na prachsprostou komedii, pitomou jak od společnosti Asylum. (Teď si bezdůvodně skočíme z hráze do vln, však? A po Temži spolu s troskami připlouvají další a další hovadiny). Samozřejmě čert vem ty statisíce utopených, zato k jedné rodinné tragédii, opsané snad odněkud z telenovely, nám pěkně zahrajou, dramatické i tklivé melodie (jak z LOTRa). Škoda. Přitom matka příroda se zde opravdu činila, seč jí síly stačily. Jenže ani sebevětší přílivová vlna si očividně neporadí s velikými klacky , které jí pilně hází pod nohy katastrofálně blbý scenárista. ()

Acrobat odpad!

V bahne anglických trikov sa podupáva napätie katastrofických rozmerov, kde zlá je tentokrát voda. Riešenia sa vysúvajú z rukáva, partičky ľudí sa odrežú, aby sa následne hľadali, všetko ide tak ako má. Tzv. naaranžovaný film. Škoda takej pekne hudby na konci, kde som chvíľami aj súcitil so všetkými a dedkom, no rozum zobral semišový bičík a udrel silnejšie. Nevýhodou dvoch častí je nuda, pocit apatie, a nesúhlas so všetkým a všetkými. Lúskanie orechov, vyberanie si spodného prádla, či kúpa darčeka ocovi na jubileum určite budú podnetnejšie činnosti. (videné 22.9.2018, JOJ cinema archív) ()

Sandisek

Někdo tu psal něco o skvělých filmových tricích. Já sem se asi díval na jiný film, ale viděl sem krásnou digitální vodu a film bez nápadu, absolutní trapárna. Už jen čekám kdy to dají na Nově. ()

Judy24

Nejsem zklamaná ani překvapená. Byl to takový 50% klasický katastrofický film s drobnou romantickou a usmiřovací zápletkou, s nereálnými blbostmi (jasně, že se ta bouře co je velká jako půlka severního moře nacpe přesně do ústí Temže...) se spoustou vody a dojemným koncem. Tedy se vším, co by měl katastrofický snímek této úrovně mít. Nejlepší se mi zdály záběry na zaplavovaný Londýn a dohadování o řešení ve štábu. ()

kabul

Mám rád katastrofické filmy, ale ich nevíhoda je v tom, že všetky sú o tom istom a končia rovnako. Posledných 20 min. som už vedel, čo bude nasledovať, koniec vôbec nebol prekvapivý. Je to iný štýl, ako keby to vyšlo z americkej dielne, ale dosť vecí bolo podbých. Uvítal by som viac akcie a niekoľko scén bolo nedoriešených. Hviezda za to, že je to môj obľúbený žáner. ()

jprmusic

Nevím jak by to bylo v kině, ale v televizi trikově srovnatelné s trháky typu Den poté a na TV dílko poměrně velice zdařilé a přestože minutáž byla zbytečně dlouhá, poměr náklady : kvalita je pro tenhle film jednoznačně pozitivní. ()

Quendi

A mně se to, přátelé, kupodivu nezdálo blbé. Oproti očekávání musím vyzdvihnout velmi slušné herecké výkony, obzvlášť samozřejmě Carlylův. Fascinující ovšem bylo, jak si Rob na začátku filmu roztrhne nohu a absolutně nikdo tomu až do konce nevěnuje žádnou pozornost(čili mi nějaké uniká, proč to tam vlastně bylo. Nebo snad že by bylo něco víc v té delší verzi?...). Trochu mě zarazil soundtrack, který čítal celkem dva, střídavě se opakující motivy(sice povedené, ale...). Jinak mě to ničím neurazilo, a i když se to ke konci už docela táhlo, tak jsem to bez problémů ukoukala a vlastně z toho mám poměrně dobrý pocit. Asi jsem ráda, že jsem koukala na kratší verzi, nedovedu si představit, co do té delší nacpali. ()